Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΥΡΙΟ ΓΕΝΝΑΩ..........!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου η ώρα έφτασε και για μένα. Αύριο μπαίνω στο νοσοκομείο για φυσιολογικό τοκετό με πρόκληση και έχω κατουρηθεί πάνω μου (έχω δεν μου έχουν σπάσει τα νερά :) ) . Μπήκα στην 39εβδομάδα σήμερα ο μπέμπης είναι χαμηλά και ο γιατρός μου είπε ότι είμαι έτοιμη.... Θα μπω 5 το πρωί ποιος θα κοιμηθεί απόψε (;) εγώ και άντρας μου πάντως όχι... φοβάμαι , δεν ξέρω γιατί, φοβάμαι μηπώς μου συμβεί τίποτα σε μενα και στο μωρό. Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στο γιατρό μου αλλά όσο να ναι..... όταν με το καλό γεννήσω και έρθω ξανά σπίτι μου θα σας πω την εμπειρία μου και θα ξαναδιαβάζω το συγκεκριμένο μήνυμά μου για να θυμάμαι την αγωνία μου είχα. Σας ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τα μηνύματα που μου στέλνατε κατά καιρούς σε απορίες μου καθώς και τις ευχές σας.

 

ΥΓ: Να σας ζήσουν τα μωράκια σας για τα κορίτσια που έγιναν ήδη μανούλες και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει η ώρα η καλή και για τα υπόλοιπα κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αντε , με το καλό και με έναν πόνο (ανέφικτο αλλά έτσι είναι η ευχή)! Και εγώ με ραντεβού είχα πάει να γεννήσω, με τεχνητούς πόνους. Ολα καλά θα πάνε, κουράγιο και δύναμη!!!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΦΟΒΗΘΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΙΑΧΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ.ΣΤΙΣ 4 ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΜΟΛΙΣ ΕΦΤΑΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΙΣ ΤΟΥΑΛΕΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΤΕΒΗΚ ΑΣΤΟ ΟΡΟΦΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΜΑ.ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕΤΑ ΚΥΛΑΝ ΟΛΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΕΠΟΔΥΝΑ ΟΣΟ ΛΕΓΕΤΑΙ.ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ !!!

Link to comment
Share on other sites

μην αγχώνεσαι καθόλου! κι εγώ με πρόκληση μπήκα στις 12 το μεσημερι, μου έσπασνα εκεί τα νερά (ούτε που το καταλαβα πως) και στις 9 παρα τεταρτο το βραδυ γέννησα!πιστεύω ότι πιο φοβιτσιάρικο ατομο απο εμενα δεν υπαρχει σε αυτον τον πλανήτη αλλα τελικά δεν ειναι τιποτα. Βασικά, να ναι καλά η επισκληρίδιος και αυτός που την επινόησε!!καλή γέννα και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Σωτηρία!! Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! Με ένα πόνο εύχομαι!!!

Και τους δύο γιους μου, τους γέννησα με πρόκληση (για διαφορετικούς λόγους τον καθένα).

Θυμάμαι στον 1ο, έλεγα ότι νιώθω σαν πρόβατο που το πανε για σφαγή :lol::lol::lol:. Άλλο έλεγα να σου σπάσουν τα νερά, να σε πιάσουν οι πόνοι....δεν προλαβαίνεις να το σκεφτείς, όλα γίνονται γρήγορα.

Ενώ εγώ περίμενα στην αίθουσα αναμονής να με φωνάξουν για να πάω να γεννήσω...:mrgreen:Τελικά δεν ήταν τίποτα το φοβερό. Μην αγχώνεσαι!! Όλα θα πάνε καλά.

Για να καταλάβεις, στον 2ο μου τοκετό, πήγα την προηγούμενη μέρα κομμωτήριο, έκανα μανικιούρ, πεντικιούρ και πήγα την επομένη, ήρεμη και ψύχραιμη να γεννήσω. :cool:

Βέβαια, προτίμησα και στις δύο περιπτώσεις να το κρύψω απο τους συγγενείς (εκτός απο τη 2η φορά που το είπα στους δικούς μου γιατί έπρεπε να έρθει μαζί μας η μαμά μου, να προσέχει τον μεγάλο) για να μην είναι εκεί στημένοι πριν ακόμα πάω εγώ και με αγχώσουν παραπάνω. Τους πήρε ο άντρας μου τηλ. όταν εγώ ήμουν πια μέσα. :wink:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην αγχώνεσαι...

όλα θα πάνε καλά!

το φυσιολογικό βεβαια ειναι να μην κοιμηθείς απόψε, ότι και να σου λέμε εμείς....

