Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Β-χοριακή και ορμονολογικές εξετάσεις - φυσιολογικές τιμές


dina27

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!!!

Εχω πολλες αποριες και τρομερο ανχος με τις χοριακες,και μακαρι να μου λυσετε τις αποριες.Λοιπον εγω τελευταια περιοδο ειχα 2/12 και η συληψη εγινε μετα τις 19/12 σιγουρα.Την περασμενη πεμπτη πηγα στον γιατρο και βαση τελευταιας περιοδου με εβγαζε 5w6d ειδαμε σακο και δεν ακουσαμε καρδουλα,και μου ειπε οτι ειναι νωρις ακομα.Στο διαστημα αυτο ομως ειδα λιγο καφε και φοβηθηκα και μου εδωσε να παρω utrogestan τωρα δεν εχω καθολου καφε,και για να ειμαστε σιγουροι μου ειπε να κανω χοριακη την πρωτη την εκανα 13/01 και ηταν 9,200 και την αλλη την εκανα σημερα και βγηκε 16,280.Η γιατρος μου ειπε οτι περιμενε να ειναι γυρω στις 18,000 και με ανχωσε.Τωρα θα παω πεμπτη να ξανα κανω υπερυχο και για να ακουσουμε καρδουλα.

Βρε κοριτσια εσεις βρισκεται οτι ειναι κακη η τιμη της χοριακης μου?Αν μπορει καποια ας μου απαντησει..Ελεος με τις χοριακες!!!!

 

Λοιπόν κορίτσι ακριβώς το΄ίδιο συνέβη και σε μένα. Υποτίθεται οτι η χοριακή μέσα σε 48 ώρες στην αρχή της εγκυμοσύνης πρέπει να διπλασιαστεί γι αυτό και ο γιατρός σου, σου είπε οτι περίμενε να είναι γύρω 18.000.Εμένα είχε μέσα σε 48 ώρες μια αύξηση της τάξεως του 75% και δεν είχε διπλασιαστεί και αντιστοίχως με είχε αγχώσει ο γιατρός μου, αλλά η εγκυμοσύνη μου προχώρησε μια χαρά( τώρα διανύω την 27η εβδομάδα) και ακούσαμε καρδούλα την 8η εβδομάδα. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι και σύντομα θα ακούσεις και το μωράκι σου. Ο διπλασιασμός της χοριακής δεν είναι απόλυτος κανόνας, δεν λειτουργούν όλοι οι οργανισμοί με τον ίδιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος.Μονο που δεν ξερω ποτε εγινε η συλληψη.Η τιμη της χοριακησ ειναι 157,λογικα ειμαι στην δευτερη βδομαδα, ομωσ ειχα κανει την τεταρτη β χοριακη και ειχε βγει αρνητικη.Μηπως ειμαι λιγοτερο απο 2 βδομαδων ?κι αν ναι δεν ειναι τοτε αυξημενη η χοριακη?μηπως το παει για διδυμα?παναγια μου..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις,ηρεμησα λιγακι.Πολυ ανχος βρε παιδι μου και πολυ ψυχοφθορο αυτο το πραγμα με τις χοριακες.

Αντε να δουμε την πεμπτη θα ακουσουμε και καρδουλα για να ηρεμησω λιγο?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οτι και να πειτε θα το καταλαβω!!!!!φωναξτε,μαλωστε με οτι θελετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ποσο δικιο ειχατε!!!!!!!!!!!!!!!!εκανα χωριακη χωρις να ακουσω καμια και.......αρνητικη 0,1 την 26 μερα!!!!!!!!!!!!!!ηταν η πρωτη φορα που ηλπιζα τοσο!!!!!!καλα να παθω!!!!!!!!στεναχωρεθηκα παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!καλη επιτυχια κοριτσια!!!!!!!!:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια οτι και να πειτε θα το καταλαβω!!!!!φωναξτε,μαλωστε με οτι θελετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ποσο δικιο ειχατε!!!!!!!!!!!!!!!!εκανα χωριακη χωρις να ακουσω καμια και.......αρνητικη 0,1 την 26 μερα!!!!!!!!!!!!!!ηταν η πρωτη φορα που ηλπιζα τοσο!!!!!!καλα να παθω!!!!!!!!στεναχωρεθηκα παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!καλη επιτυχια κοριτσια!!!!!!!!:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

 

Ρε Νικολίνα, τί λέγαμε εχτές το βράδυ?? Μη σκας, πάμε ακάθεκτες για τον Φεβρουάριο...Δηλαδή αποκλείεται να είσαι και να μην έδειξε ακόμη?

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

τι να κανω???????????οτι και να μου πεις...ειναι λιγο!!!και που με μιλατε παλι ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!υπαρχει τετοια ελπιδα??????δεν νομιζω,δηλαδη ειμαι σιγουρη διοτι το αποτελεσμα ηταν 0,1 ουτε 1 ουτε 2......εσυ???

