Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΛΥΚΙΕΣ ατάκες των παιδιών μας...


Recommended Posts

Είπα ν'ανοίξω νέο θέμα με τις τρυφερές ατάκες που λένε τα παιδάκια μας.

Αυτά τα γλυκά λογάκια που μας κάνουν να λιώνουμε...

Αρχίζω εγώ...

 

Έρχεται ο γιός μου και μου λέει: "μαμά, πού είναι ο παππούς;",

"είναι άρρωστος" του λέω εγώ, "πονάει η κοιλίτσα του και πρέπει να πάρει φάρμακο να του περάσει",

"Θέλω να πάμε στον παππού" μου λέει στεναχωρημένος.

"Να πάμε να του δώσεις εσύ φάρμακο;" τον ρωτώ.

Και μου απαντά, "Όχι, να του κάνω μια μεγάαααααλη αγκαλίτσα να μην πονάει...."

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα δεν είναι ακριβώς γλυκιά ατάκα, αλλά είναι πολύ σουρεαλιστικό και μου 'χει μείνει: ο μεγάλος μου ήταν γύρω στα τρία και μου είπε ένα πρωί εντελώς ξεκάρφωτα "μέσα στον καφέ σου έχεις χελιδόνια"

Link to comment
Share on other sites

Το Σαβ/κο ήμουν άρρωστη με πυρετό & φοβερό πονοκέφαλο.

Ερχόταν το πρωί, όλο γλύκα κ τρυφερότητα ο μεγάλος μου γιος, τρύπωνε κάτω από το σεντόνι μου κ με χάϊδευε κ μου έλεγε: "Να σε χαδέψω μαμά μου να γίνεις καλά. Είσαι άωστη μαμά μου, σε χαδεύω μαμά μου να μην πονάς."

 

Αγοράκι μου γλυκό, σε λατρεύω!!!

.png.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ η μικρή μου είναι απίστευτη κορίτσια...

 

Η ατάκες μας γιατί έχουμε και πολλές, είναι:

"χαχα έχει πλάκα μαμά!!!".

Το λέει κάθε φορά που βλέπει κάτι αστείο, προχθές πήγαμε και στην πεθερά μου που η καημένη έχει το πόδι της στο γύψο και μόλις την είδε να περπατάει με τις πατερίτσες άρχισε να λέει: "έχει πλάκα η γιαγια!" χαχαχαχα!!!

 

Επείσης αν χτυπήσουμε ή μας τσιμπίσει κάτι ή πονάμε κάπου κατευθείαν λέει: "να βάλουμε μπιντιτίν!" (μπεταντίν!)

 

Όποτε ξαπλώνουμε τα 2 μας και κοιταζόμαστε στα μάτια μου λέει: "μάτια λουλούδια μαμά!"...

 

Και φυσικά το "Απαπώ πολύ μαμά", είναι ότι πιο γλυκό έχω ακούσει στη ζωή μου...

 

Σ'αγαπώ κοπελάρα μου, είσαι το αστέρι μου, η πνοή μου και ο λόγος που αναπνέω!

Να μην μου πάθεις τίποτα, μπες μέσα στην αγκαλίτσα μου και θα΄σαι προστατευμένη για πάντα μες την φωλίτσα μου...

Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ!!!!

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάθομαι στον καναπέ και βλέπω τηλεόραση. Βλέπω με την άκρη του ματιού μου τον γιό μου να με παρακολουθεί και να έρχεται σιγά-σιγά από πίσω μου. Κάθεται στην πλάτη του καναπέ και αρχίζει να μου χαϊδεύει τα μαλλιά (τέλειο....). Τον βλέπει ο άντρας μου και του λέει:

"τί κάνεις εκεί παιδί μου;",

"χαδεύω μαλλιά μαμάς",

"έλα να χαϊδέψεις και τα δικά μου..."

"εσύ έχεις λίγα, η μαμά έχει πολλά... είναι όμοφα μαλλιά μαμάς.."

 

εκεί έλιωσα...

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλησπερα σε ολους τους γονεις.Γραφω το πρωτο μηνυμα μετα απο τουλαχιστον 1 χρονο αποχης(λογω τρελων επαγγελματικων και μη υποχρεωσεων).

Τωρα εχω αρκετο χρονο μια και λογω αποκολλησης στη 2η εγκυμοσυνη βρισκομαι σπιτι με τη ζουζουνιτσα μου!

Ειναι 19 μηνων και οταν τη βαζουμε στην κουνια της φωναζει"Eλα μαμα σε τελει" Και τη ρωταω "ποιος με θελει παιδι μου????" "Η μαμα μου"!απανταει και ξερενομαστε στα γελια!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Είναι 3-4 μέρες τώρα, που τα βράδυα όταν τους πάω κ τους 2 μου γιους στο δωμάτιό τους για ύπνο, ο μεγάλος μου, μου λέει:

"Έα (έλα) μαμά, κάθισε εσύ την καέκλα (καρέκλα), να σου πω εγώ το πααμύθι (παραμύθι). Μην ανησυχείς μαμά μου, θα σου πω εγώ όοοολα τα πααμύθια, και τα γουγουάκια (γουρουνάκια) και τα κιουάκια (σκιουράκια) και τη Βέμη (Μουσικοί της Βρέμης) .......

 

Ο μικρούλης μου ακόμη δεν μιλάει. Αναμένω κ από αυτόν στο μέλλον..

Γλυκά μου παιδάκια, σας λατρεύω!!!

.png.png

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα λέω στο γιό μου: "Καμάρι μου, είμαι πολύ τυχερή γιατί ο Θεούλης μου έδωσε το πιο όμορφο αγόρι του κόσμου! " Και μου απαντά: " Μη χαίρεσαι, όλες οι μαμάδες έτσι νομίζουν, ότι έχουν τα πιο όμορφα παιδιά..."

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...