Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αιφνιδιαστική επίσκεψη σε παιδικό σταθμό


Recommended Posts

Το έχει επιχειρήσει κανείς σας και τι έγινε? Εγώ που πήγα μια μέρα για να τσεκάρω, δεν μου το επέτρεψαν για να μην με δουν “και καλά” τα άλλα παιδάκια και ζηλέψουν και τρίχες κατσαρές. Όταν ζήτησα να δω την κουζίνα μου είπαν ότι επειδή έλειπε ο υπεύθυνος του παιδικού σταθμού δεν μπορούσαν να μου το επιτρέψουν. Τώρα εγώ γιατί θα πρέπει να τους έχω τυφλή εμπιστοσύνη? Τελικά έχω ή δεν έχω το δικαίωμα να ελέγξω ότι αυτά που μου λένε όντως ισχύουν. Μήπως είμαι υπερβολική ή αυτοί έχουν κάτι να κρύψουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΑΓΑΠΗΤΗ marian εχω μια κορουλα 3,5 μηνων και εχω αρχισει να αγωνιω για το που και ποτε θα εμπιστευτω το μωρακι μου λογω δουλειας και λογω του οτι δεν εχω καποιον να μου το προσεχει.Λεω οτι ειναι καλλυτερα να αφηνουμε τα μαναρακια μας σε παιδικο ή βρφικο σταθμο παρα να βαζουμε καθε λογης babysitter.......μες στο σπιτι μας!!!!Ειμαι υπερβολικη αλλα πιστεψε με σκευτομαι σαν κι εσενα.Εχω την εντυπωση πως εχεις καθε δικαιωμα ανα πασα ωρα και στιγμη να δεις το παιδακι σου.Δεν μπορει να σε εμποδισουν να ''τσεκαρεις'' το χωρο που δραστηριοποιητε το καμαρι σου.

Link to comment
Share on other sites

Marian, σε ιδιωτικό ή δημόσιο παιδικό σταθμό πήγες; Όχι ότι έχει διαφορά όταν πρόκειται για τα παιδιά μας. Η συμπεριφορά και η υγιεινή εννοείται ότι πρέπει να είναι η ίδια. Και εννοείται ότι σαν γονιός έχεις κάθε δικαίωμα να θελεις να τσεκάρεις που θα βρίσκονται τα παιδιά σου όταν δε θα είναι μαζί σου. Αλλα στον ιδιωτικό, με τον τσαμπουκά των χρημάτων που πληρώνεις είναι πιο εύκολο να απαιτήσεις να δεις τους χώρους. Στο δημόσιο φαντάζομαι (τα δικά μου δεν έχουν πάει ακόμη παιδικό, αλλά σκέφτομαι να τις στείλω από του χρόνου) ότι μπορεί και να κάνουν λίγες κόγξες, ειδικά αν υπάρχει κάτι που εσύ υποτίθεται ότι δεν πρέπει να δεις (ειλικρινά, δε θέλω να ξέρω τι θα μπορεί να είναι αυτό).

 

Η κουμπάρα μου το είχε κάνει αυτό σε έναν παιδικό σταθμό που ήθελε να γράψει τα δικά της τα παιδιά. Όταν είχε πάει πρώτη επίσκεψη για να συζητήσουν, της τα παρουσίασαν όλα τέλεια. Σε αιφνιδιαστική επίσκεψη, και χωρίς να προλάβει να μπει σε τμήμα (οπότε και η νηπιαγωγός δεν είδε ότι υπήρχε γονιός εκεί), άκουσε τη νηπιαγωγό που απασχολούσε τα παιδιά να τους μιλάει με νεύρα και να τα αποκαλεί "βρωμόπαιδα και αλητάκια". Έφυγε και εννοείται ότι δεν ξαναπάτησε.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

το ωραριο του παιδικου που παει η κορη μου ειναι ελευθερο.δηλαδη οτι ωρα θελω την παω κ οτι ωρα θελω την περνω.κανονικα την παω 9.00 με 2.30 αλλα ετυχε αρκετες φορες να την παρω πολυ πιο νωρις.η κουζινα ειναι διπλα στην ταξη κ εχω μπει παρα πολλες φορες κ ειναι πεντακαθαρα.κ οι τουαλετες κ ολα.επισης δε χρειαζονται εξτρα ρουχα γιατι εκει εχει για ολα τα μεγεθη ρουχα αν καποιο παιδι λερωθει οπως τους εχουν κ οδοντοβουρτσες κ οδοντοκρεμες για το καθενα.εχει κ ντουζιερα για να πλενουν τα παιδια με παμπερς.γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη κ στην καθαριοτητα κ στην εκπαιδευση.αφου η μικρη μιλαει τελεια γερμανικα πλεον.κ πηγε χωρις να ξερει γρι!δε μου απαγορευσαν ποτε να παω σε καποιο χορο του σχολειου...πρωινο μεσημεριανο κ επιδορπιο τρωνε απο τον παιδικο.πληρωνω 55 ευρω το μηνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

ολυμπια το δικο σου το πηγες παιδικο??πως ηταν εκει??

