Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

prigkipas h mikros prigkipas


vassokal

Recommended Posts

kalimera sas,

eimai kainourgia sto site(simera) kai 8a h8ela thn voh8eia sas...

prin apo sxedon 5 mhnes(6 septevrioy )genni8hke o mpompiras mou....kai leme na ton vaftisoume ton iounio...

psaxnw idees me to 8ema auto kai 8a h8ela oti mporw me megalh mou xara na ta ftiaxw egw...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α καλά είμαστε στην ίδια φάση! να σου ζήσει ο μπόμπιρας, περνάει τον δικό μου μόλις 10 μέρες! κι εμείς βάφτιση Ιούνιο..αλλά δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα πού! έχω διαβάσει αμέτρητες ιδέες στο forum και όλες είναι φοβερές, μάλλον έχω μπερδευτεί, είμαι και λιιιίγο αναποφάσιστη :) ! ο μικρός πρίγκηπας παίζει πολύ αλλά είναι ωραίο. όταν λες πρίγκηπας (σκέτο) εννοείς κάποιον συγκεκριμένο από γνωστό παραμύθι; σε μια βάφτιση είχα δει στο τραπέζι με τις μπουμπουνιέρες και είχαν φτιάξει ένα κάστρο για διακόσμηση, πολύ καλό!

...ο κόσμος των μεγάλων γίνεται πολύ πιο ωραίος όταν ανακατεύεται με τον κόσμο των παιδιών...

Link to comment
Share on other sites

na sou zhsei kai sena....genika gia prigkipa oxi kapoio sigkekrimeno giati oti exw psia3ei gia to mikro prigipa einai akrivo kai periorismena ti 8a kaneis....menw sthn kw opote emeis edw den exoume fthna magaziapou mporw na promh8eytw pragmata mono mesw internet oti vriskw ektos an anevw kamia a8hna alla kai ekei 8a prepei na exw dieu8hnseis na mhn psaxnw sta tifla....

exw vrei sto peripou ti 8a kanw gia prosklithria k mpompo

8a mou arese vevaia na antala3w kai alles idees

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Βαφτιζω ενα αγορακι τον ΜΑιο και θελουμε με την μαμα να φτιαξουμε κατι τετοιο: http://4.bp.blogspot.com/_no4X_hDq7XI/TOvilU1lrtI/AAAAAAAAD4s/iQQRurJzO8Q/s1600/7991.jpg

βρηκα την φιγουρα του μικρού πριγκηπα εδω: http://www.mpomponieracenter.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%83%CE%BC%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC%CE%9C%CF%80%CE%BF%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%AD%CF%81%CF%89%CE%BD/%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%83%CE%BC%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC/%CE%9F%CE%9C%CE%B9%CE%BA%CF%81%CF%8C%CF%82%CF%80%CF%81%CE%AF%CE%B3%CE%BA%CE%B9%CF%80%CE%B1%CF%82%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C152266.html αλλά στην μεγεθυνση φαινονται ατελειες επάνω στο μεταλλο.Πως μπορούμε να τα βαψουμε με χρωμα.Χρειαζεται καποιο ειδικο χρωμα;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βαφτιζω ενα αγορακι τον ΜΑιο και θελουμε με την μαμα να φτιαξουμε κατι τετοιο: http://4.bp.blogspot.com/_no4X_hDq7XI/TOvilU1lrtI/AAAAAAAAD4s/iQQRurJzO8Q/s1600/7991.jpg

βρηκα την φιγουρα του μικρού πριγκηπα εδω: http://www.mpomponieracenter.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%83%CE%BC%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC%CE%9C%CF%80%CE%BF%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%AD%CF%81%CF%89%CE%BD/%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%83%CE%BC%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC/%CE%9F%CE%9C%CE%B9%CE%BA%CF%81%CF%8C%CF%82%CF%80%CF%81%CE%AF%CE%B3%CE%BA%CE%B9%CF%80%CE%B1%CF%82%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C152266.html αλλά στην μεγεθυνση φαινονται ατελειες επάνω στο μεταλλο.Πως μπορούμε να τα βαψουμε με χρωμα.Χρειαζεται καποιο ειδικο χρωμα;

 

 

Η μπομπονιέρα που θέλετε να φτιάξετε είναι απλά τέλεια!!Την διαφορά την κάνουν τα αστεράκια και το φεγγάρι.

Να ξέρεις ότι όλες αυτές οι μεταλλικές φιγούρες έχουν ατέλειες.Μπορείς όμως να τις βάψεις είτε με ακρυλικά χρώματα,είτε με χρώματα για βιτρώ.Τα έχω δοκιμάσει και τα δύο και θα σου πω ότι ενώ έχουν το ίδιο καλό αποτέλεσμα,τα χρώματα που είναι για βιτρώ θα σου βγάλουν την πίστη,γιατί είναι πιο νερουλά,ας πούμε και τρέχουν.Θέλει πολλή υπομονή για να στεγνώσουν,ενώ τα ακρυλικά είναι λίγο πιο πηχτά και πιο ευκολόχρηστα.Κατά την ταπεινή μου πάντα άποψη!!

