Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γλυκό κουταλιού


stav

Recommended Posts

Νομίζω ότι τα χρωματιστά είναι από μόνα τους πιο εντυπωσιακά και δεν χρειάζονται πανάκι.Είναι και το καπάκι τους ροζ ή έχει άλλο χρώμα?

 

 

 

Τα καπακια βγαινουν σε χρυσα και ασπρα.Το μονο αρνητικο ειναι η τιμη τους η οποια ειναι διπλασια απο τα απλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να πάρεις τα απλά βαζάκια που είναι πιο φτηνά και να τα βάψεις εσύ.Και μάλιστα μπορείς να κάνεις διάφορες αποχρώσεις του ροζ,για να υπάρχει και ποικιλία.

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις τα απλά βαζάκια που είναι πιο φτηνά και να τα βάψεις εσύ.Και μάλιστα μπορείς να κάνεις διάφορες αποχρώσεις του ροζ,για να υπάρχει και ποικιλία.

 

 

 

Φανταζομαι οτι αυτο θα θελει ειδικη μπογια για να μην ξεβαφει.Δεν θα ειναι λιγακι χρονοβορο?Γιατι θα κανω περιπου 120-150 βαζακια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα χρειαστείς χρώματα ειδικά για γυαλί και ένα σχετικά χοντρό πινελάκι.

Με 5-6 κινήσεις,το έχεις βάψει το βαζάκι.Τί διαφορά έχουν στην τιμή?

 

Το απλο εχει περιπου 0,20 και το χρωματιστο 0,50.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοπελια!Φοβερο το site που μας εβαλες.Θα ηθελα να σε ρωτησω εσυ ποια βαζακια πηρες και σε τι τιμη για να συγκρινω με αυτα που εχω βρει εγω.Επισης στην χωρητικοτητα σε καποια γραφει 0,040 και 0.050.Μαλλον εννοουν 0.40 και 0.50 γιατι ετσι οπως το γραφουν θα ειναι μηδαμινη ποσοτητα.Σωστα?

 

 

Σχετικα με τα κουταλακια θα σου πω μεχρι στιγμης τι εχω ανακαλυψει εγω.Αρχικα εχει στο elxis στην ευρυπιδου βρηκα με 0,20 μασιφ μεταλλο πολυ ωραια και τελος εχω βρει σε ενα site που λεγεται idietero κουταλακια με 0,10 αλλα δεν ειναι μασιφ.Αυτα σε μερικες μερες θα τα εχω στα χερια μου και θα σου πω αν ειναι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ε,δεν την λες και μικρή την διαφορά...Πού μένεις??Αν είσαι στην Θεσσαλονίκη,μπορούμε να τα βάψουμε μαζί σε μια μέρα.

 

 

 

Δυστυχως μου πεφτεις πολυυυυ μακρια.Εγω ειμαι απο Αθηνα αλλα μενω σε μια περιοχη μετα την Κορινθο.Θα ηταν πολυ ωραια να ημασταν κοντα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κρίμα!!(Άσχετο,αλλά εγώ είμαι από Τρίπολη!)

Πρόσεξε με το elxis,λένε ότι αργεί πολύ στις παραδόσεις του.

 

 

Εγω ειμαι αναμεσα απο Τριπολη και Κορινθο για να καταλαβεις.Οσο για το elxis το εχω διαβασει κι εγω εδω στο φορουμ.Το εχουν αναφερει πολλα κοριτσια.

Link to comment
Share on other sites

Για το κουταλάκι μην πολυσκάς.Είναι το πρώτο που θα πετάξουν,εδώ πετάνε και τα βαζάκια.

 

 

Αυτο σκεφτομαι κι εγω.Απλα αυτο με τα 0,11 που ειπα στην κοπελα πιο πανω πρεπει να ειναι κατι σαν πλαστικο με χρωμα μεταλλικο και φοβαμαι μηπως ειναι πολυ φτωχο πως να το πω,με καταλαβαινεις?Μηπως επειδη ειναι ελαφρυ φαινεται ασχημο με το ολο συνολο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εαν ενδιαφερεσαι,εγω εχω αρκετα..τον ακριβη αριθμο θα τον ξερω μετα το πασχα...βλεπεις τα ετοιμαζαμε για εναν αρραβωνα αλλα τελικα προεκυψε πενθος σε ενα σοι κ θα μας μεινουν πανω απο εκατο..ειναι χωρις κουταλακια κ θα στα δωσω οσο μας στοιχισαν..ειναι με κερασι,κιτρο,κ κυδωνι..σε κουκλιστικα βαζακια..αν θελεις στειλε πμ..

Link to comment
Share on other sites

εαν ενδιαφερεσαι,εγω εχω αρκετα..τον ακριβη αριθμο θα τον ξερω μετα το πασχα...βλεπεις τα ετοιμαζαμε για εναν αρραβωνα αλλα τελικα προεκυψε πενθος σε ενα σοι κ θα μας μεινουν πανω απο εκατο..ειναι χωρις κουταλακια κ θα στα δωσω οσο μας στοιχισαν..ειναι με κερασι,κιτρο,κ κυδωνι..σε κουκλιστικα βαζακια..αν θελεις στειλε πμ..

 

 

Σ ευχαριστω παρα πολυ για την προσφορα,ειλικρινα.Απλα τυγχανει κανενα απο τα τρια γλυκα να μην μου αρεσει συν οτι εχω φαει σκαλωμα και θελω να κανω γλυκο φραουλα για την βαφτιση και ισως και μερικα με σταφυλι.Οπως και να εχει σ ευχαριστω πολυ και παλι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Έχω τέτοια κουταλάκια,μια χαρά είναι.[/QΧΧ

 

 

Χρονια πολλα αρχικα!!!Ειχες δικιο για τα κουταλακια.Τα πηρα τελικα μιας και βρεθηκα κοντα στο μαγαζι αυτο που ανεφερα το idietero και ειναι μια χαρα!!!Παρηγγειλα και τα βαζακια για να αρχιζω τις ετοιμασιες σιγα-σιγα.

Link to comment
Share on other sites

Άντε,μπράβο!Καλή αρχή λοιπόν!:D

 

 

Ασε εχω αγχωθει λιγακι με το θεμα της μπομπονιερας.Δεν μπορω να αποφασισω αν θα κανω τελικα τα καδρακια για ολους η αν θα βαλω μερικες παιδικες για τα παιδακια.Εχω βρει κατι ωραιες σαν αυτη_________________4d94c41373c52_160x160.jpgκαι αυτη_________________4d94c37cd223c_160x160.jpgκαι δεν μπορω να αποφασισω.Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πραγματι ωραιες αλλα δεν ξερω τι να κανω.Εχω τα καδρακια που σας εχω ηδη δειξει και σκεφτομαι αν ειναι ενταξει αυτες και για τα παιδακια.Μου στοιχιζουν αρκετουτσικα αυτες και δεν ξερω αν πρεπει να διαθεσω κι αλλες για τα παιδια.Εκανα μια σκεψη να κανω στα ξυλινα καδρακια μερικα με τον Πητερ Παν για τα αγορακια και να μην παρω καθολου τις παιδικες γιατι αν παρω αυτες ταιριαζει να τις παρουν τα αγορακια?Τι να κανω???Βοηθηστε με!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...