Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΣΤΟ ΑΓΛΑΪΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Έχει καμια σας εμπειρία από χειρουργείο στο Αγλαϊα Κυριακού σε νεογέννητο. Είναι καλή η φροντίδα μετά??? Είναι καθαρά? Τα προσέχουν?? Τον παιδοχειρούργο Πετούση τον ξέρει καμιά??

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


O Πετουσης ειναι πολυ καλος χειρουργος. Τον γνωριζω χρονια στο νοσοκομειο και εχει πολυ καλο ονομα. Στην Πεντελη εχει καλυτερη "ξενοδοχειακη" περιθαλψη αλλα προσεξε γιατι εχει λιγοτερες ειδικοτητες και πιθανως σε μια επιπλοκη να μην εχετε καλυψη. Δεν ξερω για τι χειρουργειο προκειται. Προφανως για να στο λεει η Ισμηνη θα γνωριζει καλυτερα.

Καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

O Πετουσης ειναι πολυ καλος χειρουργος. Τον γνωριζω χρονια στο νοσοκομειο και εχει πολυ καλο ονομα. Στην Πεντελη εχει καλυτερη "ξενοδοχειακη" περιθαλψη αλλα προσεξε γιατι εχει λιγοτερες ειδικοτητες και πιθανως σε μια επιπλοκη να μην εχετε καλυψη. Δεν ξερω για τι χειρουργειο προκειται. Προφανως για να στο λεει η Ισμηνη θα γνωριζει καλυτερα.

Καλη επιτυχια

 

γιατι λες οτι εχει λιγοτερες ειδικοτητες; τι εννοεις;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ευχαριστώ!!!

 

Ισμήνη αν χρειαστεί τελικά και πάω παίδον Πεντέλης θα επικοινωνήσουμε ... απλά με βολεύουν πολύ καλύτερα τα άλλα 2 Παίδον για να πηγαίνω να βλάπω το παιδί που είναι κοντά και ειδικά βολεύει το άντρα μου αν το παιδί μεταφερθεί στο Παίδον την επόμενη μέρα κι εγώ είμαι στο γαία .... γαία - Αγλαϊα Κυριακού είναι κοντά.

 

Τον Πετούση μας τον έχουν συστήσει ... και είναι φίλος φίλου ... γι' αυτό ρωτάω!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ!!!

 

Ισμήνη αν χρειαστεί τελικά και πάω παίδον Πεντέλης θα επικοινωνήσουμε ... απλά με βολεύουν πολύ καλύτερα τα άλλα 2 Παίδον για να πηγαίνω να βλάπω το παιδί που είναι κοντά και ειδικά βολεύει το άντρα μου αν το παιδί μεταφερθεί στο Παίδον την επόμενη μέρα κι εγώ είμαι στο γαία .... γαία - Αγλαϊα Κυριακού είναι κοντά.

 

Τον Πετούση μας τον έχουν συστήσει ... και είναι φίλος φίλου ... γι' αυτό ρωτάω!

 

εχεις δικιο με την αποσταση

πιστευω ομως οτι η πεντελη είναι πιο ανθρωπινη απο τα αλλα δυο

μπορεις να κοιταξεις κι εκει χειρουργο και οπου εσυ αισθανθείς σιγουρια και εμπιστοσύνη!

ειμαι στη διάθεσή σου

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ Ισμήνη ...

 

 

Βέρα εμένα ο μικρός μου χειρουργήθηκε στο Αγ.Κυριακού και είμαι ευχαριστημένη απο το νοσοκομείο σαν νοσοκομείο. Βέβαια, απο εγκαταστάσεις πραγματι δεν είναι τόσο καλά όσο τα άλλα 2. Η απόσταση που λες, σίγουρα παίζει ρόλο, όμως το βασικό ειναι να βρεις ένα γιατρό που θα μπορέσεις να τον εμπιστευτείς και που θα έχετε μια καλή συνεργασία. Δυστυχως, γι αυτον που αναφέρεις δεν ξέρω τίποτα για να σε βοηθήσω.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

τον πετουση τον εχω ακουσει απο μια φιλη μου αλλα δεν ηταν τοσο σοβαρο το προβλημα της ειχαν φιμωση και εμεινε πολυ ευχαριστημενη ..δεν ξερω εσεις τι προβλημα εχετε παντως εχει καλο ονομα..οπως και ενας καπουλεας στο αγλαια κυριακου παλι, ρωτησες γιαυτον η πηγες κατευθειαν πετουση;

