Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κοριτσιααααα....

 

Βαφτιζω την κορη μου σε λιγο καιρο και μετα απο σκεψη αποφασισα να κανω μονη μου τα γλυκα και να επιμεληθω ΑΛΛΑ χρειαζομαι ενα εργαστηριο ζαχαροπλαστικης στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ που να μπορει να μου φτιαξει καποια συγκεκριμενα σχεδια ζαχαρωτων για να διακοσμησω...τα γλυκακια...

 

Υγ..εχω μπερδευτει...η ζαχαροπαστα ειναι ηπαστα που πλαθεται....κατι που μπορουμε να κανουμε και εμεις στοσπιτι μας..με κουπατ σχεδιακια....

Αυτα τα ζαχαρωτα τα σκληρα που τοποθετουν κυριως επανω σε τουρτες και ειναι πολυ σκληρα...αυτα πως γινονται βρε κοριτσια???? μηπως ειναι μαρεγκα και μετα μπαινουν φουρνο η ψυγειο για να παρουν αυτηντην καραμελωδη σκληρη υφη????

 

 

Ευχαριστω!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μια φιλη που βαρτισε τωρα τον μικρο της,πηρε απο ζαχαροπλαστειο αυτα τα μαλακά τα ζαχαρωτα,που ειναι πολυ οικονομικα και πηρε ενα στρογγυλο και ενα σαν μπαριτσα και εφτιαξε ενα σαλιγκαρακι.για κεφαλι εβαλε ενα κουφετο...δυστυχως το εφαγα αλλιως θα σου εστελνα φωτο να το δεις.....

 

αν μπεις στη σελιδα του alpha στην εκπομπη της μενεγακη εχει δειξει πολλες φορες πως κανεις τη ζαχαροπαστα,οποτε μπες να το τσεκαρεις!νομιζω αυτη που τα δειχνει λεγεται Μαρια barouch η καπως ετσι......

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ......

Στην πραξη αυτο που θελω να κανω ειναι δυσκολο αλλα θα το δοκιμασω....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα!

Βαφτίζω το μωράκι μου τον Αύγουστο και έχω μια απορία σχετικά με τον στολισμό έξω από την εκκλησία και στο τραπέζι μετά (που θα πάμε μόνο καμια 20αρια άτομα). Θέλω να βάλω ένα τραπέζι έξω από την εκκλησία που εκτός από μπομπονιέρες, βιβλίο ευχών, θα έχει ζαχαρωτά και χωνάκια για να βάζει ο κόσμος και μπουκαλάκια πορτοκαλάδας για κέρασμα (επειδή δεν θα τους καλέσουμε στο τραπέζι). Το πρόβλημα είναι ότι στη βάφτιση θα είναι ελάχιστα παιδάκια. Πειράζει λοιπόν να βάλω ζαχαρωτά και γλυφειτζούρια ή είναι κάτι που δεν συνηθίζεται όταν οι καλεσμένοι είναι μεγάλοι; Προτείνετε κάτι άλλο πάνω στο τραπέζι για τον στολισμό εκκλησίας;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...