Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ολοι τον λενε χοντρουλη..-(-(-( (3 1/2 μηνών)


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου,ο μικρουλης μ ειναι 3μ κ 2εβδ....χθες πηγαμε στην παιδιατρο τον ζυγισε κ ειναι 7200 κ 63εκ.......μ ειπε πως στον 4 μηνα διπλασιαζουμε το βαρος απο την γεννηση κ οτι ναι,εχει παραπανω κιλα.....ολοι τον λενε αφρατενιο...εμενα δν μ φαινετε πολυ χοντρουλις,δν λεω εχει βαρυνει αρκετα αλλα δν ειναι κ τοσο ασχημο,ισως μου φαινετε ετσι επειδη τον βλεπω καθε μερα.....Μας ειπε η παιδιατρος να μν τον βαζω στον μαρσιπο(ορθιο)επειδη ειναι αρκετα βαρυς....-(-(-(.......Τι να κανω πειναει συνεχεια,τον ταιζω καθε 4 ωρες 150ml........πιο πριν του δινω μερικες φορες τσαι να γεμισει λιγο το στομαχακι του.....Θα συνεχισει να παιρνει τοσο εκπληκτικα βαρος??Ποσο θα φτασει πια??Υπαρχει περιπτωσει μεχρι 12μ τουλαχιστον να χασει κτ??Διαφωτιστε με please,εχω αρχισει κ φοβαμαι για το που μπορει να φτασει.....δν θελω να γινει παχυσαρκος.......-(-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ria εμενα το πρωτο μου παιδακι 3 1/2 μηνων ηταν 6700. δεν ξερω αν σε βοηθαει αλλα και μενα ηταν πολυ φαγανο και τωρα που ειναι 29 μηνων ειναι 14 κιλα και κανουμε αμαν να φαει. αφου εσυ τον βλεπεις οκ και η παιδιατρος δεν σου λεει κατι μην στενοχωριεσαι. οι γυρω ποτε δεν ειναι ευχαριστημενοι. τρωει α! ειναι χοντρουλη δεν τρωει α! καλε πως ειναι ετσι? δεν το ταϊζετε το καημένο. εχεις ν ακουσεις πολλα στο μέλλον. να χαιρεσαι το παιδακι σου και κλεισε τ'αφτια σου

Link to comment
Share on other sites

Γλυκια μου μην αγχωνεσαι δεν θα γινειπαχυσαρκο το λουλουδι σου,απλα ειναι ακομα μικρουλικο γιαυτο πειναει τοσο πολυ και τοσο συχνα εξαλου ολαααααααααααα αλλαζουν στην πορεια θα το δεις και μονη σου,δεν θα παιρνει τοσο πολυ βαρος οσο τωρα θα μεγαλωσει και ολο το φαγητακι που θα τρωει θα το καιει με το περπατημα το παιχνιδι κλπ οποτε χαλαρωσε,ο δικος μου ηταν το ιδιο οταν ηταν πιο μικρος τωρα τρωει το ιδιο αλλα κινειται σαν τον ταζ απο τα παιδικα και δεν του μενει τιποτααααααα......ολα θα αλλαξουν θα το δεις απλα αν θες αργοτερα να προσεχεις να μην του δινεις πολλα γλυκα και γενικα να ασκειται....να σου ζησει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου,ο μικρουλης μ ειναι 3μ κ 2εβδ....χθες πηγαμε στην παιδιατρο τον ζυγισε κ ειναι 7200 κ 63εκ.......μ ειπε πως στον 4 μηνα διπλασιαζουμε το βαρος απο την γεννηση κ οτι ναι,εχει παραπανω κιλα.....ολοι τον λενε αφρατενιο...εμενα δν μ φαινετε πολυ χοντρουλις,δν λεω εχει βαρυνει αρκετα αλλα δν ειναι κ τοσο ασχημο,ισως μου φαινετε ετσι επειδη τον βλεπω καθε μερα.....Μας ειπε η παιδιατρος να μν τον βαζω στον μαρσιπο(ορθιο)επειδη ειναι αρκετα βαρυς....-(-(-(.......Τι να κανω πειναει συνεχεια,τον ταιζω καθε 4 ωρες 150ml........πιο πριν του δινω μερικες φορες τσαι να γεμισει λιγο το στομαχακι του.....Θα συνεχισει να παιρνει τοσο εκπληκτικα βαρος??Ποσο θα φτασει πια??Υπαρχει περιπτωσει μεχρι 12μ τουλαχιστον να χασει κτ??Διαφωτιστε με please,εχω αρχισει κ φοβαμαι για το που μπορει να φτασει.....δν θελω να γινει παχυσαρκος.......-(-(

Πάει...το χασες και εσυ :lol:

Πηγα και κοιταξα τα βιβλιαρια των παιδιων τωρα....ο μεγαλος μου ηταν 6900 και 63 ποντους και ο μικρος μου(με αποκλειστικο θηλασμο) 7 κιλα και 64 ποντους.

Ο μεγαλος σε 2 μηνες κλεινει τα 5 και καθε μερα μαλωνουμε για να φαει(20 κιλα 1,13υψος).

