Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟΝ


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπερα.

 

Εχει καμια σας εμπειρια / γιατρο απο το Αττικον Νοσοκομειο? Ενδιαφερομαι αμεσα ίσως και για το Ελενα αλλα για'αυτο δεν εχω ακουσει καλα λογια.....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπερα.

 

Εχει καμια σας εμπειρια / γιατρο απο το Αττικον Νοσοκομειο? Ενδιαφερομαι αμεσα ίσως και για το Ελενα αλλα για'αυτο δεν εχω ακουσει καλα λογια.....

 

Πηγαινε λιγο παρακατω στα αρθρα κ θα βρεις το δικο μου 'εξωσωματικη στο αττικο νοσοκομειο-η εμπειρια μου'.....δεν θελω να σε απογοητευσω....

Link to comment
Share on other sites

besie, δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δε τα εμπιστεύομαι καθόλου. Και κάποιες κοπέλες αν πιανουν ίσως από τυχη να συμβαίνει. Είναι τόσα λεπτά θέματα που παίζονται εκεί συν το άγχος σου για την διαδικασία: πόσα λεφτά θα τους δώσεις, σε ποιόν θα τα δώσεις, αν τα δώσεις στο γιατρό θα δώσει και στους άλλους ή οι άλλοι θα μείνουν ανικανοποίητοι; Θα έχουν τα κατάλληλα καλλιεργητικά υγρά εκείνη τη μέρα ή τίποτα ληγμένα; Μήπως θα θέλουν να φύγουν Σαβκυρ να πάνε στο εξοχικό τους και βαριούνται να κάνουν Σάββατο πχ εμβρυομεταφορά ή ωοληψία γιατί αν δεν τους δώσεις φακελάκι που επιθυμούν ο μισθός τους είναι δημοσιουπαλληλικός τη στιγμή που οι ιδιώτες εξωσωματικοι κάτω από βίλα στην Εκάλη ή στο Ψυχικό δεν πέφτουν.

ΣΥγνώμη αλλά δεν μπορώ να τα αντιμετωπίσω όλα αυτά. Θέλω ηρεμία όταν κάνω τη διαδικασία αυτή. Και γω έχω οικονομικό θέμα αλλά φοβάμαι πάρα πολύ να πάω σε δημόσιο μήπως χάσω το χρόνο μου και εξαντληθούν τα ψυχικά μου αποθέματα.

Link to comment
Share on other sites

Για το Ελενα οι γνωμες διίστανται. Πρέπει να είναι καλύτερα από το Αττικό αλλά δεν παύει να είναι και αυτό δημόσιο νοσοκομείο με όλα αυτά που ανέφερα παραπάνω. Κάνε μια προσπάθεια εκεί, δε χάνεις τίποτα, το πολύ πολύ να πάρεις μια φορά τσάμπα φάρμακα. Μια φίλη έκανε στο Ελενα, της πήραν 6 ωάρια και της είπαν στο τέλος ότι δεν γονιμοποιήθηκε κανένα ενώ σε όλα τα αλλα ιδιωτικά που είχε πάει είχαν γονιμοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια αυτα ειναι και θεμα τυχης και συγκιριών.. Δηλαδη σε ιδιωτικο θα εχεις με τη μια θετικο αποτελεσμα? εγω ξερω περιπτωσεις που κοπελες εχουν θετικο αποτελεσμα μετα την 3η - 5η φορα, καποιες και σε δημοσια.

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στο 1000ρικο έχω ακούσει παέι.
Aυτα φανταζομαι ειναι τα μαυρα ε? Το νοσοκομειο θελει αλλα τοσα? και τα παιρνεις απο το ταμειο η οχι?
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalhmera και χρόνια πολλά.

 

besie, το νοσοκομειο το πληρώνεις ανάλογα με το ταμείο που έχεις. Νομίζω με το ΙΚΑ πάει γύρω στα 800. Για τα φακελάκια, τί να σου πω; Να είναι μόνο 200 ευρώ; ΔΕν νομίζω. Πιστεύω 1500 μίνιμουμ. Θα μου πεις μπορεί να μην τα δώσεις, δεν είσαι υποχρεωμένη αλλά θα έχουν ενδιαφέρον να σε προσέξουν ή θα σε γράψουν;

Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλα σε ολους.

 

Δεν μιλησα για 200 αλλα για 2000.....Το φακελακι μαλον παιζει στο 1000ρικο (τσαμπα πραμα) και σιγα και μην δεν τους τα δωσεις αν στα ζητησουν ποιος λεει οχι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλη χρονια.Εκανα εξωσωματικη στο Αττικο νοσοκομειο και εμεινα με την πρωτη προσπαθεια εγκυος.Μετα εκανα ξανα,αλλα παλλινρδομησαν.Ειμαι ευχαριστημενη απο τον γιατρο και θα ξαναπαω σε αυτον συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια.Εκανα εξωσωματικη στο Αττικο νοσοκομειο και εμεινα με την πρωτη προσπαθεια εγκυος.Μετα εκανα ξανα,αλλα παλλινρδομησαν.Ειμαι ευχαριστημενη απο τον γιατρο και θα ξαναπαω σε αυτον συντομα.

 

 

Μπραβο συγχαρητηρια αν θελεις στειλε μου με πμ την εμπειρια σου. Για το Αττικον πρωτη εσυ λεςοτι ειχες επιτυχια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Πηγαινε λιγο παρακατω στα αρθρα κ θα βρεις το δικο μου 'εξωσωματικη στο αττικο νοσοκομειο-η εμπειρια μου'.....δεν θελω να σε απογοητευσω....

 

tsiglas διαβασα την ιστορια σου και πηρα το μαθημα μου. Αν θελεις στειλε μου με πμ η ανοιχτα οτι θελεις την εμπειρια σας και ποστο κοστισε στον παντο.

 

σ'ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλημερα σε ολες σας , δεν εχω καταλαβει τι ακριβως πληρωνεις οταν κανεις εξωσωματικη σε δημοσιο. Το νοσοκομειο ? τις εξετασεις? τον γιατρο? τα φαρμακα? ολα? τι σου παρεχει το ΙΚΑ ?

δεν εχω ξεκινησει ακομα , αλλα εχω μπερδευτει ΤΡΕΛΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες σας , δεν εχω καταλαβει τι ακριβως πληρωνεις οταν κανεις εξωσωματικη σε δημοσιο. Το νοσοκομειο ? τις εξετασεις? τον γιατρο? τα φαρμακα? ολα? τι σου παρεχει το ΙΚΑ ?

δεν εχω ξεκινησει ακομα , αλλα εχω μπερδευτει ΤΡΕΛΑ!!!!

 

μακριά από το αττικό!!!! η δική μου ιστορία είναι πιο ανατριχιαστική απο τον tsigla!!!! μαζί με το φακελάκι θα πληρώσεις λίγα λιγότερα από ότι σε ιδιωτικο!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες σας , δεν εχω καταλαβει τι ακριβως πληρωνεις οταν κανεις εξωσωματικη σε δημοσιο. Το νοσοκομειο ? τις εξετασεις? τον γιατρο? τα φαρμακα? ολα? τι σου παρεχει το ΙΚΑ ?

δεν εχω ξεκινησει ακομα , αλλα εχω μπερδευτει ΤΡΕΛΑ!!!!

 

μακριά από το αττικό!!!! η δική μου ιστορία είναι πιο ανατριχιαστική απο τον tsigla!!!! μαζί με το φακελάκι θα πληρώσεις λίγα λιγότερα από ότι σε ιδιωτικο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μακριά από το Ελενα. Οταν δεν παιρνουν χρήματα είναι αδιάφοροι. Αλλά ακόμα και αν παρουν πάλι τους αμφισβητώ, έχω ακούσει πολλά άσχημα από πολλές πλευρές.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλη χρονια.Εκανα εξωσωματικη στο Αττικο νοσοκομειο και εμεινα με την πρωτη προσπαθεια εγκυος.Μετα εκανα ξανα,αλλα παλλινρδομησαν.Ειμαι ευχαριστημενη απο τον γιατρο και θα ξαναπαω σε αυτον συντομα.

 

καλησπέρα,

επειδή με ενδιαφέρει να κάνω μια προσπάθεια στο Αττικό, θα σου ήταν εύκολο να μου στείλεις με πμ τις απαραίτητες πληροφορίες. Έχω διαβάσει και άλλα post δικά σου και έχω συγκρατήσει το όνομα του γιατρού. Αλλά θα ήθελα σε παρακαλώ να μου πεις λίγες παραπάνω λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...