Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤ.ΘΕΣΣΑΛ. ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΜΕΤΑ 17.30


Recommended Posts

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω για παιδικούς σταθμούς Ανατολικής Θεσσαλονίκης. Το ξέρω ότι υπάρχει ξανά ερώτηση τέτοια, επειδή είναι πιο παλιάς ημερομηνίας είπα μήπως υπάρχει κάτι νεότερο :oops: Απλά έχω τρελαθεί στο ψάξιμο και ή είναι πολύ ακριβοί ή δε μου αρέσουν!!!! Η κορούλα μου είναι 2,5, εγώ εργαζόμενη και θέλω να παραμένουν ανοιχτά τουλάχιστον μέχρι τις 17:00. Σας παρακαλώ, αν γνωρίζεται κάτι για κάποιο σταθμό να με ενημερώσετε.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δυστυχώς στο συγκεκριμένο θέμα πρέπει να υποχωρήσουμε σε κάποιο τομέα, γιατί όλα δεν θα τα βρούμε σε κανέναν σταθμό.

και φυσικά δεν ενδιαφέρει εαν αρέσει σε μας ο βρεφονηπιακός, αρκεί να πηγαίνει κάποιος άλλος/άλλη με χαμόγελο.

άσε που τα ωράρια και τα σάββατα είναι παράγοντες "κρίσιμοι" για να παρθει μια απόφαση.

 

λοιπόν

 

Θέρμη

LA LA BYE

τηλ.: 486345

 

μη τρομάξεις,

από Χαριλάου είναι 7-8 λεπτά..

 

Στέλιος

Link to comment
Share on other sites

Στέλιο πήρα τηλ. στο σταθμό, αλλά επειδή η μικρή μου είναι φοβερά ευαίσθητη αλλά φοβερά με τα αυτάκια της μέχρι νοσοκομείο φτάσαμε, ζητούσα να μη δέχονται όσο γίνεται δυνατό τα πολύ άρρωστα παιδάκια. Δυστυχώς από το σταθμό μου είπαν ότι δεν έχουν αυτή την τακτική γιατί πολλοί γονείς δεν έχουν που να αφήσουν τα άρρωστα παιδάκια τους. Δεν λέω ότι είχε άδικο από τη μεριά της αλλά και εγώ δεν αντέχω ξανά νοσοκομεία γιατί κολλάει με το παραμικρό και προσπαθούμε να καθυστερήσουμε την εγχείρηση μέχρι τουλάχιστον τα 3.

Πάντως σε ευχαριστώ πολύ

δυστυχώς στο συγκεκριμένο θέμα πρέπει να υποχωρήσουμε σε κάποιο τομέα, γιατί όλα δεν θα τα βρούμε σε κανέναν σταθμό.

και φυσικά δεν ενδιαφέρει εαν αρέσει σε μας ο βρεφονηπιακός, αρκεί να πηγαίνει κάποιος άλλος/άλλη με χαμόγελο.

άσε που τα ωράρια και τα σάββατα είναι παράγοντες "κρίσιμοι" για να παρθει μια απόφαση.

 

λοιπόν

 

Θέρμη

LA LA BYE

τηλ.: 486345

 

μη τρομάξεις,

από Χαριλάου είναι 7-8 λεπτά..

 

Στέλιος

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kala, tote den to sizitame katholou..

 

ki emena o mikros exei kolisei 2 fores mesa se 30-40 meres,

alla oloi lene oti tou xronou de tha kollaei me tipota, logw antiswmatwn.

to protimw vevaia etsi, apton proigoumeno statmo (zoo) pou to paidi xtipiotane na mi paei giati ipefere..

tespa..

 

tha se perimenoume tou xronou...!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον θα κάνουμε εγγραφή σε ένα άλλο παιδικό σταθμό στο Πολύχρωμο. Ελπίζω για το καλύτερο. Με όλα αυτά που ακούμε και διαβάζουμε κάθε μέρα αλλά και με τη δική μας περιπέτεια μπορώ να πω ότι με έχει τρομάξει το θέμα.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις, μπορείς να ρωτήσεις στον παιδικό σταθμό ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ. Είναι σε ένα στενάκι κάθετο στην Βούλγαρη, πάνω από την Κων/νου Καραμανλή. Τηλέφωνο και ακριβή διευθυνση δεν έχω να σου δώσω, νομίζω όμως ότι αν το ψάξεις στο google θα τον βρεις. Για το μόνο που είμαι σίγουρη είναι ότι παραμένει ανοιχτός μέχρι τις 8.00 το βράδυ!

