Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΣ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ.... ΣΟΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.. ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.

ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 24/3 ΑΠΕΒΑΛΛΑ ΣΤΗΝ 18 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΛΟΓΩ ΑΝΕΠΑΡΚΟΥΣ ΤΡΑΧΗΛΟΥ (ΠΛΗΡΗ ΔΙΑΣΤΟΛΗ= ΓΕΝΝΑ).

ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ.

- ΕΚΑΝΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ ΩΟΘΗΚΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟ... ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Η ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΓΩΓΗ ΠΑΛΙ???

-ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΞΕΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΓΕΝΝΑ?? (ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ)

-Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΠΑΦΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΔΥΝΗ ΟΠΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΕΝΝΑ??? ( ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΕΡΕΣ)

ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.. ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αλεξάνδρα, αν και άντρας, πήρα το θάρρος να σου γράψω, παρόλο που το θέμα είναι καθαρά γυναικολογικό.

Καταρχήν κουράγιο. περνάς δύσκολα, αλλά δεν βοηθάει ο πανικός. χρειάζεσαι έναν καλό γυναικολόγο, να τον εμπιστεύεσαι και να σε γεμίζει ασφάλεια.Είμαι από Λάρισα και η σύζυγος έχει την Γεωργία Δημηνίκου γυναικολόγο. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ.

είσαι σίγουρη για το πρόβλημα με τις πολυκυστικές ωοθήκες; γιατί και η γυναίκα μου νόμιζε πως είχε, την είχε βεβαιώσει ένας γυναικολόγος που την παρακολουθούσε επί χρόνια, μέχρι που άλλαξε γυναικολόγο και διαπίστωσε ότι ποτέ δεν είχε πολυκυστικές ωοθήκες και τζάμπα έπαιρνε χάπια επί χρόνια για να σταθεροποιηθεί ο κύκλος της.

όσο για τις απορίες σου, μόνο γυναικολόγος μπορεί να σε διαφωτίσει σε τόσο λεπτά ζητήματα.

ψυχραιμία, να πιστεύεις στο καλύτερο και όλα εύχομαι να σου πάνε καλά.

συγνώμη για το θάρρος μου, αλλά ήθελα πολύ να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.. ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.

ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 24/3 ΑΠΕΒΑΛΛΑ ΣΤΗΝ 18 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΛΟΓΩ ΑΝΕΠΑΡΚΟΥΣ ΤΡΑΧΗΛΟΥ (ΠΛΗΡΗ ΔΙΑΣΤΟΛΗ= ΓΕΝΝΑ).

ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ.

- ΕΚΑΝΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ ΩΟΘΗΚΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟ... ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Η ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΓΩΓΗ ΠΑΛΙ???

-ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΞΕΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΓΕΝΝΑ?? (ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ)

-Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΠΑΦΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΔΥΝΗ ΟΠΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΕΝΝΑ??? ( ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΕΡΕΣ)

ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.. ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ

Καλημέρα Αλεξάνδρα. Έκανα διακοπή κύησης με πρόκληση φυσιολογικού τοκετού, πριν από 2 μήνες λόγω προβλήματος του μωρού μου. Ήμουν στην 17 εβδομάδων. Έχω κι εγώ πολυκυστικές, καθόλου σταθερή περίοδο. Στον πρώτο μου γιο έμεινα έγκυος με την πρώτη φορά. Στον δεύτερο απλά πήρα clomiphene και έμεινα έγκυος σχεδόν αμέσως χωρίς να κάνω σπερματέγχυση, όμως δεν νομίζω ότι παίζει κάποιο ρόλο αυτό. Η περίοδος θα έρθει μόνη της. Εμένα ήρθε στις 40 ημέρες. Η πρώτη επαφή επιτρέπεται μετά από ένα μήνα και δεν είναι καθόλου επώδυνη...νιώθεις όπως συνήθως. Επιπλέον ο γιατρός μου μετά από 2 μήνες (αφού η εξέταση έδειξε ότι είναι όλα καλά) μου έδωσε το πράσινο φως για νέα εγκυμοσύνη. Μην ανησυχείς..δώσε χρόνο στον εαυτό σου να ξεπεράσει την απώλεια, γιατί αυτό είναι που έχεις ανάγκη τώρα και όταν με το καλό έρθει ο καιρός και μείνεις ξανά έγκυος απλά θα χρειαστεί μάλλον να κάνεις περίδεση τραχήλου, η οποία είναι μια πολύ απλή επέμβαση. Σου εύχομαι ότι καλύτερο...για ότι χρειαστείς είμαι εδώ.

