Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καποια που να γνωριζει απο βαφες μαλλιων??????help


Recommended Posts

ALMAK ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙς ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙς ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΕΜΑς?ΚΟΜΜΩΤΗς ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ???

 

A,ενταξει,δεν το ηξερα.Ειπα κι'εγω,υπαρχει κατι που δεν ξερει :?: . :D:D:D:D:D:D:D

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ALMAK ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙς ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙς ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΕΜΑς?ΚΟΜΜΩΤΗς ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ???

 

A,ενταξει,δεν το ηξερα.Ειπα κι'εγω,υπαρχει κατι που δεν ξερει :?: . :D:D:D:D:D:D:D

ΝΑΙ από κομπούτερ νιώθω σκράπας :cool:
Link to comment
Share on other sites

ALMAK ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙς ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙς ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΕΜΑς?ΚΟΜΜΩΤΗς ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ???
ότι κάνεις σε ξανθό να το κάνεις μόνο στην ρίζα και μόνο , αν θες να έχεις μαλί να το δείχνεις.

Το να το πετύχεις μόνη σου είναι το πρόβλημα , γι αυτό και λέω αυτά που λέω.

Επίσης όπως προείπε κάποια να μην αφήνεται να περνούν πάνω από 25~30 μέρες έως την επόμενη βαφή ( σκληραίνει η τρίχα και ανοίγει πιό δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

ALMAK ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙς ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙς ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΕΜΑς?ΚΟΜΜΩΤΗς ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ???

 

A,ενταξει,δεν το ηξερα.Ειπα κι'εγω,υπαρχει κατι που δεν ξερει :?: . :D:D:D:D:D:D:D

ΝΑΙ από κομπούτερ νιώθω σκράπας :cool:

 

Mια απο τα ιδια....

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα μου τα βάφει η αδερφή μου. Δεν επιχειρώ να τα βάψω ολομοναχη για να μην ακουμπήσουν οι υπολοιπες τρίχες στη βαφή και χαλάσει το χρώμα. Τα μαλλιά μου, ευτυχώς δεν είναι καθόλου ταλαιπωρημένα γιατί τα περνάω διαρκώς με μάσκες και ποτέ δεν περνώ τη βαφή από τα υπόλοιπα μαλλιά, γιατί αν το έκανα, σίγουρα μεχρι τώρα θα είχα καταντήσει φαλακρή. :lol::lol: Μέσα στη βαφή, βάζω και ελάχιστο γραφίτη για να βγάζω το επιθυμητό αποτέλεσμα. Αλλά αυτό δεν το προτείνω, γιατί αν βάλεις λίγο περισσότερο, μπορεί να σου μωβίσει ή να σου γκριζάρει.

Εγώ πάντως, μέχρι στιγμής, δεν είχα ευτυχώς καμία αποτυχία, γιατί την έχω ψάξει πολύ με πληροφορίες για να μην πάθω ζημιά.

νικουλίνι, εύχομαι να στρώσουν γρήγορα.

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

μα μονο ριζα βαφω αν τα βαφα ολα τωρα θα κυκλοφορουσα με περουκα!!!! :o:o:o:o:o:o:o:o ολα εχω να τα βαψω 2 χρονια!!!!!και κατι!!!!μηπως να αγορασω καμια περουκα που σιγουρα θα βρω και σε πλατινε????????????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μα μονο ριζα βαφω αν τα βαφα ολα τωρα θα κυκλοφορουσα με περουκα!!!! :o:o:o:o:o:o:o:o ολα εχω να τα βαψω 2 χρονια!!!!!και κατι!!!!μηπως να αγορασω καμια περουκα που σιγουρα θα βρω και σε πλατινε????????????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
Link to comment
Share on other sites

μα μονο ριζα βαφω αν τα βαφα ολα τωρα θα κυκλοφορουσα με περουκα!!!! :o:o:o:o:o:o:o:o ολα εχω να τα βαψω 2 χρονια!!!!!και κατι!!!!μηπως να αγορασω καμια περουκα που σιγουρα θα βρω και σε πλατινε????????????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάτα μου, νικουλίνι ευχαριστώ για τις προτάσεις...μάλλον θα πάω κομμωτήριο γιατί όπως είπες Μάτα δε με παίρνει για τρίτη φόλα....

