Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αντικατάσταση μπιμπερό


JayDee

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Γιατί δεν προτιμάς τα γυάλινα; Είναι πιο υγειινά κι αυτά μου συνέστησε ο γιατρός. Εγώ του 'χω γυάλινα μπιμπερό, τα αποστειρώνω κι επειδή είμαι πολύ ψείρα την πιπίλα του μπιμερό την αλλάζω κάθε εβδομάδα....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οτι ειναι γυαλινο δεν εχει πιθανοτητες επιβιωσης μεσα στο σπιτι :lol:

 

ο μικρος μας οτι καταφερει να πιασει στα χερια του, παει και βρισκει γυμνο πατωμα για να το πεταξει κατω να δει τι ηχο θα κανει

 

οποτε για πλαστικο υπαρχει καποιο "best practice"? :confused:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οτι ειναι γυαλινο δεν εχει πιθανοτητες επιβιωσης μεσα στο σπιτι :lol:

 

ο μικρος μας οτι καταφερει να πιασει στα χερια του, παει και βρισκει γυμνο πατωμα για να το πεταξει κατω να δει τι ηχο θα κανει

 

οποτε για πλαστικο υπαρχει καποιο "best practice"? :confused:

Ωχ, διαβολάκος ο μικρός εξερευνητής σου...:mrgreen:

Εάν και υπάρχουν γυάλινα που δύσκολα σπάνε, με αρκετά χοντρό γυαλί... Τα πλαστικά απ'όσο γνωρίζω θέλουν συχνή αντικατάσταση, γιατί το πλαστικό είναι εστία μικροοργανισμών. Εκτός από τα πλαστικά μπιμπερό αντικατάσταση συχνή θέλουν και τα πλαστικά πιατάκια και κουταλάκια τους, που χρησιμοποιούμε για τις κρεμούλες τους. Γενικά οτιδήποτε πλαστικό θέλει συχνή αντικατάσταση...:rolleyes:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ό μικρός μου χρησιμοποιεί πλαστικά μπιμπερό τους τελευταίους 3 μήνες και μάλιστα το κρατάει μόνος του...γι΄αυτό του πήρα πλαστικά:D

Του τα αλλάζω κάθε 2 μήνες μαζί και τις ρώγες. Βέβαια κάθε φορά αγοράζω 4 για να έχουμε πάντα καθαρό προς χρήση:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...