Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γλυκό κουταλιού


stav

Recommended Posts

σταφυλακι???α θα με καλεσεις λεμε!απο που εισαι ρε συ?αλεξανδρεια εγω!

αυτο με το χρωμα δεν το ειχα σκεφτει καθολου-και ξερω ποσο ριχνουν δουλεψε ο αδελφος μου ενα φεγγαρι.βρε οτι σπιτικο και να κανεις και με τοση ΑΓΑΠΗ μονο τελειο μπορει να γινει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σταφυλακι???α θα με καλεσεις λεμε!απο που εισαι ρε συ?αλεξανδρεια εγω!

 

Αλεξανδρεια???Εγω καταγομαι απο Αθηνα αλλα μενω αρκετα εξω απο Κορινθο.Βασικα Αθηνα γεννηθηκα,η καταγωγη ειναι απο αρκετα μακρια...!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρεια???Εγω καταγομαι απο Αθηνα αλλα μενω αρκετα εξω απο Κορινθο.Βασικα Αθηνα γεννηθηκα,η καταγωγη ειναι απο αρκετα μακρια...!!!

κριμα ειμαστε μακρυααα...παειι η φραουλα παει και το σταφυλακι.....χιχιχιχι.ακουσα αμπελια και νομιζα ησουν απο δω κοντα.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σε πετυχει το γλυκο και σε προβληματιζει ο χρονος εγω 300 βαζακια τα γεμισα σε 3 μερες χαλαρα μονη μου και με τα διδυμακια παρεα να βλεπουν-οποτε παρε ετοιμο κερασακι που μπορεις να το βρεις αρκετα πιο φθηνα και τσουκου τσουκου θα γεμισεις και να τα στολισεις με μια φιλη για πιο γρηγορα. ναι ναι βαλε καλυτερα κατι αλλο στα παιδακια γιατι σου ειπα το εχω δει σε βαφτιση και χαλαστηκαν ολοι μετα.

 

Διδυμα????Θεε μου!!!Μπραβο σου που καταφερες και τα ετοιμασες τοσα βαζακια μονη σου με τα διδυμα.Θεωρω πολυ δυσκολο να εχεις διδυμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Διδυμα????Θεε μου!!!Μπραβο σου που καταφερες και τα ετοιμασες τοσα βαζακια μονη σου με τα διδυμα.Θεωρω πολυ δυσκολο να εχεις διδυμα!!!

α μπα οχι!λιγο στην αρχη ηταν δυσκολα τωρα μια χαρα παιζουν και μονα τους.ολα μια ιδεα ειναι ασε που δεν εχω μετρο συγκρισης!σε αφηνω ελπιζω να σε ξανα πετυχω και καπου αλλου σου ευχομαι ολα να πανε καλα, με το καλο η βαφτιση και ολα θα γινουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α μπα οχι!λιγο στην αρχη ηταν δυσκολα τωρα μια χαρα παιζουν και μονα τους.ολα μια ιδεα ειναι ασε που δεν εχω μετρο συγκρισης!σε αφηνω ελπιζω να σε ξανα πετυχω και καπου αλλου σου ευχομαι ολα να πανε καλα, με το καλο η βαφτιση και ολα θα γινουν.

 

Σε ευχαριστω πολυ,να τα χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!Αποφασισα να παρω τα απλα βαζακια απο τον Χαλκιαδακη.Επισης σκεφτομαι να ζωγραφισω εξω απο τα βαζακια στα μεν την φραουλα και στα δε σταφυλι,τα περιεχομενα τους δηλαδη.Θελω την γνωμη σας στο εξης.Επειδη το βαζακι ειναι μικρο πιστευω οτι αν βαλω πανακι με κορδελα δεν θα φαινεται η ζωγραφια,οποτε λεω να βαλω μονο κορδελα.Συμφωνειτε?Το μονο ασχημο ειναι οτι το καπακι ειναι χρυσο και αυτο με χαλαει λιγακι.Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θα φαίνεται η ζωγραφιά,θα μπορούσες να βάλεις ένα καρτελάκι με ζωγραφισμένη φράουλα ή σταφύλι.Έτσι γλυτώνεις και τον κόπο της ζωγραφικής,γιατί οι πιο πολλοί θα το πετάξουν το βαζάκι.

