Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποια βιβλια να διαλεξω ?


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας,εχω μια κορη η οποια τελειωσε την Α¨δημοτικου και θα ηθελα να μου προτεινετε βιβλια τα οποια θα μπορεσουν να την απασχολησουν ευχαριστα και δημιουργικα ,μιας και εχουμε πολυ ελευθερο χρονο πλεον και βεβαια θα ηθελα να ξεκοληση και λιγο απο τα παιδικα προγραμματα.

Η αληθεια ειναι οτι εχω βρει αρκετα αλλα δεν ξερω πραγματικα πιο να διαλεξω.

Αν καποια μανουλα εχει παρει καποια και τις εχουν αρεσει θα ηθελα να το μοιραστη μαζι μας.

Επισης κυκλοφορουν και καποιου ειδους βιβλια σαν σταυρολεξα αλλα δεν ξερω αν ειναι καλα.

Θα περιμενω τις αποψεις σας και θα χαρω πολυ να μας πουν και δασκαλες την γνωμη τους, μιας που ξερω οτι υπαρχουν αρκετες στην ομορφη παρεα μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν και δεν ειμαι ειδικη επι του θεματος,μιας και ο δικος μου ειναι πολυ μικρος.......οσες φορες εκανα δωρα βιβλια σε παιδακια σχολικης ηλικιας παντα επαιρνα και παιρνω τις

ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ για την ταξη που ειχε τελειωσει.κυκλοφορει και για τις 6 ταξεις και για τα νηπια που ετοιμαζονται να πανε πρωτη δημοτικου.

Μεσα απο τις σελιδες του το παιδι απασχολειτε ευχαριστα και κανει ανακαιφαλαιωση των οσων εμαθε διασκεδαζοντας.

ελπιζω να συμφωνουν οι εμπειρες μαμαδες.η αποψη μου ειναι υποκειμενικη απλα ηθελα να βοηθησω.

δεν νομιζω να στοιχιζει πανω 8-9 ευρω

 

https://www.e-shop.gr/show_bks.phtml?id=BKS.0172861

 

φιλικα

Γιωτα

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Εγώ προτείνω ανεπιφύλακτα τη "Μουσικοπολιτεία της κυρίας Σολεδάρ" γιατί το παιδί θα μάθει τα πρώτα στοιχεία μουσικής μέσα από ένα παραμύθι. Έπειτα θα μπορείς να δεις αν το παιδάκι σου έχει ταλέντο ώστε να συνεχίσει τη μουσική παιδεία. Η δική μου κορούλα έχει ξετρελαθεί!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...