Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΑ ΤΗΝ ΠΝΙΞΩ...


vazelaki

Recommended Posts

Οπως κάποιοι ξέρετε εχω ενα διαβολάκι 13 μηνών, επειδη εχουμε δική μας δουλειά και η μανούλα μου ακόμα δουλεύει και δεν εχει βγει στη σύνταξη το παιδί το κουβαλάω μαζί μου απο 8 ημερών.Βέβαια Σάββατα που δεν δουλεύει και όποιο απόγευμα και βράδυ θέλω να κάνω το οτιδήποτε της το πάω και μου το κρατάει οπως επίσης και τα υπόλοιπα 4 εγγόνια της κι ερχονται κι αλλά 2.Η πεθερά μου τώρα 53 ετών δεν εχει δουλέψει ΠΟΤΕ στη ζωή της μένει ενα χλμ διπλα απο τη δουλειά μας δεν το κρατάει ποτέ-οκ δεν εχει υποχρέωση αλλά αλλου θέλω να καταλήξω,ουτε του κουνιαδου μου τα κράτησε.

Ο πεθερός μου επειδή περνάει σχεδόν σε καθημερινή βάση απο τη δουλειά μας οπου εχουμε μαζι και το παιδί τον γνωρίζει κουνάει χερια μολις τον βλέπει και όλα τα σχετικά.

Πάμε μια μέρα στο σπίτι τους λοιπόν το παίρνει η πεθερά μου αγκαλιά πλαντάζει στα κλάματα και απλωνε τα χέρια στον πεθερό μου που ηταν δίπλα.

Γυρίζει εκείνη τη μέρα και λέει...να μου το φέρετε μια μέρα το παιδί για να με συνηθίσει (οχι για να μας ξεκουράσει) το προσπερνάω τεσπα...αν και ημουν αρνητική λέω κομμάτια να γίνει μη γίνω κακιά το πηγαίνει ο δικός μου τελοσπάντων επειδη ηξερε τι θα ακολουθησει και οτι θα τσαντιζόμουν αν πηγαιναμε το μεσημέρι να το πάρουμε μαζί ξεκινάει και πάει μόνος του δε ρώτησα τι παράπονα του εκανε...

 

Εμένα εχθες η μάνα μου εφυγε για λίγες μέρες εκδρομή ειχε πληρώσει εισητήρια κτλ ε λοιπόν εχθές θέλαμε να πάμε κάπου οπου δεν μπορουσαμε να πάρουμε τον μικρό μαζί δεν ηταν κατάλληλος ο χώρος ούτε η ώρα -δεν υπήρχε πρόσβαση για καρότσι κάν.

 

Τωρα που ειναι 13 μηνών είπε πάλι να μου το φέρετε μια μέρα..εγω δεν μπορω να παίζω ποτε θα της θυμηθει να πάρει αυτη το παιδί μου λέει ο άνδρας μου λοιπόν δεν της το πάμε μεθαύριο (δηλαδη εχθες) μιας που λείπει και η μάνα σου και δεν της το ξαναπάμε αφου το ζήτησε κιόλας μη λεει οτι δε θέλουμε να της το αφήσουμε.Λέω εντάξει κανονισέ το εσυ...

Την παίρνει τηλέφωνο της λέει θα σου φέρω το παιδί το μεσημέρι...δεν ακουγα τι του ελεγε και τον ακούω τον δικό μου που ωρίεται και εχει ανάψει για τα καλά...καταλαβαίνω τι γίνεται του φωνάζω ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΩΡΑ ΔΕ ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ...τον μικρό θα τον φυλάξει η Τ____ (η αδερφή μου)΄.

Και αρχίζει μετά παίρνει τηλέφωνο στο μαγαζί το σηκώνω δεν θέλετε να μου το φέρετε και ειπαμε οτι θα το κρατησω και τωρα λετε άλλα και για να μην την βρισω και γίνουμε μαλλιά κουβάρια της το ΚΛΕΙΝΩ.

Ζήτησε και τα ρέστα...και έλεγε ειναι πολλές οι ώρες και τι θα κάνω αμα δεν κάθεται ο μικρός και μετα απο αυτά ηθελε να της το πάω κι εγω και ο γιός της;

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και οσο σκεφτομαι οτι υπαρχουν γιαγιαδες που λαχταρανε να κρατησουν εγγονακι στα χερια τους....τελος παντων ασχετο..

Εχεις δικιο, ψαξε βρες μια κοπελα να στο κραταει.Ανθρωπος εισαι κ εσυ..

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites

και γω μια από τα ίδια...σε καταλαβαίνω απόλυτα..

