Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ψηφοφορια για την αναδειξη αρχηγου (γονεα παιδιου με υποσπαδια)


Recommended Posts

Καλησπερα.

Θα ηθελα να προτεινω να κανουμε ψηφοφορια για τη αναδειξη αρχηγου -γονεα παιδιου με υποσπαδια. Ο λογος που προτεινω την ψηφοφορια ειναι η δημιουργια μια λιστας με επιτυχημενα αλλα και αποτυχημενα χειρουργεια των παιδιων μας απο γιατρους για να εχουμε να δωσουμε στοιχεια σε γονεις που ειναι πελαγωμενοι και δεν ξερουν που να απευθυνθουν.Η λιστα αυτη δεν θα δωθει στη δημοσιοτητα αλλα μετα την αναδειξη αρχηγου αυτος θα΄

1) αναλαβει να συγκεντρωσει τα ονοματα σε μια σειρα

2) θα ζητα και θα δεχεται τη βοηθεια των μελων τα οποια με τη σειρα τους θα ειναι υποχρεωμενα να τον βοηθησουν

3)δεν θα δωσει ποτε τη λιστα σε κανεναν μεσω μειλ η σε π.μ. αλλα μονο τηλεφωνικα και αφου πρωτα ο γονεας που ενδιαφερεται να την παρει εχει δωσει ονομα,επιθετο και τηλεφωνο σπιτιου για να τσεκαριστει αν ειναι υπαρκτο προσωπο, γιατι διαπιστωθηκε απο μενα προσωπικα το αντιθετο.

4)και αν σκεφτειτε τιποτε αλλο τα λεμε στην πορεια, να δουμε και πως θα κυλαει το πραγμα.

5)προτεινω ο αρχηγος να ορκιστει οτι δεν θα χρηματιστει ποτε για να προσθεσει η να αφαιρεσει ονοματα απο τη λιστα αυτη και θα τη δινει κατα την κριση του και μονο για καλο σκοπο

Εγω προτεινω για αρχηγο τη Λεγκω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα.

Θα ηθελα να προτεινω να κανουμε ψηφοφορια για τη αναδειξη αρχηγου -γονεα παιδιου με υποσπαδια. Ο λογος που προτεινω την ψηφοφορια ειναι η δημιουργια μια λιστας με επιτυχημενα αλλα και αποτυχημενα χειρουργεια των παιδιων μας απο γιατρους για να εχουμε να δωσουμε στοιχεια σε γονεις που ειναι πελαγωμενοι και δεν ξερουν που να απευθυνθουν.Η λιστα αυτη δεν θα δωθει στη δημοσιοτητα αλλα μετα την αναδειξη αρχηγου αυτος θα΄

1) αναλαβει να συγκεντρωσει τα ονοματα σε μια σειρα

2) θα ζητα και θα δεχεται τη βοηθεια των μελων τα οποια με τη σειρα τους θα ειναι υποχρεωμενα να τον βοηθησουν

3)δεν θα δωσει ποτε τη λιστα σε κανεναν μεσω μειλ η σε π.μ. αλλα μονο τηλεφωνικα και αφου πρωτα ο γονεας που ενδιαφερεται να την παρει εχει δωσει ονομα,επιθετο και τηλεφωνο σπιτιου για να τσεκαριστει αν ειναι υπαρκτο προσωπο, γιατι διαπιστωθηκε απο μενα προσωπικα το αντιθετο.

4)και αν σκεφτειτε τιποτε αλλο τα λεμε στην πορεια, να δουμε και πως θα κυλαει το πραγμα.

5)προτεινω ο αρχηγος να ορκιστει οτι δεν θα χρηματιστει ποτε για να προσθεσει η να αφαιρεσει ονοματα απο τη λιστα αυτη και θα τη δινει κατα την κριση του και μονο για καλο σκοπο

Εγω προτεινω για αρχηγο τη Λεγκω

6) Επισης δεν θα διαβασει ποτε και σε κανενα ενδιαφερομενο ονομα γιατρου με αποτυχημενο χειρουργειο αλλα αν ο ενδιαφερομενος πει ονομα γιατρου που ετοιμαζεται να παει και ειναι στη λιστα της αρχηγου το ονομα του ως αποτυχια θα πρεπει η αρχηγος να προηδοποιησει τον ενδιαφερομενο για τις προοπτικες!

7)Να δινει ακομη και τηλεφωνα σπιτιων μας (εγω δεχομαι) για περισσοτερες λεπτομεριες -αν ειναι κατα την κριση του πολυ μεγαλη αναγκη.