Link to comment
Share on other sites

christina112 βρηκα καποια τα οποια δειχνουν πιο καλη ποιοτητα αλλα εχουν 0,90 ευρω!που μπορει να ειναι το ιδιο δηλαδη και απλά να εχουν πειραξει την φωτογραφια.ειναι πολύ λεπτοδουλεια για να γινει;εγω δηλαδη που ειμαι ασχετη θα τα καταφερω η θα καταστρεψω τα μισα στην προσπάθεια;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

christina112 βρηκα καποια τα οποια δειχνουν πιο καλη ποιοτητα αλλα εχουν 0,90 ευρω!που μπορει να ειναι το ιδιο δηλαδη και απλά να εχουν πειραξει την φωτογραφια.ειναι πολύ λεπτοδουλεια για να γινει;εγω δηλαδη που ειμαι ασχετη θα τα καταφερω η θα καταστρεψω τα μισα στην προσπάθεια;

 

 

Δεν είναι και τίποτα το δύσκολο,απλά θέλει χρόνο και υπομονή,από την άποψη ότι πρέπει να περιμένεις να στεγνώσει το πρώτο χρώμα,για να μην μπερδευτεί με το άλλο και νομίζω ότι εσύ θα χρειαστείς κόκκινο,κίτρινο και μπλε,έτσι??Καλό είναι να έχεις ένα σχετικά λεπτό πινελάκι,για να ελέγχεις καλύτερα τις κινήσεις σου και αρκετή υπομονή!!Το αποτέλεσμα όμως θα σε δικαιώσει!Πιστεύω ότι τα χρωματιστά είναι πολύ πιο όμορφα από τα σκέτα.

Σε μαγαζί που πουλάει τέτοια πράγματα εδώ,στην Θεσσαλονίκη,τα χρεώνουν περίπου 1 ευρώ το κομμάτι περισσότερο από το σκέτο και το έχουνε βάψει μόνοι τους.Εσύ τί μέγεθος διάλεξες??

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα μου σε ευχαριστω!δεν εχει κανει ακομα την αγορα.αν συμφωνει και η μαμα θα το κανουμε ετσι.Αχ μακαρι να μην την πατησουμε...ακρυλικα χρωματα βρισκω σε μαγαζια τυπου Ηοbby, σωστα;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα μου σε ευχαριστω!δεν εχει κανει ακομα την αγορα.αν συμφωνει και η μαμα θα το κανουμε ετσι.Αχ μακαρι να μην την πατησουμε...ακρυλικα χρωματα βρισκω σε μαγαζια τυπου Ηοbby, σωστα;

 

κοριτσι μου, γιατι δε ριχνεις μια ματια στο νικολης-γκρουπ η στο Γκινης μηπως και τη βρεις ετοιμη βαμμενη...και εγω ειμαι νονα σε μικροπριγκιοβαφτιση...με το καλο!!!ναυυ στο Hobby θα βρεις σιγουρα αλλα νομιζω και στα χρωματοπωλεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστινα μου σε ευχαριστω!δεν εχει κανει ακομα την αγορα.αν συμφωνει και η μαμα θα το κανουμε ετσι.Αχ μακαρι να μην την πατησουμε...ακρυλικα χρωματα βρισκω σε μαγαζια τυπου Ηοbby, σωστα;

 

 

Ναι!Θα τα βρεις από 1,20 έως 2,70 περίπου,αναλόγως την μάρκα.Πιστεύω ότι θα σου φτάσει ένα μπουκαλάκι από κάθε χρώμα.Δεν ξέρω βέβαια και πόσα άτομα θα έχετε.Αν αρέσει και στην μαμά η ιδέα και θέλετε να τα βάψετε,μπορείς να τα στείλεις σε μένα,που λόγω συνθηκών είμαι συνήθως όλη μέρα στο σπίτι,να σου τα βάψω και να σου τα ξαναστείλω.Θα είναι χαρά μου να βοηθήσω!!Μένεις και στην Πελοπόννησο!!!(Ζήτω η Τρίπολη!!)

Οπότε θα είναι διπλή η χαρά μου να βοηθήσω!

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα μου με σκλαβωνεις!!!!θα μιλησω με την μαμα και θα δω τελικα τι θα κανουμε!ευχαριστω πολύ και παλι!

 

 

Σιγά το πράγμα καλέ!!!Κάπως πρέπει να εκτονωθώ κι εγώ,αφού δεν προβλέπεται να κάνω παιδί στο άμεσο μέλλον,άρα δεν προβλέπεται και βάφτιση!!

Α και αν θέλεις,θα σου δώσω και συστατική επιστολή,από άλλη συμφορουμίτισσα,στης οποίας την βάφτιση έβαλα λίγο το χεράκι μου!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...