Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ¨ΡΑΝΤΕΒΟΥ¨


luckymummy

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα. Αγχώθηκα.... αν δεν γεννήσω μέχρι την παρασκευή το σάββατο θα πάω με ραντεβού. Τι θα κάνω την παρασκευή ολη μέρα, πώς θα περάσει, πως θα κοιμηθώ το βράδυ...? Έσεις τι κάνατε? Πώς είναι να ξέρεις αύριο θα γεννήσω???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια χαρα ειναι πιστεψε με,εγω εφτιαξα τα πραγματα μου ετοιμασα το σπιτι μου,εφτιαξα τα πραγματα του μωρου μου,πηγα στο κομμωτηριο μου,μην με εβλεπε κ το νινι αχτενιστη :lol:

Και ολα πηγαν μια χαρα,τωρα που ειμαι εγκυος στο δευτερο λεω μακαρι να ξανα παω με ραντεβου,το αγχος που εχω μην μου σπασουν α νερα η μην με πιασουν οι πονοι,κ δεν εχω που να αφησω το παιδι μου με αγχωνει ακομα περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω προκαταβολικά ότι ΔΕΝ θα κοιμηθείς! θα το προσπαθήσεις αλλά μάταια! εγώ έκανα τον νυχτοφύλακα την προηγούμενη της γέννας μου, ούτε λεπτό δεν ηρέμησα, στις 06:30 ήμουν μπανιαρισμένη και έτοιμη για να πάω στο μαιευτήριο, και όταν ξύπνησα τον άντρα μου και είδε την ώρα απλά με ρώτησε αν είμαι καλά.... :lol: πάντως είναι τρομερό συναίσθημα η προσμονή....... του παιδιού σου

Link to comment
Share on other sites

Kαλά οτι δεν θα κοιμηθώ ειναι σχεδόν σίγουρο, έδω δεν κοιμάμαι καλά καλά τώρα....αφου λέω οτι από την αγώνια μου τέλικα θα γέννησω παρασκευή, μόλις φυγω από τον γιατρό που έχω το τελευταίο ραντεβού :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπηκα κ εγω με ραντεβου αλλα στις 11 το βραδυ.

Θυμαμαι οτι κοιταζα κ ξανακοιταζα αν τα πηρα ολα, το σπιτι μου ηταν στην πενα λες κ σε 10 λεπτα θα ημουν πισω με το μωρο στα χερια :shock:

Τραβηξαμε βιντεο τα τελευταια λεπτα στο σπιτι σαν εγγυος, κομμωτηριο δεν πηγα εγω αλλα εκανα ενα μπανιο απο τα λιγα...

Δεν κοιμηθηκα απο το προηγουμενο βραδυ, εν ολιγοις οταν γεννησα ημουν ηδη 48 ωρες αυπνη! :lol:

 

Τι να σου πω πηγαμε μεσα ξεκινησαμε την διαδικασια προκλησης αλλα ημουν χαλαρη, συμπληρωνα χαρτια, ετοιμαζα το δωματιο, τα ρουχα μου, τα ρουχα του μωρου, ηταν τετοια η προσμονη πως επιτελους θα την εβλεπα που ημουν μια χαρα κ καποια αλλη γεννουσε. Εγω γελαγα, μιλουσα με τις φιλες μου στο τηλεφωνο ενω με ειχαν πιασει οι πονοι...

 

Μια χαρα δλδ! Με το καλο σου ευχομαι...

Θα το θυμασαι σαν ονειρο με τεραστια ευτυχια!

Link to comment
Share on other sites

πάντως για να περάσει η προηγούμενη ημέρα ήρεμα, πήγαινε κομμωτήριο, βάψε μαλλάκι, χτένισε τα, κάνε μανικιούρ (όχι μανό χρωματιστό μόνο διάφανο), πήγαινε για καφέ και φαγητό με κάποια φίλη σου και η μέρα θα περάσει ευχάριστα (και σκέψου και το άλλο, θα είναι η τελευταία ημέρα που θα μπορείς να πας όπου θέλεις χωρίς ευθύνες, γι' αυτό εκμεταλλεύσου την) :wink:

Link to comment
Share on other sites

πάντως για να περάσει η προηγούμενη ημέρα ήρεμα, πήγαινε κομμωτήριο, βάψε μαλλάκι, χτένισε τα, κάνε μανικιούρ (όχι μανό χρωματιστό μόνο διάφανο), πήγαινε για καφέ και φαγητό με κάποια φίλη σου και η μέρα θα περάσει ευχάριστα (και σκέψου και το άλλο, θα είναι η τελευταία ημέρα που θα μπορείς να πας όπου θέλεις χωρίς ευθύνες, γι' αυτό εκμεταλλεύσου την) :wink:

 

Βάψιμο μαλλιού σε έγκυο??? :shock:

 

Επι του θέματος, εγώ σάπισα στον ύπνο. Η γυναίκα από την άλλη όχι :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα περάσει η Παρασκευή απόλαυσε την και αυτή, χαλ(λ)αρά !