Link to comment
Share on other sites

τον πετουση τον εχω ακουσει απο μια φιλη μου αλλα δεν ηταν τοσο σοβαρο το προβλημα της ειχαν φιμωση και εμεινε πολυ ευχαριστημενη ..δεν ξερω εσεις τι προβλημα εχετε παντως εχει καλο ονομα..οπως και ενας καπουλεας στο αγλαια κυριακου παλι, ρωτησες γιαυτον η πηγες κατευθειαν πετουση;

 

Δεν έχω πάει πουθενά ... απλά μίλησα τηλεφωνικώς με τον Πετούση. Με ενδιαφέρει εκτός από το καλός γιατρός να είναι και καλός άνθρωπος. Στην πρώτη μου κόρη μας χειρούργησε ο Υψηλάντης στο Μητέρα ο οποίος μας τα πήρε πολύ χοντρά και αμφιβάλλω και για το κατά πόσο ήταν αναγκαίο το χειρουργείο με το που γεννήθηκε το παιδί.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Βερα, ευχομαι να πάνε ολα καλα. Δεν ξερω τι συμβαινει και πως ξερεις οτι θα χειρουργηθειτε αμεσα. Κι εμεις χειρουργηθηκαμε (χωρις να ξερουμε τιποτα απο υπερηχους). Γεννησα στο Αττικο, που δεν ειχε παιδοχειρουργικη και μεταφερθηκε στο Αγια Σοφια που εφημερευε και τοτε βρηκαμε και χειρουργο που μας συνεστησαν και μας ανελαβε να μας εγχειρησει την επομενη το πρωι (γεννησα απογευμα και αντεχε ο μικρος καποιες ωρες). Και μειναμε στη ΒΜΕΝΝ του Αγια Σοφια για 51 μερες, αρκετα ευχαριστημενοι. Κι επειδη δυστυχως εχουμε περασει απο τη χειρουργικη του Αγια Σοφια ξανα, θεωρω οτι ειναι αρκετα αξιοπρεπες με καλους γιατρους και νοσηλευτριες.

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βερα, ευχομαι να πάνε ολα καλα. Δεν ξερω τι συμβαινει και πως ξερεις οτι θα χειρουργηθειτε αμεσα. Κι εμεις χειρουργηθηκαμε (χωρις να ξερουμε τιποτα απο υπερηχους). Γεννησα στο Αττικο, που δεν ειχε παιδοχειρουργικη και μεταφερθηκε στο Αγια Σοφια που εφημερευε και τοτε βρηκαμε και χειρουργο που μας συνεστησαν και μας ανελαβε να μας εγχειρησει την επομενη το πρωι (γεννησα απογευμα και αντεχε ο μικρος καποιες ωρες). Και μειναμε στη ΒΜΕΝΝ του Αγια Σοφια για 51 μερες, αρκετα ευχαριστημενοι. Κι επειδη δυστυχως εχουμε περασει απο τη χειρουργικη του Αγια Σοφια ξανα, θεωρω οτι ειναι αρκετα αξιοπρεπες με καλους γιατρους και νοσηλευτριες.

 

Ναι αλλά εμείς μάλλον στο Αγλαϊα Κυριακού θα πάμε... Είναι άλλες οι μονάδες εκεί έτσι δεν είναι?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Βερα θα πας εκει που εφημερευει. Αν πας προγραμματισμενα, μπορεις να το κανονισεις. Σε εμας εγιναν τυχαια.

Δυο μοναδες νεογνων εχει το Αγια Σοφια και λογικα δυο θα εχει και το Αγλαϊα.

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βερα θα πας εκει που εφημερευει. Αν πας προγραμματισμενα, μπορεις να το κανονισεις. Σε εμας εγιναν τυχαια.

Δυο μοναδες νεογνων εχει το Αγια Σοφια και λογικα δυο θα εχει και το Αγλαϊα.

 

ναι απλά επειδή εγώ το ξέρω από τώρα ότι μάλλον θα χρειαστεί και δε θα είναι μάλλον τρομερά επείγον μπορώ να το κανονίσω. Μου είπε ο γιατρός ότι το Αγλαϊα Κυριακού εφημερεύει το Σάββατο. Παρασκευή γεννάω.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...