Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΕΛΟΝΙΣΜΟΣ


Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας και πάλι....

 

Επειδή όσο και αν έχω προσπαθήσει και ντρέπομαι πραγματικά που το λέω αυτό δεν έχω καταφέρει ακόμα να κόψω το τσιγάρο και είμαι αισίως στην 20η εβδομάδα.... Προσπαθώ να καπνίζω όσο γίνεται λιγότερο αλλά τζίφος και όχι τίποτα άλλο......στο καπάκι μετά τις πρώτες ρουφιξιές νιώθω απεριόριστες τύψεις.....

 

Θέλω να το σταματήσω αλλά δεν μπορώ γιατί η στέρηση με κάνει μέχρι και να κλαίω, να είμαι μόνιμα εκνευρισμένη και σκέφτομαι ότι ούτε και αυτό είναι καλό για το μωράκι......

 

Μήπως έχετε ακούσει κάτι αν μπορώ να κάνω βελονισμό για να κόψω το τσιγάρο. Ο βελονισμός γίνεται στα αυτιά.........και πραγματικά πιάνει το έχω δει σε συναδέλφους στο γραφείο μου....

 

.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δυστυχώς ξέρω πολλές γυναίκες που συνεχίζουν να καπνίζουν στην εγκυμοσύνη παρά τις τύψεις που νιώθουν. Το θέμα είναι όμως αφού καπνίζεις που καπνίζεις να μην νιώθεις και χάλια μετά και είσαι γενικώς σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση.

Η γνώμη μου είναι να πάρεις τηλέφωνο κάποιον βελονιστή και να ρωτήσεις, αν έχει κάνει ήδη κάποιος απο τη δουλειά σου θα μπορεί να σου το δώσει.

Δεν βλέπω όμως το λόγο να μην κάνει μιας και δεν χορηγείται καμία ουσία η ασκείται κάποια πίεση....δεν ξέρω όμως τι γίνεται με τις ενέργειες μέσα στο σώμα...ίσως αν πατήσεις και στο google εγκυμοσύνη και βελονισμός να βρεις κάτι :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ο ομοιοπαθητικός μου που κάνει και βελονισμό λέει ότι μετά τον 6ο μήνα μπορείς να κάνεις αφοβα βελονισμό. Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου! Πόσο καπνίζεις?

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και εγω κάτι για το βελονισμό.

Κάπου είχα ακούσει για τη δυνατότητα μείωσης βάρους δια του βελονισμού. Ισχύει;

έχετε ακούσει κάτι;

Προσπαθω να χάσω τα πολλά παραπάνω κιλά που έχω αλλά τζίφος...

Η όρεξή μου όλο και μεγαλώνει και δεν μπορώ να σταματήσω να τρώω...

:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...