Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ!!!


KOSTANTINOULA

Recommended Posts

ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ!!ΓΙΑ ΔΩΣΤΕ ΙΔΕΕΣ ΒΑΦΤΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΣ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ!!!!ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΒΟΗΘΗΣΤΕ!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δασκάλα είσαι και λες "τι άλλο?" Χίλια δυο άλλα, πριγκίπισσα, νεράιδα, γοργονίτσα, πεταλούδα, μπαλαρίνα, πασχαλίτσα, λουλούδια, ζαχαρωτά (που έχει και πολύ χρώμα), καρουζέλ, πειρατίνα, ζωάκια που μπορεί να της αρέσουν (π.χ. γατούλα), ήρωες παραμυθιών ή παιδικών ταινιών και η λίστα δεν τελειώνει... Δεν το λυπάσαι το παιδάκι σου που θα περάσει τουλάχιστον 18 χρόνια από τη ζωή του στα θρανία και θα του κάνεις και τη βάφτιση στο ίδιο κλίμα; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα προτιμούσα κάτι πιο ρομαντικό πιο κοριτσίστικο για βάφτιση, αλλά παρόλα αυτά είναι ένα θέμα που νομίζω δεν θα σε δυσκολέψει.

Πρόσκληση έχω δει τετραδιάκι μπλε κλασσικό ή ακόμα και αλφαβητάρι, επίσης για μπομπονιέρες έχω δει κουτάκι με το αλφαβητάρι πάνω πρέπει να ήταν από χαλκό, και για τα παιδάκια έχεις άπειρες επιλογές μαυροπίνακας με κιμωλία, τετράδια, μολύβια κ.λ.π.

Τέλος έχω δει το εξής εκπληκτικό αν έχεις λίγα παιδάκια, γλαστράκια μαύρα σαν μαυροπίνακας, γραμμένο το όνομα του παιδιού πάνω με κιμωλία και μέσα κιμωλίες, σφουγγαράκι και ένα γλειφιτζούρι.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου αρέσει τρελά το θέμα σου !!! Ειναι πολύ πρωτοτυπο και επικαιρο την περιοδο που θα το κανεις !! Προσωπικά πιστευω πηξαμε στις νεραιδες και στις πριγκιπισσες. Ας πρωτοτυπήσουμε και λιγο .Εξαλλου νομιζω μπορεις να το συνδυασεις με χαρουμενα κοριτσίστικα χρώματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΜΕΣΑ ΣΕ ΒΑΛΙΤΣΑΚΙ ΣΙΔΕΡΕΝΙΟ ΦΑΓΗΤΟΥ!!!!ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ!!!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΛΙΓΟ ΟΥΔΕΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ.ΜΕΤΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΜΙΚΡΑ ΜΕΓΑΛΑ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΜΕΣΑ ΣΕ ΒΑΛΙΤΣΑΚΙ ΣΙΔΕΡΕΝΙΟ ΦΑΓΗΤΟΥ!!!!ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ!!!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΛΙΓΟ ΟΥΔΕΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ.ΜΕΤΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΜΙΚΡΑ ΜΕΓΑΛΑ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ.

 

Υπεροχο Θα ειναι τέλειο το θέμα σου!!!!! Και αναλόγως τα χρώματα μπορεί να γίνει πολύ girly !!!H ιδεα σου με τα βαλιτσάκια είναι φοβερη. Αλήθεια έχεις βρει κατι αναλογο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια και εγώ βαπτίζω το λιονταράκι μου στις 8/9 (τρόμαξα να βρω διαθέσιμη εκκλησία!) και θα έχουμε και εμείς θέμα το σχολείο!!! Είμαστε στο ψάξιμο για μπομπό, μιας και σκέφτομαι να τις φτιάξω εγώ!!! Στα Τζάμπο έχω δει μικρούς άβακες, παλιά είχε και μικρούς μαυροπίνακες. Έχετε δει εσείς πουθενά μικρούς μαυροπίνακες; Δεν βρίσκω πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ βαπτίζω το λιονταράκι μου στις 8/9 (τρόμαξα να βρω διαθέσιμη εκκλησία!) και θα έχουμε και εμείς θέμα το σχολείο!!! Είμαστε στο ψάξιμο για μπομπό, μιας και σκέφτομαι να τις φτιάξω εγώ!!! Στα Τζάμπο έχω δει μικρούς άβακες, παλιά είχε και μικρούς μαυροπίνακες. Έχετε δει εσείς πουθενά μικρούς μαυροπίνακες; Δεν βρίσκω πουθενά!
Πολύ όμορφο το θέμα σου! Και εγώ στα τζαμπο είχα δει .Νομιζω κοντα στα σχολικά τα βγαζουν και αυτά. Μεσα Αυγουστου νομιζω θα βρεις . Σε παιρνει χρονικά !! Και ήταν όντως πολύ καλοι. Μπορείς να βάλεις για μπομπο και αριθμηταρι
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...
ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΜΕΣΑ ΣΕ ΒΑΛΙΤΣΑΚΙ ΣΙΔΕΡΕΝΙΟ ΦΑΓΗΤΟΥ!!!!ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ!!!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΛΙΓΟ ΟΥΔΕΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ.ΜΕΤΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΜΙΚΡΑ ΜΕΓΑΛΑ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ.

 

Μια ιδέα θα ήταν το προσκλητήριο να είναι μια ζωγραφιά σχετική με την οικογένεια ή το μωρό και τη βαφτιση φτιαγμένη από το γιο σου...Επίσης, σε συνδιασμό με αυτό στο κείμενο θα μπορούσε να καλεί ο αδερφός. Θυμάσαι εκείνα τα τετράδια που από τη μέση και πάνω είχαν κενό για να ζωγραφίσεις και από τη μέση και κάτω γραμμές για γράψιμό?Ε, κάπως έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...