Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!! (Μπρος πισω το κεφαλι στον υπνο)


Recommended Posts

ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ (15 ΜΗΝΩΝ ) ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΠΡΙΝ 2 ΩΡΙΤΣΕΣ

ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΔΥΝΑΤΑ, ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΛΙΓΟ ΜΗΠΩΣ

ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΟΝΕΙΡΟ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΝΕΧΗΣΕ, ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗ ΣΗΚΩΣΑ.

ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΝΕΥΡΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ,

ΔΕΝ ΚΟΥΡΜΠΙΑΖΕ ΤΟ ΚΟΡΜΟ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΕΝΤΩΝΕ, ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΔΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΤΣΙ ΠΟΤΕ , ΚΑΙ ΤΗ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΚΟΥΖΙΝΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΝΕΡΑΚΙ, ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΤΗΝ ΙΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ, ΣΤΑΜΑΤΟΝΤΑΣ ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΛΑΜΑ

 

ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΔΥΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΦΡΙΚΑΡΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ ΜΑΣΑΖ ΣΤΟΥΣ ΟΜΟΥΣ-ΠΛΑΤΗ ΝΑ ΙΣΙΩΣΕΙ , ΚΑΙ ΤΗ ΤΑΡΑΚΟΥΝΙΣΑ ΛΙΓΟ ΕΝΤΟΝΑ ΜΑΛΛΟΝ.. ΣΥΝΗΛΘΕ ΚΑΙ ΤΗ ΚΡΑΤΗΣΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ

ΔΕ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΕ , ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ , ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ, Η ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ

 

ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ?

ΔΙΑΒΑΖΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΥΤΙΣΜΟ, ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΠΑΕΙ...

ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΝΕΥΡΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ... ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΥΝΕΛΘΕΙ , ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΟΝΕΙΡΟ???

 

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ...

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


νενινκ μαλλον κακο ονειρο ηταν ή μπορει να την τσιμπησε καποιο κουνουπακι.

συμπτωμα αυτισμου δεν ειναι αυτο για να σε καθησυχασω.συμπτωματα αυτισμου ειναι να μην μιλαει,να μην συνεργαζεται,να παιζει συνεχως μονο του κ να κολλαει σε αντικειμενα οπως ροδες,αυτοκινητακια.

τουλαχιστονν αυτα κανει ο ανηψιος μου που εχει αυτισμο.

μην ανησυχεις...

Link to comment
Share on other sites

Ηρέμησε καλή μου! Με το πρώτο έντονο κλάμα έβγαλες το παιδι προβληματικό.

Ο αυτισμος εχει πόλλα συμπτωματα δεν ειναι ετσι απλο. Χαλάρωσε βγάλε τις άσχημες σκεψεις απο το κεφαλάκι σου και αυριο με το καλό ρωτάς τον παιδιατρο.Συνήθως ο αυτισμος παρουσιαζει "χάσιμο" σε ηρεμη μορφη και αποστασιοποίηση καθημερινα οχι 1 φορα και με έντονο κλαμα.Ξεκουράσου και αύριο με το καλό μιλα στον παιδιατρο.Να δεις που όλα είναι στο μυαλο της μανούλας και τιποτ'αλλο.ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ο μεγαλος μου ξυπνα την νυκτα και κανει καποια κουλα θα τα ελεγα κλαιει και δεν μπορω να καταλαβω τι θελει μην στεναχωριεσε ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε δεν ειναι τιποτα πολλα παιδακια στον υπνο τους κανουν πραγματα απλα να μην την ταρακουνας και μην προσπαθεις να την ξυπνησεις προσπαθησε με χαδια να την ξανακοιμισεις. να εχεις ενα ποτηρακι νερακι διπλα και με ηρεμο τροπο προσπαθησε να την δωσεις εαν δεν θελει μην πιεζεις .. αυτα μου ειπε και εμενα ο παιδιατρος.. υπομονη και εμενα με φοβιζε αλλα τωρα το εγινε συνιθεια.

Link to comment
Share on other sites

ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΥΤΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ

ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΝΑΝΕ ΚΑΙ ΛΥΓΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΟΡΜΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ?

ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΙΔΑ.. ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΛΕΩ ΓΙΑ ΑΥΤΙΣΜΟ

 

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ, ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ, ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΗ , ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΝΟΡΜΑΛ ΚΑΙ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ

 

ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΤΥΠΟΥ ΠΟΥ ΛΕΩ

ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ...

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΑΠΟΨΕ, ΛΕΙΠΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΑΞΙΔΙ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΝΥΣΗΧΗΣΩ

ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΜΕ ΚΛΑΜΑΤΑ ΑΠΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ

ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΔΩΣΩ ΝΕΡΑΚΙ ΗΡΕΜΕΙ

ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ "ΕΣΤΡΩΝΕ" ΤΟ ΚΟΡΜΑΚΙ ΤΗΣ, ΕΠΕΡΝΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΣΤΑΣΕΙΣ,

ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ...

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάνω στο θεμα ψυχολογία εχει αναλυτικά το θέμα του αυτισμού.Διαβασέ το να σου φύγει

η ιδέα εχεις φοβηθει τώρα αιναι βραδυ και εισαι μόνη σου.Δεν είμαι ειδικός αλλα απο μια κοντινή μου περίπτωση καμία σχεση μ'αυτα που περιγράφεις.Η Ρ Ε Μ Η Σ Ε !!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΤΣΙ ΛΕΤΕ, Ε? ΜΑΚΑΡΙ...

ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ , ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ? ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΕΚΑΝΕ?

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ, ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ

ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ...

ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΙ Η ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ

ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ

ΣΑΣ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ, ΑΛΛΑ ΕΠΑΘΑ ΠΑΝΙΚΟ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ

ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ...

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ποναγε καπου και τα "πηρε" γιατι νυσταζε και εκανε νευρικες κινησεις?

Πονακι μου κανει παντως η περιγραφη. Απο θερμοκρασια πως ειστε?

Εγω παντως θα περνουσα μια βολτα απο τον παιδιατρο να με καθησυχασει :wink:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΤΣΙ ΛΕΤΕ, Ε? ΜΑΚΑΡΙ...

ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ , ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ? ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΕΚΑΝΕ?

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ, ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ

ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ...

ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΙ Η ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ

ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ

ΣΑΣ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ, ΑΛΛΑ ΕΠΑΘΑ ΠΑΝΙΚΟ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ

ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ...

Δεν τίθεται θέμα συγγνώμης.Γι'αυτό υπάρχει το "παρεάκι" αυτο.Πίστεψέ με αυτη θα είναι μια από της ιστοριες που θα διηγήσε πολλά χρόνια αργότερα και θα ξεκαρδιζεσαι στα γέλια με τα παθήματα της νιότης σου

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ,ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ, ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΙΩΣΟΥΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΕΠΕΡΝΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΜΕ, ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΩ

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟ "ΠΑΡΕΑΚΙ" ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ

ΣΤΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΣ, ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ...

 

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ...

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νενινκ ο ανηψιος μου κανει τετοιες νευρικες κινησεις οταν ειναι ξυπνιος κ δεν μπορει να εκφραστει.δηλ οταν θελει κατι επειδη δεν μπορει να μιλησει κ να πει αυτο που θελει μετα κανει νευρικες κινησεις.οχι στον υπνο του.αυτο που περιγραφεις ειναι απλα

μια ''κρισουλα'' ισως νευριασε η ποναγε.η ελιζα μου οταν νευριαζει κανει συν τετοια ξεσπασματα.αυτο δεν σημαινει οτι εχει αυτισμο.εχεις δει ποτε αυτιστικο παιδακι?

Link to comment
Share on other sites

καποιες φορες απλως εχουν τα νευρα τους... ειδικα αν ξυπνησουν αποτομα.... επειδη ειναι μικρουλια δεν σημαινει οτι δεν εχουν και αυτα τα δικα τους... μονο εμεις οι μεγαλοι θα νευριαζουμε?? επισης δεν μιλανε και δεν εχουν αλλο τροπο να εκφρασουν τα συναισθηματα τους, γιαυτο μπορει να φωναζουν, να ξαπλωνουν στο πατωμα, να χτυπανε τα ποδαρακια... ειναι και η ζεστη τωρα, και νομιζω μερικες φορες ολα τους φταινε

Link to comment
Share on other sites

Και μένα η κόρη μου, μου το έχει κάνει αυτό καμιά δύο φορές.

