Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2 πτυχές στη μια γαμπούλα, 1 πτυχή στην άλλη!


Recommended Posts

Γεια σας! Η κόρη μου είναι σχεδόν 4 μηνών και η παιδίατρος μας πρόσεξσε στην τελευταία επίσκεψη ότι η μια μας γαμπούλα έχει 2 πτυχές και η άλλη 1. Αυτό σημαίνει απ'ότι μου είπε, ότι είτε το ένα πόδι είναι πιο παχουλό από το άλλο, είτε το ένα πόδι είναι πιο κοντό από το άλλο. Φυσικά μου είπε ότι δεν φαίνεται να υπάρχει διαφορά στο μήκος των ποδιών αλλά πρέπει να το παρακολουθούμε. Έχω αγχωθεί κάπως και θα ήθελα να μου πείτε αν συνάντησε κάποιος/κάποια από σας το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


για τη γαμπα δεν ξερω καλο μου, για το μπουτι ομως αυτο ισως σημαινει προβλημα στα ισχια...γιατι δεν κανεις ενα υπερηχο? να σου ζησει και να εχεις μονο καλες απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Η κόρη μου είναι σχεδόν 4 μηνών και η παιδίατρος μας πρόσεξσε στην τελευταία επίσκεψη ότι η μια μας γαμπούλα έχει 2 πτυχές και η άλλη 1. Αυτό σημαίνει απ'ότι μου είπε, ότι είτε το ένα πόδι είναι πιο παχουλό από το άλλο, είτε το ένα πόδι είναι πιο κοντό από το άλλο. Φυσικά μου είπε ότι δεν φαίνεται να υπάρχει διαφορά στο μήκος των ποδιών αλλά πρέπει να το παρακολουθούμε. Έχω αγχωθεί κάπως και θα ήθελα να μου πείτε αν συνάντησε κάποιος/κάποια από σας το ίδιο πρόβλημα.

Μην ανχώνεσαι....να σου ζησει...και εμένα η μεγάλη μου κορη λογω ισχιακής προβολης σε δυδιμη κυηση είχε όχι 1 αλλα 3 πτυχούλες διαφορα...τι ανχος...τι εξετάσεις ,τι τρεξιμο...τελικα δεν ηταν τιποτα και σε πληροφορώ πως περπάτησε και πριν τον διδυμο αδελφό της που δεν είχε ....πρόβλημα....

Ενας υπέρηχος ή μια ακτινογραφία θα σε ησυχάσει....όλα θα πάνε καλα....θα το δεις......

Link to comment
Share on other sites

καλα, σοβαρα μιλας?? μην ανχωνεσαι!!!!

 

Η δικη μου που ειναι και στρουμπουλουλα εχω δει οτι πότε εχει 2 πτυχες στο ενα μπουτι η γαμπα, πότε στο αλλο...αλλαζουν συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

Και η ανηψία μου το ίδιο είχε και με τον υπέρυχο τελικά έδειξε οτι δεν υπήρχε πρόβλημα. Εγώ θα πήγαινα για υπερηχο και δεν θα το άφηνα να δούμε όπως είπε η παιδιάτρος, όχι τίποτα άλλο αλλά η αγωνία θα με τρελάνει.

Έυχομαι να μην είναι τίποτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...