Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΚΕΣΩ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι καινούργια στην ομάδα σας. Έχω κάνει 3 αποτυχημένες προσπαθείς στο ΓΕΝΕΣΕΙΣ με τον ΚΟ ΠΑΝΤΟ. Θα ήθελα να απευθυνθώ και κάπου αλλού. Μου πρότειναν τον κύριο ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ. Τι γνώμη έχετε? 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 30/10/2018 at 11:38 ΜΜ, Σιακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι καινούργια στην ομάδα σας. Έχω κάνει 3 αποτυχημένες προσπαθείς στο ΓΕΝΕΣΕΙΣ με τον ΚΟ ΠΑΝΤΟ. Θα ήθελα να απευθυνθώ και κάπου αλλού. Μου πρότειναν τον κύριο ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ. Τι γνώμη έχετε? 

 

καλησπερα και καλως ηρθες στην παρεα μας!!! 

λυπαμαι πολυ για τις αποτυχιμενες προσπαθειες..... οπως λεω παντα.... ΜΙΑ ΜΑΧΗ ΧΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ.....

ευχομαι συνταμα να μας γραφεις τα ομορφα νεα σου!!!

 

αν διαβασεις τα σχολεια μου παρα πανω θα δεις!!!! για μενα ειναι ενας μικρος Θεος!! δεν υπαρχει!!! με κερδισε αποτην πρωτη στιγμη..απο το πρωτο ραντεβου γνωριμιας με κερδισε.... οχι γιατι ηταν ενας χαμογελαστος ανθρωπος... αλλα για το αντιθετο.....! περνει λεπτομερως ιστορικο και αν θεωρει οτι χρειαζεται και κατι αλλο το λεει!!! δεν χαιδευει αυτια! τα λεει οπως ειναι τα πραγματα και ας σε πληγωσει..... δεν θα δωσει ψευτικες ελπιδες.... 

επεισης εχει πολυ καλες μαιες!!! ( συμαντικο αυτο γιατι με αυτες θα μιλας! εννοειται οτι σ εσυνενοησει πρωτα με το γιατρο θα σου λενε τι θα κανεις)

 

σε εμενα εκανε το θαυματακι του!!  με την πρωτη 3δυμα( 2 βλαστοκυστες Αλλα διαιρεθηκε η μια και εγιναν 3 εμβρυα αλλα εκανα μειωση)

οτι χρειαστηκα κατα την εγκυμοσυνη( ειχα πολλες αιμοραγιες) του εστελνα μυνημα στο κινητο και μου απαντουσε! 

δεν εχω να πω κατι αρνητικο! οχι γιατι πετυχα αλλα γιατι ειδα τις διαφορες. και να μην πετυχενα παλι εκει θα εκανα!

 

οτι χρειαστεις ειμαι εδω να σου απαντησω-βοηθησω οπως και τα υπολοιπα κοριτσια!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και να πω και εγώ ότι συμφωνώ απόλυτα με ότι λέει η Τζίνα για τον γιατρο μας.Γιατί βάλαμε δυο βλαστοκυστες και ειμαι εγκυος σε διδυμα.Μην απογοητεύεσαι Σιακι,υπάρχει λύση.Πολλες φορές είναι θέμα γιατρού και εργαστηρίου.Ότι θες είμαστε εδώ.Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΤΖΙΝΑ1990 είπε:

 

δεν εχω να πω κατι αρνητικο! οχι γιατι πετυχα αλλα γιατι ειδα τις διαφορες. και να μην πετυχενα παλι εκει θα εκανα!

 

;)ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και μένα ο γιατρός μου θα ειναι ο κύριος Τσιριγωτης μιας και στην πρώτη μας επαφή κιόλας ένιωσα να με κερδίζει. Θα κάνουμε την πρώτη μας προσπάθεια σε 2-3 μήνες και ήθελα να ρωτησω πληροφορίες απο όσες έχουν βοηθηθεί απο το γιατρό. Τι είδους δυσκολίες αντιμετωπίσατε (εμεις έχουμε θέματα και οι δυο), ποσες προσπαθειες κάνατε, ποιο ηταν το συνολικό κόστος, η όλη συνεργασία. Το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσω θα είναι το φεμαρα. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...
On 7/11/2018 at 11:52 ΜΜ, Christina8881 είπε:

Καλησπέρα. Και μένα ο γιατρός μου θα ειναι ο κύριος Τσιριγωτης μιας και στην πρώτη μας επαφή κιόλας ένιωσα να με κερδίζει. Θα κάνουμε την πρώτη μας προσπάθεια σε 2-3 μήνες και ήθελα να ρωτησω πληροφορίες απο όσες έχουν βοηθηθεί απο το γιατρό. Τι είδους δυσκολίες αντιμετωπίσατε (εμεις έχουμε θέματα και οι δυο), ποσες προσπαθειες κάνατε, ποιο ηταν το συνολικό κόστος, η όλη συνεργασία. Το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσω θα είναι το φεμαρα. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.!