Την μία φορά ήταν πολύ κουρασμένη μετά από πολύ παιχνίδι για ώρες, όπου έπεσε ξερή για ύπνο και μετά από 2-3 ώρες έκανε ακριβώς όπως το περιγράφεις. Την δεύτερη φορά ήταν μια εβδομάδα που είχε βγει από το νοσοκομείο για λοίμωξη όπου μάλλον ήταν πάλι σε ένταση ή έβλεπε όνειρα με γιατρούς και τέτοια.

Δεν είναι κάτι ανησυχητικό συμβαίνει στα παιδιά είτε γιατί είναι σε υπερένταση είτε γιατί κάτι τα τρομάζει ή τα ανησυχεί και δεν μπορούν να το αντιμετωπίσουν αλλιώς.

Αν εξακολουθήσει βέβαια να στο κάνει συστηματικά,΄τότε συμβουλέψου το γιατρό σου.

Αλλά γενικά μην ανησυχείς αν και καταλαβαίνω πως ένιωσες γιατί είναι λίγο τρομακτικό.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΗ, ΜΕ ΓΕΛΑΚΙΑ ΧΑΡΟΥΛΕΣ ΚΤΛ

ΤΗ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ, (ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ , ΑΠΟ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ)

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΕ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΝΕΥΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΞΕΣΠΑΣΕ ΕΤΣΙ

ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΕΙΝΗ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΜΑΚΙ ΤΗΣ

ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΞΕ ΝΑ ΤΗ ΣΥΝΕΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΑ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΠΟΝΟ, ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΠΙΟ ΨΥΧΡΑΙΜΗ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ , ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΛΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΙΟ ΑΝΕΤΕΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΤΕ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΑ, ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΦΡΙΚΙΑΣΑ, ΞΑΠΛΩΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΙ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ - ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΝΕΡΟ Η ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ ΕΜΕΝΕ ΚΟΚΚΑΛΟΜΕΝΟ ΜΙΣΑΝΟΙΧΤΟ , ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΗΣ,... ANYWAY

ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΑΥΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ

ΗΤΑΝ AΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΥ...

ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΩ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΙΣΜΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΗ

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχήν, καλημέρα και ελπίζω να κοιμήθηκες λιγάκι...

Και η δικιά μου κόρη κάνει το ίδιο κάποια βράδια στον ύπνο της...

Στην δική μας περίπτωση, είναι κάποιος πόνος, πιθανότατα δοντάκια, μιας κ είμαστε στην φάση που τα βγάζουμε όλα μαζί κ παιδευόμαστε.

Άλλες φορές ίσως να είναι κακό όνειρο...

Νευρικές κινήσεις, σπαραχτικό κλάμα κ λυγμοί, ακόμα κ όταν σταματάει το κλάμα...

Μην ανησυχείς, δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να "σκάσεις".

Μίλα κ με τον παιδίατρο...

Link to comment
Share on other sites

ΕΣΥ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ? Η ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΣΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΝΟ?

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΔΟΝΤΑΚΙΑ.

ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΛΙΓΑΚΙ .... ΑΛΛΑ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΑ ΤΟ ΖΟΜΠΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ..

ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠ'ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ!

ΤΙ ΤΡΑΒΑΝΕ ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΙΜΕΝΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΤΟΥΣ...

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites

νενινκ χαρηκα που ειναι καλυτερα.αυτο το κανει μονο στον υπνο της?

 

επισης ναι μπερδευεις τα παιδακια με αυτισμο κ με καποια καθυστερηση.δεν εχουν καμια σχεση.το καθε τι εχει διαφορετικες ιδιαιτεροτητες.

ελπιζω να μην ειναι κατι κ απλα να ειναι πονακια απο δοντακια.