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, θα το ψάξω

 

Αν θέλεις, μπορείς να ρωτήσεις στον παιδικό σταθμό ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ. Είναι σε ένα στενάκι κάθετο στην Βούλγαρη, πάνω από την Κων/νου Καραμανλή. Τηλέφωνο και ακριβή διευθυνση δεν έχω να σου δώσω, νομίζω όμως ότι αν το ψάξεις στο google θα τον βρεις. Για το μόνο που είμαι σίγουρη είναι ότι παραμένει ανοιχτός μέχρι τις 8.00 το βράδυ!

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν ξέρω αν μπορεί να σε βοηθήσει καθόλου σου παραθέτω

μερικούς παιδικούς που βρήκα

 

επωνυμία, διεύθυνση, τηλέφωνο, ωράριο

 

*Βρεφονηπιακός «ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ» ΠΟΣΕΙΔΩΝΟΣ 5, 2310 444348, 6972293998 6:30 – 18:00

*«ΣΤΟΡΓΗ» 1ο ΧΛΜΑ ΘΕΡΜΗΣ – ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ 2310 489940, 07:00 – 17:00

*Π.ΔΙΒΑΝΕ – Α. ΜΠΟΥΡΟΥΤΖΟΠΟΥΛΟΥ, ΣΤΡΑΤΗΓΟΥ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ 53, 2310 486345, 07:00 – 20;00

* ΤΖΟΥΝΙΟΡ (ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ). ΔΡΟΣΙΑ, 2310 478790, 07:00 – 17:00

*ΚΑΡΑΜΕΛΙΤΣΑ, ΠΛΑΣΤΗΡΑ 60, 2310 329505-6, 07:00 – 20:30,

*ΗΛΙΟΤΡΟΠΙΟ, ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗΣ ΑΜΥΝΗΣ & ΚΑΡΑΜΠΟΛΑ 9, 2310 238126, 07:00 – 19:00

*ΙΝΤΖΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΟΣ 11, 2310 450580, 07:00 – 17:00

*ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ, ΤΙΒΕΡΙΟΥΠΟΛΕΩΣ 3, 2310 458110, 07:00 – 19:00

 

Καλή επιτυχία στην αναζήτηση σου.

«Δικαίωμα δεν είναι κάτι που σου δίνει κάποιος, αλλά κάτι που κανείς δεν μπορεί να σου πάρει». Ramsey Clark

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ Eleni Dide to storgi den to eixa ipopsi mou tha paro kai ekei ena til. den exo na xaso tipota

Ta alla sto mirkokosmo pigename kai to junior kleinei 3.30 pleon.

 

Καλημέρα, δεν ξέρω αν μπορεί να σε βοηθήσει καθόλου σου παραθέτω

μερικούς παιδικούς που βρήκα

 

επωνυμία, διεύθυνση, τηλέφωνο, ωράριο

 

*Βρεφονηπιακός «ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ» ΠΟΣΕΙΔΩΝΟΣ 5, 2310 444348, 6972293998 6:30 - 18:00

*«ΣΤΟΡΓΗ» 1ο ΧΛΜΑ ΘΕΡΜΗΣ – ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ 2310 489940, 07:00 - 17:00

*Π.ΔΙΒΑΝΕ - Α. ΜΠΟΥΡΟΥΤΖΟΠΟΥΛΟΥ, ΣΤΡΑΤΗΓΟΥ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ 53, 2310 486345, 07:00 - 20;00

* ΤΖΟΥΝΙΟΡ (ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ). ΔΡΟΣΙΑ, 2310 478790, 07:00 - 17:00

*ΚΑΡΑΜΕΛΙΤΣΑ, ΠΛΑΣΤΗΡΑ 60, 2310 329505-6, 07:00 - 20:30,

*ΗΛΙΟΤΡΟΠΙΟ, ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗΣ ΑΜΥΝΗΣ & ΚΑΡΑΜΠΟΛΑ 9, 2310 238126, 07:00 - 19:00

*ΙΝΤΖΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΟΣ 11, 2310 450580, 07:00 - 17:00

*ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ, ΤΙΒΕΡΙΟΥΠΟΛΕΩΣ 3, 2310 458110, 07:00 - 19:00

 

Καλή επιτυχία στην αναζήτηση σου.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας,

 

 

θα ήθελα αν είναι δυνατό δυο λόγια για το σταθμό ΠΟΛΥΧΡΩΜΟ στη Θέρμη. μήπως μπορείται να μου πείτε που είναι και αν έχετε το τηλέφωνο.