Link to comment
Share on other sites

τι να κανω???????????οτι και να μου πεις...ειναι λιγο!!!και που με μιλατε παλι ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!υπαρχει τετοια ελπιδα??????δεν νομιζω,δηλαδη ειμαι σιγουρη διοτι το αποτελεσμα ηταν 0,1 ουτε 1 ουτε 2......εσυ???

 

Εγώ τίποτε το σπουδαίο...περιμένω την πέμπτη, με όλα τα συμπτώματα της περιόδου κανονικά...Ήδη ψάχνω τις γόνιμες του Φεβρουαρίου...;)

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

οπως λεει και το ψευδωνυμο σου...μην σταματας να ελπιζεις!!!!αχ,βρε κοριτσια....ενα μωρακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ελπιζοντας,μην το βαζεις κατω!!!!!!παντως ποσο δικιο ειχατε?????????αλλλη φορα και δεκα μερες καθυστερηση θα περιμενω!!!!!στεναχωρεθηκα παρα πολυ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οπως λεει και το ψευδωνυμο σου...μην σταματας να ελπιζεις!!!!αχ,βρε κοριτσια....ενα μωρακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ελπιζοντας,μην το βαζεις κατω!!!!!!παντως ποσο δικιο ειχατε?????????αλλλη φορα και δεκα μερες καθυστερηση θα περιμενω!!!!!στεναχωρεθηκα παρα πολυ!!!!!!!

 

Α ρε Νικολίνα και εγώ έτσι είμαι τώρα...δεν πειράζει, εμείς προσπαθούμε, από κει και πέρα πρέπει να μας βοηθήσει λίγο και ο Θεός...Μόνες δεν τα καταφέρνουμε αλλιώς

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α ρε Νικολίνα και εγώ έτσι είμαι τώρα...δεν πειράζει, εμείς προσπαθούμε, από κει και πέρα πρέπει να μας βοηθήσει λίγο και ο Θεός...Μόνες δεν τα καταφέρνουμε αλλιώς

που θα παει ολα θα γινουν αλλα μεχρι να γινουν...εχεις ακουσει καθολου για αρνητικη χοριακη και υπαρξη εγκυμοσυνης μπα,ε????εξαλου δεν την εκανα και πολυ νωρις,ε????

Link to comment
Share on other sites

που θα παει ολα θα γινουν αλλα μεχρι να γινουν...εχεις ακουσει καθολου για αρνητικη χοριακη και υπαρξη εγκυμοσυνης μπα,ε????εξαλου δεν την εκανα και πολυ νωρις,ε????

 

Περίμενε να δεις αν έχεις καθυστέρηση...Αν έχεις, τότε ίσως τα επίπεδά σου να ανέβουν..Αν όχι, τότε δεν πειράζει, θα ξαναπροσπαθήσεις τον άλλο μήνα...:)

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να δεις αν έχεις καθυστέρηση...Αν έχεις, τότε ίσως τα επίπεδά σου να ανέβουν..Αν όχι, τότε δεν πειράζει, θα ξαναπροσπαθήσεις τον άλλο μήνα...:)

αχ,τι να πω????ας δωσουμε κουραγιο η μια στην αλλη!!!!!!!κοριτσια να τα πω σε εσας μπας και τα κανω πραξη και εγω...χαμογελατε συνεχως!!!!!οχι αγχος!!!!(τωρα θα λετε ολες ναι...καλα)αλλα πρεπει να το κανουμε!!!!!!οχι στεναχωριες!!!!υπομονη!!!:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

αχ,τι να πω????ας δωσουμε κουραγιο η μια στην αλλη!!!!!!!κοριτσια να τα πω σε εσας μπας και τα κανω πραξη και εγω...χαμογελατε συνεχως!!!!!οχι αγχος!!!!(τωρα θα λετε ολες ναι...καλα)αλλα πρεπει να το κανουμε!!!!!!οχι στεναχωριες!!!!υπομονη!!!:D:D:D:D:D

 

Ναι....καλά...:D:D:D:D:D:D:D

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

το λεω γιατι πρεπει να δινουμε κουραγιο η μια στην αλλη και οχι να στεναχωριομαστε!!!!!εαν ειχαμε και ζωντανη εικονα η μια για την αλλη θα βλεπατε την διαφορα!ελπιζοντας μου,προσπαθειτε καιρο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το λεω γιατι πρεπει να δινουμε κουραγιο η μια στην αλλη και οχι να στεναχωριομαστε!!!!!εαν ειχαμε και ζωντανη εικονα η μια για την αλλη θα βλεπατε την διαφορα!ελπιζοντας μου,προσπαθειτε καιρο???

 

από τον Οκτώβριο...αλλά μόνο αυτό το μήνα έκανα καθημερινά στις γόνιμες.

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

από τον Οκτώβριο...αλλά μόνο αυτό το μήνα έκανα καθημερινά στις γόνιμες.