'Ολα θα είναι πολύ ωραία με το καλό να έρθει το μωράκι σου κ μην αγχώνεσαι για τίποτα , όλα τέλεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τον αλέξανδρο τον γεννησα χωρις ραντεβου, και πολυ χαιρομαι γι αυτο. Θα ημουν σε αναμενα καρβουνα οχι μια μερα πριν, αλλα πολλές!

προτιμω τον αιφνιδιασμο, να μην προλαβω να ανχωθω!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

πάντως για να περάσει η προηγούμενη ημέρα ήρεμα, πήγαινε κομμωτήριο, βάψε μαλλάκι, χτένισε τα, κάνε μανικιούρ (όχι μανό χρωματιστό μόνο διάφανο), πήγαινε για καφέ και φαγητό με κάποια φίλη σου και η μέρα θα περάσει ευχάριστα (και σκέψου και το άλλο, θα είναι η τελευταία ημέρα που θα μπορείς να πας όπου θέλεις χωρίς ευθύνες, γι' αυτό εκμεταλλεύσου την) :wink:

 

Βάψιμο μαλλιού σε έγκυο??? :shock:

 

Επι του θέματος, εγώ σάπισα στον ύπνο. Η γυναίκα από την άλλη όχι :)

 

ναι καλή μου, και αν δεν παρατήρησες ΚΑΙ ΕΓΩ είμαι έγκυος και ο γιατρός μου, μου είπε ότι ακριβώς είπε και η roulaki71, και επουδενί δεν θα έλεγα κάτι σε κάποια που μπορεί να την έβλαπτε...

Αλλά μιας και το αναφέρεις έτσι, τι έπαθαν τα παιδιά της Μενεγάκη που έκανε πλατινέ βαφή σε ΟΛΗ την εγκυμοσύνη;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε...

Και εμένα ο γιατρός μου απ την αρχή μου είπε αν θέλω να τα βάψω με φυτική βαφή μπορώ, άσχετα ότι εγώ δεν τα έβαψα. Πάντως η θεία μου που είναι κομμώτρια και έχουμε τον ίδιο γιατρό, πριν γεννήσει τα έβαψε και το ίδιο θα κάνω και εγώ. Τι να με δει το παιδάκι μου να σκιαχτεί?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έχω βάψει με korre και ανταύγειες μία στον 5ο και μία τέλη 7ου αλλά μία μέρα πριν γεννήσω θα πάω για κανονική βαφή με τις ευλογίες του γιατρού μου (εκτός αν τα μωρά μου κάνουν καμία πλάκα και έρθουν νωρίτερα και πάω απεριποίητη στο μαιευτήριο)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλί έκανα πριν 2 βδομάδες..... εμένα ο γιατρός μου έιπε μόνο το 1ο τρίμηνο να μην βαφτώ! anyway....κάτι θα βρω να κάνω για να περάσω την μέρα μου.... οσο για τη νύχτα.... κι εμένα νυχτοφύλακα με βλέπω nat-left...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε, ακριβώς. Του Κορρέ είναι φυτική και οι ανταύγειες δεν επηρρεάζουν καθόλου. Μια χαρά! Ήθελα να κάνω και μανικιούρ-πεντικιούρ αλλά ψιλοφοβάμαι για καμιά μόλυνση και μάλλον θα τα κάνω μόνη μου. Και άντε κάνε πεντικιούρ με την κοιλιά στο πάτωμα. Εδώ τώρα δεν μπορώ...

 

Ωχ! Βάσανα! :P

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ε, ακριβώς. Του Κορρέ είναι φυτική και οι ανταύγειες δεν επηρρεάζουν καθόλου. Μια χαρά! Ήθελα να κάνω και μανικιούρ-πεντικιούρ αλλά ψιλοφοβάμαι για καμιά μόλυνση και μάλλον θα τα κάνω μόνη μου. Και άντε κάνε πεντικιούρ με την κοιλιά στο πάτωμα. Εδώ τώρα δεν μπορώ...

