Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΕΙΨΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ


mata

Recommended Posts

λοιπον εκανα πατεντα κορυφαια ! επειδη οι ντουλαπες δεν ειχαν πολλα συρταρια πηρα απο το ικεα απο το τμημα οργανωσης σπιτιου ενα μεταλικο σκελετο(8ευρω) στον οποιο εφαρμοζουν συρταρια πλαστικα και συρματινα λεγεται antonius . δεν υπαρχει ο χωρος που εξοικονομησα . Στο δωματιο των ξενων το κρεβατι εχει αποθηκευτικο χωρο και εβαλα ολες τις βαλιτσες και μεσα σε αυτες τα καλοκαιρινα. Στο ιδιο δωματιο πηρα μια ραφιερα besta απο το ικεα 2 μετρα υψος 1,20φαρδος και εβαλα πολλα ραφακια και εβαλα παπουτσια δικα μου , του αντρα μου και της μικρης , καποια ραφια τα αφησα για τσαντες και στο τελοσ το σιδερο . στο πλαι μεταξυ ραφιερας τοιχου βαζω την σιδεροστρα . Στο μπαλκονι πλαστικη ντουλαπα χωραει απο ηλ. σκουπα , χαρτικα , απορρυπαντικα κτλ. μεχρι + τις πατατες γιατι θελουνν κλειστο αλλα αεριζομενο χωρο . Στην κουζινα ξεσαβουρωσα ολα τα ταπερ και κρατησα 2-3 και πηρα απο ικεα ενα μεταλλικο ραφακι με ποδαρακια(δεν θελει τρυπηματα) οπου το εβαλα στο ντουλαπι και απο ενα ραφι τωρα εχω 2!θεμα εχω με τα μαξιλαρια απο τισ καρεκλες του μπαλκονιου ...που θα τα εξαφανισωω?

 

 

 

εγω τα ρουχα πρωτα τα εβαλα σε σαλουλα που βγαινει ο αερας κ μετα 4-5 τετοιες μεσα στη βαλιτσα.κ να ξαναφουσκωσουν δεν πειραζει εχει ηδη κλεισει!

τα μαξιλαρια αν δεν μπαινουν καπου ριξε ριχταρια να μην λερωνονται κ πλενεις μονο τα ριχταρια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 971
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πισω απο το πλυντηριο βαλε μια θηκη που ειναι για τα σφουγγαρια.αν εχεις λιγους ποντους αποσταση απο τον τοιχο χωραει να μπει κ δεν φαινεται

 

To πλυντήριο είναι στην κουζίνα...παρόλαυτα έδωσες πολύ ωραία ιδέα!!!Να βάλω μια τέτοια θήκη πίσω από το καλάθι με τα άπλυτα ή ανάμεσα στο έπιπλο μπάνιου και στον τοίχο.

 

Τι θήκη όμως? Οι μόνες τέτοιες που έχω δει είναι σχάρες και θα πέφτουν κάτω νερά ίσως πράγμα που δε θα ήθελα...

 

Στο άλλο θέμα λέτε κάτι για θήκες από σιλικόνη, είναι καλές τις έχετε δοκιμάσει? Που μπορώ να βρω τέτοιες?

 

Συγγνώμη αν σας πρήζω, αλλά με έχει πιάσει τρελλή νοικοκυροσύνη με εσάς εδώ χεχε

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

To πλυντήριο είναι στην κουζίνα...παρόλαυτα έδωσες πολύ ωραία ιδέα!!!Να βάλω μια τέτοια θήκη πίσω από το καλάθι με τα άπλυτα ή ανάμεσα στο έπιπλο μπάνιου και στον τοίχο.

 

Τι θήκη όμως? Οι μόνες τέτοιες που έχω δει είναι σχάρες και θα πέφτουν κάτω νερά ίσως πράγμα που δε θα ήθελα...

 

Στο άλλο θέμα λέτε κάτι για θήκες από σιλικόνη, είναι καλές τις έχετε δοκιμάσει? Που μπορώ να βρω τέτοιες?

