Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΛΑΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΟΥΡΗΣΗ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ


ΣΤΕΛΛΙ

Recommended Posts

Κοριτσια θα ηθελα την συμβουλη σας...η μπεμπα μου ειναι 3 μηνων...εγω ειμαι καθηγητρια αγγλικων κ δουλευω τα απογευματα...την μικρη την κρατα η μαμα μου κ τα Σαββατα η πεθερα μου τις οποιες τις λατρευει η μικρη κ γελα συνεχεια μαζι τους...Επειδη εδω κ καποιες παρασκευες εχω μονο ενα ιδιαιτερο, για να μην ερχεται η μαμα μου κ να ξεκουραζεται , προθυμοποιηθηκε η γυναικα του μπαμπα μου να την κραταει για 2 ωρες που λειπω...( ο μπαμπας μου μενει κατω απο εμενα κ ετσι ειναι πιο ευκολο)...ενω η εν λογω κυρια με βοηθησε πολυ μετα τη γεννα( μαζι με τη μαμα μου με βοηθησαν με το μωρο κ το σπιτι), τωρα τελευταια το μωρο οταν το αγγιζει, κλαιει μαζι της,,,κ σημερα το αλλαζε η μαμα μου, πηγε εκεινη κ το χαιδεψε κ αυτο εκλαιγε κ κατουρησε!!!Κοντευω να τρελαθω!!!Λετε οταν το αγγιζει να το ποναει? Ή οταν εχει μεινει μονη μαζι της να την πονα? Δεν εχω δει τιποτα σημαδια στο μωρο...κ το μωρο γελαγε μαζι της..τωρα τελευταια κλαιει...αλλα αυτη δεν ανεβαινει καθε μερα πανω---ο μπαμπας μου ερχεται,,,( να τονισω οτι με την εν λογω κυρια εχουμε τσακωθει πολλες φορες στο παρελθον, οταν πηγαινα γυμνασιο κ λυκειο κ προσπαθουμε να της φερομαστε καλα---ειναι η νονα μου!!!--ακομα κ η μαμα μου της φερεται καλα για να μην πειραξει το μωρο) Λετε να ειναι τυχαιο? Μηπως φταιει το γεγονος οτι αυτη ειναι κ αυστηρη..πχ οταν κλαιει το μωρο στην κουνια δεν το σηκωνει για να μην κακομαθει, αλλα της ειπα οτι εμας εχει παλινδρομηση κ θελει σηκωμα αμα βηξει)...αφηστε που εγω δεν θελω το μωρο μου να κλαιει γιατι ξερω οτι κλαιει οταν ποναει καπου--την εχω μαθει πια----Τι να κανω? Δεν μπορω να την εμπιστευτω...αλλα κ αμα την παω κοντρα μηπως αγριεψει? Εν τω μεταξυ δεν μπορω κ να την αποφευγω--απο κατω μενει---να θελω να πεταχτω καπου, ή αυτη ή ο μπαμπας μου θα ανεβουν...( αν κ η μαμα μου μενει 10΄' απο εμενα αλλα αλλο πραγμα να θες να πας φαρμακειο πχ,,,)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν ξερω κοπελα μου αλλα εγω στην θεση σου δεν θα το αφηνα μονο το μωρο μαζι της εαν μου περνουσε απο το μυαλο οτι μπορει να συμβαινει κατι...προσπαθησε να το αποφυγεις να το αφηνεις μονο μαζι της ,τουλαχιστον ας ειναι και ο πατερας σου μαζι...ειναι τοσο μικρουλι...οταν μεγαλωσε και μπορει να επικοινωνησει μαζι σου τοτε μονο θα μπορεσεις να κρινεις...το πιο πιθανο ειναι να ειναι τυχαιο αλλα και παλι ποτε δεν ξερεις!!!

KgPVp3.png

 

 

pzd4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω το οτι εκανε μια φορα τα τσισα του συμαινει κατι. Και εμενα με εχουν κατουρησει πολλες φορες. Ομως αν κλαιει καθε φορα κατι δεν του παει. Ισως συνηδιτοποιει οτι θα φυγεις. Πχ οταν εισαι εκει τι αντιδραση εχει το μωρο?

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο σκεφτομαι...ετσι μου ειπε κ ο αντρας μου-οτι ακομα δεν μπορει να μας μιλησει...κατα τα αλλα ειναι ενα χαρουμενο παιδακι αλλα αυτη η κυρια εχει πολλα απωθημενα κ δεν θελω να την κοντραρω,,,κ ο μπαμπας μου ειναι τοσο βλακας που αμα του το πω, θα της το πει αμεσως αντι να το φερει ετσι ωστε να ανεβαινει κ αυτος χωρις να καταλαβει τιποτα αυτη...