Σκέτο δεν θα σου πρότεινα να το αφήσεις,θα φαίνεται κάπως άσχημο, κάπως "άδειο".Μια άλλη λύση(δεν την έχω δει στην πράξη,τώρα μου ήρθε) είναι να βάψεις τα καπάκια στα χρώματα της βάφτισης και εκεί πάνω να ζωγραφίσεις τα φρούτα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θα φαίνεται η ζωγραφιά,θα μπορούσες να βάλεις ένα καρτελάκι με ζωγραφισμένη φράουλα ή σταφύλι.Έτσι γλυτώνεις και τον κόπο της ζωγραφικής,γιατί οι πιο πολλοί θα το πετάξουν το βαζάκι.

Σκέτο δεν θα σου πρότεινα να το αφήσεις,θα φαίνεται κάπως άσχημο, κάπως "άδειο".Μια άλλη λύση(δεν την έχω δει στην πράξη,τώρα μου ήρθε) είναι να βάψεις τα καπάκια στα χρώματα της βάφτισης και εκεί πάνω να ζωγραφίσεις τα φρούτα.

 

Τελικα επικοινωνουμε πολυ!!!Αυτο με τα καπακια το σκεφτηκα κι εγω για να το καπακι κα την ζωγραφια επανω του αλλα δεν ξερω με τι υλικο να τα βαψω για να μην ξεβαφουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα επικοινωνουμε πολυ!!!Αυτο με τα καπακια το σκεφτηκα κι εγω για να το καπακι κα την ζωγραφια επανω του αλλα δεν ξερω με τι υλικο να τα βαψω για να μην ξεβαφουν.

 

 

Νομίζω με χρώματα για γυαλί,αλλά μπορεί να κάνουν και τα ακρυλικά.Τα δεύτερα είναι και πιο ευκολόχρηστα,γιατί τα πρώτα "τρέχουν" πολύ.

Link to comment
Share on other sites

2.20 θα τα παρω αλλα αυτο που με χαλαει να σου πω την αληθεια ειναι οτι εχουν μονο γλυκο κερασι !!

 

 

Το κερασάκι το προτιμούν οι περισσότεροι,οπότε να μην έχεις πρόβλημα.

Πολύ ακριβά όμως,βρε παιδί μου...Το κουκλάκι ανεβάζει τόσο την τιμή?

Link to comment
Share on other sites

2.20 θα τα παρω αλλα αυτο που με χαλαει να σου πω την αληθεια ειναι οτι εχουν μονο γλυκο κερασι !!

 

Mια χαρά είναι το κερασάκι! Αλλά τσιμπημένη η τιμή. Αν όμως ήθελες να την κατεβάσεις, θα μπορούσες να τα πάρεις σκέτα και να βάλεις κάποιο διακοσμητικό εσύ, κουκλάκι ή κάτι άλλο. Αν βέβαια έβγαιναν φθηνότερα έτσι.

 

http://http://www.vazakia.gr/index.php

Κοριτσια για δειτε αυτα τα βαζακια.Πως σας φαινονται?Ειναι πολυ γλυκουλια!

 

Πού είναι τα βαζάκια οεο???

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalimera kai apo emena...eimai apo 8essaloniki + vrika vazakia se trela xamili timi ston pollas glas http://www.pollas-glass.com/gr/jars.htm

episis pira kai mpoukalakia apo ton idio kai efiaksa ta prosklitiria tis vaftisis me kostologio peripou 0.60 e to temaxio :D

omos koutalakia pou 8a vro?vrika kati a8lia sto kentro se timi 0.19.

gnorizete apo pou mporo na promi8eyto koutalakia?

