Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βάπτιση με θέμα λουλούδια


akamatra

Recommended Posts

Γειά...

Ο γιος μου είδε ένα προσκλητήριο τσαντακι και του άρεσε. Το πατρό μόνη μου το έκανααλλά πήρα ιδέες από δύο σχετικά θεματάκια σε άλλο Forum.

Αν σε ενδιαφέρει θα βάλω το μικρό να τα φωτογραφήσει. Την Δευτέρα όμως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 1 month later...

Ετοιμασα τα προσκλητήρια...

 

-1.jpg

 

IMG]http://i565.photobucket.com/albums/ss97/akamatra2009/94f7ad04.jpg[/img]

 

83f1329a.jpg

 

1.jpg

 

και τα χωνάκια

3db590b2.jpg

 

45cf39ce.jpg

 

Και σκέφτηκα αυτά για διακόσμηση...

Το έκανα πρόχειρα για να δω πως θα γίνει. Εμένα δε μου αρέσει η γλάστρα και θα ψάξω να βρω κάτι καλύτερο...

2-1.jpg

 

3.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επισης αν ειναι για τραπεζια γιατι δεν δοκιμαζεις να τα βαλεις σε τετραγωνα κουτακια (μαγαλα)

.Επισης μπορεις πανω απο το υλικο που τα εχεις στερεωσει να βαλεις χαρτι αφης και πανω να βαλω για ''βοτσαλακια''ζελεδακια

Link to comment
Share on other sites

επισης αν ειναι για τραπεζια γιατι δεν δοκιμαζεις να τα βαλεις σε τετραγωνα κουτακια (μαγαλα)

.Επισης μπορεις πανω απο το υλικο που τα εχεις στερεωσει να βαλεις χαρτι αφης και πανω να βαλω για ''βοτσαλακια''ζελεδακια

 

Καλημέρα κα ευχαριστώ για την απάντηση και τις ιδέες σου. Ηθελα να δω πως θα βγει για να μην ψάχνω άδικα. Μάλλον στο jumboθα βρω γλαστρακια και τα ζελεδάκια...

Θα πάω αυριο...

Link to comment
Share on other sites

Yψος γύρω στα 30 εκατοστά (μπορείς να το μεταβάλλεις). Το λουλούδι μου θυμίζει τα πολύ μεγάλα λουλούδια ορτανσίας..,

Εχω 4 μεγάλες μπάλες από σφουγγάρι και μερικές μικρότερες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

akamatra καλησπέρα!!!

είδα το προσκλητήριο τσαντάκι και είναι φοβερό!!! απλώς μπορείς να βάλεις μέσα η να κρεμάσεις απο έξω με κορδέλες καραμελίτσες για να γίνει λίγο πιο γουστόζικο!!

όσο για το χωνάκι καλό είναι αλλά να σου πώ την αλήθεια μου είναι πολύ ΄΄φορεμένο΄΄

κοίτα αυτό σαν εναλλάκτική λύση ,΄τί λες σου αρέσει ?

 

flower_favors_xl1.jpg

 

πέρνεις κουβαδάκια απο το jumbo με 0.50 λεπτά το ένα σε διάφορα σχέδια το γεμίζεις με λιχουδιές κόβεις και ενα πατρόν -χαρτόνι μαργαρίτα βάζεις ένα γλυφυτζούρι όπως στην foto και βάζεις και κορδελίτσες στο πλάι με το όνομα τις κορούλας σου!!!

 

και όσο για την γλάστρα με το λουλούδι μπορεί να γίνει πολύ ωραία με κάποιες μετατροπές, όπως να την καλύψεις με τούλι ροζ -φούξια η γάζα και στο λουλούδι επάνω

για να μην είναι ένα χρώμα μπορεις να παιξεις λίγο και να βγεί πιο χαρούμενο σαν κάτι τέτοιο λέω

a98574_sum01_favors_xl1.jpg

 

ελπίζω να σε βοήθησα λίγο και οτι άλλο θές εδώ είμαι!!!