Αλμακ όπως βλέπεις κυκλοφορεί μεγάαααααλη ασχετοσύνη ΚΑΙ στα κομμωτήρια...Μήπως έχεις καμία καλή πρόταση στα νότια προάστεια;;;;;

Νικουλίνι πάσα βοήθεια δεκτή...Στείλε μου πμ μήπως βοηθηθώ και εγώ....λέμε τώρα...Αυτό που προσπαθώ να βρω τώρα είναι πιο ακριβώς χρώμα θέλω για να το εξηγήσω κατά το δυνατόν καλύτερα στο (όποιο) κομμωτήριο....

Και στο κάτω κάτω βρε νικουλίνι τι έχει το μωβ;;;;;Μέσα στη μόδα σε βρίσκω....Θα πάρω κ εγώ μια ηλεκτρική κιθάρα (με το μαλλί που έχω μόνο ροκιές παίζω) και θα βγούμε στην Ερμού για ζητιανιά.... :lol::lol::lol::lol:

Χωρίς πλάκα θυμάστε τον κιθαρίστα των Guns n' Roses;;;;;Με το μαύρο μαλλί αφάνα;;;;;Ε....στη φαντασία σας κάντε το μισό μαλλί κόκκινο πετάξτε και μερικές κίτρινες τούφες αφαιρέστε τους κοιλιακούς και την κόκα και έχετε τη Λιλούκο έτοιμη για συναυλία....ΠΟΥ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΩ Η ΕΡΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

an1cCDg0g410030MDAwOGQ0fDAwMDU2NjlkYXxTZSBsYXRyZXlveW1lIGthcmRveWxhIG1hcyE.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχει και χρωματολογια στα κομμωτηρια.Πας,διαλεγεις το χρωμα και σου λενε αν γινεται!!!!!!Σε κομμωτηριο που να ξερουν ομως απο κομμωτικη.Μερικα εχουν και αποκλειστικα κοπελες που ασχολουνται με τα χρωματα.(δεν εννοω να περνανε τη βαφη) :?:?:?:?:?:?:?:?

Link to comment
Share on other sites

lilouko εχεις πολυ πλακα!!!!!!!!καλο κι αυτο!!!!!!!!!!!θα σου στειλω πμ με δυο εταιριες και διαλεξε!!!!τι τραβαμε και εμεις οι γυναικες με το μαλλι μας πια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Ειχα βάψει τα μαλλια μου καστανοκόκκινα σε κομμωτηριο, όμως το χρωμα δεν μου άρεσε γιατι μου φαινόταν μπορντώ, αφού τα άφησα και ξεθώριασαν κ εφυγε το χρωμα κ ανοιξαν αρκετά πάω να βάψω ριζα κ να αλλάξω απόχρωση, τονισα όμως οτι ΔΕΝ θέλω να σκουρύνει!!!

 

ΤΕΛΙΚΑ που το σκουρυνε πιο πολύ κ από πριν κ πάλι κοκκινιζε πολύ!

 

Παω σε άλλη κομμωτρια μου κάνει ντεκαπάζ σε όλο το μαλλί. Μετα το ντεκαπάζ το χρωμα ήταν πορτοκαλι έντονο βλ. Τάμπτα!

Το χρώμα που πέρασε ήταν 6,1 με 6,05 ιγκορα δηλαδη ξανθο σκουρο σαντρε χρυσό!!!!

 

Τα καλά νεα ειναι οτι η ποιοτητα του μαλλιου δεν χάλασε!

Τα κακά νεα ειναι οτι το χρωμα δεν μου αρέσει!Παρα το σαντρέ χαλκινίζει πολύ!!!!Εγώ το θέλω καστανο που να μην χαλκινίζει αλλά να χρυσίζει:roll::roll:

Δεν υπάρχει περιπτωση να ξαναπάω κομμωτηριο, ξερει καμμια κομμωτρια τι απόχρωση πρεπει να βάλλω???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω βαφή σε αφρό.......λένε ότι μπορείς να την απλώνεις μόνη σου και αναρωτιέμαι αν υπάρχει καμμιά κοπέλα που να έχει χρησιμοποιήσει τέτοια βαφή και αν ναι, αν είναι καλή....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω βαφή σε αφρό.......λένε ότι μπορείς να την απλώνεις μόνη σου και αναρωτιέμαι αν υπάρχει καμμιά κοπέλα που να έχει χρησιμοποιήσει τέτοια βαφή και αν ναι, αν είναι καλή....