 

Εμένα πήγε στην αρχή 6 μήνες σε δημόσιο και ήταν άψογα, δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Όταν τον πήγα φορούσε ακόμα παμπερς, αλλά τον δέχτηκαν.

Έτρωγε εκεί πρωινό, μεσημεριανό και απογευματινό και πλήρωνα 100 ? το μηνα.

Τα υπόλοιπα 2,5 χρόνια πήγε σε ειδικό παιδικό σταθμό γιατί έχουμε κάποιο προβληματάκι.

Εκεί που λες κάνουνε θαύματα, έγινε άλλο παιδί.

Έκανε τεραστία πρόοδο και έμαθε παρά πολλά.

Link to comment
Share on other sites

αγαπητη Δημητρα

μείνε στο μικρό ροζ σου συνεφάκι στην Γερμανία και μην κάνεις να έρθεις κατα εδώ διότι δεν θα ψάχνεις για εισητήρια αλλα για το eject που θα σε εκτοξέυση ψηλάααααααα στο ροζ συνεφάκι και πάλι!!!!!:D:D:D

Εδω είσαι τυχερός αν πετύχεις καλό άνθρωπο, κωλοφαρδος αν πετύχεις καλο ανθρωπο και καλό σχολειο. Δεν υπάρχει η επιλογή καλός ανθρωπος και καλο σχολειο ΟΛΕΣ τις χρονιές!!!!! Ευχεσαι απλα μεχρι και την 1η δημοτικού να είσαι κωλοφαρδος, αλλα θα είσαι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ευχαριστημένος αν είσαι μέχρι τοτε και απλά τυχερός (μην είμαστε και αχάριστοι!!!!)

Οι τιμές ξεκινούν απο 80 ευρώ στο δημοσιο παιδικο σταθμό και φτάνουν μέχρι και 500 ευρώ χωρίς μουσικοκινητικες, μπαλέτα και αλλα εξωσχολικα (ναι αυτα εδω τα θεωρούν εξωσχολικά).Η φιλη μου μαζί με μπαλετο, κολύμβηση και μουσικοκινητική φτάνει αισίως τα 700 τον μήνα!!! Ενοείται οτι στο δημοσιο οχι μπαλέτο, ουτε καβαλέτο δεν εχουν!!!!

Βεβαια αν σου πετύχει καλός δασκαλος μπαινουμε σε αλλη φάση!!!!

Μικρή αθώα Δημητρα.......

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

τελικα θα κατσω στο συννεφακι μου...αν κ ο αντρας μου φαγωνεται να ερθουμε μονιμα σε 3 χρονια εγω δε βρισκω γενικως κανενα λογο εκτος απο το να ερχομαστε για 40-50 μερες οπως κανουμε καθε καλοκαιρι.καλα μεχρι τοτε θα τον ψησω με ακραδαντα επιχειρηματα:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εδω δεν επιτρεπονται οι αφνιδιαστικες επισκεψεις... Περισυ ειχε μπει καποιος σε εναν παιδικο σταθμο και σκοτωσε 10 ατομα (παιδια και προσωπικο) και τραυματισε αρκετους... Λεω τι ωρα θα παω, μπαινω στον προθαλαμο και αφου βεβαιωθουν για το ποιος ειναι βγαζουν το παιδι εξω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εδω δεν επιτρεπονται οι αφνιδιαστικες επισκεψεις... Περισυ ειχε μπει καποιος σε εναν παιδικο σταθμο και σκοτωσε 10 ατομα (παιδια και προσωπικο) και τραυματισε αρκετους... Λεω τι ωρα θα παω, μπαινω στον προθαλαμο και αφου βεβαιωθουν για το ποιος ειναι βγαζουν το παιδι εξω.

 

Συγνώμη εσύ είσαι η μανά του παιδιού, δεν είσαι κάποιος ξένος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπητή marian

 

SEX ξέρεις να κάνεις ετσι?????

