Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο ΤΕΒΕ


Recommended Posts

Κορίτσια πλησιάζει πάλι ο καιρός να δηλώσουμε γιατρούς στο ΤΕΒΕ. Επειδή αλλάζω τους γυναικολόγους του ταμείου στην τύχη και συνέχεια (καθώς τελικά πολλοί μόνο στα χαρτιά είναι του ταμείου και όλο κάτι γίνεται για να τους πληρώσεις τελικά την επίσκεψη), μήπως ξέρετε κάποιον καλό στα νότια (Ηλιούπολη, Αργυρούπολη, Γλυφάδα, Δάφνη) ή και στο κέντρο - Αμπελοκήπους; Είμαι κι έγγυος και θα ήθελα να έχω και κάποιον να με παρακολουθεί πέρα από τον γιατρό στο Έλενα που ελπίζω να βρω σύντομα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


προσωπικά έχω στα Βριλήσσια (κομματάκι μακριά αλλά είναι σούπερ γιατρός) τον Μπούγο Κωνσταντίνο είναι στη Γράμμου στα Βριλήσσια. (γράφει εύκολα εξετάσεις και είναι και καλός άνθρωπος)

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nat-left, αλλά όντως ψιλομακριά μου πέφτουν τα Βριλήσσια. Εσένα Νάντια ποια είναι η γιατρός σου; Σήμερα πέρασα από το ΟΑΕΕ, για να αλλάξω βιβλιάριο, το ξέρατε ότι πρέπει να αλλάξουμε βιβλιάριο ασθενείας; Διαφορετικά οι γιατροί δεν μπορούν να μας δώσουν παραπεμπτικό για εξετάσεις πια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ Ή ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ...

ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ Κ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΚΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 4000 :evil::evil::evil: (ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ Κ ΣΚΟΝΤΟ ΣΤΑ 3500 :roll: ) Κ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΠΡΙΝ 5 ΜΗΝΕΣ!

ΑΠΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ Κ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΤΟ ΙΚΑ!!

ΘΑ ΠΑΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ...

ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ....Η ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΘΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πριν μια εβδομαδα, επελεξα απο ΤΕΒΕ τον Ιβανωφ ως γυναικολογο.

Επρεπε να μου γραψει κατι εξετασεις. Πηγα στο ιατρειο του Τεταρτη εως τις 2 ελεγε το ωραριο. Πηγα 1.30 δεν ηταν εκει.

Πηγα ξανα μια αλλη μερα. Οταν τον ρωτησα για το ωραριο του, μου ειπε οτι τις Τετάρτες δεν παει στο ιατρείο μιας και παει ολες τις αλλες μερες. Και μου λεει μαλιστα" Για ποιον να ερθω την Τεταρτη για εσένα?" εννοούσε για εμενα του ΤΕΒΕ.

 

Δεν εδωσα σημασία. Του τηλεφωνησα πριν λιγο για να ρωτησω αν μπορω να παω να μου γραψει μια μαστογραφία και εκει που τον ρωταγα πληροφοριες για το θεμα κλεινει η γραμμή. Δεν καταλαβα τι εγινε και πηρα ξανα. Του λεω, "Γεια σας, νομιζω εκλεισε η γραμμη πριν..." και μου απανταει εκνευρισμενος "Τι θελεις τωρα, αν θες θες ελα να στην γραψω" Του απαντω " Γιατι εκνευριζεστε, υποτιθεται εισαστε ο γυναικολο...." και μου το κλεινει(προφανως για δευτερη φορα).

 

Δεν θα σχολιασω, το μονο που θελω να κανω ειναι να ενημερωσω για να γνωριζετε. Ειναι και μαιευτηρας στο Ντυναν.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα....!!!!!!!

 

λοιπον πριν απο χρονια, καμια 15αρια, ημουν μια εφηβη με ορμονικα προβληματα..πηγαινα λοιπον σε εναν με το δημοσιο, που ειχα τοτε, λογω του πατερα μου.επειδη τοτε δεν ειχα ολοκληρωμενες σχεσεις δεν μπορουσε να γραφει παραπανω μαιμου εξετασεις και να παιρνει λεφτα.

