Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαφτιση σε εκκλησια με θεα Αθηνα η μεσα σε παρκο/πρασινο χωρο


Prinzessin

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μου ηρθαν ειδοποιησεις προσωπικων μην για νεα σχολια για τον Ιερο Ναο Αγιας Σοφιας Ακροπολης. Κάποιες μαλιστα μου εστειλαν και προσωπικό μηνυμα για όσα είχα γράψει και για το οτι εκθειαζα τον χωρο.. Διαβασα τα σχολια τις παρατηρησεις και όσα έχετε πει....δεν ξερω τι να απαντησω. Δεν ήξερα το τι γινόταν και γίνεται Anyway Πολυς θορυβος για το τιποτα. Απο ότι εχει ανακοινωθει απο άλλη φιλη που τηλεφωνησε να κλεισει την πληροφορησαν οτι ο Ιερος Ναος Αγιας Σοφιας Ακροπολης έκλεισε προκειμενου να γινουν οικοδομικες εργασιες συντηρησης και δεν ξερουν πποτε θα ανοιξει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ναι κι εγω συμφωνώ ... ότι η Αγία Σοφία Ακροπόλεως με την μοναδική της θέα στον Παρθενώνα είναι μία από τις καλύτερες επιλογές Καταρχήν έχεις άνεση επειδή δεν βάζουν το ένα μυστήριο πίσω απο το άλλο, μπορείς στο περιστύλιο να βάλεις τραπέζι να κερνας καλεσμένους με θεα Ακρόπολη και από την άνοιξη νοικιάζουν οικονομικά τον κήπο πίσω από το Ναό. Χωραει πάνω από 100 ατομα με τραπεζάκια, τα πίσω τραπεζια βλέπουν Ακρόπολη, έχει δέντρα,είναι απίθανα !!! Εχει έναν γλυκύτατο ψηλό παπά, η Αγγελική που είναι στο γραφείο μας είχε εξυπηρετήσει πολύ σε όλα. Και΄εμένα με ευχαριστεί ότι όλα τα χρήματα πάνε για καλό σκοπό, για τις γιαγιούλες του Γηροκομείου που έχει το Μερόπειο στην Καλλιθέα.

Και οι Αγιοι Ισίδωροι είναι καλά με θεα πιάτο την Αθηνα είναι καλή επιλογή αλλά η ανηφόρα όντως σκοτώνει και έχει πολυκοσμία. Δεν ξέρω η Αγία Φωτεινή μου φαίνεται .. κάπως με τη βαβουρα από τα αμάξια

Η δικη μας εμπειρία από την Αγια Σοφια Ακροπολης άλλα μας δίδαξε. Πρωτον. Απλά ΔΕΝ υπάρχει θέα. Ο Παρθενώνας είναι κρυμμενος από δέντρα. Το περιστυλιο είναι εντελώς ακατάλληλο επειδή υπάρχει φόβος να σου έρθει καμμια μπαλα στα μουτρα από τους πιτσιρικους που παίζουν φουτμπολ μπροστα από το ναό και σηκώνουν σκόνη και δεν ακούς τίποτα. Μετα λές ότι νοικιάζουν οικονομικά. 600 ευρώ είναι οικονομικά ??? Για τρείς ώρες ?? Και με το που πας να βάλεις μουσική να πλακώνει το 100 επειδη ενοχλουνται οι γειτονες. Λες μετα για 100 άτομα ??!!?? Ουτε 40 δεν χωράει, εκτός αν είσαι πατεις με πατω σε !!