τελος εγω για τον δικο μου γιατρο εχω μαρτυριες -εκτος απο μαμα νεφελης που δεν τελειωσε και ειναι λογικο αλλων τριων ατομων και μπορω αφου πρωτα ρωτησω να τα δωσω για βεβαιωση σε καθε ενδιαφερομενο!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μυστική;

Αν δεν έχουν πρόβλημα οι αντμίν θα βάλουμε σε μια σειρά τους χειρούργους από τους οποίους είμαστε ευχαριστημένοι, δημόσια.

Στις άλλες ειδικότητες γιατί γίνεται;

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μυστική;

Αν δεν έχουν πρόβλημα οι αντμίν θα βάλουμε σε μια σειρά τους χειρούργους από τους οποίους είμαστε ευχαριστημένοι, δημόσια.

Στις άλλες ειδικότητες γιατί γίνεται;

πλακα κανεις? θελεις να βρουμε μπελα και να τρεχουμε? ενταξη για τις επιτυχιες αλλα για τις αποτυχιες και σε λιστα ? οχι διαγραφη να δεις τι θα παρουμε!!χε.χε.χε

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις... λες και έχουμε στα χέρια μας κανένα τρελό απόρρητο που δεν πρέπει να διαρρεύσει. Σιγά πια... Δε θα πούμε τίποτα κακό.

θα πούμε όλες που κάναμε και τι και ποια η έκβαση. Αυτό. Τίποτε άλλο.

Ο καθένας θα βγάζει τα συμπεράσματα από μόνος του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πλακα κανεις? θελεις να βρουμε μπελα και να τρεχουμε? ενταξη για τις επιτυχιες αλλα για τις αποτυχιες και σε λιστα ? οχι διαγραφη να δεις τι θα παρουμε!!χε.χε.χε

 

 

Ρε σεις... ξαναλέω (δεν το πιάσατε την προηγούμενη φορά)

Για τις αποτυχίες είναι υπεύθυνοι οι ιστοί του παιδιού.

 

Αχ.. αρχείο θα πάμε....:P

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις? θελεις να βρουμε μπελα και να τρεχουμε? ενταξη για τις επιτυχιες αλλα για τις αποτυχιες και σε λιστα ? οχι διαγραφη να δεις τι θα παρουμε!!χε.χε.χε

 

Λίστα με χειρούργους που ξέρουμε κι εμπιστευόμαστε κορίτσι μου! Δε θα κάνουμε αρνητική λίστα.

 

θα πούμε όλες που κάναμε και τι και ποια η έκβαση. Αυτό. Τίποτε άλλο. Ο καθένας θα βγάζει τα συμπεράσματα από μόνος του.

 

ΑΥΤΟ ακριβώς!

 

Έλεος, λες και λίστα με κατασκόπους της CIA θα ετοιμάσουμε. :rolleyes:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Λίστα με χειρούργους που ξέρουμε κι εμπιστευόμαστε κορίτσι μου! Δε θα κάνουμε αρνητική λίστα.

 

 

 

ΑΥΤΟ ακριβώς!

 

Έλεος, λες και λίστα με κατασκόπους της CIA θα ετοιμάσουμε. :rolleyes:

Κανει να πω ονομα δημοσιου νοσοκομειου και ονοματα γιατρων που χειρουργησαν το γιο μου με αποτυχια? και αν μου κανουν μυνηση θα ερχεστε κι εσεις μαζι?

 

αλλα ακομη και τις επιτυχιες να γραψουμε κι αυτο πρεπει να γινει μετα απο καποιο διαστημα

δηλαδη 2μηνο για να χαιρομαστε και εξαμηνο για σιγουρια!! Επισης ο γονεας θα πρεπει να εχει δει το παιδι να ουρει φυσιολογικα και χωρις πανα αρκετες φορες και να ειναι βεβαιος εκατο τα εκατο!

Link to comment
Share on other sites

Κανει να πω ονομα δημοσιου νοσοκομειου και ονοματα γιατρων που χειρουργησαν το γιο μου με αποτυχια? και αν μου κανουν μυνηση θα ερχεστε κι εσεις μαζι?

 

Aχ, θα με τρελάνεις!!!

 

Λίστα με γιατρούς που ΞΕΡΟΥΜΕ κι ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΣΤΕ! Όχι με τους άλλους! ;)

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανει να πω ονομα δημοσιου νοσοκομειου και ονοματα γιατρων που χειρουργησαν το γιο μου με αποτυχια? και αν μου κανουν μυνηση θα ερχεστε κι εσεις μαζι?

 

Είναι και αυτό μια άποψη.

Όλες μαζί θα πάμε Αγάπη μου!

αχααχαχχαχαχ

Με πούλμαν!

Link to comment
Share on other sites

Aλλά επιμένω ότι πρέπει να γράψουμε όλοι, σε μια λίστα, τα ονόματα των παιδοχειρούργων με τους οποίους είμαστε ευχαριστημένες, ΟΠΩΣ και σ' άλλα τόπικ γράφονται ονόματα παιδιάτρων, γυναικολόγων, κλπ.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτό μια άποψη.