απλά τώρα δεν την παώ ούτε επίσκεψη..τί να πεις...πάλι καλά που έχεις κόσμο και στο προσέχει το παιδάκι..

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην την πνίγεις καλή μου! Πάρ΄το απόφαση! Με τους παρανοϊκούς, ούτε ο Φρόυντ δεν έβγαζε άκρη!

 

Άσ΄τον τρελλό στην τρέλλα του...

Λαλαλαλαλαλαλαλαλα

 

Συγνώμη που μπήκα έτσι στο θέμα, παιδιά δεν έχω, αλλά από τρελλοπεθερά καλά πάω!

 

Κουράγιο! :D

2522daf9de.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι μου θυμίζει; Βρε τι μου θυμίζει; Αααα την πεθερά μου θυμίζει.:twisted:

 

Όσο είμαστε και εμείς στο σπίτι της μια χαρά τις κρατάει και τις δύο. Μόλις όμως πούμε ότι θα πάμε κάπου αρχίζει να γκρινιάζει. Και τι θα κάνω εγώ; Και αν κλαίνε και σας θέλουν και άλλα τέτοια...... Και αν έχουμε δουλειές μέσα στην εβδομάδα και δεν τις πάμε να τις δει μας λέει ότι δεν μου τα φέρατε να τα δω καθόλου και μου έλειψαν.

 

Να τις κρατήσει έστω ένα βράδυ, ας έρθει και στο σπίτι μας την ώρα που κοιμούνται, να πάμε έστω σε ένα μπαράκι για μια ωρίτσα δεν το έχει πει ποτέ.:evil:

 

Και να ξέρατε πόσο μου έχει λείψει αυτό. Λείπει και η κοπέλα που τα κράταγε-είναι εξωτερικό μόνιμα τώρα-και δεν βρίσκω άλλη εμπιστοσύνης. Η μαμά μου είναι επαρχία. Τρέχα γύρευε δηλαδή.

 

Να τη "χαίρεσαι" vazelaki. Στις πεθερόπληκτες και εσύ.:lol::lol:

Ένα παιδί σου ζωγραφίζει τη μέρα με χαρούμενα χρώματα. Ένα παιδί σου κουβεντιάζει, και νομίζεις πως κάτι διαφορετικό συμβαίνει στον κόσμο. Σου τραγουδά και θαρρείς πως είσαι ακόμα παιδί. Σου φέρνει μια σακούλα γέλιο και σου την αδειάζει απλόχερα μπροστά σου. Μα εκείνο που πραγματικά κερδίζεις από ένα παιδί είναι ο άδολος τρόπος που σκέφτεται.

Link to comment
Share on other sites

δεν πηγατε τελικα χτες???

 

Eισαι τρελή; Φυσικά ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ.Ευτυχώς είμαι απο πολύτεκνη οικογένεια και κάποιος βρέθηκε να κρατήσει το δικό μου το παιδί.

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί συμβαίνει αυτό με πολλές γιαγιάδες; Εγώ νόμιζα ότι μόνο τα δικά μου πεθερικά είναι έτσι. Κι εμένα κλαίει και στους δύο γιατί δεν τους γνωρίζει κι αφού πήρανε χαμπάρι ότι το παιδί δεν τους ξέρει και είναι το μοναδικό τους εγγόνι, μου είπανε να το φέρνω πιο συχνά (δηλ. όχι μια φορά το μήνα που την βλέπανε, αλλά δύο) για να τους συνηθίσει. Για να κρατήσουν το παιδί ούτε λόγος. Μια φορά δειλά ρώτησε ο άντρας μου αν μπορούνε να το κρατήσουν και η απάντηση: σιγά μην κάτσουμε να ψάχνουμε τα μπιμπερό δεξιά και αριστερα. Οπότε πάρτο χαλαρά. Από ο,τι κατάλαβα πέρα από το πρόβλημα που έχεις με το παιδί δεν ανακατεύονται παραπέρα στα οικογενειακά σου. Έτσι;

mKndp2.png
Link to comment
Share on other sites

χαλαρά και η δική μου περίπτωση ίδια είναι.

εμένα άλλα λένε σε μένα άλλα στο γιο τους.

όσο ήταν φαντάρος ο άντρας μου δε μου το κράτησαν ποτέ, οι δικοί μου έμεναν σε άλλη πόλη, και είχα πραγματικά ανάγκη γιατί ήμουν τελείως μόνη και έπρεπε να πηγαίνω στο πανεπιστήμιο, το οποίο παράτησα τότε κι ακόμα τρέχω να το τελειώσω. τότε μου λεγαν τώρα έχεις παιδί μόνο αυτό πρέπει να σε νοιάζει και να αφήσω τα μαθήματα, το ίδιο και η κουνιάδα μου έλεγε τα παιδιά τα κάνουμε για μας όχι για τα φορτώνουμε σε άλλους!!!

