Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κολικοί και πρόβλημα στο τάισμα


Naka

Recommended Posts

Το μωράκι μου είναι τώρα 40 ημερών.Εδώ και 20 μέρες περίπου αρχίσαν τα πονάκια μας.Κλάμα μέχρι σκασμού!!!Οπότε αρχίσαμε τα τσαγάκια.Μάραθο το πρωί και χαμιμήλι το βράδυ.Κάποιες μέρες είμαστε σχεδόν καλά και κάποιες μέρες,ώρες με γκρίνια και κλάμα.Τα γεύματα της είναι κάθε 2-3 ώρες και το βράδυ μπορεί και 4. Η ποσότητα από 30 ml εώς και 110ml. Συνήθως όμως είναι γύρω στα 60-70ml.

Οι απορίες μου και σας παρακάλω...τα φώτα σας!!!!

1)Σήμερα είναι η τρίτη μέρα που δεν έχει κάνει κακά (πίνει δικό μου γάλα, με μπιμπερό).Πόσο να περιμένω?

2)Να την πιέζω να φάει για να μεγαλώσει τα διαστήματα?Να τρώει περισσότερο και λιγότερες φορές την ημέρα?

3)αντιμετωπίζουμε ένα πρόβλημα τις τελευταίες μέρες και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε.Ενω αρχίζει να τρώει, τρώει λαίμαργα, ακούγεται ότι το στομάχι της είναι ένας άδειος τενεκές, πίνει 2-3 γουλιές και αρχίζει να πνίγεται και να κλαίει μέχρι σκασμού.Ηρεμεί μόνο αν την γυρίσεις μπρούμητα ή αν την κάνεις βόλτα.Ρεύεται ή αερίζεται συνήθως σε όλη αυτή την διάρκεια, και τότε ηρεμεί λίγο.Το αποτέλεσμα?Πίνει λίγο και το περισσότερο το φτύνει όταν πνίγεται και κλαίει συνέχεια.Αυτό δεν γίνεται σε κάθε γεύμα, σε κάποια τρώει κανονικά. Το έχει αντιμετωπίσει καμμιά σας?Δώστε μου τα φώτα σας!!!Την βλέπω έτσι και μου έρχεται να βάλω τα κλάματα!!!

eNortjK1UjI2Mrc0ULIGXDASsQKh86.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το μωράκι μου είναι τώρα 40 ημερών.Εδώ και 20 μέρες περίπου αρχίσαν τα πονάκια μας.Κλάμα μέχρι σκασμού!!!Οπότε αρχίσαμε τα τσαγάκια.Μάραθο το πρωί και χαμιμήλι το βράδυ.Κάποιες μέρες είμαστε σχεδόν καλά και κάποιες μέρες,ώρες με γκρίνια και κλάμα.Τα γεύματα της είναι κάθε 2-3 ώρες και το βράδυ μπορεί και 4. Η ποσότητα από 30 ml εώς και 110ml. Συνήθως όμως είναι γύρω στα 60-70ml.

Οι απορίες μου και σας παρακάλω...τα φώτα σας!!!!

1)Σήμερα είναι η τρίτη μέρα που δεν έχει κάνει κακά (πίνει δικό μου γάλα, με μπιμπερό).Πόσο να περιμένω?

2)Να την πιέζω να φάει για να μεγαλώσει τα διαστήματα?Να τρώει περισσότερο και λιγότερες φορές την ημέρα?

3)αντιμετωπίζουμε ένα πρόβλημα τις τελευταίες μέρες και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε.Ενω αρχίζει να τρώει, τρώει λαίμαργα, ακούγεται ότι το στομάχι της είναι ένας άδειος τενεκές, πίνει 2-3 γουλιές και αρχίζει να πνίγεται και να κλαίει μέχρι σκασμού.Ηρεμεί μόνο αν την γυρίσεις μπρούμητα ή αν την κάνεις βόλτα.Ρεύεται ή αερίζεται συνήθως σε όλη αυτή την διάρκεια, και τότε ηρεμεί λίγο.Το αποτέλεσμα?Πίνει λίγο και το περισσότερο το φτύνει όταν πνίγεται και κλαίει συνέχεια.Αυτό δεν γίνεται σε κάθε γεύμα, σε κάποια τρώει κανονικά. Το έχει αντιμετωπίσει καμμιά σας?Δώστε μου τα φώτα σας!!!Την βλέπω έτσι και μου έρχεται να βάλω τα κλάματα!!!