εεεεεε!!!!! αυτό να κάνεις και στον παιδικό......... δεν ξέρω αν με πιάνεις!!!!!!!

Και που είσαι ξεκίνα και ενα προγραμμα 10 ημερών σε συνεργασία με κανα δυο αλλες μαμαδες: καθε μέρα σε άσχετες ώρες ΜΠΟΥΚΆΡΙΣΜΑ και έλεγχος!!!!!

Αμα σου πουν τπτ πες τους, "ανυσηχώ διότι με αυτά που μου λέει ο κουμπάρος μου ο Μάκης (ξερετε ο Τριανταφυλλοπουλος) εχω αγχωθεί και αντιδρώ έτσι" :twisted::twisted::twisted::twisted:

ΚΑΙ ΟΠΟΙΑΝΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΞΥΔΙ ΚΑΙ ΑΝΑΦΟΡΑ!!!!!!

Αϊ σιχτιρ που θα ζητήσεις και την αδεια για να δεις που και πως φροντίζουν ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλε εδω παταμε το κουδουνι κ ερχονται κ μας ανοιγουν.εννοειται πως ειναι ολα κλειδωμενα κ δε μπαινει ο καθε περαστικος.αλλα αμα παω να παρω το παιδι μου τι θα μου πουν???οχι απαγορευεται τωρα???ελεος!!οτι ωρα θελω φυσικα θα παω κ θα δω κ τι γινεται εκει μεσα!!!ακου εκει απαγορευεται:shock:

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

τελικα θα κατσω στο συννεφακι μου...αν κ ο αντρας μου φαγωνεται να ερθουμε μονιμα σε 3 χρονια εγω δε βρισκω γενικως κανενα λογο εκτος απο το να ερχομαστε για 40-50 μερες οπως κανουμε καθε καλοκαιρι.καλα μεχρι τοτε θα τον ψησω με ακραδαντα επιχειρηματα:lol::lol:

 

 

Απο ακράδαντα έχουμε πολλά όπως βλέπεις!!!!!

Φτιαξε ενα αρχείο με λινκς σε τετοια θεματακια και να δεις για ποτε θα ....πακτωθεί στο συνεφάκι σας!!!!!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχα καλα αλαν οτροπος που γραφεις γενικως με κανει κ λιωνω στο γελιο :lol::lol::lol: κ το συστημα υγειας να παρεις ας πει κ η ολυμπια μεχρι τα 18 δε πληρωνεις κανεναν γιατρο καμια εγχειρηση κανενα φαρμακο.ολα δωρεαν!ασε που για καθε παιδι παιρνεις 165 ευρω το μηνα μεχρι να τελιωσει τις σπουδες.κ με ενα παιδι χωρις να πρεπει να εισαι πολυτεκνος εννοειται!τελος παντων βγηκα οφ τοπικ :P:p το συνεφακι μου μαρεσει:D

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, αλλά υπάρχουν πολλά άλλα για τα οποία δε θα άλλαζα την Ελλάδα με τίποτα. Οι άνθρωποι, η ζεστασιά και η φιλοξενία μας, ο ουρανός μας και μόνο ρε γαμώτο με αυτόν τον καταπληκτικό ήλιο, η ευγένιά μας (και για όσους δεν κατάλαβαν, το δικηγόρο του διαβόλου κάνω, γιατί στο τσακ είμαι να τα μαζέψω και να πάω να βρω τη συμπεθέρα) :cool:

 

Συμπεθέρα, σού'ρχομαι!

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης εγώ που έχω παιδί με ειδικές ανάγκες, μου πληρώνει το υπουργείο υγείας τα πάντα.

Το σχολείο που πάει, το σχολικό που τον πηγαινοφέρνει κάθε μέρα, όταν είμαι μαζί του κυκλοφορώ με τα μέσα μαζικής συγκοινωνίας τσάμπα…κ.α.

Θελω και εγω να μεινω στο συνεφακι μου.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλες!!ο γιος μου παει σε ιδιωτικο σταθμο κ δινω 340 το μηνα χωρις σχολικο τρωει φρουτα η αυγο κ το μεσημεριανο του εκει κ κοιματε.ο χωρος δεν ειναι κ πολυ ωραιος αλλα δεν μου απαγορευσαν ποτε να παω χωρις να ενημερωσω,γι αυτο αλλωστε προτιμησα τον συγκεκριμενο:)κατσε γερμανια παρε με κ μενα:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...