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΝΙΝΚ, ναί έχω μιλήσει με την παιδίατρο, της εξήγησα και μου είπε ότι είναι καθαρά ένξειξη πόνου βασικά και ότι συχνά συμβαίνει στα παιδάκια όταν βγάζουνε δοντάκια....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια....κι εμένα η μικρή μου το χειμώνα που πέρασε κι ήταν κλεισμένα 2 χρόνων ένα βράδυ και μοναδικό μου έκανε ένα τέτοιο......χτυπιόταν ολόκληρη και τίναζε το κορμί της πίσω....κι αυτό για αρκετή ώρα....πρέπει εκείνο το διάστημα κάτι να την τριγύριζε ίσως κάποια ιωσούλα....και μάλλον πονούσε ή είχε "κλεισμένη" μυτούλα και δεν ανέπνεε καλά....δεν θυμάμαι και καλά.....

ήταν η πρωτη και τελευταία φορά που το έκανε....και τώρα διαβάζοντας την ΝΕΝΙΝΚ μου κάνει εντύπωση που τρόμαξε τόσο πολύ....ίσως επειδή ήσουν μόνη σου σπίτι και είναι το πρώτο σου παιδάκι...?

εγώ ως δεύτερο ήμουν πιο ψύχραιμη....κι ο γιος μου ακόμη και τώρα (5,5 χρ) μερικές φορές το βράδυ μάλλον από όνειρο κλαίει το βράδυ και χτυπιέται.....(αυτός συνήθως τσακώνεται στον ύπνο του με κάτι φίλους του για παιχνίδια)

 

Ηρέμησε.....στο δεύτερο παιδί είναι πιο εύκολα ...δεν το συζητώ για το τρίτο....

Link to comment
Share on other sites

ΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ, ΝΑ ΜΑΙ ΠΙΟ ΨΥΧΡΑΙΜΗ?

ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΕΙΡΗ ΚΑΝΕΙΣ 1002 ΒΛΑΚΕΙΕΣ

ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ

ΚΑΙ ΓΕΛΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΓΚΑΦΕΣ ΣΟΥ

 

ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ? ΘΑ ΜΑΘΩ ΚΙ ΕΓΩ.....

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites

μην αισθανεσαι ασχημα ΝΕΝΙΚ αλωστε γι'αυτο ειναι το parents για να μοιραζομαστε τους προβληματισμους μας χωρις οι αλλοι να γελανε μαζι μας γιατι οσες ειμαστε μαμαδες ολο και καποιος γκαφες εχουμε κανει:lol:

οσο γι'αυτο που εκανε και η κορη σου σιγουρα ποναγε καπου το ιδιο κανει και η μικρη μου τωρα που βγαζει δοντια.παντως καλο ειναι οτι σε ανυσηχει να το αναφερεις στον παιδιατρο παντα ειναι ο πιο ειδικος να σου απαντησει γιατι μπορει ,αφου περασατε και ιωση,ο πονος να εχει να κανει με το αυτακι της ή την κοιλιτσα της

Πολλά παιδιά, πολλές σκοτούρες. Κανένα παιδί, καμιά χαρά.

Κικέρων

Γεωργια 03/10/06 Στελλα 04/03/08

Link to comment
Share on other sites

nenink δεν ειναι γκαφα αυτο που ενιωσες.κι εγω στη θεση σου θα τρομαζα κ πιστευω πολλες μανουλες εδω.καμια μας δεν θελουμε να πονανε τα παιδακια μας.καλα εκανες κ το ειπες κ ελπιζω οτι σε καθησυχασαμε.

με το δικιο σου τρομαξες απλα μη βαζεις κακες σκεψεις στο μυαλο σου.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΧΕ ΕΠΑΦΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ Π.Χ. Η ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΤΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΚΤΛ

ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝΥΣΗΧΗΤΙΚΟ, ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΠΟΝΟ

ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ, ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΕΠΑΦΗ, ΔΕΝ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΧ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΠΙΠΙΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ

ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΟΚΑΛΩΣΕΙ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΚΑΙ ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΤΗ ΠΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΥΠΟΣ ΣΠΑΣΜΟΣ ( ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ??) ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΦΥΣΕΩΣ

 

ΤΩΡΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ, ΑΔΙΚΑ ΤΡΕΜΩ ΑΠΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ?????

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...