 

όταν απολύθηκε ο γιος τους τάχα μου η μάνα του να το φέρεται σε μας να πάτε κανένα σινεμά!!!!

λες και το σινεμά μου λειπε!!!!!!!!!!

 

τώρα που τη κάναμε 500 χλμ μακριά γκρινιάζουν....

όχι βέβαια ότι θα το κρατούσαν τώρα αφού δεν έχουν έρθει ποτέ να τον δουν, απλά έτσι για να λέμε.....

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμμμμ.........ρε κοίτα να δεις τί μου θυμίζουν όλα αυτά! πάντως όχι την πεθερά μου ρε κορίτσια.Μάλλον προς την μάνα μου φέρνουν περρισσότερο:mad: Σας κάνει εντύπωση ε? εμένα να δείτε!!!!!:!::!::!::!:

glitterfy114605T710D30.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα η πεθερα μου τρελενεται να κραταει παιδια η μαμα μου απο την αλλη δηλωνει ξεκαθαρα οτι δε μπορει να κρατησει παιδι. Ουτε η γιαγια μου ομως κρατησε ποτε εμενα και το θεωρω φυσιολογικο, το δυσκολο για μενα θα ειναι να αποφευγω να το αφηνω πολλες ωρες μονο του στην πεθερα μου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί συμβαίνει αυτό με πολλές γιαγιάδες; Εγώ νόμιζα ότι μόνο τα δικά μου πεθερικά είναι έτσι. Κι εμένα κλαίει και στους δύο γιατί δεν τους γνωρίζει κι αφού πήρανε χαμπάρι ότι το παιδί δεν τους ξέρει και είναι το μοναδικό τους εγγόνι, μου είπανε να το φέρνω πιο συχνά (δηλ. όχι μια φορά το μήνα που την βλέπανε, αλλά δύο) για να τους συνηθίσει. Για να κρατήσουν το παιδί ούτε λόγος. Μια φορά δειλά ρώτησε ο άντρας μου αν μπορούνε να το κρατήσουν και η απάντηση: σιγά μην κάτσουμε να ψάχνουμε τα μπιμπερό δεξιά και αριστερα. Οπότε πάρτο χαλαρά. Από ο,τι κατάλαβα πέρα από το πρόβλημα που έχεις με το παιδί δεν ανακατεύονται παραπέρα στα οικογενειακά σου. Έτσι;

 

Τώρα διαπίστωσες ότι σχεδόν όλες οι πεθερές-εντάξει μη τις βάλουμε όλες στο ίδιο τσουβάλι-συμπεριφέρονται το ίδιο. Νομίζω καμιά μας δεν τις υποχρέωσε να κρατήσουν τα παιδιά μας. Ωραία εμείς τα γεννήσαμε, εμείς θα τα μεγαλώσουμε. Αλλά άνθρωποι είμαστε και εμείς και ζευγάρι και θέλουμε να βρεθούμε και λίγο μόνοι μας. Έστω και αν αυτό ισοδυναμεί με μόνο μια φορά το μήνα και πολύ λέω. Να πάμε λίγο έξω μια βόλτα δεν είπαμε να φύγουμε για ταξίδι, αν και για να πω την αλήθεια τις ζηλεύω αυτές που τα καταφέρνουν να ξεφύγουν έστω και για ένα ΣΚ.:oops:

 

Εμείς έχουμε ξεχάσει τι θα πει νυχτερινή έξοδος από τότε που η κοπέλα που τις κρατάει μετακόμισε μόνιμα στο εξωτερικό. Φέτος που κανονίζαμε να πάμε κάπου και θα ερχόταν η μαμά μου-η πεθερά μου ούτε λόγος-τελικά δεν βρήκαμε τραπέζι.:-( Οπότε πάει για φέτος. Άντε να δούμε του χρόνου.

 

Ευτυχώς που υπάρχουν οι φιλενάδες μας που έχουν και εκείνες παιδιά και καταφέρνουμε να πηγαίνουμε για κανένα καφεδάκι σε παιδότοπο το χειμώνα και σε καμιά πλατεία το καλοκαίρι. Να ξεφεύγει λίγο το κεφάλι μας και να λέμε και καμιά κουβέντα με κάποιον άλλο πέρα των παιδιών και του άντρα μας. Ωραία όλα αυτά, η οικογένεια, τα παιδιά, ο άντρας μας, το σπίτι μας αλλά χρειαζόμαστε και εμείς να ξεφύγουμε λιγάκι. Στο κάτω κάτω είμαι κοινωνικά όντα και θέλουμε να έχουμε και με άλλους επαφή.

