Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τρέμει όταν κάνει μπάνιο


Recommended Posts

τον μπεμπούλη μας εμεις τον κάνουμε ντουζακια, δηλαδή ο άντρας μου τον κρατάει και εγώ τον σαπουνίζω και μετά ντουζ..αποφεύγω να γεμιζω το μπανιερό με νεράκι φοβαμαι τα μικρόβια μιας και περάσαμε και ουρολοίμωξη..παρατήρησα λοιπόν ότι μόλις αρχίζω να τον καταβρέχω με το ντουζ αρχίζει και τρέμει όπως όταν κρυώνουμε..μόνο τότε μόλις τελειώσω και τον τυλιξω με την κουβέρτα δεν τρέμει.και μόνο τότε στο μπάνιο...σας τυχαίνει εσας??δεν είναι φαντάζομαι κάτι το ανησυχητικό, αφού μόνο όταν τον καταβρέχω τρεμει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και μενα το κανει αυτο ο μεγαλος (2μιση χρονων). Νομιζω οτι φοβαται το νερο με την πιεση γιατι σιγουρα δεν ειναι κρυο το νερο που του ριχνω. Ζεστο πολυ μπορει αλλα κρυο οχι! Βασικα εχει συνηθισει το μπανιο και δεν του αρεσει το ντουζ

Link to comment
Share on other sites

να γεμιζετε το μπανιερο με ζεστο νερακι και να κανετε τα μωρακια σας ωραια το μπανακι τους υπαρχουν τα σπρει ντετολ μια ωριτσα πριν το μπανακι τους ψεκαζετε το μπανιερο με το σπρει και μετα πριν το μπανακι τους το ξεπλενετε .εγω το κανω στην μεγαλη μπανιερα πλεον αφου ο μικρος μου ειναι στα 3 κοντα πια!βαζουμε και παιχνιδακια μεσα και τρελαινομαστε καθε φορα για την ωρα του μπανιου!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα αυτο το εκανε ο γιος μου οταν ηταν βρεφος που τον βαζαμε στο ειδικο στρωματακι που ειχε το μπανιερο του και οπως καταλαβαινεις δεν ηταν ολο του το κορμακι μεσα στο νερο.απο τοτε που καταλαβα γιατι το κανει το εβγαλα και τον εβαζα μεσα στο νερο και απο τοτε απλα δεν ξεκολλαει.μονο που τωρα θελει και σηκωνεται ορθιος!!!!!αρα μαλλον κρυωνει το μωρο σου!!!!αυτο που ειπε το κουφετακι με το ντετολ σπρει ειναι η καλυτερη λυση.εμεις προς το παρον δεν εχουμε παθει ποτε τιποτα και ουτε λογος βεβαια για αντιβιωση!!!!και για να κοκορευτω λιγο σημερα ο γιος μου γινεται ενος!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τον μπεμπούλη μας εμεις τον κάνουμε ντουζακια, δηλαδή ο άντρας μου τον κρατάει και εγώ τον σαπουνίζω και μετά ντουζ..αποφεύγω να γεμιζω το μπανιερό με νεράκι φοβαμαι τα μικρόβια μιας και περάσαμε και ουρολοίμωξη..παρατήρησα λοιπόν ότι μόλις αρχίζω να τον καταβρέχω με το ντουζ αρχίζει και τρέμει όπως όταν κρυώνουμε..μόνο τότε μόλις τελειώσω και τον τυλιξω με την κουβέρτα δεν τρέμει.και μόνο τότε στο μπάνιο...σας τυχαίνει εσας??δεν είναι φαντάζομαι κάτι το ανησυχητικό, αφού μόνο όταν τον καταβρέχω τρεμει..

 

Μην αφήνετε την πόρτα ανοικτή δημιουργούνται ρεύματα όσο και αν δεν το καταλαβαίνετε. Θερμοκρασία νερού στους 37 βαθμούς και όχι ντους στα μωρά τα τρομάζει κάπου το έχω διαβασει παλαιότερα καλυτερα λεκανιτσα με μικρο ποτηράκι η με το χέρι.

Link to comment
Share on other sites

τον μπεμπούλη μας εμεις τον κάνουμε ντουζακια, δηλαδή ο άντρας μου τον κρατάει και εγώ τον σαπουνίζω και μετά ντουζ..αποφεύγω να γεμιζω το μπανιερό με νεράκι φοβαμαι τα μικρόβια μιας και περάσαμε και ουρολοίμωξη..παρατήρησα λοιπόν ότι μόλις αρχίζω να τον καταβρέχω με το ντουζ αρχίζει και τρέμει όπως όταν κρυώνουμε..μόνο τότε μόλις τελειώσω και τον τυλιξω με την κουβέρτα δεν τρέμει.και μόνο τότε στο μπάνιο...σας τυχαίνει εσας??δεν είναι φαντάζομαι κάτι το ανησυχητικό, αφού μόνο όταν τον καταβρέχω τρεμει..

 

να γεμισετε το μπανιερο του με χλιαρο νερακι, βαλτε του παιχνιδια να ξεχαστει,κλειστε την πορτα, και μην τον βρεχετε με το ντουζ, παρτε ενα ποτηρι ή ενα μπρικι. να του μιλατε και να μην βιαζεστε...γιατι καταλαβα οτι γινεται πολυ γρηγορα ολο αυτο ενω σαν αποτελεσμα το μωρο θα πρεπει να χαλαρωνει οχι να ειναι στην τσιτα με το τρεμουλο.

οταν λες...¨ο άντρας μου τον κρατάει και εγώ τον σαπουνίζω¨...τι εννοεις? τον κραταει στον αερα?δεν νιωθει ασφαλεια ετσι. μονη σου γραφεις οτι οταν τελειωσεις και τον τυλιξεις στην πετσετα...και σιγουρα τον εχεις στην αγκαλια σου τοτε μονο δεν τρεμει!!αρα...?

Link to comment
Share on other sites

να γεμισετε το μπανιερο του με χλιαρο νερακι, βαλτε του παιχνιδια να ξεχαστει,κλειστε την πορτα, και μην τον βρεχετε με το ντουζ, παρτε ενα ποτηρι ή ενα μπρικι. να του μιλατε και να μην βιαζεστε...γιατι καταλαβα οτι γινεται πολυ γρηγορα ολο αυτο ενω σαν αποτελεσμα το μωρο θα πρεπει να χαλαρωνει οχι να ειναι στην τσιτα με το τρεμουλο.

οταν λες...¨ο άντρας μου τον κρατάει και εγώ τον σαπουνίζω¨...τι εννοεις? τον κραταει στον αερα?δεν νιωθει ασφαλεια ετσι. μονη σου γραφεις οτι οταν τελειωσεις και τον τυλιξεις στην πετσετα...και σιγουρα τον εχεις στην αγκαλια σου τοτε μονο δεν τρεμει!!αρα...?

ΣΥΜΦΩΝΩ!!! το μωρο φοβαται και κρυωνει...οταν κανουμε ντους δεν κρυωνουμε?? ενω αν γεμισουμε την μπανιερα ειναι διαφορετικα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...