 

Εχω προσφατη εμπυρια!Πηρα της κολεστον βαφη σε αφρο και ειμαι παααααρα πολυ ευχαριστημενη!Την βαζεις πολυ ευκολα μονη σου,χωρις να χρειαζεται να χωριζεις τα μαλλια σου.Βαζεις τον αφρο στο χερι τον απλωνεις και κανεις μασαζ,σαν να λουζεσαι δηλαδη.Το δικο μου μαλλι ειναι λιγο πιο κατω απο τους ωμους και μου εφτασε και με το παραπανω.Αν εχεις αρκετα μακρυ μαλλι μπορει να χρειαστεις δυο συσκευασιες.Οταν ειχα το μακρυ και απο τις απλες βαφες παλι δυο χρειαζομουν.Αλλα ειναι τελεια πραγματικα!!Δεν θα χασεις αν την δοκιμασεις;)

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση....αν είναι έτσι θα τη δοκιμάσω σίγουρα...θα μου λύσει πραγματικά τα χέρια....

 

Ναι πραγματικα!Με την απλη οταν επρεπε να βαφτω με πιανανε τα νευρα:evil:Και δεν θα ανυσηχεις αμα παρελειψες καποιο σημειο...βαζεις τον αφρο που θελεις και τριβεις τοσο απλα!:D

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απορώ που πάτε με τόση ευκολία και δοκιμάζετε ότι σας πασάρει η κάθε εταιρεία σαν "νέο και επαναστατικό προϊόν" προκειμένου να κάνει τζίρους.

 

Ολα αυτά είναι χημικά, και δεν είναι κάτι απλό. Αν ήταν άλλωστε δεν θα χρειαζόταν οι κομμωτές να έχουν μια εκπαίδευση και εμπειρία επάνω στη δουλειά τους. Αν μπορεί ο καθένας μας να βάφεται μόνος του και να είναι και 100% ευχαριστημένος.....τότε τι να πω..... ας καταργήσουμε όλα τα επαγγέλματα και ας τα κάνουμε όλα μόνοι μας.

 

Σίγουρα υπάρχουν κάποιοι επιτήδιοι που δεν ξέρουν που παν τα τέσσερα, αλλά υπάρχει και μια μεγάλη μερίδα σωστών και υπεύθυνων επαγγελματιών που ξέρουν και κάνουν πολύ καλά τη δουλειά τους. Μην τα βάζουμε λοιπόν όλα στο ίδιο καζάνι!!!

 

Το αποτέλεσμα που έχει κανείς με μια βαφή του εμπορίου [και πιστέψε με, οι σωστές επαγγελματικές βαφές (και όχι αυτές που βαφτίζονται επαγγελματικές, γιατί τα τελευταία χρόνια η κάθε εταιρεία για να τα οικονομίσει βαφτίζει την κάθε λαλακία που βγάζει στο εμπόριο είτε αυτό είναι λακ , βαφή ή ένα πιστολάκι.... ως επαγγελματικη) δεν κυκλοφορούν στο εμπόριο] σαφώς και δεν μπορεί να είναι το ίδιο με τη βαφή που θα σας περάσει ένας επαγγελματίας.

Δεν μπορεί μια βαφή-αφρός ή μια βαφή σε κουτάκι απο το σούπερ μάρκετ ή η απεριόριστη επιλογή εταιρειών με βαφές σε ένα κατάστημα καλλυντικών, με τις τιμές λιανικής χαμηλότερα κι απο αυτές που αγοράζει ένα κομμωτήριο (άρα και χαμηλότερη ποιότητα) να έχει το ίδιο αποτέλεσμα με την επαγγελματική βαφή και το σωστό πέρασμα της βαφής ενός κομμωτή.

 

Μη ξεγελιέστε! Καταλαβαίνω οτι οι καιροί είναι δύσκολοι και ο καθένας κοιτάει να κόψει απο όπου μπορεί. Αυτό που έχω να σας πω εγώ, είναι να μην ακούτε τις αμπελοφιλοσοφίες του καθενός, που ο καθένας επειδή άκουσε άλλους να βάφουν τα μαλλιά τους ή περνάει μια βαφή μόνος του στο εαυτό του είναι σε θέση να δίνει συμβουλές..... και έγινε και ειδικός. Εεεεε μην τρελαθούμε τώρα!! Κι εγώ είδα ένα βιντεάκι στο u-tube πως ξεγενάνε. Θα έρθει κανείς να τον ξεγενήσω....????