μπηκα αρχικά στο μπλοκ γιατί ήθελα να ρωτήσω απόψεις για τον κ.Τσιριγωτη. Από ότι φαίνεται δεν χρειάζεται να ρωτήσω. Διάβασα τα παραπάνω κ όλες λέτε τα καλύτερα. Ξέρω ότι ο συγκεκριμένος κάνει το Εμβόλιο Intrlipid  Αντι για τα να λεγόμενα «αντιπατρικα» προκειμένου να ρυθμίσει τον αριθμό των «κυττάρων γονέων» μέσα στη μητρα. 

Το έχει κάνει μήπως κάποια από εσάς??

Οποια γνωρίζει σας παρακαλώ να μου δώσει μια απάντηση.

Εχω πραγματικά πελαγώσει μετά από δυο χρόνια αποτυχημένων εξωσωματικών οι οποίες ξεκινούσαν πάντα με τις καλύτερες προϋποθέσεις ....

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα στην όμορφη παρέα! 

Είμαι νέα στο forum και ψάχνω πληροφορίες για το Ακεσω του κ. Τσιριγωτη. Έχω διαβάσει και στο forum θετικές (και κάποιες αρνητικες) γνώμες κ σκέφτομαι να κλείσω ένα ραντεβού. Το επιπλέον ερώτημα μου ειναι:σε περίπτωση επιτυχίας, σε αναλαμβάνει μετά κάποιος δικός τους μαιευτήρας; Με τον δικό μου γυναικολόγο κάναμε μια αποτυχημένη σπερματεγχυση κ θα ήταν αβολο να πάω σε αυτόν, έχοντας μείνει έγκυος σε άλλο κέντρο. 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά κι εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία στις προσπάθειες σας! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 19/7/2019 at 9:21 ΠΜ, Dina1982 είπε:

Καλημέρα στην όμορφη παρέα! 

Είμαι νέα στο forum και ψάχνω πληροφορίες για το Ακεσω του κ. Τσιριγωτη. Έχω διαβάσει και στο forum θετικές (και κάποιες αρνητικες) γνώμες κ σκέφτομαι να κλείσω ένα ραντεβού. Το επιπλέον ερώτημα μου ειναι:σε περίπτωση επιτυχίας, σε αναλαμβάνει μετά κάποιος δικός τους μαιευτήρας; Με τον δικό μου γυναικολόγο κάναμε μια αποτυχημένη σπερματεγχυση κ θα ήταν αβολο να πάω σε αυτόν, έχοντας μείνει έγκυος σε άλλο κέντρο. 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά κι εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία στις προσπάθειες σας! 

 

 

καλημερα!!! 

καλως ηρθες!!!

ευχομαι συντομα να μας λες τα ομορφα νεα σου!!

 

την αποψη μου για τον γιατρο την εχω γραψει παραπανω!! νομιζω οτι και ο ιδιος ο Τσιριγωτης αναλαμβανει γεννες χωρις βεβαια να ειμαι και σιγουρη!!! αυτο το ρωτας!!!

αν και να σου πω εμενα δεν θα με ενοχλουσε καθολου να κανω αλλου την εξωσωματικη και να παω στον γιατρο μου για τον τοκετο.... αν θεωρω οτι ο γιατρος μου ειναι καλος σε αυτο το κομματι( παρακολουθηση και τοκετο) γιατι οχι!

 

οτι αλλη απορια εχεις και μπορω να βοηθησω θα χαρω πολυ!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2019 at 2:36 ΜΜ, ΤΖΙΝΑ1990 είπε:

οτι αλλη απορια εχεις και μπορω να βοηθησω θα χαρω πολυ

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου.. Θα έχω μαζί του ραντεβού τον Σεπτέμβριο! Σου εύχομαι όλα τα καλά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/7/2019 at 9:21 ΠΜ, Dina1982 είπε:

Καλημέρα στην όμορφη παρέα! 

Είμαι νέα στο forum και ψάχνω πληροφορίες για το Ακεσω του κ. Τσιριγωτη. Έχω διαβάσει και στο forum θετικές (και κάποιες αρνητικες) γνώμες κ σκέφτομαι να κλείσω ένα ραντεβού. Το επιπλέον ερώτημα μου ειναι:σε περίπτωση επιτυχίας, σε αναλαμβάνει μετά κάποιος δικός τους μαιευτήρας; Με τον δικό μου γυναικολόγο κάναμε μια αποτυχημένη σπερματεγχυση κ θα ήταν αβολο να πάω σε αυτόν, έχοντας μείνει έγκυος σε άλλο κέντρο. 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά κι εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία στις προσπάθειες σας! 

