Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ(Βούλα-Γλυφάδα)


Recommended Posts

Κορίτσια γνωρίζετε κανέναν καλό παιδότοπο στην περιοχή της Βούλας ή της Γλυφάδας για να κάνω το πάρτυ της κορούλας μου που κλείνει τον πρώτο χρόνο σε λίγες μέρες;

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αγαπητή νάνσυ... θα έχεις πολλάααααα χρόνια μπροστά σου να κάνεις πάρτυ σε παιδότόπους. κάνε τώρα μία οικογενειακή σύναξη στο σπίτι. το παιδάκι είανι μικρό ακόμη; τι θα κάνει στον παιδότοπο; θα το κυνηγάς συνέχεια;

πολλά τα χρήματα , χωρίς λόγο. όσες υποχρεώσεις έχεις, θα τις βγάλεις τα επόμενα χρόνια και με το παραπάνω.

στους παιδοτόπους... αρρωσταίνουν τα παιδάκια κάποιες φορες. είανι πολύ μικρή η δική σου, για να τη βάλεις σε τέτοια ταλαιπωρία. και τον εαυτό σου.

γνωμη μου...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με την ismeni...

Μετά τα 3 θα πηγαινα σε παιδότοπο..εΙναι ΤΟΣΟ ΨΥΧΡΟ ΚΑΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟ στην περίσταση το θεμα με τον παιδότοπο...

Τα πρωτα γεννεθλια πρεπει να εχουν την ζεστασιά του σπιτιου και των 10 ανθρωπων που πραγματικά θελεις να δεις εκεινη τη μερα...

Ο μεγάλος θα κλεισει τα 4 σε 3 μηνες και ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα πάω σε παιδότοπο μέχρι που σκεφτομαι να μην τα κάνω καθολου...Δεν τους μπορω τους παιδοτοπους,...μονο για κανα Σαββατοκυριακο που δεν εχω που αλλου να τα πάω...

Αλλο πράμα το σπίτι...δεν ειναι αναγκη να ειναι μεγάλο...να ειναι ζεστό πρεπει ολα πάρτα ετοιμα απεξω αν δεν εισαι της κουζινας...Μαζί με την τουρτα θα σου πάει κοντά στα 100 ΤΟ ΠΟΛΥ.Για πάρτυ σε παιδότοπο ξερεις πόσα θελει;;;

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

έχετε απόλυτα δίκιο κορίτσια. δεν είχα πάει ποτέ σε παιδότοπο και δεν ήξερα πως είναι. απρόσωπα και πανάκριβα. μου ζήτησαν μόνο για το χώρο 400 ευρώ. θα το κάνω σπίτι. έχω προγραμματίσει να καλέσω γύρω στα 25 άτομα και το θέμα μας θα είναι πριγκίπισσες.ελπίζω να τα καταφέρω και να τα κάνω όλα όπως τα έχω σκεφτεί.

 

Αλεξανδρουλα μου είσαι όλη μου η ζωή...

Link to comment
Share on other sites

θα ξαναπώ τη γνώμη μου...

μην κάνεις "θέμα" στα πρώτα γενέθλια. αστην να διαλέξει μόνη της του χρόνου ή του παραχρόνου. μπορεί να θέλει στα 3 της θέμα προγκίπισσες...

μια ζωή θα διαλέγει εκείνη θέμα. φέτος είναι ίσως η μοναδική φορά που θα επιλέξεις εσύ! κάνε ότι σου αρέσει. βγάλε το παιδί που έχεις μέσα σου!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ισμήνη μου εννοείτε πως το επέλεξα εγώ αυτό το θέμα γιατί είναι κάτι που μου αρέσει πολύ. από του χρόνου την πρώτη γνώμη θα την έχει το κοριτσάκι μου!

 

Αλεξανδρουλα μου είσαι όλη μου η ζωή...

Link to comment
Share on other sites

νανσυ μου εμεις και τα πρωτα και τα δευτερα γενεθλια των κοριτσιων μας τα καναμε σπιτι..

θα συμφωνησω με τις κοπελες οτι ειναι τοσο σημαντικη στιγμη (τουλαχιστον για εμενα..)που ενας παιδοτοπος απλα θα αλλοιωνε εντελως την μαγεια..την ομορφια των πρωτων γενεθλιων.

Ασε που 1 ετους τι θα εκαναν στον παιδοτοπο??