 

Για αυτό vazelaki να χαίρεσαι που είσαι από πολύτεκνη οικογένεια και να το έχεις σαν πλεονέκτημα αυτό γιατί εμείς δυστυχώς είμαστε λίγοι στο σοι μας και όπως βλέπεις και από τα παραπάνω θα αργήσουμε πολύ να πάμε κάπου χωρίς τα παιδιά.

 

Πάντα να περνάς καλά κούκλα μου.:wink:

Ένα παιδί σου ζωγραφίζει τη μέρα με χαρούμενα χρώματα. Ένα παιδί σου κουβεντιάζει, και νομίζεις πως κάτι διαφορετικό συμβαίνει στον κόσμο. Σου τραγουδά και θαρρείς πως είσαι ακόμα παιδί. Σου φέρνει μια σακούλα γέλιο και σου την αδειάζει απλόχερα μπροστά σου. Μα εκείνο που πραγματικά κερδίζεις από ένα παιδί είναι ο άδολος τρόπος που σκέφτεται.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μια απο τα ίδια. Δεν έχω ζητήσει ποτέ να μου κρατήσει το παιδί η πεθερά για διασκέδαση, ουτε καν για καφε. Πέρυσι όμως που είχα αρρωστήσει έπρεπε να πάω στο γιατρο. Η μαμά μου άρρωστη και η αδελφή μου το ίδιο. Τυχαία με παίρνει τηλέφωνο η πεθερά και τις εξηστορώ τη κατασταση. Καμια πρόταση εκ μέρους της να κρατήσει τη μικρή. Μαθαίνει η θεία μου τη κατάσταση και μου λέει τι σκάς θα έρθω εγω. Μετα απο 2-3 ωρες παίρνει η πεθερά "μηπως θες να σου κρατήσω το παιδί?" Τωρα της λέω κανόνισα να έρθει η θεία μου. Μετα απο καιρό μου είπε να έλεγες στη θεία σου να μην έλθει οτι θα έρθω εγω. Σιγα καλέ μη βαρας εσυ το νταούλι να χορεύουμε. Πρίν απο 1 μήνα είχα να πάω για εξεταση εγκυμοσύνης και πάλι τα ίδια κανένα ενδιαφέρον για το που θα αφήσω το παιδι (παραλίγο να το πάρω μαζι μου) η με ποιον θα πάω. Μετά κανει παράπονα οτι στεναχωριέται που βλέπει άλλες γιαγιάδες με τα εγγονια που τους τα πάνε ΣΠΙΤΙ τους. Κουβέντα για το πάπλωμα, το θέμα είναι να πάει η μικρή σπίτι της και όχι τι ανάγκη εχει στην ουσία το ζευγάρι. Σημείωση οτι πρίν μείνω εγκυος έλεγε μείνε εσυ και εγω θα σε βοηθήσω. Την είδατε πουθενα βρε παιδια γιατι εγώ δεν είδα απολύτως τίποτα.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

chrissa77 αυτό μάλλον είναι χειρότερο ε;

Εμ δεν είναι? φυσικά και ναι.Γιατί εντάξει,λες είναι πεθερά η άλλη (όχι δηλαδή πως το δικαιολογώ) και δεν έχει υποχρέωση να εξυπηρετήσει την νύφη και το τρως αμάσητο.Αλλά η μάνα? ε,όσο να πεις είναι βαρύ.Ειδικά όταν υπάρχουν ένα σωρό προβλήματα από πίσω που ακολουθούν....

glitterfy114605T710D30.gif
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ δικά μας είναι τα παιδιά δεν έχει κανείς υποχρέωση κτλ κτλ κτλ

 

συμπληρώνω ΟΜΩΣ : η δικιά μου ΛΥΣΣΑΞΕ για εγγόνι!!!!! άλλο πράγμα απ αυτό δεν έλεγε!

με το καλημέρα σας πότε θα κάνετε παιδί! (φαντάζομαι κι άλλες πεθερές και μάνες κάνουν έτσι) κι όταν ήρθε το πρώτο παιδί ΞΑΝΑΛΥΣΣΑΞΕ κάντε και δεύτερο παιδί στο καπάκι ούτε ανάσα δε μας άφηνε κι αφού ξελερπάσαμε τους χρόνους της, άρχισε τις μπηχτες ένα παιδί ίσον κανένα και δε θέλεις να κάνεις άλλο και......καραμέλα ένα πράγμα!