οποτε κπ μερα μου λεει σαρκαστικα και ειρωνικα"το σταματησα το δημοσιο..αν θες να ερχεσαι , θα μου δινεις 10000δρχ και μετα θα πηγαινεις στο ταμειο σου και θα παιρνεις 1000"εφυγα κλαιγοντας.

το αποτελεσμα..

πεθανε μετα απο 1 χρονο απο ανακοπη στην καινουρια βιλα που εφτιαχνε..

λυπηθηκα γιατι ηταν νεος ανθρωπος,καμια 50αρια τοτε, αλλα δεν ειχε την ιατρικη σαν λειτουργημα αλλα σαν επαγγελμα.

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομαδα, επελεξα απο ΤΕΒΕ τον Ιβανωφ ως γυναικολογο.

Επρεπε να μου γραψει κατι εξετασεις. Πηγα στο ιατρειο του Τεταρτη εως τις 2 ελεγε το ωραριο. Πηγα 1.30 δεν ηταν εκει.

Πηγα ξανα μια αλλη μερα. Οταν τον ρωτησα για το ωραριο του, μου ειπε οτι τις Τετάρτες δεν παει στο ιατρείο μιας και παει ολες τις αλλες μερες. Και μου λεει μαλιστα" Για ποιον να ερθω την Τεταρτη για εσένα?" εννοούσε για εμενα του ΤΕΒΕ.

 

Δεν εδωσα σημασία. Του τηλεφωνησα πριν λιγο για να ρωτησω αν μπορω να παω να μου γραψει μια μαστογραφία και εκει που τον ρωταγα πληροφοριες για το θεμα κλεινει η γραμμή. Δεν καταλαβα τι εγινε και πηρα ξανα. Του λεω, "Γεια σας, νομιζω εκλεισε η γραμμη πριν..." και μου απανταει εκνευρισμενος "Τι θελεις τωρα, αν θες θες ελα να στην γραψω" Του απαντω " Γιατι εκνευριζεστε, υποτιθεται εισαστε ο γυναικολο...." και μου το κλεινει(προφανως για δευτερη φορα).

 

Δεν θα σχολιασω, το μονο που θελω να κανω ειναι να ενημερωσω για να γνωριζετε. Ειναι και μαιευτηρας στο Ντυναν.

 

οι γιατροι του τεβε δεν ξερω πως την εχουν δει , λες κ δουλευουν τσαμπα κ μεις οι μλς δεν δινουμε λεφτα τοσο καιρο.το προβλημα τους ειναι επειδη δε παιρνουν χρηματα στα χερια. εδω εμεις εχουμε ενα παιδιατρο που οταν ληξει το ωραριο βγαινει κ λεει οσοι ειστε του τεβε να φυγετε......!!!!!!ασχετα αν εσυ εισαι με το μωρο αρρωστο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προσωπικά έχω στα Βριλήσσια (κομματάκι μακριά αλλά είναι σούπερ γιατρός) τον Μπούγο Κωνσταντίνο είναι στη Γράμμου στα Βριλήσσια. (γράφει εύκολα εξετάσεις και είναι και καλός άνθρωπος)

 

 

μηπως θα μπορουσες να δωσεις πιο πολλες πληροφοριες για αυτον τον γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

ε δε παμε καλα!!!ηθελα να ξερα υπαρχει κανενας γιατρος του δημοσιου που να ειναι ανρθωπος πανω απολα?καλα κανει λοιπον ο κοσμος και δε παει στο δημοσιο.θα μου πειτε και αν δεν εχεις αλλη επιλογη.ε εκει πιανονται και αυτοι και σου λενε αμα σαρεσει αμα δε σαρεσει τραβα να πληρωσεις.ε δε πανα πνιγουν!!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Του τεβε οι γιατροί πληρώνονται από το τέβε ένα σταθερό ποσό ασχέτως πόσους ασθενείς εξετάσαν, κι έτσι τους συμφέρει να ξεπετάν τους ασθενείς αυτούς,να τους μιλαν αποτομα για να μην ξαναπατήσουν εκεί,να, να, να....

Και έτσι καταλήγουμε όλοι στον ιδιωτικό γιατρό να τα σκάμε τα 70 ευρά για μια απλή κολπική εξέταση (και χωρίς απόδειξη αν δεν τους τη ζητήσεις παρακαλώ!)