 

καλεστε φιλους και παιδακια σε κοντινες ηλικιες(εχω παει σε γενεθλια κοριτσιου 2 ετων με 40 ενηλικες και 4 παιδακια!!!!)

και απολαυστε το!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω συμφωνω για το σπιτι... Δεν ειμαι και πολυ φαν των παιδοτοπων κι εξαλλου εχουν χρονια μπροστα τους να πανε για παρτυ εκει :wink: ... Το μωρακι σαμπως θα καταλαβει τιποτα νομιζεις την πρωτη χρονια??? Για μας γινεται περισσοτερο η γιορτη...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ξέρετε που μπορώ να πάω για να φτιάξω τις προσκλήσεις? θέλω περίπου 12 και δεν θα ήθελα να πάρω τις τυποποιημένες. θα μου άρεσε κάτι πιο ασυνήθιστο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

christie σ'ευχαριστώ πολύ αλλά σκεφτόμουν να τις φτιάξω κάπου έξω μιας και ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος και δεν έχω και υπολογιστή στο σπίτι. από την δουλειά είναι λίγο δύσκολο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

επαναφέρω το θέμα γιατί θέλω να κάνω τα 2α γενέθλια της κόρης μου το Σεπτέμβριο.

1η είναι οπότε θα επιθυμούσα να έχει εξωτερικό χώρο....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επαναφέρω το θέμα γιατί θέλω να κάνω τα 2α γενέθλια της κόρης μου το Σεπτέμβριο.

1η είναι οπότε θα επιθυμούσα να έχει εξωτερικό χώρο....

ψαχνεις μονο για εξωτερικο χωρο και σε ποιες περιοχες?νομιζω πως εισαι πολυ καλη γνωστης των παιδοτοπων στα νοτια προαστια και ηδη σε παλαιοτερες ανακοινωσεις σου εσυ εισαι εκεινη που μας "συμβουλευεις" για το ποιους χωρους πρεπει να επιλεγουμε και ποιους να αποφευγουμε οποτε νομιζω πως ξερεις πολυ καλα το που θα πρεπει να πας για την διοργανωση του δικου σου παρτυ.αν θυμαμαι καλα στο baluxaki ειχες δει ενα παιδικο παρτυ που σου αρεσε,γιατι δεν δοκιμαζεις εκει?
Link to comment
Share on other sites

ψαχνεις μονο για εξωτερικο χωρο και σε ποιες περιοχες?νομιζω πως εισαι πολυ καλη γνωστης των παιδοτοπων στα νοτια προαστια και ηδη σε παλαιοτερες ανακοινωσεις σου εσυ εισαι εκεινη που μας "συμβουλευεις" για το ποιους χωρους πρεπει να επιλεγουμε και ποιους να αποφευγουμε οποτε νομιζω πως ξερεις πολυ καλα το που θα πρεπει να πας για την διοργανωση του δικου σου παρτυ.αν θυμαμαι καλα στο baluxaki ειχες δει ενα παιδικο παρτυ που σου αρεσε,γιατι δεν δοκιμαζεις εκει?

 

δεν νομίζω ότι είχα δώσει ποτέ συμβουλή σε κανέναν..

είχα πει ότι δεν μου άρεσαν τα χαρούμενα όνειρα και το μπαλουξάκι μου άρεσε αλλά είναι πανάκριβο!

δεν εχω κανένα όφελος να προτείνω κανέναν παιδότοπο, μήπως έχεις εσύ??

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

φυστίκι μου εγώ έκλεισα όπως σου είπα, την ανακοίνωση την είχα βάλει πριν βρω...

δεν λέω όμως εδώ τίποτα γιατί θα θεωρηθεί διαφήμιση...ο κύριος εδώ ήδη τα έχει βάλει μαζί μου επειδή δεν μου άρεσαν τα χαρούμενα όνειρα...

θα το έχω υπόψιν μου για τις περιοχές που λες, θα ρωτήσω και την Άντζελα!!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

φοβερός παιδότοπος είναι και αυτός που πήγαμε με την Άντζελα στο Κορωπί..

εμένα όμως οι περισσότεροι μένουν αθήνα κέντρο και αν τους έλεγα εκεί θα με έδερναν!!

ξέρω ότι και εσύ προτιμάς κάτι πιο κοντά στην περιοχή σου, αλλά για σκέψου και αυτόν από Βάρης Κορωπίου δεν είστε μακρυά....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...