KAT123

Η ΒΛΕΝΝΑ ΣΤΑ ΚΑΚΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ?

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα και χρόνια πολλά!

Ο μικρούλης μου εδώ και 2 ημέρες κάνει πολλές κενώσεις 5 την ημέρα, 2 εκ των οποίων περιλαμβάνουν και βλέννες. Η παιδίατρος φοβάται για ελαφράς μορφής γαστρεντερίτιδα, ξέχασα όμως να της αναφέρω τις βλέννες και δεν την βρίσκω τώρα στο τηλ. :evil: ΄

Του έχει κοπεί η όρεξη, πυρετό δεν έχει, το χρώμα του είναι ροδαλό και η διάθεσή του σχετικά καλή.

Κόψαμε τα φρούτα, και τα λαχανικά, και του δίνω ρυζάλευρο μπας και στουμπώσει.

Η βλέννα όμως βλέννα. Διάβασα όλα τα σχετικά ποστς αλλά αφορούν κατά κύριο λόγο τον θηλασμό. Εκτός θηλασμού η βλέννα τι μπορεί να σημαίνει?

Πρέπει να ανησυχήσω?

Διαφημίσεις

Δεν ξερω να σου πω ακριβως αλλλα αφου δεν εχει πυρετο μην ανησυχεις.καλα εκανες,πιστευω που του κανεις μια "διαιτα" ,περαστικα.

.png.png

Μάλλον κυκλοφορεί ίωση από ότι είπε η παιδιατρος η οποία διαρκεί περίπου στις 5 ημέρες. Μέχρι τώρα 7 φορές :shock:

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω και στην ηλικία του δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Σήμερα μόνο μια φορά έκανε κακά με βλέννες πολλές. Ας ελπίσουμε ότι αύριο θα είναι καλύτερα. Τι να πω κοντεύω να τρελαθώ από κουράση, στεναχώρια αϋπνία.

Να του δωσεις λιγο ρυζονερο να πιει. Αυτο ξεχνανε να το πουνε οι παιδιατροι, αλλα ειναι θαυματουργο για τη διαρροια. Και γενικα αρκετα υγρα γιατι το πιο σοβαρο με τη γαστρεντεριτιδα ειναι η πιθανη αφυδατωση.

k9Tap3.png

έβρασα ρυζάκι εχθές, αλλά δεν είδα φοβερά αποτελέσματα. Πάλι το πρωι νερό πήγε με βλέννες. Και στο φαγάκι του έβαλα μπόλικο ρυζάκι να φάει. Μέχρι στιγμής έχει πάει 2 φορές νερό. Είναι εξαντλημένο το μωράκι μου, και κατακίτρινο. Δεν ξέρω πως αλλιώς να το βοηθήσω.

Το νερο απο το ρυζι να πιει, οχι να φαει το ρυζι.

Δινε του υγρα εστω και σταγονες.

Η παιδιατρος εχει ενημερωθει? Οτι ειναι κιτρινο και εξαντλημενο?

Ξαναπαρτην.

k9Tap3.png

Το νερο απο το ρυζι να πιει, οχι να φαει το ρυζι.

Δινε του υγρα εστω και σταγονες.

Η παιδιατρος εχει ενημερωθει? Οτι ειναι κιτρινο και εξαντλημενο?

Ξαναπαρτην.

Και περαστικά του.

Την πήρα τώρα και μου είπε να του δώσω ριζολακ ούτε και ξέρω πως γράφεται, είναι λέει ηλεκτρολύτες, τώρα θα μου το φέρει ο άντρας μου να του το δώσω και αυτό.

Ευχαριστώ πάρα πολύ, κοιμάται το πουλάκι όλη την ώρα. Πήγα πριν λίγο επιτήδες να το ξυπνήσω για να δω αν είναι καλά και να του δώσω νεράκι και πλάνταξε στο κλάμμα για 2'΄ , γύρισε το κεφάλι του και ξανακοιμήθηκε.

Διαφημίσεις

Τελικά οι ηλεκτρολύτες λέγονται Risolide και το απόγευμα το καταβροχθισε το μωρό.

Ήρθαν το απόγευμα οι Μεγάλες Δυνάμεις (μαμά) με ένα πακέτο ρύζι γλασσέ στο χέρι. :D Κουνάμενη συνάμενη πήγε στην κουζίνα, καθάρισε το ρύζι, το έβρασε καμιά ώρα, και κάθε πέντε λεπτά πήγαινε και το ξάφριζε :?

Το σούρωσε και χρησιμοποίησε το ρυζόνερο αντί για νερό στο βραδυνό του γάλα. Έκανε μπάνιο τον εγγονό της, τον τάισε 200 ml ρυζονερογαλα..... και το πουλάκι μου κοιμάται από τις 8:30, χώρις να έχει κλάψει ούτε μια φορά, και χωρίς να έχει κάνει κακάκια. Πόσο χαίρομαι δεν λέγεται. Μακάρι να έχουμε ήσυχο βράδυ απόψε. Είχες δίκιο kassiani

Εμενα της ειχε κανει βλεννες...ο παιδιατρος μου την ειπε εντεριτιδα τοτε...σχεδον στην ιδια ηλικια με το δικο σου ητανε και της ειχα δωσει φρεσκο χυμο πορτοκαλιου :shock: αυτο της το προκαλεσε!!

Ακομα και τωρα αν φαει πολυ πορτοκαλι μου κανει βλεννες στα κακα :shock: απιστευτο!

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Ακόμα και όταν σταματήσει η διάρροια θα συνεχίσει να κάνει βλέννες για λίγο καιρό, μην ανησυχήσεις είναι επειδή έχει ερεθιστεί το εντεράκι του. Αυτό αργεί να φτιάξει δυστηχώς.

