Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Τα κουφά και τα κουλά που συμβαίνουν μέσα στο σπίτι μας!!!

Recommended Posts

..Καθώς πήγαινα στο δωμάτιο του μικρού για να τον αλλάξω διαπίστωσα πως το λαμπατέρ στο δωματιό μας είναι αναμμένο!!! :shock: Θα τρελαθώ λέμε.. καλά μόνο του άναψε? :lol::lol: Έλα παναγιά μου πρωινιάτικα...

Διαφημίσεις

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Προσωπικα πιστεύω σε αυτα τα σημάδια...παράδειγμα...μια μέρα πριν μερικά χρόνια μια λάμπα στο πατρικό μου αναβοσβηνε μόνη της.πολλές φορές κ χωρίς να καεί.την επόμενη μέρα πήγαμε την μαμα μου νοσοκομείο με σοβαρό πρόβλημα υγείας. Έκτοτε η λάμπα λειτουργούσε μια χαρά...

εγω που εχω αρχισει να βλεπω πραγματα?

νομιζω οτι καποιος περναει απο πισω μου ενω πλενω τα πιατα κα αλλα πολλα.

τα προεορτια της σχιζοφρενειας

ΠΑΝΤΑ!!!! ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!!!

(δε κανω πλακα... επειδη εχω χασει τη μανα μου, μερικες φορες μου φαινεται πως ηρθε να δει αμα πλενω καλα τα πιατα... πολυ εντονη αισθηση)

Διαφημίσεις

Οι άνθρωποι που αγαπάμε κ "φεύγουν" είναι πάντα κοντά μας! Εγώ αυτό το νοιώθω πολύ έντονα στο πατρικό μου. Νοιώθω ότι μέσα στο δωμάτιο υπάρχει κ κάποιος άλλος...ο πατέρας μου.

ατο σπιτι που μενουμε ειμαστε οι πρωτοι που μπηκαμε.

γενικα με την ακρη του ματιου πιανω διαφορες κινησεις.

λετε να ειναι η γιαγια μου που πεθανε 3 ημερες μετα την γεννα της μπεμπας? ηταν ανθρωπος που πιστευε παρα πολυ κ ειχε την ικανοτητα να βλεπει κ να προβλεπει.απο τις τελευταιες κουβεντες που ειπε γιατι ηταν κ κατακοιτη ηταν οτι το μωρο θα ειναι κοριτσι

εγω που εχω αρχισει να βλεπω πραγματα?

τα προεορτια της σχιζοφρενειας

:roll::roll::roll: Κι εγω το παθαινω αυτο, πολυ εντονα τις τελευταιες μερες... Μαλιστα ηθελα να ανοιξω θεμα αλλα φοβηθηκα μην με πατε με ζουρλομανδυα... :roll::roll:

Διαφημίσεις

Ωχ Παναγία μου!!! Αγριεύτηκα βρε κορίτσια και είναι και βράδυ!!!

και είμαι και μόνη

μπρρρ

ε, μη πλυνεις πιατα!!!! :lol:

εγω εχω κατι μπιμπερο απλυτα, αλλα μια κουβεντα ειπα στο φυστικακι πριν το παρει ο υπνος.... "κανονισε τη πορεια σου... μονο ενα καθαρο μπιμπερο εχει μεινει... μεχρι να ξημερωσει, βγαλτη καθαρη μονο μ αυτο!!!"

TI ΚΟΙΝΌ EXEI MIA ΑΝΑΜΈΝΗ ΛΆΜΠΑ ME MIA ΠΕΘΑΜΈΝΗ ΓIAΓIA;χα χα χα.αχ αυτό MONO εμείς οι γυναίκες μπορούμε να το καταφέρουμε. Να πηγαίνουμε απ το ένα θέμα στο άλλο με τόση ευκολία κ χωρίς να το παίρνουμε χαμπάρι.χα χα. Ακόμα κ πνεύματα να είναι απ την στιγμή που είναι από αγαπημένα πρόσωπα γιατί να φοβάστε; ΔEN ΘEΛOYN TO KAKO ΣAΣ.

Διαφημίσεις

φοβάμαι λέμε βραδυάτικα!!!!!!!!!!!!

μπρρρρρρρρρ :shock::shock::shock::shock::shock:

θα επανέλθω το πρωί..

Ωχ προβλέπω να μας διηγήσε αύριο τους εφιάλτες που είδες....:-(

σιγα μη δει εφιαλτες η βαγγελιω, πρωτη φορα γιορτη με τη μπεμπα της!!!! χαμογελα θα δει, και γλυκες φατσες, και πατουσακια και μυτονια!!! :D

φοβάμαι λέμε βραδυάτικα!!!!!!!!!!!!

