Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΚΥΗΣΗΣ


xionatoula

Recommended Posts


Διαφημίσεις


γεια εγω ειχα και εχω παλι τον Σταυριανο ειναι σε καποιο δημοσιο νομιζω αλεξανδρα αλλα εγω παω στο ιατρειο του στην Καλλιθεα πολυ καλος

:DΝΙΚΟΛΑΣ 22/01/09 ΜΠΕΜΠΗΣ 05/01/2011 ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΟΥ:D
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε καποιον ενδοκρινολογο super εξειδικευμενο σε διαβητη κυησης?

Μου συστησαν τον Κερασιωτη απο Ιασω. Τον εχετε ακουσει?

 

μας εστειλαν και μας εκει επειδη η καμπθλη ζαχαρου δεν βγηκε καλη.δεν εχουμε καποιο ιδιαιτερο προβλημα οπωτε οτι και να σου πω δεν εχει νοημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ το Κερασώτη είχα και στις δυο μου εγκυμοσύνες....

είναι πολύ καλός κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη....

πηγαίνω τη πρώτη φορά να με δει και μετά κάθε εβδομάδα τα λέμε από το τηλέφωνο....

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγαινω στον Ζουπα στο Υγεια. Εκεινος μου ελυσε το προβλημα των καθεξην αποβολων και τωρα κοντευω να γεννησω.

Ειναι λιγο ακριβως αλλα εχω πολυ στενη παρακολουθηση.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω πηγαινω στον παυλου απεναντι απο το υγεια ο κυριος παπαδογια που γραφετε παραπανω ειναι πολυ καλος αυτον βλεπω ειναι εκει καθε παρασκευη πηγα εκει με υπογλυκαιμια και βρηκε οτι μου επεσε και ο θυροειδης.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω πηγαινω στον παυλου απεναντι απο το υγεια ο κυριος παπαδογια που γραφετε παραπανω ειναι πολυ καλος αυτον βλεπω ειναι εκει καθε παρασκευη πηγα εκει με υπογλυκαιμια και βρηκε οτι μου επεσε και ο θυροειδης.

Και εγώ τον Πάυλου έχω ακούσει τα καλύτερα. Τον Παπαδογια δεν τον ξέρω.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν εχεις παει παρασκευη στο χαλανδρι και σε βλεπει η κ.καφιρη με τον κ.παυλου?η μονο ο κ. παυλου?σε εμενα ο κ. παυλου ερχετε κανενα 5 λεπτο.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

Στην Κανακη απο το ΙΑΣΩ πηγε κανεις? Προσανατολιζομαι προς ΙΑΣΩ και ειμαι ανάμεσα στον κερασωτη και την Κανακη. Εχει κανεις απο εκει εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...
  • 4 months later...

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλημέρα,

ο γυναικολόγος μου είναι στο ΙΑΣΟ και μου σύστησε 2 ενδοκρινολόγους εκεί για να πάω για ραντεβού να μου δώσουν διατροφή διότι η καμπύλη μου βγήκε λίγο ανεβασμένη.

Μου είπε για τον Κο Κερασιώτη (που διάβασα εδώ πολύ θετικά σχόλια) ο οποίος όμως είναι σε άδεια, και για την Κα Κανάκη με την οποία και έκλεισα τελικά ραντεβού...

έχει καμιά σας πρωτύτερη εμπειρία μαζί της; έχω πολύ μεγάλο φόβο και άγχος για το τι θα ακούσω και το τι θα πρέπει να κάνω και θα ήθελα έστω και με ΠΜ (αν επιτρέπεται) να μάθω αρνητικά και θετικά σχόλια για την συγκεκριμένη, μήπως τελικά αξίζει περισσότερο να καταφύγω σε κάτι εκτός ΙΑΣΟ για καλύτερη παρακολούθηση (αντιμετώπιση).