 

Συγγνώμη αν σας πρήζω, αλλά με έχει πιάσει τρελλή νοικοκυροσύνη με εσάς εδώ χεχε

 

εχει στο σουπερ κ στο τζαμπο θηκες γαι ρουχα με αφαιρεση αερα.την θηκη που λεω θα την βρεις στο σουπερ,ειναι μικρη ασπρη με αυτοκολητο.μπορεις να βαλεις 2 για σφουγγαρι κ βετεξ.

 

καμια ιδεα γαι χωρο στα πουκαμισα;;οι ραβδοι για κρεμασμα που ειναι καθετα στον τοιχο κ μπαινει το ενα πισω απο το αλλο βολευουν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι απο μένα.

Λοιπόν αυτόν τον καιρό με έχει πιάσει μια μανία με την οργάνωση ντουλαπιών, συρταριών, μπαούλων κτλ. Τα κάνω με αργούς ρυθμούς (είμαι και έγκυος 31εβδ οπότε είμαι λιιιιιγο βαριά) αλλά τα ευχαριστιέμαι γιατί τα καθαρίζω τέλεια.

Η αλήθεια είναι οτι έχω χαρίσει και πετάξει πολλά πράγματα και είναι η πρώτη φορά στα 7 χρονια γάμου που τα ντουλάπια μου είναι επιτέλους οργανωμένα και χωρίς πολύ φόρτωμα.

Τελειώνω αύριο με τις εξωτερικές ντουλάπες και ντουλάπια και μετά θα ασχοληθώ με τις φωτο. Κάτι που δεν έχω κάνει ποτέ από τότε που παντρεύτηκα κι έχω ένα ντουλάπι γεμάτο από σκόρπιες φωτο και πάντα έλεγα οτι θα τις τακτοποιήσω σε άλμπουμ αλλά πάντα το ανέβαλα.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Λατρεμένα μου αστέρια

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!

 

Και για τα εδω σας μηνυματα και για τα προσωπικά σας!!! Σας υπερ-ευχαριστώ και εννοείται θα απαντήσω σε ΟΛΕΣ όπως παντα!

 

Εχω τα γεννεθλια του γιου μου το Σαββατο με 40 ατομα... και τη δουλεια... και το διαβασμα του μικρου... και την πισινα του... καταλαβαινετε... :(

 

Θα επανέλθω και θα αποφασισουμε ΜΑΖΙ για το ανοιγμα του θεματος. Σιγουρα θα γινει γιατι το θελουμε ολες και ειλικρινα εχω παθει πλακα με αυτα που μου γραφετε... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! :P:p

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγω.... Ειρηνη πολυ χαιρομαι που σε ξανασυνανταω !!!!!! Σου εστειλα 4 μηνυμα αλλα δεν εχω ιδεα αν τα εχεις παρει...... :(

 

Nα χαιρεσαι τον μικρουλη σου....

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγω.... Ειρηνη πολυ χαιρομαι που σε ξανασυνανταω !!!!!! Σου εστειλα 4 μηνυμα αλλα δεν εχω ιδεα αν τα εχεις παρει...... :(

 

Nα χαιρεσαι τον μικρουλη σου....

Ναντια μου καλωσηρθες και παλι.Ειρηνη μου να ναι γερο και τυχερο το παληκαρακι σου.Κοριτσακια μου(ολα)χαιρομαι που θα τα λεμε ολες μαζι .Αντε μπας και τακτοποιηθει λιγο το βομβαρδισμενο σπιτακι μου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μένα.

Λοιπόν αυτόν τον καιρό με έχει πιάσει μια μανία με την οργάνωση ντουλαπιών, συρταριών, μπαούλων κτλ. Τα κάνω με αργούς ρυθμούς (είμαι και έγκυος 31εβδ οπότε είμαι λιιιιιγο βαριά) αλλά τα ευχαριστιέμαι γιατί τα καθαρίζω τέλεια.