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ boukie

Πολύ ωραίες οι ιδέες σου ...όπως πάντα άλλωστε...

θα με βοηθήσεις με το στολισμό των τραπεζιών και κάτι πρωτότυπο να βάλω στην είσοδο, με το όνομα του μωρού;

 

Εδώ, στην περιοχή, μοιράζουμε μια μπομπο σε κάθε οικογένεια (πήρα εικόνες της Παναγίας για το τάμα μου) μαζί με το προσκλητήριο. Στην εκκλησία δίνουμε μόνο γλυκό... Τα χωνάκια δεν έχουν κυκλοφορήσει...

Θα βάλω όμως το λουλούδι που είπες.... Ελπίζω να προλάβω...

Link to comment
Share on other sites

AKAMATRA καλημέρα!!!

για την είσοδο στο κέντρο σου προτεινω ένα καβαλέτο με το όνομα του παιδιου

και μπαλονια!!!!

 

1236289432-a-DSC0000351.jpg

 

η ένα καβαλέτο με ύφασμα ,γράφεις με στυλό το όνομα του παιδιου και μετά κολλάς λουλουδια επάνω σε κάθε γράμμα κάπως έτσι δές

 

http://www.gala.gr/ekdilwseis.php?id=images/Special_events/slideshow/Photo_Album/BaptisiAgAlexandro/al1_big.jpg&dir=images/Special_events/slideshow/Photo_Album/BaptisiAgAlexandro/

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

και για στολισμο τραπεζιών σου προτείνω γιάλες με χρωματιστό νερο και λουλουδια ζέρμπερες σε πολλά χρώμματα!!!

η μπορείς να κάνεις τα δεντράκια αυτά που φτειάχνεις με σφουγγαρι και να βάλεις τισ ζέρμπερες σαν αυτό κάτω αλλά φαντάσου να έχεις ζέρμπερες επάνω.. τί λές?

noimage1.jpg

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

η και γλαστράκια με ζέρπερες μέσα σαν αυτό δές!!!

http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=0818091626094.jpg

 

κοιτα και αυτό!!! και φαντάσου το με ζέρμπερες!!

http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=0818091638374.jpg

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παντως ο μπαρκας στη Παιανια που παω εγω εχει και τετοιες μπαλες λουλουδιων ψευτικες που δεν φαινονται οτι ειναι ψευτικες... δεν ξερω ποσο βεβαια..

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να κατέβω Αθήνα. Εδώ είναι δυσκολο να βρω ακόμα και τα πολύ απλά υλικά... Που μπορώ να βρω τριποδα- καβαλέτο;

Αν ξέρετε κάποιο κατάστημα που μπορώ να παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

παντως ο μπαρκας στη Παιανια που παω εγω εχει και τετοιες μπαλες λουλουδιων ψευτικες που δεν φαινονται οτι ειναι ψευτικες... δεν ξερω ποσο βεβαια..

 

Μήπως ξέρεις αν μπορώ να παραγγείλω μέσω ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να κατέβω Αθήνα. Εδώ είναι δυσκολο να βρω ακόμα και τα πολύ απλά υλικά... Που μπορώ να βρω τριποδα- καβαλέτο;

Αν ξέρετε κάποιο κατάστημα που μπορώ να παραγγείλω.

 

ena Μικρο επιτραπεζειο το ειχα παρει απο το αλεξ πακ ,η τιμη ταν απο 7-14 δεν θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

Καλη μου akamatra μια μετακομιση και λιγες διακοπες ειναι η αιτια που χαθηκα!

Χαιρομαι που σε ξαναβρισκω εδω...Καλο χειμωνα!!!

Ολα ειναι πολυ ομορφα!

ΜπραβοΜε το καλο η βαφτιση!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις αν μπορώ να παραγγείλω μέσω ιντερνετ;

 

 

δεν ξερω αν ο μπαρκας στελνει ..

 

για ρωτα http://www.barkas-n-i.gr/

 

παντως ειδα οτι εχει και ο παρισης...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...