Επίσης μήπως ξέρει κανείς και για τη ΣΥΝΝΕΦΟΥΛΑ στο δρόμο της Καρδίας.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μαρία, το τηλ. από το Πολύχρωμο είναι 2313021700, δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμη αλλά γραφτήκαμε. Οι χώροι του είναι υπέροχοι, πεντακάθαροι, διαμορφωμένοι ειδικά για σχολείο, καινούργιοι, η διευθύντρια είναι πολύ ευγενική και γλυκιά, όταν πήγα να το δω είχα και την κορούλα μου μαζί η οποία δεν ήθελε να φύγουμε μετα, έχει μεγάλη αυλή με παιδική χαρά για να παίζουν, και έχει και άδεια για νηπιαγωγείο. Και εγώ μέσα από το φόρουμ έμαθα για το Πολύχρωμο από άλλη κοπέλα η οποία είναι πολύ ευχαριστημένη, αααα και ένα σημαντικό για εμένα τουλάχιστον (είχαμε δυνοπαθήσει πέρισυ σε άλλο σταθμό) δεν δέχεται τα άρρωστα παιδάκια. Όσο για τη Συνεφούλα δεν κράτησα το τηλέφωνό της γιατί κλείνει πολύ νωρίς το μεσημέρι και δεν με βόλευε το ωράριο για τη δουλειά μου. Σαν χώρο και αυτός πολύ ωραίος και επίσης δεν δέχεται τα άρρωστα παιδάκια.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

πήγα τη Δευτέρα που μας πέρασε στο Πολύχρωμο για να δω το χώρο για την μικρή μου. Ενώ σαν κτιριακές εγκαταστάσεις είναι άρτιο, με ωραίο εξωτερικό περίγυρο για να παίζουν τα παιδιά και μια διευθύντρια πολύ ευγενική και συνεργάσιμη, έχω την αίσθηση ότι είναι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ. Οι τάξεις του μου φάνηκαν πολύ "άδειες". Χωρίς πολλά παιχνίδια, χωρίς βιβλία ......δεν ξέρω πάντως δεν μου φάνηκε πολύ "ζεστός & φιλικός" για ένα δίχρονο παιδάκι που σίγουρα αυτό που θα εκτιμήσει δεν θα είναι οι κτιριακές εγκαταστάσεις και η καθαριότητα αλλά τα παιχνίδια και καθετί άλλο που θα το απασχολήσει δημιουργικά. Δεν ξέρω αν κάνω λάθος, γι αυτό θέλω να ακούσω τις απόψεις από άλλες μανούλες που ή στέλνουν τα παιδάκια τους εκεί ή απλώς έχουν επισκεφθεί το χώρο.

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

πήγα τη Δευτέρα που μας πέρασε στο Πολύχρωμο για να δω το χώρο για την μικρή μου. Ενώ σαν κτιριακές εγκαταστάσεις είναι άρτιο, με ωραίο εξωτερικό περίγυρο για να παίζουν τα παιδιά και μια διευθύντρια πολύ ευγενική και συνεργάσιμη, έχω την αίσθηση ότι είναι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ. Οι τάξεις του μου φάνηκαν πολύ "άδειες". Χωρίς πολλά παιχνίδια, χωρίς βιβλία ......δεν ξέρω πάντως δεν μου φάνηκε πολύ "ζεστός & φιλικός" για ένα δίχρονο παιδάκι που σίγουρα αυτό που θα εκτιμήσει δεν θα είναι οι κτιριακές εγκαταστάσεις και η καθαριότητα αλλά τα παιχνίδια και καθετί άλλο που θα το απασχολήσει δημιουργικά. Δεν ξέρω αν κάνω λάθος, γι αυτό θέλω να ακούσω τις απόψεις από άλλες μανούλες που ή στέλνουν τα παιδάκια τους εκεί ή απλώς έχουν επισκεφθεί το χώρο.