Η αλήθεια είναι οτι έχω χαρίσει και πετάξει πολλά πράγματα και είναι η πρώτη φορά στα 7 χρονια γάμου που τα ντουλάπια μου είναι επιτέλους οργανωμένα και χωρίς πολύ φόρτωμα.

Τελειώνω αύριο με τις εξωτερικές ντουλάπες και ντουλάπια και μετά θα ασχοληθώ με τις φωτο. Κάτι που δεν έχω κάνει ποτέ από τότε που παντρεύτηκα κι έχω ένα ντουλάπι γεμάτο από σκόρπιες φωτο και πάντα έλεγα οτι θα τις τακτοποιήσω σε άλμπουμ αλλά πάντα το ανέβαλα.

Κυκνακι μου με το καλο να ερθει το μωρακι σου:P
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σου φουσκωνουν εσενα;

μερικες φορες ναι μερικες οχι. τωρα που εβγαλα τα παπλωματα ειχαν ψιλοπαρει αερα σε μια αλλη που ειχα πουλοβερ , δεν φουσκωσε . τι εκανα δεν ξερω ....τωρα αρχιζω να μαθαινω τα του νοικοκυριου..στην αρχη πεταγαμε τα φαγητα μαζι με τα ταψια ...δεν μπαιναμε καν στην διαδικασια να τα καθαρισουμε στην κατασταση που τα εφτανα..αλλα αφου ζει ακομα ο αντρας μου ...

age.png

Link to comment
Share on other sites

Λατρεμένα μου αστέρια

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!

 

Και για τα εδω σας μηνυματα και για τα προσωπικά σας!!! Σας υπερ-ευχαριστώ και εννοείται θα απαντήσω σε ΟΛΕΣ όπως παντα!

 

Εχω τα γεννεθλια του γιου μου το Σαββατο με 40 ατομα... και τη δουλεια... και το διαβασμα του μικρου... και την πισινα του... καταλαβαινετε... :(

 

Θα επανέλθω και θα αποφασισουμε ΜΑΖΙ για το ανοιγμα του θεματος. Σιγουρα θα γινει γιατι το θελουμε ολες και ειλικρινα εχω παθει πλακα με αυτα που μου γραφετε... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! :P:p

 

Πρώτο και σημαντικότερο .... "ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΣΟΥ. Να είναι πάντα γερός, ευτυχισμένος και τυχερός, αυτός και οι γονείς του".

Και δεύτερο, περιμένουμε εναγωνίως την επιστροφή σου. Αντε σου δίνουμε μία προθεσμία λίγων ημερών λόγω των γεννεθλίων του μικρού άντρα του σπιτιού σας, αλλά μετά......

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

Λατρεμένα μου αστέρια

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!

 

Και για τα εδω σας μηνυματα και για τα προσωπικά σας!!! Σας υπερ-ευχαριστώ και εννοείται θα απαντήσω σε ΟΛΕΣ όπως παντα!

 

Εχω τα γεννεθλια του γιου μου το Σαββατο με 40 ατομα... και τη δουλεια... και το διαβασμα του μικρου... και την πισινα του... καταλαβαινετε... :(

 

Θα επανέλθω και θα αποφασισουμε ΜΑΖΙ για το ανοιγμα του θεματος. Σιγουρα θα γινει γιατι το θελουμε ολες και ειλικρινα εχω παθει πλακα με αυτα που μου γραφετε... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! :P:p

 

Ειρηνη ποσο χαιρομαι που σε "ξαναβλεπω".Περιμενουμε με αγωνια να τελειωσεις με γενεθλια και λοιπες υποχρεωσεις και να μας αφιερωθεις:lol::lol:

Αντε γιατι τα ρημαδοσυρταρα με κηνυγανε που αντι να το καταργησω τα εκανα ΔΥΟ:oops::oops::lol::lol:

Υ.Γ Να τον χαιρεσαι και να τον καμαρωνεις.Να ειναι παντα γερος και χαρουμενος!!