Όλες μαζί θα πάμε Αγάπη μου!

αχααχαχχαχαχ

Με πούλμαν!

ναι σιγα ... σε ειδα σε στιγμη κρισης και καταλαβα φιλενας!! καλυτερα λιστα με αυτους που εμπιστευομαστε!! Αλλα ρε κοριτσια αν ο γιατρος ειναι καλος αλλα καθηκαρος σαν ανθρωπος -ξερω εναν ειναι σωστο να τον προτεινουμε η οχι???? αγγελομανα πες κι εσυ! πεστε ολες

αααα... και αρνουμε την αρχηγια για να μπορω να αποχωρησω χωρις τυψεις αλλα η παρεα σας κοριτσια ειναι σουπερ........

καλα εκανες και μ εδωσες και γω Λεγκω ψηφιζω γιατι νομιζω θα εχει συνεχεια εδω η κοπελα και να ειμαι κι εγω ησυχη

 

καλα κοριτσια πρεπει να παρω την κορη απο το λυκειο, οριστε ραντευου για το βραδυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε παιδιά ναι! Το θέμα είναι να φτιάχνει τα πουλιά σωστά.

Να ξέρει τη δουλειά του. Όποιος και αν είναι.

 

 

Και εγώ Λέγκω ψηφίζω (αφού δεν θέλει η πιο παλιά)...

Μυστική ή φανερή η λίστα, το θέμα είναι να υπάρχουν κάπου.

 

και αυτό που μπορούμε να κάνουμε για να αποφύγουμε τα ευτράπελα

είναι να στείλουμε όλοι πμ στην αρχηγό... καλή ώρα... στη Λέγκω

με το όνομα του γιατρού μας και να δημοσιεύσει απλά τη λίστα.

Χωρίς άλλες λεπτομέρειες... πχ ποιος γονιός έδωσε το όνομα.

Αυτό... τί λετε;

Δε νομίζω να απαγορεύεται αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ρε να σας χέσω τι λέτε και δεν προλαβαίνω να διαβάσω; Κι εγώ θα προτιμούσα κάτι φανερό εδώ στο φόρουμ... Καταρχήν του τι είδους υποσπαδία είχε το παιδί και πόσα χειρουργία έκανε και τέλος ποιος έκανε το επιτυχημένο χειρουργίο. Απο κει και κι αν κάποιος ρωτήσει για γιατρο που δεν θεωρούμε καλό μπορούμε να τον ενημερώσουμε. Μπορούμε απλά να σημειώσουμε σε ποιους γιατρούς έχει πάει ο καθένας που δεν έιναι κάτι κακο. ΑΔΥΝατον να γραψω αλλα δ32δεχο4μαι παρεμ2βαση απο; νικολα ξαςεφυγασαασα

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

και αυτό που μπορούμε να κάνουμε για να αποφύγουμε τα ευτράπελα

είναι να στείλουμε όλοι πμ στην αρχηγό... καλή ώρα... στη Λέγκω

με το όνομα του γιατρού μας και να δημοσιεύσει απλά τη λίστα.

Χωρίς άλλες λεπτομέρειες... πχ ποιος γονιός έδωσε το όνομα.

Αυτό... τί λετε;

Δε νομίζω να απαγορεύεται αυτό...

 

Συμφωνώ κι αφού δέχτηκε η Λέγκω, θα της στείλω τα στοιχεία του γιατρού μου.

 

Άντε βρε Λέγκω, άξια! :mrgreen:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Φυγαμεεεεεεεεεεεε, μπαινω πιο μετα γιατι δεχομαι και εγω επιθεση απο τους ταλιμπαν οποτε αν καταλαβα γραφω τι εχει και πιους γιατρους εχω δει εως τωρα??? και πιοι τον χειρουργεισαν?? σωστα τα λεω???

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις ποιος δεχτηκε και τι; :)

Λοιπον η ψηφοφορια δεν εχει νοημα γιατι ολες μπορουμε να το κανουμε μια και το μοναδικό που χρειάζεται είναι μαμάδες που θέλουν όσο είναι εφικτο να μην ταλαιπωρηθεί κανένα άλλο παιδάκι ή γονεις. Άρα το ερώτημα είναι ποια πιστεύει ότι είναι σε θέση να το κάνει. Π.χ εγώ ειδικά αυτον τον καιρό νοιώθω τόσο πελαγωμένη με τα πάντα, που δεν νομίζω ότι αυτή τη στιγμή μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο παρόλο που δεν είναι τίποτα επιστημονικό (αυτή τη στιγμή γράφω με τον νικόλα στο μάρσιπο να κοιμάται).