μπρρρρρρρρρ :shock::shock::shock::shock::shock:

θα επανέλθω το πρωί..

Ωχ προβλέπω να μας διηγήσε αύριο τους εφιάλτες που είδες....:-(

σιγα μη δει εφιαλτες η βαγγελιω, πρωτη φορα γιορτη με τη μπεμπα της!!!! χαμογελα θα δει, και γλυκες φατσες, και πατουσακια και μυτονια!!! :D

:-P

ηθελα και εγω να ανοιξω ενα τετοιο θεμα και με προλαβατε.

πριν κατι χρονια ειχα χασει κατι πραγματα.

1 καπακι κοκα κολας που επεσε απο τα χερια μου, το ενοιωθα πανω στο σωμα μου, το ακουσα που επεσε και εξαφανιστηκε.να σημειωσω οτι εκει δεν εχει ουτε χαλι να κρυφτει ουτε να χωθει κατω απο ντουλαπι μπορουσε να μπει.ενας τετραγωνος αδειος χωρος στο πατωμα,και δεν ειχα ακομη τον σκυλο μου για να το παρει.

εχασα και το αντικλεπτικο κομματι το ραδιοcd του αυτοκινητου που το ειχα πανω στο ενυδρειο οπως καθε μερα.πηρα της ξαδελφης μου που ειχαμε το ιδιο και εκεινη δεν το χρησιμοποιουσε και απο το ιδιο σημειο χαθηκε και αυτο.(εχω 2 ραδιοcd αχρηστα τωρα.)

πριν 2 βδομαδες εξαφανιστηκαν 2 πιπιλες που τις αφησα στο γραφειο του υπολογιστη.τη μια την βρηκα προχθες αναμεσα στην μπαλκονοπορτα και την σιτα στο μπαλκονι στο οποιο μπαινοβγαινω τουλαχιστον 10 φορες την μερα και αλλες ποσες που κραταω την μικρη στο τζαμι και χαζευει εξω οποτε ειμαι χαμηλα και θα μπορουσα να την δω.

τωρα για τις σκιες και τις παρουσιες εχω να σας πω οτι το 98 που χασαμε τον παππου μου και 40 μερες μετα περνουσα μπροστα απο το σπιτι του που το ειχαμε δωσει για να χτιστει πολυκατοικια,εβρεχε καταρακτωδος και δεν μπορουσα να περασω τον δρομο απεναντι γιατι ειχε πλημμυρισει το συμπαν και ενοιωσα ενα αγγιγμα στον ωμο μου το οποιο ουσιαστικα με οδηγησε σε ενα δρομο που τουλαχιστον περασα χωρις να γινουν βαρκες οι μποτες μου.

αυτα.σορρυ για το μεγαλο ποστ.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Στο σπιτι που νοικιαζουμε εμενε μια οικογενεια πριν της οποιας ο αντρας πεθανε. Οχι μεσα στο σπιτι αλλά σε ατυχημα(ηταν πιλοτος)

Καμια φορα νιωθω σκιες στο σπιτι, δεν ξέρω αν εχει σχεση με τον πρωην ενοικο ή με καποιο αλλο ατομο.

Καμια φορα νιωθω καποιος να με αγγιζει...

Τι να πω... οσο για πραγματα που χανονται λες και καποιος τα παιρνει επιτηδες, για λαμπατερ που αναβουν μονα τους... δεν ξερω γιατι εχω πιασει τον εαυτο μου να τα αναβω ασυναισθητα και να προσπαθω να καταλαβω πως αναψε...

τα παιχνιδια του μυαλου....

Και εγώ που τα τελευταία χρόνια από την κούραση και την βιασύνη δεν έχω δει / ακούσει ποτέ τίποτα μετά από αυτά που διάβασα με βλέπω να τρέμω το βράδυ.... :?:shock:

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

2 φορές, έχουν πάρει μπροστά παιχνιδάκια με μουσικούλα μόνα τους!!

Θυμάμαι, την μία φορά, πήγαινα την μπουμπού μου για ύπνο αγκαλιά να την βάλω στο κρεβάτι της και με το που πατάω το πόδι μου στο (σκοτεινό) της δωμάτιο αρχίζει αυτό μόνο του! Μια τσουλιθρίτσα πλαστική, που όταν έβαζες πάνω παιδάκι, αυτά τα little people, πατιώταν ένα κουμπί και ακουγόταν παιδικά γελάκια και μουσικούλα! Μιλάμε κατουρήθηκα!

Και την άλλη φορά με ένα τρενάκι στο σαλόνι, ετοιμαζόμασταν 1 η ώρα τα μεσάνυχτα με τον σύζηξ να πάμε για ύπνο, σβήνουμε τα φώτα στο σαλόνι και ξαφνικά αρχίζει και παίζει η μουσικούλα του!!! Παγώσαμε και οι δύο!!