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναντια μου καλωσηρθες και παλι.Ειρηνη μου να ναι γερο και τυχερο το παληκαρακι σου.Κοριτσακια μου(ολα)χαιρομαι που θα τα λεμε ολες μαζι .Αντε μπας και τακτοποιηθει λιγο το βομβαρδισμενο σπιτακι μου

 

 

Sofia χαιρομαι που θα τα ξαναλεμε παλι.... Κοριτσια τι θεμα θελετε να πιασουμε σημερα? ;)

Link to comment
Share on other sites

Sofia χαιρομαι που θα τα ξαναλεμε παλι.... Κοριτσια τι θεμα θελετε να πιασουμε σημερα? ;)

Ναντια μου τι να πρωτοκανω σημερα ?Εχω 5 λεκανες ασιδερωτα και ειμαι αϋπνη γιατι τα μωρα μου αρρωστησαν:(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναντια μου τι να πρωτοκανω σημερα ?Εχω 5 λεκανες ασιδερωτα και ειμαι αϋπνη γιατι τα μωρα μου αρρωστησαν:(:(

 

περαστικούλια τους!!!

 

Υπομονή με τα ασιδέρωτα.... μάλλον θα είναι ΣΚ αφιερωμένο στο σιδέρωμα αυτό που έρχεται. Κι εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι.:(

Link to comment
Share on other sites

Ναντια μου τι να πρωτοκανω σημερα ?Εχω 5 λεκανες ασιδερωτα και ειμαι αϋπνη γιατι τα μωρα μου αρρωστησαν:(:(

Περαστικά στα πιτσιρίκια σου και καλό κουράγιο σε όλες τις σιδερωτούδες του ΣΚ. Εγώ αυτό το ΣΚ μάλλον δεν θα κάνω και πολλά πράγματα γιατί το Σάββατο έχω γάμο, τα πιτσιρίκια μου θα γίνουν παρανυφη και παράγαμπρος και θα τρέχουμε από τις 3 που θα σχολάσω. Αρα μένει η Κυριακή που τί να πρωτοκάνεις;;;; Να διαβάσεις τα παιδιά, να μαγειρέψεις, να βάλεις κανένα πλυντήριο, να μαζέψεις τα στοιχειώδη, να σκουπίσεις-σφουγγαρίσεις-ξεσκονίσεις;;;;; Κουράστηκα ήδη!!!

Αυτό όμως που θέλω να μοιραστώ μαζί σας γιατί με απασχολούσε πολύ καιρό και λύση δεν μπορούσα να βρω μέχρι το περασμένο Σάββατο είναι το εξής: Δεν μπορούσα να καθαρίσω το φούρνο μου. Έχει βέβαια στα πλαϊνά και το πίσω μέρος αυτό το ειδικό υλικό που δεν τον αφήνει να πιάνει λίπη αλλά το κάτω μέρος του ήταν "απαράδεκτο". Όλο μαύρα σημάδια που φαινόντουσαν ότι ήταν καμένα λίπη αλλά όταν τα έπιανες ήταν λεία και επιπλέον έκαναν το φούρνο να μυρίζει άσχημα. Βρε τι αμμωνίες που είχατε πει εδώ έβαζα, βρε τι λιποδιαλυτές, έτριβα, έτριβα, έτριβα αλλά τίποτα. Μέχρι που το περασμένο Σάββατο έκανα πάλι το κόλπο με την αμμωνία, και όταν μετά από 2-3 ώρες άνοιξα το φούρνο και άρχισα να τρίβω (για μία ακόμη φορά), και δεν γινόταν τίποτα, έριξα και λιποδιαλυτικό jif και μου ήρθε φαεινή ιδέα να το τρίψω με αυτό το μαχαιράκι που μας δίνουν για να καθαρίζουμε το κεραμικό της κουζίνας. Και ΘΑΥΜΑ. Χωρίς πολύ κόπο, σιγά-σιγά για να μην γδάρω το εμαγέ, ο φούρνος ΕΛΑΜΨΕ!!!!!!! Αλήθεια σας λέω έγινε καινούριος. ΄Ηθελα να το μοιραστώ μαζί σας μήπως και βοηθήσω καμία άλλη νοικοκυρούλα εδώ μέσα και βρει την υγειά της. Άλλωστε έχω μάθει πάρα πολλά από εσάς ήδη και έπρεπε να μοιραστώ το νέο μαζί σας. Εύχομαι να δουλέψει και για εσάς.