εύχομαι όταν γυρίσεις να μας πεις την ιστορία σου και να θυμάσαι τη γέννα σου ως την πιο ωραία εμπειρία της ζωής σου!

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι με το καλό, γρήγορα και ανώδυνα. Και μη φοβάσαι. Έχεις ακούσει να πέθανε καμία από τους πόνους???

Η αυριανή μέρα θα είναι η πιο ευτυχισμένη της ζωής σου. Fokus στο μωράκι και να δεις που όλα θα πάνε κατέυχήν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι η πιο ομορφη εμπειρια της ζωης... ειναι θαυμα, μερος της δημιουργιας...ο Θεος μας εδωσε απλοχερα ανοιχτη τοσο μεγαλη χαρα! οτι και να σου λεμε δεν υπαρχει περιπρωση να σου παρουμε την αγωνια... εγω δεν ακουγα τιποτα... πριν να μπω απο την αγωνια μου ελεγα του γυναικολογου μου "δεν κανω αλλο στο λεω να το ξερεις" οταν γεννησα και την πηρα αγκαλια... μου ειπε "θα κανεις αλλο μωρο?" κι ειπα "10" μ ενα πονο κοριτσακι!! ολα θα πανε καλα!!

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία μου δεν έχουμε μιλήσει ξανά αλλά παρακολουθώ την εξέλιξη της εγκυμοσύνης σου, όπως και τις αγωνίες και τους προβληματισμούς σου.

Εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά, να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις. Σκέψου ότι αύριο τέτοια ώρα θα κρατάς τον μπεμπάκο σου στην αγκαλιά σου και θα είσαι η πιο ευτυχισμένη μανούλα του κόσμου.

Η αγωνία φαντάζομαι ότι είναι φυσιολογική, μην νομίζεις ότι και εγώ δεν θα έχω όταν θα έρθει εκείνη η ώρα.

Να είσαι ήρεμη και να προσμένεις την στιγμή που θα νιώσεις το μεγαλύτερο θαύμα του κόσμου.

Μην ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό και με έναν πόνο!

Μην φοβάσαι, αύριο θα έχεις απλά αγωνία για το πώς ακριβώς θα είναι η εμπειρία αυτή - μπορώ να σου πω ότι όταν θα φτάσεις στο μαιευτήριο θα ανυπομονείς κιόλας...

Βασικά το πιο σημαντικό από όλα είναι να ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ απόψε!

Πρέπει να πάρεις όσες δυνάμεις μπορείς, για να γεννήσεις και πιο εύκολα.

Με το καλό το μωράκι σου να έρθει, σου εύχομαι όλα καλά να πάνε.

και μια συμβουλή: Μην αφήσεις κανένα να σε σταματήσει από το θηλάσεις το μωράκι σου, ότι και να γίνει - ότι και να σου πούνε είναι το πιο σημαντικό για το μωρό σου.

Περιμένουμε να γράψεις την εμπειρία σου μετά την γέννα σου.

Φιλιά Πρωτούλα

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου,δεν ξέρεις πόσο σε ζηλεύουμε κάποιες από δω που περιμένουμε κ εμείς να περάσουν οι μέρες να δούμε τα ζουζουνάκια μας!!!! Πέριμένουμε να μας πεις την εμπειρία σου μόλις θα είναι εφικτό!

sjCrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υποθέτω ότι αυτή την ώρα, μάλλον θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλίτσα!!

Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να έχουν πάει όλα κατ΄ευχήν.

Ο φόβος είναι φυσιολογικός! Ρώτα καλύτερα και μένα πως ήμουν στις 10: 20 το πρωί της Πέμπτης που μας πέρασε!!!

Εύχομαι όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι αυτή την ώρα, μάλλον θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλίτσα!!

Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να έχουν πάει όλα κατ΄ευχήν.

Ο φόβος είναι φυσιολογικός! Ρώτα καλύτερα και μένα πως ήμουν στις 10: 20 το πρωί της Πέμπτης που μας πέρασε!!!

Εύχομαι όλα καλά!!

Σωτηρούλα μου εγώ θα σου πω να σου ζήσει γιατί μάλλον θα γέννησες!!Leni μου δεν το ήξερα οτι γέννησες να σου ζήσει το μπεμπάκι και να καμαρώσεις τα παιδάκια σου όπως επιθυμείς!!:P
Link to comment
Share on other sites

Σωτηρια μου πιστευω ολα να πηγαν καλα, να εχεις το νινι σου αγκαλιτσα και να εισαι τρισευτυχισμενη!!!!

Περιμενουμε με αγωνια ολες τις λεπτομεριες της γεννας κλπ!!!!!!!!!!!!!! Αντε τα καταφερες! Περασες στην αλλη "οχθη"!!!!!!!!!! :)

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...