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites

ε δε παμε καλα!!!ηθελα να ξερα υπαρχει κανενας γιατρος του δημοσιου που να ειναι ανρθωπος πανω απολα?καλα κανει λοιπον ο κοσμος και δε παει στο δημοσιο.θα μου πειτε και αν δεν εχεις αλλη επιλογη.ε εκει πιανονται και αυτοι και σου λενε αμα σαρεσει αμα δε σαρεσει τραβα να πληρωσεις.ε δε πανα πνιγουν!!!

 

Παντού υπάρχουν καλοί και κακοί γιατροί. Και στο δημόσιο και στο ΙΚΑ και ιδιώτες και σε όλα τα ταμεία. Ειμαι της άποψης πως δεν πρέπει να γενικεύουμε και να λέμε πχ "όλοι οι γιατροί του ΙΚΑ είναι απαράδεκτοι". Υπάρχουν πολλοί που είναι απαράδεκτοι, υπάρχουν και αρκετοί που κάνουν καλά τη δουλειά τους. Καλό είναι λοιπόν να είμαστε συγκεκριμένοι.

Στο ΙΚΑ της περιοχής μου (Κορίνθου) και οι 2 γυναικολόγοι είναι απαράδεκτοι.

Στο νοσοκομείο Κορίνθου, στην παιδιατρική κλινική, όλοι οι γιατροί που έχω συναντήσει είναι πολύ καλοί!

Επίσης να πω, πως έχω πάει πολλές φορές σε δημόσιο νοσοκομείο απο επιλογή και όχι ελείψη χρημάτων. Αντίστιχα έχω επιλέξει και ιδιωτικό νοσοκομείο σε άλλη περίπτωση, πάλι απο επιλογή. Κριτήριο πάντα ήταν ποιός είναι ο καλύτερος γιατρός.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Του τεβε οι γιατροί πληρώνονται από το τέβε ένα σταθερό ποσό ασχέτως πόσους ασθενείς εξετάσαν, κι έτσι τους συμφέρει να ξεπετάν τους ασθενείς αυτούς,να τους μιλαν αποτομα για να μην ξαναπατήσουν εκεί,να, να, να....

Και έτσι καταλήγουμε όλοι στον ιδιωτικό γιατρό να τα σκάμε τα 70 ευρά για μια απλή κολπική εξέταση (και χωρίς απόδειξη αν δεν τους τη ζητήσεις παρακαλώ!)

 

 

Αυτο που γράφεις, είναι πολύ σημαντικό! Πραγματικά έτσι είναι! Ουσιαστικά τον γιατρό δεν τον συμφέρει να δουλεύει για το ΤΕΒΕ γιατί τα λεφτά που παίρνει είναι γελοία. Βέβαια, αυτό δεν δικαιολογεί άσχημη συμπεριφορά, πόσο μάλλον κακές υπηρεσίες απέναντι στον ασθενή. Αν κάποιος θεωρεί οτι δεν τον συμφέρει οικονομικά, ας μην είναι συμβεβλημένος και τέλος!

Το θέμα ειναι όμως ότι ο ασφαλισμένος πληρώνει ένα κάρο λεφτά, για να έχει κάποιες υπηρεσίες, και επειδή ο ασφαλιστικός του φορέας δεν πληρώνει όπως θα έπρεπε τους γιατρούς του, τελικά ο ασφαλισμένος δεν απολαμβάνει τις υπηρεσίες για τις οποίες έχει πληρώσει!

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν με ενδιαφερει ομως εμενα.Εαν δεν του αρκουν αυτα που παιρνει απο το ΤΕΒΕ, εγω ξερω οτι καθε διμηνο εχω δεν εχω θα πρεπει να πληρωσω το ΤΕΒΕ μου με ρωταει κανεις ? ας την κλεισω την δουλεια μου εαν δεν βγαινω θα μου πειτε? Εεεεεεε λοιπον το ιδιο να κανουν και αυτοι εαν δεν βγαινουν να μην μπαινουν στο ΤΕΒΕ και να αφησουν και κανεναν αλλο καινουργιο γιατρο που θελει να κανει σωστα την δουλεια του και το λειτουργημα του.

Link to comment
Share on other sites

οι γιατροι του τεβε δεν ξερω πως την εχουν δει , λες κ δουλευουν τσαμπα κ μεις οι μλς δεν δινουμε λεφτα τοσο καιρο.το προβλημα τους ειναι επειδη δε παιρνουν χρηματα στα χερια. εδω εμεις εχουμε ενα παιδιατρο που οταν ληξει το ωραριο βγαινει κ λεει οσοι ειστε του τεβε να φυγετε......!!!!!!ασχετα αν εσυ εισαι με το μωρο αρρωστο.

:shock::?::!:

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω πως το τεβε ειναι ενα ληστρικο ταμειο, ενας μαστρωπος, αφεντικο στο μαγαζι σου και δεν σου προσφερει τιποτα ΑΠΟΛΥΤΩΣ παρα τις παραλογες εισφορες που σου επιβαλει να πληρωνεις καθε διμηνο.

Δεν θα Ξεχασω ποτε τα 352 ευρω που μου επεστρεφε για καθε 4.000-4.500 ευρω που πληρωνα εγω σε καθε μου προσπαθεια εξωσωματικης αλλα τα 800 εκει .....καθε διμηνο επρεπε να τους τα ακουμπαω.

Και εδω οι γιατροι του ΤΕΒΕ-ΚΛΕΒΕ στο ιδιο στυλακι ειναι. ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ, ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ. Και μπαινουν στο ΤΕΒΕ με μοναδικο στοχο να ψαρεψουν πελατεια. Και δεν πας να κανεις εκατο καταγγελιες, αφου ειναι ενα ταμειο-μπαχαλο... ποιος θα τους ελεγξει?

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφερει ομως εμενα.Εαν δεν του αρκουν αυτα που παιρνει απο το ΤΕΒΕ, εγω ξερω οτι καθε διμηνο εχω δεν εχω θα πρεπει να πληρωσω το ΤΕΒΕ μου με ρωταει κανεις ? ας την κλεισω την δουλεια μου εαν δεν βγαινω θα μου πειτε? Εεεεεεε λοιπον το ιδιο να κανουν και αυτοι εαν δεν βγαινουν να μην μπαινουν στο ΤΕΒΕ και να αφησουν και κανεναν αλλο καινουργιο γιατρο που θελει να κανει σωστα την δουλεια του και το λειτουργημα του.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα και αυτό υποστηρίζω κι εγω άλλωστε στο 2ο ποστ μου. Αν δεν τους συμφέρει, να μην συμβάλονται με το ταμείο! Απλά λέω πως η βάση του προβλήματος ειναι ότι οι ασφαλισμένοι πληρώνουν ένα σορο λεφτά και το ταμείο δεν προσφέρει στην πραγματικότητα ΤΙΠΟΤΑ! Το πρόβλημα ξεκινάει απο το ίδιο το ταμείο!

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην τους βαζουμε βρε κοριτσια ολους στο ιδιο τσουβαλι

σιγουρα υπαρχουν γιατροι που σε βλεπουν μονο σαν ευρω κ αν πας με ταμειο σε ξεπετανε αλλα υπαρχουν κ πολυ αξιολογοι ανθρωποι που κανουν σωστα τι δουλεια τους ,που το βλεπουν σα λεοτουργιμα κ οχι σαν επαγγελμα

ευτηχως που το τεβε μας δινει την επιλογη του γιατρου καθε χρονο οποτε αν δεν μας ερεσει καποιος μπορουμε να τον αλλαξουμε

δεν ειναι οπως στο ικα που ειμουν μεχρι πριν απο λιγο καιρο και πηγαινες αναγκαστικα σαυτον που ηταν στο ικα οπου εισαι σαρεσει δε σαρεσει

εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο το γυναικολογο μου ειναι δυτικη θεσσαλονικη και οποια ψαχνει να δηλωσει γιατρο ασ μου στειλει μνμ

αν και δεν εχω καιρο που πηγαινω μπορω να δω τη διαφορ με πριν

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα ήθελα να σας ρωτήσω...

 

Ισχύει αυτό που λέγανε τα ΜΜΕ ότι πλέον όλοι οι ασφαλισμένοι του ΙΚΑ και ΤΕΒΕ μπορούν να πηγαίνουν σε ιδιώτες γιατρούς που δέχονται ασφαλισμένους του Δημοσίου; Με ποιό τρόπο λειτουργεί αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...