Απ'την άλλη κάτι φανερό σαν και αυτό που ανέφερα πριν που δεν νομίζω ότι θα δημιουργήσει κανένα θέμα με δικηγόρους ούτε τίποτα δεν θα χρειαστει κάποιο άτομο συγκεκριμένα, όλες μαζι θα το φτιάξουμε. Επίσης, αν υπάρξει το παραμικρό πραγματικό πρόβλημα με δικηγόρους οι διαχειριστές απλά θα σβήσουν τα ονοματα και έληξε το θέμα. Όπως και να χει από το φόρουμ αυτό δεν νομίζω κανένας να αντιμετωπίσει θέμα με δικηγόρους, όλες είμαστε με ψευδόνυμα και η διαχείριση ξέρει να προστατεύει τα μέλη του!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, τι είναι η υποσπαδία?

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, τι είναι η υποσπαδία?

Η παθηση λεγετε υποσπαδιας και αφορα αγορια που εχουν την ουρηθρα σε αλλο σημειο και οχι στη βαλανο του πεους. Και αναλογα σε ποιο σημειο του πεους βρισκεται εχει και ονομασιες, π.χ. αν ειναι στη μεση του πεους λεγεται μεσοπεικος!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απο το πρωι γραφω και βγαινω εκτος συνδεσης και δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται!

Σκεφτηκα να γραψω και να ειναι μονιμο ,οπως το, δικια τους η κριση, ξεσηκωμος η λυση της Λεγκως, ενα κειμενακι

π.χ. ο γιος μου ηταν οσχεοπεικος υποσπαδιας και χειρουργηθηκε τον Ιουνιο του 2009 απο τον Ahmed.T.Hadidi

το βρισκεται χαζο να εφαρμοστει? αλλα αν γινει (εγω δενξερω να το κανω) θα πρεπει να ειμαστε σιγουρες για το αποτελεσμα πανω στο παιδι μας. Ομως ειναι πολλες απο μας (κι εγω) που εχουμε χειρουργεια στο ενεργητικο μας που δεν θεωρουνταν αποτυχια πληρη αλλα τα υποστηκαμε!! Θα τα γραψουμε και αυτα ? ηηη θα λεμε ειχα 9 αποτυχημενα -οπως εγω - και ενα πετυχημενο απο τον Χαντιντι? Πεστε μου τη γνωμη σας,οοοοποτε μπορειτε!!!!

φιλουκια

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις ποιος δεχτηκε και τι; :)

Λοιπον η ψηφοφορια δεν εχει νοημα γιατι ολες μπορουμε να το κανουμε μια και το μοναδικό που χρειάζεται είναι μαμάδες που θέλουν όσο είναι εφικτο να μην ταλαιπωρηθεί κανένα άλλο παιδάκι ή γονεις. Άρα το ερώτημα είναι ποια πιστεύει ότι είναι σε θέση να το κάνει. Π.χ εγώ ειδικά αυτον τον καιρό νοιώθω τόσο πελαγωμένη με τα πάντα, που δεν νομίζω ότι αυτή τη στιγμή μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο παρόλο που δεν είναι τίποτα επιστημονικό (αυτή τη στιγμή γράφω με τον νικόλα στο μάρσιπο να κοιμάται).

Απ'την άλλη κάτι φανερό σαν και αυτό που ανέφερα πριν που δεν νομίζω ότι θα δημιουργήσει κανένα θέμα με δικηγόρους ούτε τίποτα δεν θα χρειαστει κάποιο άτομο συγκεκριμένα, όλες μαζι θα το φτιάξουμε. Επίσης, αν υπάρξει το παραμικρό πραγματικό πρόβλημα με δικηγόρους οι διαχειριστές απλά θα σβήσουν τα ονοματα και έληξε το θέμα. Όπως και να χει από το φόρουμ αυτό δεν νομίζω κανένας να αντιμετωπίσει θέμα με δικηγόρους, όλες είμαστε με ψευδόνυμα και η διαχείριση ξέρει να προστατεύει τα μέλη του!

 

Nαι ρε παιδια εχει δικιο το Λενιώ εγω πιο πολυ πλακα εκανα για τον αρχηγό, λοιπον να ανοιξουμε αλλο ποστ που να γράφει τι??? ονομα παιδοχειρουργου για υποσπαδία???

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λεγκω εισαι αρχηγος πια και επισημα, τα συγχαρητηρια μου ,αλλα η αρχηγια σου θα αργησει γιατι χρειαζεται οργανωση!

Μολις καταφερω να κλεψω χρονο θα κανω μερικα σχεδια που εχω κατα νου και θα στα στειλω!χε,χε,χε,χε,

Να σας πω ομως αστεια-αστεια να κανει καθε μια ,μια προταση για, το πως θα μπορεσουμε να βοηθησουμε εναν πελαγωμενο να μην τη πατησει και τραβιεται τζαμπα το παιδι του!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...