Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

λετε να ειμαι τοσο ατυχη????


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια τι κανετε??εγω δεν ειμαι στα καλυτερα μου. γνωριζετε το προβλημα με τη περιοδο τελευταια που αργει παρα πολυ ...μολις ειπαμε να ξεκινησουμε σπερματε αρχισαν τα προβληματα. το κακο προαισθημα το ειχα. λοιπον ενω ειχα παρει χαπια για προκληση ωορηξιας πηγα ειδαμε αυγα 2 κ μια κυστη. ο γαιτρος ειπε αναβαλετε η σπερματε . και μου ειπε απο την 21 η μερα να παρω τουφαστον . για 7 μερες. τελέιωσαν τα χαπια τη δευτερα κ περιοδος ουτε φωνη ουτε ακροαση. τι θα γινει ε το χλαι μου???κ τον προηγουμενο μηνα παλι με χαπια την εφερα αλλα ειχαν τελειωσει δευτερα κ τριτη πρωη μου ηρθε.τωρα γιατι αργει??αυτη τη φορα μου τα εδωσε κ πιο πολλες ημερες..

εχω κακο προαισθημα οτι αρχιζει να ρεταρει κ θα μου κοπει δεν ξερω αλλα μου κολησε η ιδεα!!

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εχεις ψαξει γιατι εχεις αυτες τις καθυστερησεις στην περιοδο σου?? συγνωμη αλλα δεν εχω διαβασει προηγουμενα τοπικ σου για αυτο και ρωτω... η περιοδος δεν σταματα ετσι χωρις αιτια...εχεις κανει ορμονολογικες εξετασεις?? καλο ειναι πριν μπεις στην διαδικασια σπερμετυγχησεων να ρυθμισεις τον κυκλο σου και να ξερεις απο που προερχονται τα προβληματα στην περιοδο σου και ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος αντιμετωπισης τους...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

εκανα ορμονικες τον προηγουμενο μηνα κ ηατν αψογες. ολες.

για αυτο απορω. πηρα το γαιτρο κ μου ειπε αν δενε ρθει μεχρι το σαβ/κο δευτερα να τον ξαναπαρω τηλ. πηγαμε για σπερμ/ση αλλα εκανα κυστη κ δε μεγαλωσαν τα ωαρια αυτο το μηνα...αχ δεν μπορω,δεν ξερω τι να κανω

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην απελπιστείς κοριτσάκι μου γιατί το άγχος δεν θα κάνει καλό. Πάρτο όσο πιο ήρμα μπορείς γιατί ξέρω είναι δύσκολο κ ακολούθα τις αδηγίες του γιατρού

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στα κορίτσια....parent τα χάπια που αναφέρεις δεν τα ξέρω βασικά αλλά εγώ επηδεί εδώ και ένα χρόνο πέρνω primolut για να μου έρχετε περίοδος κάθε μήνα τα ξεκινάω την 30η μέρα για 7 μερες απο δυο χάπια και η περίοδος μου έρχετε 5 μέρες μετά αφου τα σταματήσω...μήπως λειτουργούν και αυτά τα χάπια έτσι και να περιμένεις 2 μέρες ακόμα????

459830qyqjkq81to.gif

Link to comment
Share on other sites

εκανα ορμονικες τον προηγουμενο μηνα κ ηατν αψογες. ολες.

για αυτο απορω. πηρα το γαιτρο κ μου ειπε αν δενε ρθει μεχρι το σαβ/κο δευτερα να τον ξαναπαρω τηλ. πηγαμε για σπερμ/ση αλλα εκανα κυστη κ δε μεγαλωσαν τα ωαρια αυτο το μηνα...αχ δεν μπορω,δεν ξερω τι να κανω

Μακαρι να μπορουσα να σου απαλυνω τον πονο parentακι!!!:cry:Θα σου πω ομως το εξης...πολλες φορες δημιουργουνται κυστες που απορροφονται μεσα σ ενα κυκλο απο τον οργανισμο!Ετσι πχ ηταν η αδερφη μου...τον ενα μηνα ειχε δει αρκετες ο γιατρος και τον αλλο δεν ειχε τιποτα!Ελπιζω λιγο να σ εκανα να αναθαρρησεις!Μη στενοχωριεσαι κοριτσακι μου!Ναι?:D

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

parents η κύστη είναι μεγάλη ?...

όταν έμεινα έγκυος στο γιο μου είχα και εγώ κύστη την οποία δεν γνώριζα..

εντοπίστηκε στον πρώτο υπέρηχο που κάναμε και μάλιστα δεν θα ξεχάσω που μου είχε πει χαρακτηριστικά βλέπω 2 κουκίδες αλλά είναι πολύ νωρίς για να πούμε αν είναι δίδυμη κύηση ή κάποια κύστη...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οι κύστες προκαλούν αλλαγές στην περίοδο, τόσο στη διάρκεια όσο και στη ροή. Κανονικά θα πρέπει να κάνεις μια οιστραδιόλη και εάν είναι αυξημένη, σημαίνει ότι η κύστη σου επηρεάζει τον ορμονικό σου κύκλο. Πράγμα που ουσιαστικά σημαίνει ότι οι ορμονικές που έκανες είναι πλασματικές.

 

Όπως και να έχει, δεν μπαίνεις σε κλιμακτήριο, που θα ήταν το χειρότερο. Θα ήταν καλύτερα να πάρεις για ένα - δυο μήνες αντισυλλυπτικά για να καθαρίσει ο οργανισμός από την κύστη και μετά να προχωρήσεις σε σπερματέγχυση.

 

Και μια μικρή συμβουλή. Διάλλεξε ένα γιατρό που να έχει και εμπειρία και γνώσεις και να ασχολείται μόνο με αυτό. Δηλαδή έναν εξωσωματικό και όχι έναν απλό γυναικολόγο. Δυστυχώς έχουν μόνο κάποιες γνώσεις, όχι πάντα τις σωστές, και σχεδόν καθόλου εμπειρία!

Link to comment
Share on other sites

parent μου κ εγω για σπερματεγχυση πηγαινα μου ειπε ο γιατρος οτι εχω κυστη κ να το αφησουμε τον αλλο μηνα κ εμεινα εγκυος αλλα επαθα αποβολη την πεμτη βδομαδα.δεν πειραζει ομως απο τον επομενο μηνα ξανα στον αγωνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ο γιατρος μου ειπε αν δεν φυγει τον αλλο μηνα με τα αντισυληπτικα να τη σκασουμε για να κανουμε πιο γρηγορα τη σπερμ/ση. γιατι με βλεπει κ πολυ αγχωμενη!!!

εσεις τι ε συμβουλευεται?να περιμενω να φυγει μονη η το να τη σκασω ειναι ακτι πολυ απλο κ να το κανω??

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

parent μου κ εγω για σπερματεγχυση πηγαινα μου ειπε ο γιατρος οτι εχω κυστη κ να το αφησουμε τον αλλο μηνα κ εμεινα εγκυος αλλα επαθα αποβολη την πεμτη βδομαδα.δεν πειραζει ομως απο τον επομενο μηνα ξανα στον αγωνα

 

οπως το ειπες καλη μου τον αλλο μηνα στον αγωνα παλι........δεν πειραζει. τουλαχιστον ξερεςι οτι επιασες νινακι!!! φιλια!!!

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...