Τωρα για τον παπά και την κυρία στο γραφείο ας μην μιλήσω. Ουτε ψηλός, είναι ουτε γλυκος. Και για τον καλό σκοπό που το βρήκες. Το Μεροπειο ειναι Πανσιον Ηλικιωμενων και χρεώνει 1200 ευρω το μηνα για να πάρει μια ηλικιωμένη. Αρα που βλέπεις να πηγαίνουν για φιλανθρωπία. Δες τι γράφουν εδώ και τόσα χρόνια για το Μεροπειο και την Αγια Σοφια Ακροπολεως

http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=24&t=218148&p=5418581&hilit=%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%B5%CE%B9%CE%BF#p5418581

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθαν ειδοποιησεις προσωπικων μην για νεα σχολια για τον Ιερο Ναο Αγιας Σοφιας Ακροπολης. Κάποιες μαλιστα μου εστειλαν και προσωπικό μηνυμα για όσα είχα γράψει και για το οτι εκθειαζα τον χωρο.. Διαβασα τα σχολια τις παρατηρησεις και όσα έχετε πει....δεν ξερω τι να απαντησω. Δεν ήξερα το τι γινόταν και γίνεται Anyway Πολυς θορυβος για το τιποτα. Απο ότι εχει ανακοινωθει απο άλλη φιλη που τηλεφωνησε να κλεισει την πληροφορησαν οτι ο Ιερος Ναος Αγιας Σοφιας Ακροπολης έκλεισε προκειμενου να γινουν οικοδομικες εργασιες συντηρησης και δεν ξερουν πποτε θα ανοιξει

Καλα άλλα έλεγες τότε και τωρα δεν ξερεις ?

Εκλεισε... δεν το ξερω

Πάντως και φίλη που την πάτησε και πήγε το περασμένο καλοκαίρι το έχει σκυλομετανιωσει

Link to comment
Share on other sites

Είναι το Samartzis catering ακριβώς από κατω: http://www.samartzis-catering.gr/

και το Verde ακριβώς απέναντι στο άλσος: http://www.piuverde.com.gr/index2.htm

Επειδή η συγκεκριμένη εκκλησία ειναι πολυ δημοφιλης και ενδέχεται να μην βρεις, ρίξε μια ματιά και στον Τίμιο Σταυρό, είναι πολύ κοντά στην Αγία Σκέπη και είναι μέσα στο πράσινο και αυτή.

 

Η Αγία Σοφία είναι ωραία εκκλησία αλλά τεράστια και δίπλα σε πολυσύχναστο δρόμο, δεν είναι και τόσο γραφική για βάπτιση ειδικά, προσψπική μου άποψη πάντα.

Υπάρχει επίσης, δεν ξέρω αν εχει αναφερθει προηγούμενα, μέσα στο Άλσος Ν.Φιλαδέλεφειας η Ζωοδόχος Πηγή, μικρό γραφικό εκκλησάκι, αξίζει να του ρίξεις μια ματιά.

Είναι και ο Αγιος Δημήτριος Ν.Ψυχικού,είναι μέσα σε πρασινο, δημοφιλής και αυτη σαν την Αγια Σκέπη, πρεπει να κλεισεις νωρίς.

Μαριγουλα, συμφωνω απολυτα μαζι σου. Γινεται φοβερη βαβουρα το καλοκαιρι και ο ναος της Αγιας Σοφιας Ακροπολεως είναι σαν σαλονι. Δεν κάνει για μυστηρια

Link to comment
Share on other sites

Μαριγουλα, συμφωνω απολυτα μαζι σου. Γινεται φοβερη βαβουρα το καλοκαιρι και ο ναος της Αγιας Σοφιας Ακροπολεως είναι σαν σαλονι. Δεν κάνει για μυστηρια

Μακρη και Μαριγουλα, δεν ειναι μονο η βαβουρα που γινεται. Η Αγια Σοφια Ακροπολεως που λετε δεν μοιαζει καν με εκκλησια. Ενα ψυχρο κτιριο, με κολωνες απ εξω σαν μεγαρο. Και μεσα λιγες εικονες. Δεν εχει τρουλο, ουτε πολυελεους, γενικα μοιαζει με αιθουσα και οχι με Ναο. Προσωπικη μου αποψη λεω, αλλα θελουμε οταν βαπτιζουμε το παιδι μας να νιώσουμε ότι γινεται μυστηριο. Δεν μας τραβαει καθολου ο Ναός.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...