εγω παντως στο γιο μου εδινα σιροπι καρμινο που ειναι φυτικο και περνανε αμασως οι κολικοι.αν θες ρωτα τον γιατρο σας για το σιροπι αυτο.ειναι καταπληκτικο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
Το μωράκι μου είναι τώρα 40 ημερών.Εδώ και 20 μέρες περίπου αρχίσαν τα πονάκια μας.Κλάμα μέχρι σκασμού!!!Οπότε αρχίσαμε τα τσαγάκια.Μάραθο το πρωί και χαμιμήλι το βράδυ.Κάποιες μέρες είμαστε σχεδόν καλά και κάποιες μέρες,ώρες με γκρίνια και κλάμα.Τα γεύματα της είναι κάθε 2-3 ώρες και το βράδυ μπορεί και 4. Η ποσότητα από 30 ml εώς και 110ml. Συνήθως όμως είναι γύρω στα 60-70ml.

Οι απορίες μου και σας παρακάλω...τα φώτα σας!!!!

1)Σήμερα είναι η τρίτη μέρα που δεν έχει κάνει κακά (πίνει δικό μου γάλα, με μπιμπερό).Πόσο να περιμένω?

2)Να την πιέζω να φάει για να μεγαλώσει τα διαστήματα?Να τρώει περισσότερο και λιγότερες φορές την ημέρα?

3)αντιμετωπίζουμε ένα πρόβλημα τις τελευταίες μέρες και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε.Ενω αρχίζει να τρώει, τρώει λαίμαργα, ακούγεται ότι το στομάχι της είναι ένας άδειος τενεκές, πίνει 2-3 γουλιές και αρχίζει να πνίγεται και να κλαίει μέχρι σκασμού.Ηρεμεί μόνο αν την γυρίσεις μπρούμητα ή αν την κάνεις βόλτα.Ρεύεται ή αερίζεται συνήθως σε όλη αυτή την διάρκεια, και τότε ηρεμεί λίγο.Το αποτέλεσμα?Πίνει λίγο και το περισσότερο το φτύνει όταν πνίγεται και κλαίει συνέχεια.Αυτό δεν γίνεται σε κάθε γεύμα, σε κάποια τρώει κανονικά. Το έχει αντιμετωπίσει καμμιά σας?Δώστε μου τα φώτα σας!!!Την βλέπω έτσι και μου έρχεται να βάλω τα κλάματα!!!

χαιρετω και γω εχω μια απο τα ιδια ακριβως, τελικα βρηκες καμια ακρη?

Υ.Γ. Αστο τωρα ειδα την ημερομηνια καταχωρησης μαλλον τωρα θα ειναι αρραβωνισμενη χεχεχε!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ..ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΕΙΑ..ΤΩΡΑ ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΣΟΥ..1)ΚΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΩΣ Κ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΕΛΑΦΡΙΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΑΣΑΖΑΚΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΠΑΝΕ ΟΙ ΔΕΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΡΟΛΟΓΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟ ΕΝΤΕΡΑΚΙ Κ ΕΤΣΙ ΝΑ ΕΠΕΛΘΕΙ Η ΕΚΕΝΩΣΗ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΔΑΚΙ Η ΜΠΟΡΕΙΣ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΛΙΓΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟΥ..2) ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΙΕΣΕΙΣ ..ΑΣΕ ΤΗΝ ΝΑ ΦΑΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ Κ ΟΠΩΤΕ ΘΕΛΕΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ Κ ΕΚΕΙΝΟ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΕΜΦΥΤΟ ΜΕΝ ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΟ ΔΕ..ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΘΑ ΤΡΩΕΙ ΑΝΑ ΤΡΙΩΡΟ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΠΛΑ ΕΧΕ ΜΟΝΟ ΥΠΟΜΟΝΗ,3) ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΡΩΕΙ ΛΙΓΟ Κ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΡΕΨΙΜΑΤΑ Κ ΑΕΡΙΖΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΡΩΕΙ ΑΤΣΑΛΑ Κ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ ΑΕΡΑ..ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Κ ΠΙΝΑΕΙ ΜΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΛΑΙΜΑΡΓΑ Κ ΚΟΙΤΑΞΕ Κ ΤΗΝ ΘΥΛΗ ΤΟΥ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ..ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...