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

ΝΤΟΛΗ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΜΕ ΕΜΨΥΧΩΝΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΥΣΗΧΕΙ. ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ Η ΑΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΩ ΜΕ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ.. ΕΣΥ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΕΙΧΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΩΣΤΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 40 ΜΕΡΕΣ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλεξανδρα μου, η επαφη θα ειναι οπωσ παντα και οσον αφορα αλλη εγκυμοσυνη στη δικη μου πριπτωση μετα απο γεννα με φυσιολογικο τοκετο στην 20η εβδομαδα (λογω προβληματος στο μωρο) ειχα λοχεια 30 μερες, κατευθειαν 7 μερες περιοδο και μολις τελειωσε εμεινα εγκυος.

Κανε υπομονη και σε λιγο καιρο θα κρατας ενα μωρακι σου στην αγκαλια σου.

VEI3p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΑΡΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.. ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΩ ΠΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΕΝΝΑ Η ΕΠΑΦΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΔΥΝΗ.

Link to comment
Share on other sites

μετα την γεννα στην 20η εβδομαδα ηταν οπωσ πριν, μετα την γεννα στον 9ο μηνα που με εκοψαν και μετα εκαναν ραμματα ηταν λιγο επωδυνη η επαφη τις πρωτες 1-2 φορες. Οσο για το μωρακι να εισαι σιγουρη οτι θα γινει πραγματικοτητα, ευχομαι να ειναι και πολυ συντομα, οτι χρειαστεις μην διστασεις να ρωτησεις.

VEI3p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΝΤΟΛΗ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΜΕ ΕΜΨΥΧΩΝΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΥΣΗΧΕΙ. ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ Η ΑΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΩ ΜΕ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ.. ΕΣΥ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΕΙΧΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΩΣΤΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 40 ΜΕΡΕΣ??
Εμένα η περίοδος μπορεί να έρθει στις 30, στις 36, στις 42, στις 48, ακόμη και στις 60!!!! ημέρες (μου συνέβη πέρυσι το καλοκαίρι). Την περίοδο δεν την προκαλείς με κλομιφαίνη. Η κλομιφαίνη διεγείρει τις ωοθήκες. Απλά αν αργήσει πολύ παίρνεις κάποιο άλλο φάρμακο (δεν το θυμάμαι τώρα), για να έρθει η περίοδος. Αν και νομίζω ότι μετά από τοκετό έρχεται μόνη της. Γιατί σε προβληματίζει τόσο πότε θα έρθει η περίοδος? Ακόμη κι αν χρειαζόταν να την προκαλέσεις, δεν θα υπήρχε κάποιο πρόβλημα...αργά ή γρήγορα θα έρθει και η περίοδος.....και το νινί :wink::wink:
4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΒΡΕ ΜΕ ΠΡΙΜΟΛΟΥΤ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΩ ΔΙΕΓΕΡΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΩΑΡΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ... ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΦΑΝΤΗ ΟΠΟΤΕ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΑΓΩΓΗ. ΓΙΑ ΝΑ ΩΡΙΜΑΣΕΙ ΩΑΡΙΟ.. ΒΕΒΑΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΓΤ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΔΕ ΜΕ ΠΙΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ. ΓΙΑΥΤΟ ΑΝΥΣΗΧΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλεξάνρα μου δεν ξερω κάτι σχετικό με αυτό που λες, αλλα έχω ακούσει οτι μερική γιατροι δινουν αντισυληπτικά για ενα κύκλο για τον φτιάξουν!!!

Επίσης μπορεί να δώσουν κάτι παρόμοιο!!!!!!!! Τωρα καλύτερα να πάρεις τον γιατρό σου να σου πεί!!!!!!!! Μπορεί να είναι καλύτερα την π΄ρωτη φορά να περιμένεις 35-40 μερες και ύστερα να πάρει χαπια!!!!!! Εμένα μου είρθε η περίοδος μετα απο 33 μέρες την πρωτη φορα μετα 42 μερες μετά 39 και τώρα 31 μέρες αρα μετά απο 3 περιόδους εφτιαξε ο κύκλος μου!!!!!!!!!!!Παρε τηλ τον γιατρό σου!!!!!!

dum spiro spero

Οσο ζω ελπίζω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...