Link to comment
Share on other sites

Ολη μερα την εχω εγω...κατα τις 3μιση ερχεται η μαμα μου, ωστε να προλαβω να ετοιμαστω..εγω φευγω 5 παρα κ γυρναω 9παρα το βραδυ ή 10παρα το βραδυ...δεν λειπω πολυ δηλαδη....κ οταν φευγω δεν κλαιει η μικρη...ουτε μετα..με τη μαμα μου περναει τελεια...ολο της χορευει κ της τραγουδα η μαμα μου...μια μερα μπηκα σπιτι κ η γυναικα του μπαμπα μου τη ειχε αγκαλια κ εκλαιγε κ την πηρα εγω κ μετα ηρεμησε....μια αλλη φορα κατεβηκε ο συζυγος με το μωρο να δουν κατι ρουχα που της φοραγαμε εκεινη της χαιδεψε το ποδι κ το μωρο εκλαιγε....κ παλι σημερα, εκει που την αλλαζε η μαμα μου, χαιδευει εκεινη το μωρο κ εκλαψε παλι....κ κατουρησε σημερα....λεω μηπως το πιεζει οταν το χαιδευει....αλλα δεν φαινεται στο χαιδεμα η πιεση αμα δεν την πιασεις να δεις αμα το πιεζει...θα προσπαθησω να βρω τροπο ωστε να κυλανε ομαλα τα πραγματα,,,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα ΣΤΕΛΛΙ!

Από όσα έγραψες καταλαβαίνω ότι η κατάσταση με την οικογένεια είναι λίγο περίπλοκη, αλλά πιστεύω ότι πρέπει να δώσεις προτεραιότητα στο καλό του μωρού σου. Θεωρώ ότι τα μωρά δεν είναι χαζά και προφανώς για να έχει αυτή τη συμπεριφορά το παιδί, κάτι δεν του αρέσει σε αυτό το άτομο. Δε χρειάζεται να πηγαίνει ο νους σου στο χειρότερο, ίσως απλά ο τρόπος της να μην είναι και ο πιο ιδανικός για μωρά. Καλύτερα να ζητήσεις από τη μαμά σου ή την πεθερά σου να αναλάβουν το μωρό αυτές τις λίγες ώρες της Παρασκευής, ή αν έχει χρόνο ο άντρας σου. Μην σκέφτεσαι αν η άλλη θυμώσει. Δε χρειάζεται να δίνεις λογαριασμό σε κανένα, εκτός από τον μπαμπα του μωρού βεβαίως βεβαίως! :lol: Εσύ είσαι η μαμά του παιδιού κι εσύ ξέρεις να επιλέγεις το καλύτερο γι' αυτό. Έτσι θα είναι και το παιδί καλύτερα κι εσύ πιο ήρεμη.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

palomino¨: εχεις δικιο...ναι ειναι περιπλοκη...στα 15 μου γινοταν μαχη με αυτην την κυρια,,τωρα στα 30 μου εχουμε ηρεμησει κ της φερομαι σωστα...αλλα πριν λιγες μερες επιασε την μαμα μου κ της ελεγε ποσο ασχημα της ειχα μιλησει παλια( βεβαια ειχα δικιο αλλα δεν το αναλυω τωρα)...η πεθερα μου τις καθημερινες δεν μπορει, κρατα την αλλη της εγγονη, την ανηψια μας, κ ερχεται τα Σαββατα...μαλλον θα ερχεται η μαμα μου κ θα πω οτι θελει να βλεπει το μωρο--πραγμα που ισχυει---η αλλη της ειχε πει να μην ερχεται για να ξεκουραζεται...αλλα οπως λες, εγω θα κανονιζω ποιος θατο κρατησει κ οχι οι αλλοι....ναναι καλα η μανουλα μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ΣΤΕΛΛΙ!

Από όσα έγραψες καταλαβαίνω ότι η κατάσταση με την οικογένεια είναι λίγο περίπλοκη, αλλά πιστεύω ότι πρέπει να δώσεις προτεραιότητα στο καλό του μωρού σου. Θεωρώ ότι τα μωρά δεν είναι χαζά και προφανώς για να έχει αυτή τη συμπεριφορά το παιδί, κάτι δεν του αρέσει σε αυτό το άτομο. Δε χρειάζεται να πηγαίνει ο νους σου στο χειρότερο, ίσως απλά ο τρόπος της να μην είναι και ο πιο ιδανικός για μωρά. Καλύτερα να ζητήσεις από τη μαμά σου ή την πεθερά σου να αναλάβουν το μωρό αυτές τις λίγες ώρες της Παρασκευής, ή αν έχει χρόνο ο άντρας σου. Μην σκέφτεσαι αν η άλλη θυμώσει. Δε χρειάζεται να δίνεις λογαριασμό σε κανένα, εκτός από τον μπαμπα του μωρού βεβαίως βεβαίως! :lol: Εσύ είσαι η μαμά του παιδιού κι εσύ ξέρεις να επιλέγεις το καλύτερο γι' αυτό. Έτσι θα είναι και το παιδί καλύτερα κι εσύ πιο ήρεμη.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

συμφωνω και επαυξανω!παντως κι εγω πιστευω οτι για να κλαιει το μωρο κατι παιζει...

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν ήταν μεγαλύτερο το παιδί σου θα είχες πρόβλημα, και μάλιστα σημαντικό!

Με 3 μηνών μωράκι το κόβω τυχαίο γεγονός, διαρκώς κατουράνε και κλαίνε.

Μπορεί να μην έχει συνηθίσει την επαφή με το συγκεκριμένο άτομο, δεν του είναι οικείο και κλαίει. Τόσο απλά. Ε και τυχαίνει να κατουράει την ώρα που την βλέπει :)

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...