 

Ωχ! Βάσανα! :P

 

Εδώ δεν μπορώ να κάνω βασικότερα πράγματα όπως να ξυρίσω τα πόδια μου, το μπικίνι... 1,41 κοιλιά περίμετρο βλέπεις τι να πεις... θα γεννήσω και μετά θα τα κάνω όλα μαζεμένα

Link to comment
Share on other sites

Πεντικιουρ μόνη σου........ κάλα φτάσε στο τέλος και θα δεις... επικύνδηνες αποστολές!!!!!!!! Που να με δεις να φοράω κάλτσες και μπότες... για να τα βάλω κουράζομαι :-)

Link to comment
Share on other sites

Ω καλά! Πόδια ξύρισμα με το ζόρι... Μπικίνι μια φορά τον μήνα, συγκαταλέγεται πλέον στα επικίνδυνα! Κάλτσες, και αφαίρεση μπότας παίρνω πόντους όταν τα καταφέρνω! Σκέφτομαι να της δώσω δικά μου εργαλεία και να κάνει δουλειά της. Μόνο έτσι. Γιατί πρέπει να ναι και γαλλικό τρομάρα μας

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

γέννησα το δεύτερο με ραντεβού. την παραμονή το πρωί πήγα για αποτρίχωση. το μεσημέρι πήρα την Κατερίνα από τα σχολείο αφού είχα ξαπλώσει λίγο. το απόγευμα πήγαμε παιδική χαρά και καναμε λίγο περπατημα και στις 9 ξάπλωσα, είδα λίγο τηλεόραση πρέπει να με πήρε ο ύπνος κατά τις 1 και 4 30 ξύπνησα και έβλεπα στην τηλεόραση ένα ντοκιμαντέρ για τον πόλεμο του 40, κατά τις 5 ξύπνησα τον αντρα μου του τα έχωσα που κοιμότανε γαλήνιος :shock::shock::shock::shock: ήπιαμε καφεδάκι χωρίς να ανταλάξουμε κουβέντα και φύγαμε. Σού εύχομαι το καλύτερο τέλος στην γλυκιά αναμονή σου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , με τον Κωνσταντινο δεν ηταν ραντεβου απλως ο γιατρος με παρακολουθουσε στενα ολη τη βδομαδα οποτε πανω κατω ηξερα οτι μαλλον θα με στηλει αποτο ιατρειο στην κλινικη , δεν εκανα τιποτα ιδιαιτερο , θυμαμαι αγορασα κινητο την προηγουμενη χαχαχαχα.

Στην μικρη τωρα επειδη ειχα 2 βδομαδες διαστολη 2 πηγα με ραντεβου στις 25 οκτωβρη . Τον μικρο τον ειχαμε παει στο χωριο στη μητερα του Πανου λιγες μερες πριν επειδη Θεσσαλονικη δεν μπορουσε να τον φροντιζει κανεις τις ημερες που θα ημουνα κλινικη ετσι την προηγουμενη μερα ημασταν τα 2 μας , εφυγε απο τη δουλεια του νωριτερα πηγαμε για φαγητο , μετα για καφε , μετα στα μαγαζια γενικως περασαμε ολη τη μερα εξω , επειτα στο σπιτι δεν καταφερα να κοιμηθω παρα μονο 1-2 ωρες απο το αγχος και την αγωνεια . Αλλα περασαμε τελεια την προηγουμενη μερα.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που θυμάμαι έντονα είναι το κλάμπ σάντουιτς που έφαγα το τελευταίο βράδυ μετά απο πολύ καιρό στερήσεων λόγου διαβήτη κυήσεως. :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΑ. ΑΠΟ ΤΙΣ 1 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 4. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕ!!!!!!!!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΜΑΤΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑ.............

url=http://lilypie.com]d9cfp2.png[/url]

[u4Ft1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Άνταύγιες από την 22 εβδομαδα συμφωνα με το γιατρό μου.

Το προηγούμενο βράδυ φυσικά δεν κοιμήθηκα καθόλου σε αντίθεση με τον άντρα μου! Θα έπερεπε όμως γιατι η μέρα που ακολουθεί χρειάζεται όλες μας τις δυνάμεις! Το πρωί έφαγα κι ένα τοστάκι για ενέργεια (συμβουλή της μαίας του γατρού μου και πολύ καλή θα έλεγα!)

Με το καλό και να είσαι ξεκούραστη ει δυνατόν!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τον αλέξανδρο τον γεννησα χωρις ραντεβου, και πολυ χαιρομαι γι αυτο. Θα ημουν σε αναμενα καρβουνα οχι μια μερα πριν, αλλα πολλές!

προτιμω τον αιφνιδιασμο, να μην προλαβω να ανχωθω!! :lol::lol:

 

Συμφωνώ μαζί σου,ήθελα τελείως φυσιολογικό τοκετό χωρίς πρόκληση και ευτυχώς έτσι έγινε.Τώρα να δούμε πως θα τα πάμε.Ο μεγάλος μου φόβος είναι να μην χρειαστώ καισαρικη γιατί θα πάθω πατατράκ.

Γέννησα 9 μέρες πριν την πιθανη ημερομηνία τοκετού παρ'όλο που ο γιατρός μου έλεγε πως έχω ακόμη 1 εβδομαδα...

Αυτο με τα ραντεβού δεν μου αρέσει εκτός αν είναι λύση ανάγκης πλέον για να προστατευτούν η μητερα και το μωρό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...