Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΩΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΑΠΟ ΟΑΕΔ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να ρωτησω και κατι αλλο-ελειπα απο την δουλεια τελος μαρτιου-τελος ιουλιου, χωρις να παρω το εξαμηνο. ο εργοδοτης πρεπει να μου δωσει ολο το δωρο 'η μηπως πρεπει να μου δωσει και ενα ποσο το ικα η ο οαεδ???γνωριζει καμμια μηπωσ???

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο-ελειπα απο την δουλεια τελος μαρτιου-τελος ιουλιου, χωρις να παρω το εξαμηνο. ο εργοδοτης πρεπει να μου δωσει ολο το δωρο 'η μηπως πρεπει να μου δωσει και ενα ποσο το ικα η ο οαεδ???γνωριζει καμμια μηπωσ???

 

 

πως ελειπες?ανευ αποδοχων?κυοφορια-λοχεια?δεν διευκρινιζεις.το δωρο των χριστουγεννων οπως εγραψα 3 μηνυματα πιο πανω ξεκιναει απο 1η μαιου μεχρι τελος δεκεμβρη.εαν εχετε δουλεψει λιγοτερο θα παρετε λιγοτερο.για καθε 8 μερες που εργαζομαστε μας δινουν ενα μεροκαματο,ετσι βγαινει το δωρο των χριστουγεννων.παντως εαν δεν πηρες το 6μηνο του οαεδ δεν εχεις να παρεις κατι απο αυτον.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ξανακουσει να δινει δωρο το ικα για την περιοδο κυοφοριας-λοχειας.ξερω ομως οτι δινει δωρο εαν εισαι σε αναρρωτικη π.χ.δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις και αν μαθεις ενημερωσε μας.....:-P

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπεραααα.πηρα κ εγω το δωρο:-P:razz::razz:yeah:D:D

να ρωτησω αν γνωριζει κανεις..Ιανουαριο-Φεβρουαριο ειχα αναρρωτικες ,μετα το 4μηνο του ικα, Ιουλιο την ετησια αδεια απ την δουλεια κ απο Αυγουστο το 6μηνο.

δικαιουμαι μηπως απο κανα ικα ή απο τον εργοδοτη κα8ολου δωρο?????????

να παω να τα ζητησωωωωωωω

qvx1p3.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

για ιανουαριο και φεβρουαριο επρεπε να πας στο ικα να σου δωσουν ενα ποσο για δωρο πασχα:?.δικαιουσαι δωρο χριστουγεννων και απο τον εργοδοτη αλλα λεπτομερειες για το ποσο δεν ξερω.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

για ιανουαριο και φεβρουαριο επρεπε να πας στο ικα να σου δωσουν ενα ποσο για δωρο πασχα:?.δικαιουσαι δωρο χριστουγεννων και απο τον εργοδοτη αλλα λεπτομερειες για το ποσο δεν ξερω.

το πασχα το πηρα...

ευχαριστω!!!

qvx1p3.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραααα.πηρα κ εγω το δωρο:-P:razz::razz:yeah:D:D

να ρωτησω αν γνωριζει κανεις..Ιανουαριο-Φεβρουαριο ειχα αναρρωτικες ,μετα το 4μηνο του ικα, Ιουλιο την ετησια αδεια απ την δουλεια κ απο Αυγουστο το 6μηνο.

δικαιουμαι μηπως απο κανα ικα ή απο τον εργοδοτη κα8ολου δωρο?????????

να παω να τα ζητησωωωωωωω

 

Απο τον εργοδοτη δικαιουσε τα 3/8 του μισθου σου (με μικρη επιφιλαξη)

JQcsp3.png?7EEjBkUh

 

wmRjp3.png?r32XiA7l

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Κορίτσια εσείς που δουλεύετε στον ΟΕΑΔ ξέρετε πότε θα πληρώσουν το Δώρο Χριστουγέννων στους ανέργους (στο περίπου)?

Πήγε ο σύζυγος σήμερα για να πληρωθεί και του είπαν ότι δεν ξέρουν γιατί δεν έχει αποφασίσει η διοίκηση.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εσείς που δουλεύετε στον ΟΕΑΔ ξέρετε πότε θα πληρώσουν το Δώρο Χριστουγέννων στους ανέργους (στο περίπου)?

Πήγε ο σύζυγος σήμερα για να πληρωθεί και του είπαν ότι δεν ξέρουν γιατί δεν έχει αποφασίσει η διοίκηση.