ευχομαι να ηταν ο τελευταιος μηνας προσπαθειων για ολες!!!!!!!!!απο συμπτωματα???

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να ηταν ο τελευταιος μηνας προσπαθειων για ολες!!!!!!!!!απο συμπτωματα???

 

Θα αδιαθετήσω Νικολίνα, το καταλαβαίνω. Έχω τα κανονικά συμπτώματα της περιόδου Πόνοι χαμηλά στην κοιλιά,...Νιώθω δηλ. πως η περίοδος κατεβαίνει...Δεν πειράζει, τον άλλο μήνα, πάλι θα ξαναδοκιμάσουμε :)

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

κι εγω κοριτσια σας ευχομαι να ειναι ο τελευταιος μηνας αναμονης!!!απλα νομιζω το καλυτερο γενικοτερα αλλα και για την ψυχολογια ειδικοτερα ειναι να γινεται η χοριακη με εστω μια μερα καθυστερηση η αλλιως τεστακι στο σπιτι με 5 μερες καθυστερηση!!!!ολα τα αλλα μαλλον περιττα!!!:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Θα αδιαθετήσω Νικολίνα, το καταλαβαίνω. Έχω τα κανονικά συμπτώματα της περιόδου Πόνοι χαμηλά στην κοιλιά,...Νιώθω δηλ. πως η περίοδος κατεβαίνει...Δεν πειράζει, τον άλλο μήνα, πάλι θα ξαναδοκιμάσουμε :)

 

 

δεν θελω να σε "χαιδεψω" αλλα τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης μοιαζουν πολυ με της περιοδου!πονακια,πρησμενο στηθος, και απο νευρακια και τρελιτσες αλλο τιποτα!!γι αυτο λεμε καλο ειναι για να μην τρελαινομαστε το τεστ και η χοριακη να γινονται με το συμπτωμα που διαχωριζει περιοδο και εγκυμοσυνη,την καθυστερηση!!ευχομαι τα καλυτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Θα αδιαθετήσω Νικολίνα, το καταλαβαίνω. Έχω τα κανονικά συμπτώματα της περιόδου Πόνοι χαμηλά στην κοιλιά,...Νιώθω δηλ. πως η περίοδος κατεβαίνει...Δεν πειράζει, τον άλλο μήνα, πάλι θα ξαναδοκιμάσουμε :)

ποτε μην λες ποτε...εξαλου οτι ηταν να γινει εγινε(νεα ατακα μετα την ηττα απο την χοριακη):mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να σε "χαιδεψω" αλλα τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης μοιαζουν πολυ με της περιοδου!πονακια,πρησμενο στηθος, και απο νευρακια και τρελιτσες αλλο τιποτα!!γι αυτο λεμε καλο ειναι για να μην τρελαινομαστε το τεστ και η χοριακη να γινονται με το συμπτωμα που διαχωριζει περιοδο και εγκυμοσυνη,την καθυστερηση!!ευχομαι τα καλυτερα!!

ολες λοιπον να εχουμε το καλοκαιρι μια τεραστια κοιλιτσα!!!!!:-P:razz::-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να σε "χαιδεψω" αλλα τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης μοιαζουν πολυ με της περιοδου!πονακια,πρησμενο στηθος, και απο νευρακια και τρελιτσες αλλο τιποτα!!γι αυτο λεμε καλο ειναι για να μην τρελαινομαστε το τεστ και η χοριακη να γινονται με το συμπτωμα που διαχωριζει περιοδο και εγκυμοσυνη,την καθυστερηση!!ευχομαι τα καλυτερα!!

 

Buffon, όπως τα λες είναι...Ξέρω το σώμα μου, όπως και όλες εδώ μέσα. Δεν περιμένω κάτι, γι αυτό και κρατιέμαι και δεν κάνω τεστ...δεν νιώθω κάτι διαφορετικό στο σώμα μου από ότι τους άλλους μήνες...Το μόνο που έχει αλλάξει προς το καλύτερο είναι η συχνότητα των επαφών...

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

ποτε μην λες ποτε...εξαλου οτι ηταν να γινει εγινε(νεα ατακα μετα την ηττα απο την χοριακη):mad::mad::mad::mad::mad:

 

χαχαχα...θα βγάζουμε και ατάκες τώρα...:D

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

Buffon, όπως τα λες είναι...Ξέρω το σώμα μου, όπως και όλες εδώ μέσα. Δεν περιμένω κάτι, γι αυτό και κρατιέμαι και δεν κάνω τεστ...δεν νιώθω κάτι διαφορετικό στο σώμα μου από ότι τους άλλους μήνες...Το μόνο που έχει αλλάξει προς το καλύτερο είναι η συχνότητα των επαφών...

 

 

απόλαυσε τις προσπάθειες και θα έρθει πριν το καταλάβεις!!;););) είναι πολύ μικρό το διάστημα που κάνετε προσπάθειες, βέβαια και η ανυπομονησία είναι απολύτως κατανοητή!!!:cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...