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

Λατρεμένα μου αστέρια

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!

 

Και για τα εδω σας μηνυματα και για τα προσωπικά σας!!! Σας υπερ-ευχαριστώ και εννοείται θα απαντήσω σε ΟΛΕΣ όπως παντα!

 

Εχω τα γεννεθλια του γιου μου το Σαββατο με 40 ατομα... και τη δουλεια... και το διαβασμα του μικρου... και την πισινα του... καταλαβαινετε... :(

 

Θα επανέλθω και θα αποφασισουμε ΜΑΖΙ για το ανοιγμα του θεματος. Σιγουρα θα γινει γιατι το θελουμε ολες και ειλικρινα εχω παθει πλακα με αυτα που μου γραφετε... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! :P:p

 

Ειρήνη να χαίρεσαι το γιο σου, χιλιόχρονος!!! Να'ναι πάντα γερός και καλότυχος.

Αντε άνοιξε το θέματακι ξάνα, δεν μπορώ να περιμένω άλλο.

Περιμένω νέα σου.

Καλό Σαββατοκυριακο και να περάσετε τέλεια στα γεννέθλια του μικρού !!!

ky1Ap2.png?YVrPElRM
Link to comment
Share on other sites

έριξα και λιποδιαλυτικό jif και μου ήρθε φαεινή ιδέα να το τρίψω με αυτό το μαχαιράκι που μας δίνουν για να καθαρίζουμε το κεραμικό της κουζίνας. Και ΘΑΥΜΑ.

 

Τί είναι αυτό? :shock::shock::shock:

γιατί εγώ κάθομαι και τρίβω με ότι μπορώ να φανταστώ το κεραμικό της κουζίνας και δεν καθαρίζει? που το βρίσκω τώρα αφού δεν μου το έδωσαν όταν την αγόρασα?:twisted:

 

Ειρήνη να χαίρεσαι το γιο σου, χιλιόχρονος!!! Να'ναι πάντα γερός και καλότυχος.

Αντε άνοιξε το θέματακι ξάνα, δεν μπορώ να περιμένω άλλο.

Περιμένω νέα σου.

Καλό Σαββατοκυριακο και να περάσετε τέλεια στα γεννέθλια του μικρού !!!

 

Ειρηνούλα και από εμένα έχεις τις ευχές για το Αντρέα σου. Να είναι καλά και να τον χαίρεσαι

 

...να σου πω και κάτι?;)

Την Κυριακή στολίσαμε το Χριστουγεννιάτικο Δέντρο :shock::shock::shock::P:p:p

 

Είμαι πλέον στο πνεύμα των Χριστουγέννων και περιμένω να ξεκινήσουμε όλες μαζί να μοιραζόμαστε τις ιδέες μας:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λατρεμένα μου αστέρια

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!

 

Και για τα εδω σας μηνυματα και για τα προσωπικά σας!!! Σας υπερ-ευχαριστώ και εννοείται θα απαντήσω σε ΟΛΕΣ όπως παντα!

 

Εχω τα γεννεθλια του γιου μου το Σαββατο με 40 ατομα... και τη δουλεια... και το διαβασμα του μικρου... και την πισινα του... καταλαβαινετε... :(

 

Θα επανέλθω και θα αποφασισουμε ΜΑΖΙ για το ανοιγμα του θεματος. Σιγουρα θα γινει γιατι το θελουμε ολες και ειλικρινα εχω παθει πλακα με αυτα που μου γραφετε... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! :P:p

 

ΘΕΑ ΜΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΑΝ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ Η ΙΔΙΑ ΦΥΣΙΚΑ ΧΑΡΗΚΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΙΤΑΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑΓΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΛΑΘΟΣ

