Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τη Δευτέρα 3 Μαΐου μπαίνω για καισαρική!


Recommended Posts

:-PΑύριο... Αχ, τώρα πια έχω μόνο ανυπομονησία! Μου πέρασαν οι φόβοι, η αγωνία, το άγχος, τα πάντα! Τώρα βιάζομαι να πάρω την μπεμπούλα μου αγκαλίτσα! Πραγματικά τώρα δε με νοιάζει τίποτε άλλο! Είμαι πολύ ήρεμη αλλά... ανυπόμονη! Ευτυχώς που θα γίνει στις 9:30 το πρωί, θα πρέπει να είμαι εκεί από τις 7:30 οπότε δεν θα χρειαστεί να περιμένω πολύ και σε περίπτωση που δεν θα κοιμηθώ το βράδυ (που πολύ το φοβάμαι) ευτυχώς το εγερτήριο θα είναι νωρίς! Σήμερα είναι η τελευταία μέρα που έχω το κοριτσάκι μου μέσα μου και το νιώθω να στριφογυρνάει, δεν ξέρω αν θα το ξαναζήσω αυτό και προσπαθώ να το χαρώ όσο μπορώ!

 

Κορίτσια, για άλλη μια φορά θέλω να σας ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου για όλους αυτούς τους μήνες που μοιράστηκα τη συντροφιά σας, για τις συμβουλές που μου δώσατε, για τις παρηγορητικές κουβέντες στα δύσκολα και κυρίως για όλες τις ευχές που με κάνανε να νιώσω πιο δυνατή και αισιόδοξη! Είσαστε η καλύτερη παρέα!:-D

 

Την Παρασκευή το πρωί γυρνάω στο σπίτι! Θα σας διηγηθώ όλες τις λεπτομέρειες!:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ακριβως πριν απο 3 μηνες ειχα τις ιδιες αγωνιες...ολα θα πανε καλα,με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλιτσα σου..ολα θα τελειωσουν πριν καν το καταλαβεις και θα εισαι μια ευτυχισμενη μανουλα....με το καλο!!!!!

www.babiesphotos.comall i have ever wanted,all i have ever needed is here in my arms....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε σκεφτομαι κοριτσακι μου......καλη επιτυχια..ολα θα πανε κατευχην....η παναγια μαζι σου..

και κατι που ειπε η μανα μου σε μενα οταν γεννησα το πρωτο παιδι...

κοιμησου την τελευταια βραδια ησυχη..μολις γεννηθει το παιδι καμια νυχτα σε ολη σου την ζωη δεν θα ειναι ιδια....παντα θα εχεις την εννοια του παιδιου σου..!

Link to comment
Share on other sites

κοιμησου την τελευταια βραδια ησυχη..μολις γεννηθει το παιδι καμια νυχτα σε ολη σου την ζωη δεν θα ειναι ιδια....παντα θα εχεις την εννοια του παιδιου σου..!

 

 

Φοβερή η μητέρα σου demaki....

 

Ευχόμαι και εγώ με την σειρά μου να πάνε όλα καλά και να κρατάς το μωράκι σου αύριο και να χαίρεσε!!!!

 

:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φοβερή η μητέρα σου demaki....

 

Ευχόμαι και εγώ με την σειρά μου να πάνε όλα καλά και να κρατάς το μωράκι σου αύριο και να χαίρεσε!!!!

 

:D:D:D:D:D

 

οντως κοριτσι μου ..η μαναουλα μου ειναι αψογη παντα ηταν...μακαρι να γινω αξια μανα σαν αυτην..

 

ΛΟΙΠΟΝ...μαλλον τελειωσαν τα ψεμματα και η συμφορουμιτισα κραταει τι νινι αγκαλια...

τελος το αγχος η αγωνια...ολα θα τα ξεχασει η καλη μου γιατι κραταει τι θαυμα στα χερια της....

πολυ χαιρομαι πραγματικα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γύρισα!!!!!:D

 

Οι γλυκές ευχές σας έπιασαν τόπο και όλα πήγαν καλύτερα από ό,τι τα περίμενα!

Στις 10:05 γεννήθηκε η μικρή μου και πρόλαβα να της δώσω ένα φιλάκι στο χειρουργείο πριν την πάνε να τη δει ο μπαμπάς της!

Ταλαιπωρήθηκα λίγο στο μαιευτήριο τις επόμενες μέρες (χάλια το Ιασώ κορίτσια, χάλια, :mad:ευτυχώς που είχα δίπλα μου δυο πολύ καλές κοπέλες και κάπως την παλεύαμε), άλλα από την περασμένη Παρασκευή είμαστε σπίτι μας και ξενυχτάμε παρέα με την κορούλα μας!

Είναι υγιέστατη παρ'όλο που γεννήθηκε μικρούλα, 2740γρ. και είναι τόσο φαγανούλα που μέσα σε μία εβδομάδα πήρε 330γρ. Δεν έκανε ούτε ίκτερο ούτε τίποτα!

Απλά από προχθές έχουμε λίγη δυσκοιλιότητα και ανησυχούμε, αλλά πιστεύω ότι θα τα κάνει τελικά τα κακά της σήμερα, που θα πάει...:oops::oops::oops:

Δεν μου αφήνει πολύ χρόνο γιατί θέλει να θηλάζει συνέχεια!

 

Πάντως για όσες ετοιμάζεστε να πάτε για καισαρική κορίτσια μη φοβάστε τίποτα! Είναι πιο εύκολα από όσο το φαντάζεσαι στην αρχή! Και μετά δεν σε αφήνουν να πονέσεις καθόλου, όποτε νιώσεις πόνο σου έχουν έτοιμα τα παυσίπονα!

 

Βέβαια, οι κοπέλες που γέννησαν με φτ. ήταν πολύ καλύτερα από εμάς μετά. Πάντως, 10 ημέρες μετά είμαι σαν να μην έκανα επέμβαση, λίγο μούδιασμα μόνο στις ραφές!

 

Σας ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές σας κορίτσια, εύχομαι και στις υπόλοιπες το ίδιο γλυκό αποτέλεσμα:P, σύντομα όλες να σφίξετε τα παιδάκια σας στην αγκαλιά σας και να σας αποτρελάνουν όπως με αποτρελαίνει εμένα η μικρή μου εδώ και 11 ημέρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου ζήσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εύχομαι τα καλύτερα για την οικογένειά σου!! Καλό κουράγιο, υπομονή και να απολαμβάνεις κάθε στιγμή με τη μπεμπούλα σου.............

 

Φιλιά.........

Link to comment
Share on other sites

να σας ζησει η μικρουλα σας και μπραβο σου που ο οργανισμος σου αντεδρασε τοσο καλα στην κτ.εισαι πολυ τυχερη μπραβο δωστην ενα γλυκο φιλακι σημερα και απο μας την κορακλα σου και καλο κουραγιο με τα ξενυχτια τωρα στην αρχη οσο για τα κακακια μην σε ανυσηχει οταν θηλαζουν μπορει να κανουν και 3-4 μερες να κανουν γτ το αφομιωνει ολο ο οργανισμος μου το χε πει ο παιδιατρος αυτο!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...