How spooky is that...??!!!

2 φορές, έχουν πάρει μπροστά παιχνιδάκια με μουσικούλα μόνα τους!!

Θυμάμαι, την μία φορά, πήγαινα την μπουμπού μου για ύπνο αγκαλιά να την βάλω στο κρεβάτι της και με το που πατάω το πόδι μου στο (σκοτεινό) της δωμάτιο αρχίζει αυτό μόνο του! Μια τσουλιθρίτσα πλαστική, που όταν έβαζες πάνω παιδάκι, αυτά τα little people, πατιώταν ένα κουμπί και ακουγόταν παιδικά γελάκια και μουσικούλα! Μιλάμε κατουρήθηκα!

Και την άλλη φορά με ένα τρενάκι στο σαλόνι, ετοιμαζόμασταν 1 η ώρα τα μεσάνυχτα με τον σύζηξ να πάμε για ύπνο, σβήνουμε τα φώτα στο σαλόνι και ξαφνικά αρχίζει και παίζει η μουσικούλα του!!! Παγώσαμε και οι δύο!!

How spooky is that...??!!!

αχ υτό το έχω πάθει και γω με το γοιίνι που όταν του κουνάς κάτι κουνιέται και τραγουδάει...

Μιλάμε την ώρα που πήγαινε να με πάρει ο ύπνος πετάχτηκα επάνω απο τη μουσική του.

αλλά την επόμενη μέρα συνηδητοποίησα οτι καμια φορά κάποια πράγματα κουνιούνται ή τρίζουν απο μόνα τους ή απο διαστολή συστολή όπως κάνουν τα ντουλάπια οταν ειναι όλα ήρεμα και ήσυχα οπότε το συνδύασα έτσι και νομίζω οτι όλα έχουν εξήγηση δεν χρειάζεται να το κάνουμε ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΥ

Στο πρώτο σπίτι που είχαμε νοικιάσει με το Νικο ήμουν σίγουρη ότι είχα δει σκιά στο μπαλκόνι να περπατάει και είχα ρωτήσει το Νικο αν ήταν εκεινος έξω και μου αρνήθηκε. Οταν του είπα ότι είδα κάποιον εξω μου ειπε να πάω να ξεκουραστώ....

Εκτός από το αεράκι που ένιωσα (και είμαι σίγουρη ότι το ένιωσα) 2 μέρες αφου έφυγε ο Νικος δεν έχω δει τίποτα. Αεράκι έχω ξανανιώσει, αλλά δεν ξέρω αν ήταν στον ύπνο μου, αν ήταν από χαραμάδα πόρτας ή στην προσπαθεια μου να τον αισθανθώ να παρανόησα. Πολλές φορές όταν κοιμούνται τα παιδιά μετά εγώ στο σπιτι ψάχνω να βρω ένα σημάδι, κοιτάω γύρω γύρω, αλλά τίποτα.... πάντως η ιδέα του αντρός μου σε πνεύμα δεν με αγριευει καθόλου... ίσα ίσα μάλλον θα με ανακουφιζε..

Στο πρώτο σπίτι που είχαμε νοικιάσει με το Νικο ήμουν σίγουρη ότι είχα δει σκιά στο μπαλκόνι να περπατάει και είχα ρωτήσει το Νικο αν ήταν εκεινος έξω και μου αρνήθηκε. Οταν του είπα ότι είδα κάποιον εξω μου ειπε να πάω να ξεκουραστώ....

Εκτός από το αεράκι που ένιωσα (και είμαι σίγουρη ότι το ένιωσα) 2 μέρες αφου έφυγε ο Νικος δεν έχω δει τίποτα. Αεράκι έχω ξανανιώσει, αλλά δεν ξέρω αν ήταν στον ύπνο μου, αν ήταν από χαραμάδα πόρτας ή στην προσπαθεια μου να τον αισθανθώ να παρανόησα. Πολλές φορές όταν κοιμούνται τα παιδιά μετά εγώ στο σπιτι ψάχνω να βρω ένα σημάδι, κοιτάω γύρω γύρω, αλλά τίποτα.... πάντως η ιδέα του αντρός μου σε πνεύμα δεν με αγριευει καθόλου... ίσα ίσα μάλλον θα με ανακουφιζε..

να σου πω κατι... πιστευω μ ολη μου τη δυναμη, μ ολη μου τη καρδια, πως ειναι πανω απο τα παιδια του....

αν εφευγα απο τη ζωη σημερα, και οντως υπαρχει αυτο που λεμε ψυχη, θα ημουνα συνεχεια πανω απο το μωρο...