 

Βάψτε τα μαλλιά σας μόνες σας. Αλλά μην επιχειρείτε αλλαγές μόνες σας, μην κάνετε δύσκολες αποχρώσεις, και κυρίως μην ακούτε τις μπαρούφες του τύπου:

-είναι φυτική βαφή (μα πόσο κορόϊδο πρέπει να είναι κάποιος για να το πιστέψει....)

-δεν έχει αμμωνία..... (αχχχχχχ χωρίς την αμμωνία δεν γίνεται η κατάλληλη χημική ένωση)

- δεν έχει αμμωνία αλλά γίνεται κατάξανθο!!!! (τι ψέμα!!!!)

-και ΜΗΝ εμπιστεύστε την κάθε ανίδεη κοπελίτσα που είναι απλά μια πωλήτρια και δεν έχει καμία τεχνική γνώση, να σας συμβουλέψει στο θέμα της βαφής όχι μόνο σε καταστήματα καλλυντικών αλλά ακόμη και σε αποθήκες με είδη κομμωτηρίου.

 

Επίσης σαν τελευταία συμβουλή έχω να σας πω.... να μην πέφτεται στην παγίδα των μεγάλων και γνωστών εταιρειών.... που μόνο την τσέπη τους κοιτάνε! Στραφείτε και πιο μικρές αλλά αξιόπιστες εταιρείες που δεν είναι πολυεθνικές, και βοηθείστε και με αυτό τον τρόπο και τα κομμωτήρια να επιβιωσουν. Υπάρχουν εξίσου πολύ καλές εταιρείες που χάνονται μιας και το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό, επειδή δεν έχουν τη δυνατότητα να κάνουν μια τεράστεια διαφημιστική καμπάνια όπως γνωστές εταιρείες..... και γι'αυτό δεν είναι γνωστές ατο ευρύ κοινό. Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι δεν είναι καλές...

Μπορείτε να βρείτε και ένα σωστό επαγγελματία και κάποιον που μπορεί να δουλεύει μια λιγότερη γνωστή στον καταναλωτή εταιρεία που όμως θα είναι εξίσου καλή (κάποιες φορές και καλύτερη) και θα του δίνει τη δυνατοτητα να κοστολογεί και σε εσάς τη δουλειά του πολύ λιγότερο.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μη ξεγελιέστε! Καταλαβαίνω οτι οι καιροί είναι δύσκολοι και ο καθένας κοιτάει να κόψει απο όπου μπορεί. Αυτό που έχω να σας πω εγώ, είναι να μην ακούτε τις αμπελοφιλοσοφίες του καθενός, που ο καθένας επειδή άκουσε άλλους να βάφουν τα μαλλιά τους ή περνάει μια βαφή μόνος του στο εαυτό του είναι σε θέση να δίνει συμβουλές..... και έγινε και ειδικός. Εεεεε μην τρελαθούμε τώρα!! Κι εγώ είδα ένα βιντεάκι στο u-tube πως ξεγενάνε. Θα έρθει κανείς να τον ξεγενήσω....????

 

Ελπιζω να μην αναφερεσαι σε μενα...:lol:

 

Κοιτα σε γενικες γραμμες συμφωνω μαζι σου.Δεν συγκρινεται η βαφη του κομμωτη με αυτη που θα βαλεις μονη σου.Αλλα προτειμω να παρω μονη μου βαφη με 5-10? παρα να δωσω στο κομμωτηριο 20-30 και βαλε...Γιατι να ξοδευτω τοσο απλα για ενα φρεσκαρισμα που θελω να κανω η μια μικρη αλλαγη?Καταλαβαινω τους επαγγελματιες που παιρνανε και αυτοι δυσκολα,ειδικα η δικια μου κομμωτρια που ξερω την κατασταση της και λυπαμαι που δεν μπορω να πηγαινω καθε μηνα οπως παλια....Αλλα εμεις εδω απο το φαγητο αρχισαμε να κοβουμε,το κομμωτηριο δεν θα κοβαμε?:rolleyes:

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην αναφερεσαι σε μενα...