 

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ

 

Περαστικά στα πιτσιρίκια σου και καλό κουράγιο σε όλες τις σιδερωτούδες του ΣΚ. Εγώ αυτό το ΣΚ μάλλον δεν θα κάνω και πολλά πράγματα γιατί το Σάββατο έχω γάμο, τα πιτσιρίκια μου θα γίνουν παρανυφη και παράγαμπρος και θα τρέχουμε από τις 3 που θα σχολάσω. Αρα μένει η Κυριακή που τί να πρωτοκάνεις;;;; Να διαβάσεις τα παιδιά, να μαγειρέψεις, να βάλεις κανένα πλυντήριο, να μαζέψεις τα στοιχειώδη, να σκουπίσεις-σφουγγαρίσεις-ξεσκονίσεις;;;;; Κουράστηκα ήδη!!!

Αυτό όμως που θέλω να μοιραστώ μαζί σας γιατί με απασχολούσε πολύ καιρό και λύση δεν μπορούσα να βρω μέχρι το περασμένο Σάββατο είναι το εξής: Δεν μπορούσα να καθαρίσω το φούρνο μου. Έχει βέβαια στα πλαϊνά και το πίσω μέρος αυτό το ειδικό υλικό που δεν τον αφήνει να πιάνει λίπη αλλά το κάτω μέρος του ήταν "απαράδεκτο". Όλο μαύρα σημάδια που φαινόντουσαν ότι ήταν καμένα λίπη αλλά όταν τα έπιανες ήταν λεία και επιπλέον έκαναν το φούρνο να μυρίζει άσχημα. Βρε τι αμμωνίες που είχατε πει εδώ έβαζα, βρε τι λιποδιαλυτές, έτριβα, έτριβα, έτριβα αλλά τίποτα. Μέχρι που το περασμένο Σάββατο έκανα πάλι το κόλπο με την αμμωνία, και όταν μετά από 2-3 ώρες άνοιξα το φούρνο και άρχισα να τρίβω (για μία ακόμη φορά), και δεν γινόταν τίποτα, έριξα και λιποδιαλυτικό jif και μου ήρθε φαεινή ιδέα να το τρίψω με αυτό το μαχαιράκι που μας δίνουν για να καθαρίζουμε το κεραμικό της κουζίνας. Και ΘΑΥΜΑ. Χωρίς πολύ κόπο, σιγά-σιγά για να μην γδάρω το εμαγέ, ο φούρνος ΕΛΑΜΨΕ!!!!!!! Αλήθεια σας λέω έγινε καινούριος. ΄Ηθελα να το μοιραστώ μαζί σας μήπως και βοηθήσω καμία άλλη νοικοκυρούλα εδώ μέσα και βρει την υγειά της. Άλλωστε έχω μάθει πάρα πολλά από εσάς ήδη και έπρεπε να μοιραστώ το νέο μαζί σας. Εύχομαι να δουλέψει και για εσάς.

 

 

ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ, ΤΙΣ ΕΣΤΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΤΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΤΣΑΡΟΛΕς ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΣΥΣΤΗΣΩ ΤΟ FAIRY ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΛΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΠΡΕΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΥΓΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΙΠΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΩΘΗΚΑ ΨΕΚΑΖΩ ΑΦΗΝΩ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΒΡΩΜΙΚΟ ΕΙΝΑΙ 5 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΣΑΡΟΛΕς ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΛΑΧΙΣΤΑ 5 ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΣΤΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ20-30 ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΨΕΚΑΖΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΜΕ ΒΕΤΕΞ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΦΟΥ ΠΙΟ ΤΑΚΤΙΚΑ ΠΕΡΝΩ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑ ΥΓΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΧΙΧΙΧΙΧΙ

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΣΙΔΕΡΩΣΤΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΠΟΘΗΚΑΚΙ ΜΙΚΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΟΡΙΖΟΤΑΝ ΓΙΑ ΒΕΣΕ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΝΤΟΥΛΑΠΙ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΑΖΩ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ-ΚΑΛΟΚΙΑΡΙΝΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΟΤΙ ΓΥΑΛΙΚΟ ΔΕ ΧΤΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΛΛΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΚΟΥΠΑ ΣΙΔΕΡΩΣΤΡΑ ΑΣΙΔΕΡΩΤΑ ΟΛΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΠΑΝΙΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΑΤΑΡΙ ΑΛΛΑ ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΙΤΕ ΨΗΛΟ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΝΤΟΥΛΑΠΑΚΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΕΚΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙ ΑΥΤΟΟ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΦΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΑΠΟΘΗΚΗ 40 ΤΜ, ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΑΠΟΘΗΚΑΚΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΑΛΑΦΡΟ ΤΟ ΠΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΡΥΘΜΗΣΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 100 ΤΜ ΟΥΤΕ ΜΕΓΑΛΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι αυτό? :shock::shock::shock:

γιατί εγώ κάθομαι και τρίβω με ότι μπορώ να φανταστώ το κεραμικό της κουζίνας και δεν καθαρίζει? που το βρίσκω τώρα αφού δεν μου το έδωσαν όταν την αγόρασα?:twisted:

 

 

Εμένα μου το είχαν δώσει μαζί με την κουζίνα μου. Είναι σαν μικρή σπατουλίτσα να το πω που στην άκρη βγαίνει ένα μαχαιράκι. Ξύστρα μου το είπαν άλλοι. Μήπως να πας σε καταστήματα ηλεκτρικών και να ζητήσεις αν μπορείς να αγοράσεις ένα;;;; Σίγουρα δεν έχεις από την κουζίνα σου; Μήπως το έχεις κάπου καταχωνιασμένο και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι;;

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το είχαν δώσει μαζί με την κουζίνα μου. Είναι σαν μικρή σπατουλίτσα να το πω που στην άκρη βγαίνει ένα μαχαιράκι. Ξύστρα μου το είπαν άλλοι. Μήπως να πας σε καταστήματα ηλεκτρικών και να ζητήσεις αν μπορείς να αγοράσεις ένα;;;; Σίγουρα δεν έχεις από την κουζίνα σου; Μήπως το έχεις κάπου καταχωνιασμένο και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι;;

 

Πουλάνε και τα σουπερ μαρκετ και αυτα τα μαγαζια με ειδη οικιακης χρησης. Ξυστρα για κεραμικη εστια θα πεις.

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Περασα να πω ένα γεια... Αυτην την βδομαδα ειχα τοση δουλεια και τοσα νευρα που δεν ημουν για να γραφω σε ποστ χαχα...Ευτυχως σήμερα Παρασκευή και θα χαλαρωσω αρκετα...

Αυριο το πρωι θα στρωσω επιτελους τα χαλια μου (που αυτο το λεω εδω και 4 βδομαδες) χαχα θα βαλω πλυντηριααααααααααααα και θα σιδερωσωωωωωωωωωω, Χμ τωρα που το σκεφτομαι για ποια χαλαρωση μιλουσα????

Link to comment
Share on other sites

Περασα να πω ένα γεια... Αυτην την βδομαδα ειχα τοση δουλεια και τοσα νευρα που δεν ημουν για να γραφω σε ποστ χαχα...Ευτυχως σήμερα Παρασκευή και θα χαλαρωσω αρκετα...

Αυριο το πρωι θα στρωσω επιτελους τα χαλια μου (που αυτο το λεω εδω και 4 βδομαδες) χαχα θα βαλω πλυντηριααααααααααααα και θα σιδερωσωωωωωωωωωω, Χμ τωρα που το σκεφτομαι για ποια χαλαρωση μιλουσα????

 

 

χαχα αμα ειναι να σιδερωσεις με ολο το θαρρος μπορω να σου στειλω και τα δικα μου:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...