Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Δουλευει στα παιδακια? (γιατι σε εμενα δεν...)

Ενας απο του γιατρους που μας βλεπουν επιμενει οτι ο μικρος εχει αλεργια (εδειξε κατι και η εξεταση αιματος) και αποφασισε να του δωσει zyrtec. Γενικα εχει καταρροη το τελευταιο 8μηνο...

Τελος παντων ειπα να το δοκιμασω και βλεπουμε αλλα δεν μου ειπε ποσο καιρο πρεπει να το παρει μεχρι να βεβαιωθουμε αν δουλευει ή οχι..

Επισεις εγω ειχα μεινει οτι το zyrtec το παιρνουμε πριν μιας παισει η αλεργια... Θερμοκρασιακα ειμαστε μεταξυ χειμωνα και ανοιξης...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω κι από όσο ξέρω το ΖΙΡΤΕΚ είναι πολύ δυνατό για παιδάκια! Εμάς ποτέ δε μας το έδωσαν και πάλι όταν έπαιρνε κάποια αντιαλλεργικό ήταν για ελάχιστες μέρες και με πολύ προσοχή. Επίσης όταν τα σταματάμε θα πρέπει να γίνεται με ελαχιστοποίηση των δόσεων και όχι απότομα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρώτα αν θες και τη γνώμη φαρμακοποιού. Εμάς μας έδινε το clarityne αν θυμάμαι ακριβώς το όνομα.

 

Εδω δεν εκφερουν γνωμη οι φαρμακοποιοι.. Παντως δυο φορες του εδωσα μονο γιατι μετα ετρεχα με τον μεγαλο στο νοσοκομιο και το ξεχασα να του το δωσω. Συναχι δεν οποτε σταματαμε. Σε 10 μερες εχουμε ραντευου με τον παιδιατρο..

Link to comment
Share on other sites

Ζιρτεκ εχει παρει με τη σεσουλα και το δικο μου παιδι..

Αν θυμαμαι καλα μας ελεγε τοσες σταγονες που αντιστοιχουσαν στο βαρος της μικρης.

Διαφορα με το ζιρτεκ δεν εβλεπα καμμια. Μα καμμια ομως.

 

Περισσοτερο σε εμας δουλεψε το aerius και το clarityne.

 

Αυτο που μας εσωσε ηταν η ομοιοπαθητικη καθως η κατασταση της κορης μου ειχε επιδεινωθει τοσο που με το παραμικρο μπουκωμα/καταρροη γυρνουσε σε ωτιτιδα.

Περαστικα σας! :-)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ζιρτεκ εχει παρει με τη σεσουλα και το δικο μου παιδι..

Αν θυμαμαι καλα μας ελεγε τοσες σταγονες που αντιστοιχουσαν στο βαρος της μικρης.

Διαφορα με το ζιρτεκ δεν εβλεπα καμμια. Μα καμμια ομως.

 

Περισσοτερο σε εμας δουλεψε το aerius και το clarityne.

 

Αυτο που μας εσωσε ηταν η ομοιοπαθητικη καθως η κατασταση της κορης μου ειχε επιδεινωθει τοσο που με το παραμικρο μπουκωμα/καταρροη γυρνουσε σε ωτιτιδα.

Περαστικα σας! :-)

 

Ευχαριστουμε. Θα του δωσω λιγο ακομη πριν δοκιμασω την ομοιπαθητικη μια και εμαθε να φυσαει την μυτη του κατι που εδω θεωρουν σωτηριο για το αναπνευστικο και τις ωτιδες. Αλλωστε εδω ειμαστε της αυτοιασης...(μεχρι να βρουμε γιατρο, αν δεν παμε στα επιγοντα, εχουμε συνερθει)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...