 

 

Όχι δεν αναφερόμουν σε εσένα.

Το είπα εντελώς γενικά γιατί πολλές γυναίκες μοιράζουν συμβουλές σαν φωτείνοί παντογνώστες και είναι πολύ άσχημο γιατί και τον άλλον παίρνουν στο λαιμό τους και δεν είναι σωστό να χαντακώνεις έναν επαγγελματία έτσι.....

 

Κατανοώ και ξαναλέω οτι όλοι περνάμε δύσκολα και είμαι και της άποψης οτι πρέπει να βοηθάμε ο ένας τον άλλον. Λυπάμαι που κάποια κομμωτήρια έχουν ακόμη τις τιμές στα ύψη. Έχουν αλλάξει τα πράγματα στο στίβο της ζωής και μαζί πρέπει να αλλάξουμε και εμείς τη νοοτροπία μας. Κι εγώ κάποτε έπαιρνα 25 ? για βαφή ρίζας μόνο. Σήμερα πλέον παίρνω 19 ? και τους κάνω πάντα δώρο τη μάσκα στο λουτήτα μετά τη βαφή. Τι άλλο πια να δώσεις και πόσο να μειώσεις....???

 

Απλά μην περιμένετε ποτέ το αποτέλεσμα που παίρνετε απο έναν σωστό επαγγελματία να το καταφέρετε μόνες σας. Επίσης μην επιχειρείτε να μπαίνετε σε μονοπάτια άγνωστα για εσάς γιατί μετά μια διόρθωση στο κομμωτήριο θα σας στοιχίσει πολύ περισσότερο οικονομικά και καμιά φορά και σε μήκος μαλλιών αν είναι ταλαιπωρημένα.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω βαφή σε αφρό.......λένε ότι μπορείς να την απλώνεις μόνη σου και αναρωτιέμαι αν υπάρχει καμμιά κοπέλα που να έχει χρησιμοποιήσει τέτοια βαφή και αν ναι, αν είναι καλή....

 

βασικά συμφώνω με την angel306, ειδικά αν έχεις μακριά μαλλιά και τα βάφεις μόνη είναι μονόδρομος γιατί δεν κάνεις τα πάντα μέσα στο μπάνιο χάλια, ούτε στάζει κλπ

 

μια υποσημείωση : καμία βαφή-αφρός (έχω δοκιμάσει όλες της μάρκες σε καστανό ανοιχτό, Νο6) δεν καλύπτει τις λευκές τρίχες, τουλάχιστον τις δικές μου, ακόμα κι όταν κάνω ρίζα και αφήνω τη βαφή ΠΟΛΥ ώρα... :-(

7Y7np3.png
Link to comment
Share on other sites

Βάψτε τα μαλλιά σας μόνες σας. Αλλά μην επιχειρείτε αλλαγές μόνες σας, μην κάνετε δύσκολες αποχρώσεις, και κυρίως μην ακούτε τις μπαρούφες του τύπου:

-είναι φυτική βαφή (μα πόσο κορόϊδο πρέπει να είναι κάποιος για να το πιστέψει....)

-δεν έχει αμμωνία..... (αχχχχχχ χωρίς την αμμωνία δεν γίνεται η κατάλληλη χημική ένωση)

- δεν έχει αμμωνία αλλά γίνεται κατάξανθο!!!! (τι ψέμα!!!!)

-και ΜΗΝ εμπιστεύστε την κάθε ανίδεη κοπελίτσα που είναι απλά μια πωλήτρια και δεν έχει καμία τεχνική γνώση, να σας συμβουλέψει στο θέμα της βαφής όχι μόνο σε καταστήματα καλλυντικών αλλά ακόμη και σε αποθήκες με είδη κομμωτηρίου.

 

Επίσης σαν τελευταία συμβουλή έχω να σας πω.... να μην πέφτεται στην παγίδα των μεγάλων και γνωστών εταιρειών.... που μόνο την τσέπη τους κοιτάνε! Στραφείτε και πιο μικρές αλλά αξιόπιστες εταιρείες που δεν είναι πολυεθνικές, και βοηθείστε και με αυτό τον τρόπο και τα κομμωτήρια να επιβιωσουν. Υπάρχουν εξίσου πολύ καλές εταιρείες που χάνονται μιας και το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό, επειδή δεν έχουν τη δυνατότητα να κάνουν μια τεράστεια διαφημιστική καμπάνια όπως γνωστές εταιρείες..... και γι'αυτό δεν είναι γνωστές ατο ευρύ κοινό. Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι δεν είναι καλές...