 

Καλημέρα, δεν θέλω να σε επηρρεάσω αλλά και εγώ την πρώτη φορά που πήγα (γιατί πήγα και δεύτερη!!!) έτσι ένιωσα, αλλά και τις δύο φορές πήγα μαζί με τη μικρή μου για να δω τη δική της αντίδραση και μάλιστα την έβαλα και στην τάξη της. Η μικρή μου δεν ήθελε να φύγουμε και τις δύο φορές. Την πήρα και τις δύο φορές με κλάματα μετά από τουλάχιστον μία ώρα. Αυτό ήταν που με έκανε να αποφασίσω τελικά να την γράψω εκεί εκτός φυσικά από τους χώρους, την διευθύντρια και την αυλή. Σε όλους τους σταθμούς την είχα πάρει μαζί μου αλλά σε αυτόν πραγματικά δεν ήθελε να φύγει!!! Τώρα τι να σου πω, παραπάνω δεν ξέρω γιατί δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμη, αλλά στις ευχαριστίες θα βρεις μία για το Πολύχρωμο από άλλη μητέρα. Αυτή σίγουρα θα ξέρει παραπάνω από μένα.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mitaki, σήμερα μπήκα στο forum και είδα την απάντηση σου.

Η αλήθεια είναι πως τη μικρή μου δεν την είχα μαζί μου για να δω αντίδραση της κ.λπ. Ίσως φταίει το γεγονός ότι είναι πολύ καινούριος παιδικός και ακόμη δεν έχει εξοπλιστεί καλά. Τα παιδάκια που έχει από ότι μου είπε η Αννα είναι λίγα. Επίσης μου είπε ότι ουσιαστικά λειτουργούν από τον Νοέμβριο του 2008. Τέλος εάν κατάλαβα καλά προνήπια δεν υπάρχουν προς στιγμήν. Η αίθουσα τους στις 2 η ώρα το μεσημέρι ήταν τελείως άδεια!

Όσον αφορά τις ευχαριστίες που γράφεις, γιατί εγώ δεν μπορώ να τις βρω???? :idea: Βοήθησε με λίγο σε παρακαλώ! :lol:

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

Mitaki, σήμερα μπήκα στο forum και είδα την απάντηση σου.

Η αλήθεια είναι πως τη μικρή μου δεν την είχα μαζί μου για να δω αντίδραση της κ.λπ. Ίσως φταίει το γεγονός ότι είναι πολύ καινούριος παιδικός και ακόμη δεν έχει εξοπλιστεί καλά. Τα παιδάκια που έχει από ότι μου είπε η Αννα είναι λίγα. Επίσης μου είπε ότι ουσιαστικά λειτουργούν από τον Νοέμβριο του 2008. Τέλος εάν κατάλαβα καλά προνήπια δεν υπάρχουν προς στιγμήν. Η αίθουσα τους στις 2 η ώρα το μεσημέρι ήταν τελείως άδεια!

Όσον αφορά τις ευχαριστίες που γράφεις, γιατί εγώ δεν μπορώ να τις βρω???? :idea: Βοήθησε με λίγο σε παρακαλώ! :lol:

 

Να σου πω την αλήθεια και εγώ σήμερα που μπήκα δεν μπόρεσα να τη βρω. Αλλά για να σε βοηθήσω βρήκα δύο μαμάδες που ήδη στέλνουν τα παιδιά τους εκεί μέσα από το φόρουμ για να στείλεις πμ και να πάρεις περισσότερες πληροφορίες αν θέλεις... είναι 1) jolie, kai 2) Kathy75. ; Όσο για προνήπια εμείς αφού είδα ότι το κοριτσάκι σου είναι 2,5 περίππου θα είμαστε προ προ νήπια και ήδη υπάρχουν 6 παιδάκια τα οποία στην πλειοψηφία τους ζητήσαν να φεύγουν 17:00 γιαυτό και άλλαξε το ωράριο ο σταθμός (φυσικά από τον Σεπτέμβριο και μετά). Ναι προς το παρόν είναι λίγα τα παιδάκια γιατί είναι καινούργιος ο σταθμός αλλά αυτό εμένα να σου πω με ευχαριστεί προς το παρόν τουλάχιστον θα έχει πιο πολύ προσοχή και λιγότερες ασθένειες, άσε που δεν πιστεύω ότι θα μείνουν μόνο 6 μέχρι το Σεπτέμβριο... Ελπίζω να σε βοήθησα...