κι όταν ήρθε και η δεύτερη εγκυμοσύνη η ευχή της ; ΑΝΤΕ ΚΑΙ Μ ΕΝΑ ΤΡΙΤΟ ΤΩΡΑ!

ε κάτσε φρόνιμα κυρά μου!!!!!!!!

έλα να τραβήξεις κουπί αν τρελαίνεσαι τόσο μη κάνεις το κινέζο μετά!!!!!

αλλιώς κουμάντο στον εαυτό σου!

 

ε πώς να το κάνουμε δεν απαιτείς πράγματα όταν δε δίνεις τίποτα!

κι όχι μόνο να κρατάει η γιαγιά τα παιδιά για να ξεκουράζει τους γονείς αλλά για να χει σχέσεις μαζί τους πρώτα απ όλα! η δικιά μου μόνο αριθμητικά τα χει τα εγγόνια της, κατα τ άλλα ούτε μια βόλτα δε τα χει πάει (έχει κι απ τη κόρη της κι εκεί τα ίδια κάνει)

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

φιλενας ΒΑΖΕΛΙΝΑ μου και πολυ καλα εκανες και πηγατε γραψτην κανονικα την ορκαλια και μην εκνευριζεσαι γιατι ειναι η ικανοποιηση τους αυτη μωρε καλα κανω εγω και δεν εχω ουτε καλημερα μαζι της ΗΣΥΧΙΑ λεμεεεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

...χαχαχαχαχα καλα όλα αυτά.

Εγω το συνέχισα το θέμα όμως...ακούτε κατάσταση ΄...όλα αυτά που προανέφερα εγιναν τη Πέμπτη 2 Ιουλίου ημέρα Σάββατο παίρνει τηλέφωνο στο κινητό του γιού της...

Π:θα ερθετε αυριο για φαγητο;

ΣΥΖ:....με ρωταει...

ΕΓΩ:( δυνατά για να ακούει) Φυσικά τι στη μανούλα σου δε θα πάμε...λέω θα αρχίσει κιόλας θα πει καμία να άρχίσω να τελειώνουμε μια και καλή...

Τελικά ειχε καλεσμένη στο σπίτι (τη συμπεθέρα τη καινούρια-της κόρης) και για κακή μου τύχη δεν είπε κουβέντα...ρε γμτ.

ομως ο άλλος της γιός (που είναι πολύ δεμένοι με τον άνδρα μου) με τη γυναικα του ειχαν πάει νωρίτερα πριν την καλεσμένη και ακολουθησε μια κουβέντα επι του θέματος...ε του ειπε οτι της τα χωσε ο πεθερος μου...κι αν θέλεις να τους ξαναδείς εδω μη πεις κουβέντα μπροστά στην _________ ( εμένα) γιατι θα σου απαντήσει και θα έχει και δίκιο. ευτυχώς που είναι αντικειμενικοί οι υπόλοιποι και όλοι με το μέρος μου....Κάτι είναι κι αυτό...

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλά που να δείτε παρόμοια σκηνικά με πρωταγωνιστή τον πατέρα μου (μια και η μανούλα έφυγε από τον μάταιο τούτο κόσμο και η πεθερά απαξιώνει γενικώς και ειδικώς).Μιλάμε μπορώ να γράφω για ώρες , το τι έχω τραβήξει, μόνο και μόνο επειδή είχα την ανάγκη του στο να με βοηθάει με τα παιδιά (τελευταίο φρούτο που μου πέταξε σε αντιπαράθεσή μας ήταν ότι άλλη φορά για να με βοηθήσει με τα μικρά θέλει 8000 ευρώ το χρόνο). Τον ευχαρίστησα και εγώ για την ευγενική του συνδρομή και του είπα να πάει στο σπιτάκι του να μην τον φορτίζουν και τα παιδιά μου.:evil::evil::evil:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φιλενας ΒΑΖΕΛΙΝΑ μου και πολυ καλα εκανες και πηγατε γραψτην κανονικα την ορκαλια και μην εκνευριζεσαι γιατι ειναι η ικανοποιηση τους αυτη μωρε καλα κανω εγω και δεν εχω ουτε καλημερα μαζι της ΗΣΥΧΙΑ λεμεεεεεεεεεεε

 

 

Για αυτή την ημέρα ζω....:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΝΙΞΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΒΑΛΤΗΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΣΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...