Μπορείτε να βρείτε και ένα σωστό επαγγελματία και κάποιον που μπορεί να δουλεύει μια λιγότερη γνωστή στον καταναλωτή εταιρεία που όμως θα είναι εξίσου καλή (κάποιες φορές και καλύτερη) και θα του δίνει τη δυνατοτητα να κοστολογεί και σε εσάς τη δουλειά του πολύ λιγότερο.

 

Εδώ θα διαφωνήσω.....για χρόνια έβαφα τα μαλλιά μου με φυτική βαφή χωρίς αμμωνία που την πήγαινα μόνη μου στο κομμωτήριο και μου την πέρναγαν......το αποτέλεσμα καταπληκτικό (χρώμα, κάλυψη τα πάντα) και όλοι με ρωτούσαν τι βαφή είναι......η δε κομμώτρια όταν της ζητούσαν φυτική συνιστούσε αυτή τη μάρκα ενώ θα μπορούσε να πασσάρει κάτι άλλο που να το έχει κι αυτή γιατί είχε δει τη διαφορά στα δικά μου μαλλιά......

Αμμωνία δεν είχε καθόλου!!!

Μα καθόλου και σου μιλάω εγγυημένα.....

Δεν μύριζε καν και φυσικά δεν προκαλούσε αυτό το κάψιμο στο κεφάλι που προκαλούν οι κοινές βαφές....

Μπορεί να γνωρίζεις για το θέμα μια και είναι η δουλειά σου, αλλά οι ανακρίβειες δε βοηθάνε στη συζήτηση.....

Στην κομμώτριά μου εξακολουθώ να πηγαίνω για κούρεμα.....δεν μπορώ πια όμως να διαθέτω και για βάψιμο(και η κοπέλα έχει μειώσει τιμές)....και φυσικά δεν μπορώ να περνάω κανονική βαφή μόνη μου.....

Τόσα χρόνια πρόσεχα, αλλά ή θα σταματήσω να τα βάφω ή θα φέρνω καμμιά φίλη που θα μου βάφει τα μισά γιατί δεν ξέρει.......μονόδρομος δηλαδή....

Μετά από χρόνια χρήσης φυτικών βαφών, οργανικών σαμπουάν και όλα βιολογικά πίστεψέ με είναι δύσκολο να συμβιβαστώ με την ιδέα των χημικών.....αλλά η ανάγκη....κόβω από όπου μπορώ γιατί τα πράγματα αγρίεψαν....μόνο στα παιδιά επιμένω να αγοράζω αγνά προϊόντα......άσε που στις εποχές που ζούμε το άγχος (θα έχω αύριο δουλειά, θα τα βγάζω πέρα κ.λ.π.) κάνει πολύ περισσότερο κακό από κάθε χημικό.......οπότε το φιλοσόφησα και το αποφάσισα.......και μεταξύ μας τώρα...δεν έχει περισσότερα χημικά η βαφή αφρός από τις βαφές των κομμωτηρίων... μη γελιόμαστε........

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω βαφή σε αφρό.......λένε ότι μπορείς να την απλώνεις μόνη σου και αναρωτιέμαι αν υπάρχει καμμιά κοπέλα που να έχει χρησιμοποιήσει τέτοια βαφή και αν ναι, αν είναι καλή....

Εμένα δεν μου κάλυψε καθόλου τα λευκά, ηταν σαν να μην έκανα τίποτα...Αν δεν έχεις λευκά οκ αλλα αν πας να καλυψείς δεν την συνιστώ με τίποτα.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου κάλυψε καθόλου τα λευκά, ηταν σαν να μην έκανα τίποτα...Αν δεν έχεις λευκά οκ αλλα αν πας να καλυψείς δεν την συνιστώ με τίποτα.

 

 

Ωχ.....τότε μάλλον θα ψάξω άλλη λύση.....γιατί έχω κι από αυτά.......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...