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Mitaki, το ότι υπάρχουν λίγα παιδάκια είναι καταπληκτικό, όμως κι εγώ δεν νομίζω να μείνουν μόνο τόσα. Όπως και να έχει οι αίθουσες είναι μεγάλες και υπάρχει και μέριμνα για όποιο παιδάκι τύχει και αρρωστήσει στη διάρκεια της παραμονής του στον σταθμό. Μου είπε η Άννα ότι το "απομονώνουν" με μία παιδαγωγώ μέχρι να πάνε οι γονείς τους και να το πάρουν. Η άμεση πρόσβαση του γονέα βέβαια είναι ένα θέμα, αλλά θα το αντιμετωπίσω εάν και όταν προκύψει. Εμείς εγγραφή ακόμη δεν κάναμε αλλά είναι στους επικρατέστερους......

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

Χα !!! ελπίζω να το αποφασίσετε για να "είμαστε συμμαθήτριες" και να γνωριστούμε. Είδα και την ερώτηση που έβαλες στα κορίτσια στις ευχαριστίες. Φυσικά εμείς δεν ξεκινήσαμε ακόμη αλλά από ότι μου είπε η Άννα η τακτική του σταθμού είναι να μη βρίσκονται τα παιδιά πολύ ώρα στα σχολικά. Γιαυτό και θα υπάρχουν πολλές "διανομές"!!! και η δική μου μικρή με λεωφορείο θα πηγαίνει, φυσικά μετά την προσαρμογή... Εμείς μένουμε Καλαμαριά εσείς που βρίσκεστε???

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα mitaki,

 

σ΄ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Την προηγούμενη εβδομάδα είχα περάσει απ΄έξω από το ΠΟΛΥΧΡΩΜΟ μόνο για να το δω εξωτερικά. στις 9:00 περίπου οι τάξεις φαινόταν άδειες άσε που είχε βρέξει την προηγούμενη και κόλησα με αμάξι στο δρόμο....Παρόλα αυτά θα κλείσω ραντεβου για να πάω με τον μικρό μου αυτήν την εβδομάδα. ο δικός μου γίνεται 4 τον Σεπτέμβριο. το μόνο που με απασχολεί είναι αν έχουν έμπειρους παιδαγωγούς για να μαθαίνουν και τίποτα. μήπως επειδή είναι καινούργιος σταθμός έχει μόνο μικρές και άπειρες παιδαγωγούς. μήπως υπάρχει κάποιος που να ξέρει για τα προνήπεια...

 

σας ευχαριστώ πολυ

Μαρια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα mitaki,

 

σ΄ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Την προηγούμενη εβδομάδα είχα περάσει απ΄έξω από το ΠΟΛΥΧΡΩΜΟ μόνο για να το δω εξωτερικά. στις 9:00 περίπου οι τάξεις φαινόταν άδειες άσε που είχε βρέξει την προηγούμενη και κόλησα με αμάξι στο δρόμο....Παρόλα αυτά θα κλείσω ραντεβου για να πάω με τον μικρό μου αυτήν την εβδομάδα. ο δικός μου γίνεται 4 τον Σεπτέμβριο. το μόνο που με απασχολεί είναι αν έχουν έμπειρους παιδαγωγούς για να μαθαίνουν και τίποτα. μήπως επειδή είναι καινούργιος σταθμός έχει μόνο μικρές και άπειρες παιδαγωγούς. μήπως υπάρχει κάποιος που να ξέρει για τα προνήπεια...

 

σας ευχαριστώ πολυ

Μαρια

 

Μαρία τίποτα δεν κάνει, ευχαρίστησή μου. Και η Άννα είναι παιδαγωγός και διευθύντρια και ήταν χρόνια παιδαγωγός σε άλλους σταθμούς και οι άλλες κοπέλες δεν είναι κοριτσάκια είναι παιδαγωγοί με πείρα και ευγένεια. Τουλάχιστον οι άλλες δύο που γνώρισα. Όσο για την ηλικία του δικού σου παιδιού, αν πας στην ενότητα παιδικοί σταθμοί στις ευχαριστίες για το Πολύχρωμο θα βρεις και μαμά με παιδάκι στην ηλικία σου, που θα μπορέσει να σε ενημερώσει καλύτερα. Έχει ήδη δώσει απάντηση νομίζω. Όσο για τις άδειες τάξεις έχει αμφιθέατρο κάτω κλειστό για να παίζουν τα παιδιά τις ημέρες που ο καιρός είναι άσχημος και δεν μπορούν να πάνε στην αυλή!!!