Δίνε του και πολλές μπανανούλες

an1cA8h0g411210Mjg1ZGx6fDg3NjY3bGRhfE15IHN3ZWV0IEVsbGkgaXM.gif

Τελικά οι ηλεκτρολύτες λέγονται Risolide και το απόγευμα το καταβροχθισε το μωρό.

Ήρθαν το απόγευμα οι Μεγάλες Δυνάμεις (μαμά) με ένα πακέτο ρύζι γλασσέ στο χέρι. :D Κουνάμενη συνάμενη πήγε στην κουζίνα, καθάρισε το ρύζι, το έβρασε καμιά ώρα, και κάθε πέντε λεπτά πήγαινε και το ξάφριζε :?

Το σούρωσε και χρησιμοποίησε το ρυζόνερο αντί για νερό στο βραδυνό του γάλα. Έκανε μπάνιο τον εγγονό της, τον τάισε 200 ml ρυζονερογαλα..... και το πουλάκι μου κοιμάται από τις 8:30, χώρις να έχει κλάψει ούτε μια φορά, και χωρίς να έχει κάνει κακάκια. Πόσο χαίρομαι δεν λέγεται. Μακάρι να έχουμε ήσυχο βράδυ απόψε. Είχες δίκιο kassiani

Αχ αυτές οι γιαγιάδες...

Και μόνο παρούσες να είναι τα προβλήματα λύνονται ως δια μαγείας!

:D

Περαστικά στο μωράκι σας ΚΑΤ!

ΠΕριμένουμε νέα! :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

53d74c016a.png

Together we stand, divided we fall...

περαστικα στο παιδακι σου μην ανυσηχεις και η μικρη μου το χει παθει μετα απο γαστρεντεριτιδα και κρατησαν οι βλεννουλες κανα 20 ημερο μησου πω..και παλι περαστικα!!!

Nrdkp3.png

Διαφημίσεις

Εμενα της ειχε κανει βλεννες...ο παιδιατρος μου την ειπε εντεριτιδα τοτε...σχεδον στην ιδια ηλικια με το δικο σου ητανε και της ειχα δωσει φρεσκο χυμο πορτοκαλιου :shock: αυτο της το προκαλεσε!!

Ακομα και τωρα αν φαει πολυ πορτοκαλι μου κανει βλεννες στα κακα :shock: απιστευτο!

Αληθεια? απο το πορτοκαλι?

Εμεις φαγαμε πολυ μπροκολο μια μερα (ειχε παθει αμοκ και το καταβροχθιζε) και μετα μας τρελανε στα μελατα κιτρινωπρασινα κακα για 2 μερες.....την δευτερη μαλιστα εβγαλε βλεννα......μια φορα δλδ.....

Τι ειναι τελικα αυτη η βλεννα?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Καλημέρα κορίτσια. Τα νέα ενθαρρυντικά. Τα πρωινά κακά μας ήταν σαν πουρεδάκος χωρίς βλέννες :D. Να δούμε πως θα κυλήσει η μέρα σήμερα. Πάντως από το πορτοκάλι δεν πρέπει να είναι γιατί τρώει φρουτόκρεμα με πορτοκάλι εδώ και 1 μήνα και δεν είχε πρόβλημα με τα κακάκια του.

Ωραια νεα :) περασε :)

Βερα ναι το Πορτοκαλι :shock: εντεριτιδα το λενε οταν βλεπεις βλεννες!

ΚΑΤ το σκετο πορτοκαλι την πειραξε εμενα...στη φρουτοκρεμα δεν ειχε προβλημα!! Ειναι λιγο μπερδεμα τα εντερακια των μικρων :)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Ωραια νεα :) περασε :)

Βερα ναι το Πορτοκαλι :shock: εντεριτιδα το λενε οταν βλεπεις βλεννες!

ΚΑΤ το σκετο πορτοκαλι την πειραξε εμενα...στη φρουτοκρεμα δεν ειχε προβλημα!! Ειναι λιγο μπερδεμα τα εντερακια των μικρων :)

Δεν ξέρω αν πέρασε βρε ζουζουνίτσα :( πάλι 2 φορές έκανε διάρροια. Το βλέπω το παιδάκι πολύ αδυνατισμένο. Βέβαια η διάθεσή του είναι πολύ καλύτερη από εχθές. Εκτός από τα Rizolyde, δεν μου έδωσε η παιδίατρος κάποιο άλλο φάρμακο, και προσπαθώ μόνο με δίαιτα να του φτιάξω το εντεράκι του. Έχει πήξει στο καρότο, πατάτα, κοτόπουλο και ρυζι. Και οι βλέννες βλέννες

και εμενα μονο ηλεκτρολυτες της εδινε σε αντιστοιχες περιπτωσεις...αλλιως τους λεγανε αλλα ιδια δουλεια θα κανουνε!

Μονο κοτοπουλο πατατα ρυζακι και λιγο καροτο δινε του...2-3 μερες θελει απ'οτι θυμαμαι :)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

ααααααα...εμενα μου ειχε πει να της κανω και το γαλα πιο αραιο απο οτι συνηθως...βοηθαει στην διαροια!!

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Και εγώ το γάλα αραιό του το κάνω 1μεζούρα/60 ml. Τι 2-3 μέρες βρε ζουζουνίτσα, σήμερα κλείνουμε την πέμπτη μέρα και φως πολύ δεν είδαμε

5η????? :shock::shock::shock::shock::shock::shock: πολλες ειναι λε... αν εχει πολλες κενωσεις ξαναρωτησε την , την γιατρο!! πολλες μου φαινοντε!

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

έχει περίπου στις 5 την ημέρα. σαν αριθμός δεν είναι μεγάλος αλλά δεν παύει να είναι εξασθενημένο το μικρό μου

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα