Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

SOS!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ!!!

katia83

Recommended Posts

:confused::confused::confused:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΕΧΩ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ!ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ!ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ!ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ?ΩΣ ΝΕΑ ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΚΑΝΩ!:confused::confused::confused:

Διαφημίσεις

καλέ μην αγχώνεσαι έτσι!!!

να αποφασίσεις κατ αρχήν αν θα πάρεις έτοιμες μπομπο κ γλυκά ή θα τα φτιαξεις εσυ!!!

όλα τα άλλα είναι πολύ απλά!!!;)

άλλωστε κ εμείς εδώ είμαστε!

αφού ανακάλυψες αυτή τη σελίδα , μην ανησυχείς για τπτ!!!

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΕΤΟΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΕΣ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΡΗΚΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΜΟΡΦΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ!

Αχχχ εμαν μου θυμιζεις...

Μην αγχεσαι...ολα θα γινουν και θα γινουν και καλά

Γιατι δεν το αναθετεις σε κάποιον οπως εγω , που κάνει κάτι σαν διοργάνωση;

Θα σου λύσει τα χερια.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Αρχικά θα κάνεις μια λίστα με το ποιους θα καλέσεις, έτσι ώστε να δεις πόσα προσκλητήρια θα χρειαστείς, πόσες μπομπονιέρες και γλυκά.

Εγώ έτσι ξεκίνησα. Επειδή δεν είχα τον χρόνο, ούτε για να πω την αλήθεια και την όρεξη, να φτιάξω εγώ μόνη μου μπομπονιέρες κτλ. πήγα σε τρία μαγαζιά με είδη βάπτισης μαζί με την νονά που είναι και αδερφή μου.

Καταλήξαμε στο τρίτο τελικά, απ'όπου πήραμε ό,τι αφορά την νονά (ρούχα, λαμπάδες κτλ), κάτι απίθανα προσκλητήρια και τις μπομπονιέρες μας. Και από γλυκά, παραγγείλαμε από την συνταγή της γιαγιάς βαζάκια με γλυκό του κουταλιού. Βρήκα κι ένα καλό ανθοπωλείο που μου έκανε έναν ωραιότατο στολισμό. Και ούτε ιδιαίτερο άγχος ούτε τίποτα.

Βέβαια, δεν το κρύβω ότι λίγες μέρες πριν την βάπτιση αγχώθηκα κι ας ήταν όλα έτοιμα, αλλά το ίδιο πρωινό της βάπτισης ήμουν πολύ χαλαρή και απόλαυσα και το μυστήριο και το γλέντι που ακολούθησε.

Όλοι μείνανε πολύ ευχαριστημένοι και μάλιστα μου είπανε πολλοί ότι ίσως η δικιά μας να ήταν και η καλύτερη βάπτιση που έχουν πάει.

Διαφημίσεις

ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΩΣΩ ΕΓΩ, ΑΠΛΑ ΠΕΛΑΓΩΝΩ ΛΙΓΑΚΙ...

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΡΟΔΟΖΑΧΑΡΗ???

ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΩΣΩ ΕΓΩ, ΑΠΛΑ ΠΕΛΑΓΩΝΩ ΛΙΓΑΚΙ...

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΡΟΔΟΖΑΧΑΡΗ???

Εγώ τουλάχιστον όχι. Πήρα κεράσι, βύσσινο και κυδώνι. Ήταν φοβερά και τα τρία.

Απο το συγκεκριμενο καταστημα δεν εχω φαει, εχω φαει ομως απο το σαραντη στην χιο (κ φρεσκα μαλιστα οχι αυτα που δινουν στα σουπερ μαρκετ) κ δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα.. το γλυκο τριανταφυλο ειναι σαν μαρμελαδα, δεν ειναι ευκολο να φαγωθει σκετο.. απ΄οτι μου ειπαν συνηθως το χρησιμοποιουν σε γλυκα..

ηταν νοστιμο αλλα ηταν μαρμελαδα κ οχι γλυκο

O5Lop2.png

kIP3p2.png