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά είναι το κερασάκι! Αλλά τσιμπημένη η τιμή. Αν όμως ήθελες να την κατεβάσεις, θα μπορούσες να τα πάρεις σκέτα και να βάλεις κάποιο διακοσμητικό εσύ, κουκλάκι ή κάτι άλλο. Αν βέβαια έβγαιναν φθηνότερα έτσι.

 

 

 

Πού είναι τα βαζάκια οεο???

 

Δεν ξερω γιατι δεν ανοιγουνε.Πατηστε στο google αυτη την διευθυνση και δειτε τα χρωματιστα βαζακια.http://www.vazakia.gr

Link to comment
Share on other sites

kalimera kai apo emena...eimai apo 8essaloniki + vrika vazakia se trela xamili timi ston pollas glas http://www.pollas-glass.com/gr/jars.htm

episis pira kai mpoukalakia apo ton idio kai efiaksa ta prosklitiria tis vaftisis me kostologio peripou 0.60 e to temaxio :D

omos koutalakia pou 8a vro?vrika kati a8lia sto kentro se timi 0.19.

gnorizete apo pou mporo na promi8eyto koutalakia?

 

 

Γεια σου κοπελια!Φοβερο το site που μας εβαλες.Θα ηθελα να σε ρωτησω εσυ ποια βαζακια πηρες και σε τι τιμη για να συγκρινω με αυτα που εχω βρει εγω.Επισης στην χωρητικοτητα σε καποια γραφει 0,040 και 0.050.Μαλλον εννοουν 0.40 και 0.50 γιατι ετσι οπως το γραφουν θα ειναι μηδαμινη ποσοτητα.Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι δεν ανοιγουνε.Πατηστε στο google αυτη την διευθυνση και δειτε τα χρωματιστα βαζακια.www.vazakia.gr

 

 

Ποιά απ'όλα??Τα περισσότερα είναι χρωματιστά.

Link to comment
Share on other sites

εμεις θα δωσουμε μπομπονιερες κανονικα, αλλη για το γαμο, αλλη για τη βαπτιση και βαζακι με γλυκο σταφυλι για γλυκο βαπτισης. θα το φτιαξει η μητερα μου, κι εγω θα επιμεληθω τη διακοσμηση!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

.Επειδη το βαζακι ειναι μικρο πιστευω οτι αν βαλω πανακι με κορδελα δεν θα φαινεται η ζωγραφια,οποτε λεω να βαλω μονο κορδελα.Συμφωνειτε?Το μονο ασχημο ειναι οτι το καπακι ειναι χρυσο και αυτο με χαλαει λιγακι.Τι λετε?

 

Νομίζω ότι μπορείς να βρεις και αυτοκολλητάκια με φρούτα για να κολλήσεις πάνω στα καπάκια ή εναλλακτικά να γράψεις το όνομα του μωρού επάνω στο καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορείς να βρεις και αυτοκολλητάκια με φρούτα για να κολλήσεις πάνω στα καπάκια ή εναλλακτικά να γράψεις το όνομα του μωρού επάνω στο καπάκι.

 

Καλησπερα!Εχω βρει και καπακια με φρουτα αλλα νομιζω οτι θα ειναι πολυ γυμνο αν δεν βαλω το πανακι με την κορδελιτσα απο πανω.Αν και μου αρεσαν πολυ τα χρωματιστα θα κρατηθω και θα παρω μαλλον τα κλασικα διαφανα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εχω βρει και καπακια με φρουτα αλλα νομιζω οτι θα ειναι πολυ γυμνο αν δεν βαλω το πανακι με την κορδελιτσα απο πανω.Αν και μου αρεσαν πολυ τα χρωματιστα θα κρατηθω και θα παρω μαλλον τα κλασικα διαφανα.

 

 

Νομίζω ότι τα χρωματιστά είναι από μόνα τους πιο εντυπωσιακά και δεν χρειάζονται πανάκι.Είναι και το καπάκι τους ροζ ή έχει άλλο χρώμα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...