 

Γεια σου Dina1982! Σε περίπτωση επιτυχίας σε αναλαμβάνει ο ίδιος ο Τσιριγώτης! 

Ήταν άψογος σε όλα και σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και στη γέννα! 

Στον 6ο μήνα έπαθα κρίση χολής. Πήγα ξημερώματα με φρικτούς πόνους σε δημόσιο μαιευτήριο, έκανα εμετούς από τις 10 το βράδυ ως τις 10 το πρωί, με κράτησαν 4 ώρες με ορό εκεί μέσα επιμένοντας ότι έχω ίωση. Σε άθλια κατάσταση με το εξιτήριο στο χέρι προσπαθούσα να τους εξηγήσω τα αυτονόητα... Του τηλεφωνώ φεύγοντας (δεν μου 'χε περάσει από το μυαλό τόσες ώρες γιατί θεωρούσα ότι είναι κάτι παθολογικό) και μετά από 2 μόνο ερωτήσεις μου λέει Μάρα έχεις πέτρες στη χολή μάλλον έλα αμέσως στο ιδιωτικό που συνεργάζεται να σε δω. Όλα αυτά πριν τις 8 το πρωί. 

Πάρα πολύ προσεκτικός στις εξετάσεις και στους υπέρηχους, χωρίς μπακαλίστικα τύπου θα σου κάνω εγώ μωρέ την αυχενική κτλ. Για τη γέννα δε, τι να πω, πολύ γέλιο, πολύ άνετα, τα ράμματα άψογα, πόνεσα ελάχιστα τις επόμενες μέρες. Ήταν μαζί μου στην αίθουσα ανάνηψης πάνω από 2 ώρες μέχρι να με ανεβάσουν στο δωμάτιο. Το σημαντικότερο απ' όλα όμως: μου έφερε κατευθείαν μετά το ράψιμο τα μωρά και μου έδειξε ακριβώς πως να θηλάσω, αναλυτικά, πως θα πιάνω το στήθος στην αρχή, πώς θα πιάνω τα μωρά, πώς να είναι τα χειλάκια τους κ.ο.κ. Οι μαίες μου είπαν απλά τα βασικά. Έτσι κατάφερα να θηλάσω από την πρώτη ώρα  και για 7 μήνες!

Προφανώς σε εκείνον συνεχίζω και μετά τη γέννα, τεστ Παπ, μαστογραφίες κτλ...

Το ξέρω ότι ήθελες μια απλή απάντηση, αλλά δεν μπορούσα να συγκρατηθώ και να μην τα γράψω!:-D:grin:

Καλή σου επιτυχία !

 

On 9/6/2019 at 2:06 ΜΜ, Cleo79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.!

μπηκα αρχικά στο μπλοκ γιατί ήθελα να ρωτήσω απόψεις για τον κ.Τσιριγωτη. Από ότι φαίνεται δεν χρειάζεται να ρωτήσω. Διάβασα τα παραπάνω κ όλες λέτε τα καλύτερα. Ξέρω ότι ο συγκεκριμένος κάνει το Εμβόλιο Intrlipid  Αντι για τα να λεγόμενα «αντιπατρικα» προκειμένου να ρυθμίσει τον αριθμό των «κυττάρων γονέων» μέσα στη μητρα. 

Το έχει κάνει μήπως κάποια από εσάς??

Οποια γνωρίζει σας παρακαλώ να μου δώσει μια απάντηση.

Εχω πραγματικά πελαγώσει μετά από δυο χρόνια αποτυχημένων εξωσωματικών οι οποίες ξεκινούσαν πάντα με τις καλύτερες προϋποθέσεις ....

 

 

Γεια σου! Το έχω κάνει εγώ το εμβόλιο αυτό. Μπορείς να με ρωτήσεις ό,τι θες!

Επεξεργάστηκαν by Μάρα!
tt1d6e78
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Μάρα! είπε:

Το ξέρω ότι ήθελες μια απλή απάντηση, αλλά δεν μπορούσα να συγκρατηθώ και να μην τα γράψω!:-D:grin:

Καλή σου επιτυχία !

Μάρα μου, όχι, όχι, δεν ήθελα μια απλή απάντηση αλλά μια ενθουσιώδη, λεπτομερή και αισιοδοξη απάντηση σαν τη δική σου! Να είσαι καλά! Εύχομαι όλα καλά και τίποτε να μη σε ξαναταλαιπωρησει έτσι.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...