Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ψάχνω... σαγιονάρα!


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

Κορίτσια είδα κάπου έναν πολύ ωραίο και πρωτότυπο στολισμό τραπεζιού, με ριγμένα βότσαλα και σκόρπιες μικρούλες σαγιονάρες, που γράφανε το όνομα του μωρού και την ημερομηνία βάφτισης. Το θέμα είναι που θα βρω τέτοιες σαγιονάρες; Έχω δει κάποιες μπομπονιέρες - σαγιονάρα, πολύ ωραίες, αλλά δεν νομίζω να μου στείλουν καμιά δεκαριά κομμάτια, που χρειάζομαι. Επειδή είμαι και εκτός Αθηνών είναι απίθανο κάποιο μαγαζί να μπει σε αυτόν τον κόπο. Επίσης, δεν θέλω να χρησιμοποιήσω κανονικές παιδικές σαγιονάρες του εμπορίου, θέλω κάτι πιο ιδιαίτερο και από καλό υλικό (κεραμικό, ξύλο, φελό, χάντρες, ο,τιδήποτε δείχνει γλυκό και ρομαντικό). Έχετε καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στ μοναστιράκι στν πεζοδρομο μετά τον ηλεκτρικό..σαγιονάρες δερμάτινες...με 3 ευρώ το ζευγάρι..με το κατάλληλο ρεκτιφιέ γινονται απίθανες...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Aggeloudia ευχαριστώ, αλλά πρώτον θέλω πολύ πολύ μικρό νούμερο και, δεύτερον, είμαι εκτός Αθηνών και δεν έχω άνθρωπο που θα μπορούσε να μου τα στείλει. Καλή ιδέα, πάντως, οι δερμάτινες. Με στρασάκια, χαντρούλες και κορδελίτσες θα γινόταν σούπερ! Κρίμα!

Link to comment
Share on other sites

Σε καταστηματα με τουριστικα ειδη σιγουρα θα βρεις,αν θυμαμαι καλα μια φορα σε καρναβαλι φορεσαμε σε μωρο 15 μηνων σαγιοναρακια δερματινα

Δεν ξερω που μενεις αλλα ρωτα σε τουριστικα μερη :P

4

Link to comment
Share on other sites

το οτι εισαι εκτος, ναι ειναι θεμα...αλλά εκει εχουν απο 21 νουμερο...δεν νομιζω να θες πιο μικρη απο 21...

κριμα που εισαι εκτος...για κοιτα στα jumbo μηπως κάτι βρεις...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψάξε στο http://www.etsy.com Αν τους περιγράψεις τι θέλεις θα σου το φτιάξουν όπως το θέλεις και θα στο ταχυδρομήσουν. Αποκλείεται να μην στο κάνουν όπως το έχεις ονειρευτεί, μπορείς να το ζωγραφίσεις και να τους το στείλεις :D

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις τι λεω εγω...

ειπες δεν μενεις αθηνα ε??? μπορεις να πας σε καταστημα με ειδη χειροτεχνιας και χομπυ. Υπαρχουν φύλλα φελλού σε διαφορα πάχοι. σου βαζω τη σελιδα απο το πλαισιο που βρηκα..

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=28&product=39780

 

μετα εκτυπωνεις αυτο το "πατρον" που σου εφτιαξα .. (λιγο βιαστικά, αν σου αρεσει η ιδεα και δεν σου βγαινει καλη η εκτυπωση, πες μου να το κανω πιο αναλυτικά..) ή στην τελικη πάρε μια σαγιοναρα και κανε το σχεδιο πανω στο φελλό. Ο φελλος κοβεται πολυ πολυ ευκολα με ψαλιδι. Κανεις και τις τρυπες. Περνας κορδόνι λαδιου, δερματακι, ότι θες για την "διχάλα" της σαγιοναρας, περνας αναμεσα και χαντρες, φιογκους , μεταλλικα στοιχεια, μονογραμματα, ευχαριστηρια ....ότι σου ερθει στο μυαλο... πάρε και μια glitter glue και γραψε το όνομα του μωρόυ επανω...

 

et vouala!!! που λενε και οι φιλοι μας οι Γαλλοι!! οι σαγιοναριτσες σου ειναι ετοιμες!!! Κι αν θες φτιαξε και καμια μεγαλη (50 νουμερο..) και βαλτες στα σκαλια της εκκλησιας!!!

 

 

 

pantoflay.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ! Τελικά δοκίμασα να φτιάξω μόνη μου με cernit και γίνονται πολύ χαριτωμένες. Αν είχα χρόνο θα έφτιαχνα με αυτόν τον τρόπο και τις μπομπονιέρες.

Vickytsoch δεν ήξερα ότι πουλάνε στα μαγαζιά και φύλλα φελού! Ίσως το δοκιμάσω και έτσι.

Και με την ευκαιρία, μήπως ξέρετε που μπορώ λευκά βοτσαλάκια σε καλή τιμή (λέμε, σε περίπτωση που δεν προλάβω να ξεχυθώ στις παραλίες!)

Ευχαριστώ και πάλι, είστε καταπληκτικές...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...