Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2 ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΝΕΡΓΗΘΕΙ!!!!


Recommended Posts

Το θέμα είναι πως τις εντοπίζεις...?

Και εγώ το προσπάθησα αυτό αλλά δεν τα κατάφερα.

Μάλλον η δικιά μου έχει "αυτόβουλη" δυσκοιλιότητα :)

Όταν και όποτε θέλει έρχεται και φεύγει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομιζω πως με την μπανανα την εχουμε και εμεις ασχημα την δουλεια.....αλλα τωρα δεν μπορω να καταλαβω πολυ καλα γιατι παιρνει νιουζολ και πηγαινει κα8ε μερα ...... αλλα την μπανανα και ισως τα καροτα τα κοβω να δημιουργουν 8εμα.....δεν εχω βρει το αντι8ετο ακομα δυστυχως και τρεμω μην 3αναβγει ραγαδα του προηγουμενου μεγε8ους και να την βλεπω να κοκκινιζει και να κλαιει απο τον πονο........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ο μικρός μου ήταν δυσκοίλιος και περάσαμε και απο μικροκλύσματα λαδάκια και τα συναφή...

Η λύση σε εμας βρέθηκε με τις σταφίδες!!!! Μόλις τρώει σταφίδες μετά απο λίγη ωρα ξαλαφρώνει...

Η Αγάπη ρωτά τη Φιλία :

"τι κάνεις εκεί ανόητη?"

και η Φιλία της απαντά:

"Κάνω να γελούν αυτούς που εσύ κάνεις να δακρύζουν"..

Link to comment
Share on other sites

Μικροκλίσματα γλυκερίνης... Σώθηκα!!!

 

Συμφνωνω και εγώ. Εμένα η μικρή μου είχε πάθει γαστρεντερίτιδα και επειδή κάναμε ειδική διατροφή είχε 4 μερες να ενεργηθει το παιδακι. της εκανα ένα μικροκίσμα γλυκερίνης και όλα αψογα!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι σιγουρη, πως αν ενα παιδακι εχει καπιια τροφη που το 'μπλοκαρει', στανταρ θα εχει και καποια που θα το 'ξεμπλοκαρει'

 

απλα, αν εχουν περασει πολλες μερες, δυσκολα θα κανει το παιδακι κακα του, μονο με τη βοηθεια τροφων... αφου θα εχουν γινει πετρες μεσα!!!!

 

οποτε, δε μου φαινεται καθολου παραξενο που η κοπελα ανοιξε τοπικ επειδη το παιδακι της δεν εκανε κακα 2 μερες μονο... επειδη, λογω πειρας... για πολλα παιδακια 2μερες-------->πολλες μερες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Της εβαλα λοιπον με πολυ δυσκολια το υποθετο γλυκερινης γιατι εσφιγκε τον ποπο της και ηταν αδυνατον,αμεσως ετρεξεκαι εβγαλε μια πολυ μικρη "πετρα" μαζι με το υποθετο σχεδον ολοκληρο.μετα απολιγο της εβαλα και αλλουποθετο γιατι ετσι και αλλιως το προηγουμενο το ειχε βγαλει εκανε κοριτσι καμια 6-7 τι να σας πω πετρουλες!!!της εδωσα και νουγιολ λαδακι και θα δουμετο πρωι.το σπαστικο ειναι οτι εκανε 2 φορες την ημερα τουλαχιστον,η διατροφη της δεν αλλαξε καθολου δεν της εδωσα ουτε κατι καινουργιο να φαει ουτε πιο λιγο αποτο ενα ή πιο πολυ απο το αλλο,ακριβως οτι ετρωγε καθε μερα και ξαφνικα τελος!γι' αυτο ανοιξα το τοπικ δεν μπορει ενα παιδι να πηγαινει 2 φορες την ημερα καθε μερα και ξαφνικα τιποτα..!ελπιζω το λαδι να βοηθεισει γιατι το υποθετο με δυσκολευει πολυ να της το βαλω δεν καθεται καθολου.βρε το εβρεξα ,επλυνα και τον ποπο της Αθηνουλας για να μην ειναι τελειος στεγνο αλλα τιποτα.μονο ελπιζω στο λαδακι γιατι αν χρεαστει μικροκλυσμα κλαφτα χαραλαμπε

Link to comment
Share on other sites

ομοιοπαθητικη κοριτσια και θα με θυμηθειτε........και κλισματακι καναμε και υποθετα βαλαμε και duphalac πηραμε,αλλα ολα ηταν προσωρινα

 

τελικα σωθηκαμε με την ομοιοπαθητικη

 

σας μιλαει μια μαμα που εχει καθησει με τις ωρες στην τουαλετα διαβαζοντας παραμυθια για να κανω την μικρη μου να ενεργηθει

Link to comment
Share on other sites

Της εβαλα λοιπον με πολυ δυσκολια το υποθετο γλυκερινης γιατι εσφιγκε τον ποπο της και ηταν αδυνατον,αμεσως ετρεξεκαι εβγαλε μια πολυ μικρη "πετρα" μαζι με το υποθετο σχεδον ολοκληρο.μετα απολιγο της εβαλα και αλλουποθετο γιατι ετσι και αλλιως το προηγουμενο το ειχε βγαλει εκανε κοριτσι καμια 6-7 τι να σας πω πετρουλες!!!της εδωσα και νουγιολ λαδακι και θα δουμετο πρωι.το σπαστικο ειναι οτι εκανε 2 φορες την ημερα τουλαχιστον,η διατροφη της δεν αλλαξε καθολου δεν της εδωσα ουτε κατι καινουργιο να φαει ουτε πιο λιγο αποτο ενα ή πιο πολυ απο το αλλο,ακριβως οτι ετρωγε καθε μερα και ξαφνικα τελος!γι' αυτο ανοιξα το τοπικ δεν μπορει ενα παιδι να πηγαινει 2 φορες την ημερα καθε μερα και ξαφνικα τιποτα..!ελπιζω το λαδι να βοηθεισει γιατι το υποθετο με δυσκολευει πολυ να της το βαλω δεν καθεται καθολου.βρε το εβρεξα ,επλυνα και τον ποπο της Αθηνουλας για να μην ειναι τελειος στεγνο αλλα τιποτα.μονο ελπιζω στο λαδακι γιατι αν χρεαστει μικροκλυσμα κλαφτα χαραλαμπε

 

Τιγκαρεις το δαχτυλο με βαζελινη το ιδιο και το υπο8ετο και τσουυυπ......ας τον σφιγγει. Αυτο 8α γλιστρισει.....:wink:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια σωθηκαμε με το σιροπακι δοξα τον Θεο ολα καλα πια!σημερα δεν της εχω δωσει σιροπιγια να μην συνηθεισει το εντερακι και μετα τεμπελιαζει,εχθες παντως εκανε 3 φορες.ευχαριστω παρα πολυγια την στηριξη σας και τις συμβουλες σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...
  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...