 

ετσι είπαν και στην αδελφή μου που είναι στο ταμείο.... δεν έχουν καμία ενημέρωση ακόμα για το πότε....

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουμε κανενα νεοτερο για πληρωμη δωρου χριστουγεννων στους ανεργους ε?

εγω το καθιερωμενο ραντεβου με τον ΟΑΕΔ το εχω την πεμπτη ,οπου κ θα ρωτησω

88M1p3.png6KAgp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια ειδα τυχαία το θέμα και πήρα την ξαδέρφη μου τηλέφωνο η οποια εργάζεται στον ΟΑΕΔ και μου ειπε πως και αυτοι περιμένουν την ανακοίνωση.Δεν ξέρουν ακόμη ποτε ακριβώς θα γίνει η πληρωμή.Αν εχω νεότερα θα σας πω...

fVLTp2.png

ο Αργύρης μου γεννήθηκε 10/10/10

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε ανακοίνωση ο οαεδ

 

Ο Οργανισμός Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού (ΟΑΕΔ) ανακοινώνει ότι από την Τετάρτη 21-12-2011:

1. Καταβάλλεται στους επιδοτούμενους ανέργους το δώρο Χριστουγέννων 2011 και προπληρώνονται τα επιδόματα ανεργίας που καταβάλλονται κανονικά από 21-12-2011 μέχρι και 01-01-2012.

2. Προπληρώνονται τα επιδόματα που έχουν εγκριθεί για τους μακροχρόνια ανέργους, τα οποία θα καταβάλλονταν κανονικά μέχρι και 01-01-2012.

3. Καταβάλλεται το δώρο Χριστουγέννων των δικαιούχων της ειδικής παροχής προστασίας μητρότητας.

Δεν απαιτείται η προσέλευση των δικαιούχων στις Υπηρεσίες του Οργανισμού για τις παραπάνω παροχές, καθόσον οι πιστώσεις θα γίνουν από τη Διοίκηση του Οργανισμού στους τραπεζικούς λογαριασμούς των δικαιούχων.

Λιγο αργα θα δώσουν φετος το δωρο :confused::confused::confused:

4Xjop3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

λιγο αργα ειναι 21 του μηνα αλλα ας μην ειμαστε αχαριστοι , παλι καλα που το παιρνουμε κ αυτο

........... αν βεβαια σε καποια εντομεταξυ μπουν ας ενημερωσει :mrgreen:

88M1p3.png6KAgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. ειμαι στο ταμειο ανεργειας απο τισ 15\3\2011

το χαρτι πληρωμης που εχω και παω καθε μηνα για την εντολη.. δεν μου γραφει για δωρο χριστουγεννων! δικαιουμαι? μου εχει τισ ημερομηνιες για εκγριση και γραφει ( ΗΜΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ: ΤΑΚΤΙΚΗ :300 - ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ (ΚΕΝΟ) ΛΗΞΗ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ 14\3\2012) ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. ειμαι στο ταμειο ανεργειας απο τισ 15\3\2011

το χαρτι πληρωμης που εχω και παω καθε μηνα για την εντολη.. δεν μου γραφει για δωρο χριστουγεννων! δικαιουμαι? μου εχει τισ ημερομηνιες για εκγριση και γραφει ( ΗΜΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ: ΤΑΚΤΙΚΗ :300 - ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ (ΚΕΝΟ) ΛΗΞΗ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ 14\3\2012) ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,,,,,

 

 

Σίγουρα δικαιουσαι κοριτσάκι μην αγχωνεσαι, θα πιστωθεί κατευθείαν στον λογαριασμο σου, τις ημερομηνιες που ανεφεραν παραπανω οι κοπελες.;)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα κι απο μενα!!!εμενα η αδερφη μου που ειναι δημοσιογραφοσ ε πηρε τηλ σημερα και μ ενημερωσε πωσ θα δοθει στισ 21!παλι καλα κι ασ ειναι αργα....εχουμε φτασει σε σημειο να αναρωτιομαστε αν θα πληρωθουμε τον επομενο μηνα...ΕΛΕΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. δηλαδη εγω που παιρνω το επιδομα καθε 15 του μηνα, τωρα θα περιμενω στις 21 να παρω δωρο+επιδομα? η θα μπει στισ 15 το επιδομα και στισ 21 το δωρο?

και κατι αλλο στισ 15 πρεπει να παω στον οαεδ ? γιατι κατι ακουσα οτι θα μπουν αυτοματα στον λογοριασμο μας! ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...