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Χα !!! ελπίζω να το αποφασίσετε για να "είμαστε συμμαθήτριες" και να γνωριστούμε. Είδα και την ερώτηση που έβαλες στα κορίτσια στις ευχαριστίες. Φυσικά εμείς δεν ξεκινήσαμε ακόμη αλλά από ότι μου είπε η Άννα η τακτική του σταθμού είναι να μη βρίσκονται τα παιδιά πολύ ώρα στα σχολικά. Γιαυτό και θα υπάρχουν πολλές "διανομές"!!! και η δική μου μικρή με λεωφορείο θα πηγαίνει, φυσικά μετά την προσαρμογή... Εμείς μένουμε Καλαμαριά εσείς που βρίσκεστε???

Εμείς μένουμε περιοχή Ντεπώ. Ελπίζω η Άννα να έχει δίκιο και να μην κάνουν τα παιδάκια το γύρο της πόλης μας!!! Μπορεί να ακούγομαι πολύ διστακτική, αλλά έχω δει και έχω ακούσει πάρα πολλά. Η δε αδελφή μου δούλευε για χρόνια ως νηπιαγωγός σε παιδικούς σταθμούς και ξέρω από πρώτο χέρι πόσο εύκολο είναι να τάξει ο οποιοσδήποτε λαγούς με πετραχήλια..... Δεν αναφέρομαι απαραίτητα στον συγκεκριμένο σταθμό, ούτε υπονοώ τίποτα για να μην παρεξηγηθώ κιόλας, αλλά δυστυχώς στον συγκεκριμένο χώρο συμβαίνουν πολλά που οι γονείς κάποιες φορές δεν τα αντιλαμβάνονται. Πρέπει λοιπόν να είμαστε υποψιασμένοι για τα πάντα. Εξάλλου πρόκειται για τα παιδιά μας, το πολυτιμότερο πράγμα στον κόσμο μας!!!!

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να βρώ το σταθμό Πολυχρωμο αλλά στάθηκε αδύνατο και το τηλέφωνο που αναγράφεις mitaki δεν φαίνεται ναναι σωστό.......

ουτε ιστοσελίδα έχουν, μήπως είναι με άλλο όνομα?που βρίσκεται ακριβώς?

κάποιες εντυπώσεις από τις μαμάδες που ήδη στέλνουν τα παιδάκια τους εκεί?

Ο μικρός μου πλησιάζει τα 4 πηγαίνει στο baby college αλλά αναζητώ κάποιον άλλο σταθμό για την επόμενη χρονιά, κάπου που να μπορεί να πάει και για τα νήπια.

όποια πληροφορία ευπρόσδεκτη

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Xloxlomi,

το τηλέφωνο που σου έδωσε το Mitaki είναι σωστό:!: Μια δοκιμή θα σε πείσει.

Όσον αφορά το που βρίσκεται... απέναντι ακριβώς από το Ελληνικό κολλέγιο στρίβεις σε ένα στενό δρομάκι και ακολουθείς τις πινακίδες για τη Λίμνη των Κύκνων. Στην τελευταία πινακίδα δεν στρίβεις δεξιά αλλά συνεχίζεις ευθεία και στα 20 περίπου μέτρα στρίβεις δεξιά σε έναν χωματόδρομο και τον βρίσκεις στο δεξί σου χέρι. Εάν μπερδευτείς είναι ακριβώς πίσω από τη Λίμνη των Κύκνων:lol:

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

Ναι η stam έχει δίκιο είναι σωστό!!!! Είναι σύνδεση Tellas γιαυτό είναι περίεργο!!! και όχι δεν έχει ιστοσελίδα, είναι καινούργιος παιδικός σταθμός. Όσο για τις οδηγίες είναι και αυτές σωστές. Δεν ξέρω από που έρχεσαι, αλλά υπάρχει και άλλος ένας δρόμος. Πέρνεις τον δρόμο Θεσ. - Χαλκιδικής για να πας στο Cosmos και μετά ακρίβώς από αυτό έχει ένα άνοιγμα που στρίβεις είναι το ΝΑΝΤΙ ΓΚΑΡΑΖΟΠΟΡΤΕΣ εκεί, βρίσκεσαι στον παράδρομο της κεντρικής οδού θεσ. - χαλκ. με φορά προς χαλκ. στα 200μ αν συνεχίσεις θα βρεις πινακίδες οι οποίες συνεχίζουν μέχρι μπροστά στο σταθμό.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...