Σας ευχαριστώ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γνωρίζετε μήπως τον κ. Μπίκα? Με παρακολουθεί σε διαβήτη κύησης αλλά η αλήθεια είναι πως έχω αρχίσει να αμφιβάλλω λίγο τελικά..:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινα πριν πολλά χρόνια. Καθόλου ευχαριστημένη. Υπάρχουν καλύτεροι γιατροί με περισσότερες γνώσεις. Αφού είσαι έγκυος μην το διακινδυνεύεις. Δεν πας απλά για θυρεοειδή. Μιλάμε για εγκυμοσύνη. Βρες άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Με παρακολουθεί ήδη σχεδόν από την αρχή της εμφάνισης του σακχάρου μετά την καμπύλη. Η αλήθεια είναι πως αυτό που με προβλημάτισε τελευταία ήτανε που είχε φύγει 10 μέρες και δεν μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί του που το σάκχαρο μου είχε απορρυθμιστεί εντελώς και εχθές που τον είδα ήτανε εντελώς χαλαρός ότι εντάξει δεν έγινε κατι τίποτα αφού τώρα πλησιάζεις στο τέλος η αντίσταση στην ινσουλίνη μεγαλώνει. Επίσης μου ξεκίνησα χάπι για θυροειδή ενώ η Τ4 ήτανε στο κατώτατο όριο με την σκέψη ότι θα πέσει και άλλο..Απλώς μου έδωσε την εντύπωση ότι θέλει να με φορτώσει χάπι χωρίς λόγω -δεν είχα ούτε σάκχαρο ούτε θυροειδή πριν την εγκυμοσύνη.. Εσύ γιατί τον απέρριψες?Εγώ ήταν ο τρίτος γιατρός που είδα για να καταλήξω σε αυτόν,σκέψου πως ήτανε οι άλλοι δύο!!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

τον εχει η νυφη μου με κυηση υψηλου κινδυνου. καλος αλλα πανακριβος. βεβαια αν κατι δεν σου αρεσει βρες αλλον. στην τελικη υπαρχουν αριστοι ενδοκρινολογοι τοσο στο ικα οσο και στα δημοσια νοσοκομεια.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Όντως πανάκριβος αλλά νομίζω γενικώς ότι οι τιμές στους ενδοκρινολόγους κάπου εκεί πάνε..Αλλά 70Ε χωρίς απόδειξη τέτοιους καιρούς είναι πολλά!!(Αλλιώς 100!!)..Το σκέφτομαι αν θα βρω άλλο γιατί είμαι και στο τέλος τώρα..δεν ξέρω τι να κάνω..Ελπίζω να γεννήσω σύντομα και να τον αλλάξω μετά!!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κοριτσια παει καμια σ ενδοκρινολογο μεσω ικα? πας στο ικα κανονικα εχοντας κλεισει ραντεβου η μπορεις ν πας κ χωρις ραντεβου λογω εγκυμοσυνης?

 

μαλλον θ χρειαστω κ εγω ενδοκρινολογο αλλα τωρα δεν μας περισσεύουν για να δινω κ αλλα 50Ε καθε μηνα,

αν δεν βρω ενδοκρινολογο στο ικα θ αναγκαστω αρα αν ξερετε κ κανενα κοντα στα Σπατα ας μου πειτε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ο μπίκας ρε κορίτσια μήπως είναι λίγο υπέρ των φαρμάκων γενικά? κλείνω τον 3ο, παχύσαρκη, FT4 1,07 - FT3 2,8 - THS 2,01 και με ξεκινάει χαπάκι θυροειδή. και μου είπε και για ινσουλίνη από τώρα αλλά μόλις είδε ότι δεν πολυχάρηκα είπε να μετράω πάλι και να δούμε άλλες 3 βδομάδες πως θα πάει. δεν ξέρω. μπορεί να είμαι εγώ λίγο τρελλή γιατί κατά τα άλλα είναι συμπαθητικούλης, απλά με γιατρούς έχω περάσει τα χίλια μύρια και φοβάμαι τον ίσκιο μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...