Ο μικρός 19 μηνων 13 κιλα 85 ποντους.....πονανε τα δοντια του και τρωει μονο φαι......φρουτο-κρεμα-γυαουρτι γιόκ.

Μια χαρα παιδι εχεις ,μια χαρα !!!!!

Εχεις ακόμα να παρατηρησεις και να ανησυχησεις για πάααρα πολλα πραγματα.

Καλως ηρθές στον κόσμο των μαμάδων!!!!!!

Να σου ζήσει !!!!

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσαρες μ ευχαριστω παρα πολυ για τν ''συμπαρασταση'' κ η μαμα μ αυτο μ λεει ,,οτι οταν θα αρχισει να βγαζει δοντακια κ θα περπατησει θα γινει''fit''....αφηστε που πληγωνετε αφανταστα οταν τον λενε κ χοντρουλη......-)-)μεγαλη αγαπη........παντως παραπανω απο 150ml δν θα του δωσω..αντε σε δυο εβδομαδουλες που θα γινουμε 4μ να τ κανω 180.....λετε να μν τ φτανει παλι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε δωσε γαλα του μωρου να μεγαλωσει...να κανει γερα κοκκαλα κτλ....

Ασε την διαιτα για σενα :wink:

Αν το αφηνεις πεινασμενο θα του μεινει απωθημενο στο υποσυνειδητο και οταν μεγαλωσει θα τρωει με 10 μασελες και τότε θα γινει πραγματικα χοντρός.

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

ρια μου εμενα το τριτο μου παιδακι οταν ηταν 4 μηνων ηταν 7980!!χιχι!!θηριακι!!!!κ μενα ο γιατρος συνεχεια μ ελεγε ειναι φαγανος....περιορισε λιγο κανα γευμα!!!εγω γελαγα φυσικα!!τι γευμα να περιορισω??το γαλα????σιγα μην του κανω διαιτα 4 μηνων!!δεν τρελαθηκα!!!του εδινα γαλατακι οσο ηθελε!!τωρα ειναι 2 χρονων κ 12 κιλα!!!!να μη αγχωνεσαι κ να μην του στερεις το γαλατακι του!!μολις περπατησει θα λες ''μα πως ερεψε ετσι??''!!χαχαχα!!!!μετα θα το κυνηγας να φαει..αλλα που.....!!!χαχα!!!αντε μην αγχωνεσαι!!!μαλλον ειναι το πρωτο σου ε???!!!!!!

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

mother's heart ναι ειναι το πρωτο μου......-)....Ολοι μου το λενε οτι θα χασει(δοντακια,πρωτα βηματακια,ιωσεις κτλ) ομως ποσα παιδακια εμειναν ετσι??Αυτο φοβαμαι,...τις προαλλες τ εδωσα 150 ,μολις τελειωσε αρχισε να τσιριζει του εκανα αλλα 60 κ παλι δν εσπρωξε μονος του το μπουκαλι συνεχισε να ρουφαει....βεβαια ηρεμισε ο γλυκουλις μου.......αντε να περασει ο καιρος να του δινω κανονικα φαγητα,γυρω στον 6ο δν ειναι??να δουμε ποσο θα παει.........αμα δν κουνουσε τοσο πολυ χερια κ ποδια ολη τν ωρα....ουτε που θελω να σκεφτομαι ποσο θα ηταν.......-p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου,ο μικρουλης μ ειναι 3μ κ 2εβδ....χθες πηγαμε στην παιδιατρο τον ζυγισε κ ειναι 7200 κ 63εκ.......μ ειπε πως στον 4 μηνα διπλασιαζουμε το βαρος απο την γεννηση κ οτι ναι,εχει παραπανω κιλα.....ολοι τον λενε αφρατενιο...εμενα δν μ φαινετε πολυ χοντρουλις,δν λεω εχει βαρυνει αρκετα αλλα δν ειναι κ τοσο ασχημο,ισως μου φαινετε ετσι επειδη τον βλεπω καθε μερα.....Μας ειπε η παιδιατρος να μν τον βαζω στον μαρσιπο(ορθιο)επειδη ειναι αρκετα βαρυς....-(-(-(.......Τι να κανω πειναει συνεχεια,τον ταιζω καθε 4 ωρες 150ml........πιο πριν του δινω μερικες φορες τσαι να γεμισει λιγο το στομαχακι του.....Θα συνεχισει να παιρνει τοσο εκπληκτικα βαρος??Ποσο θα φτασει πια??Υπαρχει περιπτωσει μεχρι 12μ τουλαχιστον να χασει κτ??Διαφωτιστε με please,εχω αρχισει κ φοβαμαι για το που μπορει να φτασει.....δν θελω να γινει παχυσαρκος.......-(-(

 

αντε καλε..ασε το μωρακι να φαει..ως τα 2 χρονια τρωνε οσο θελουν..μετα προσοχη..και εμενα ετσι μου ελεγαν οτι ειναι χοντρος και φοβηθηκα και μετα εμεινε στασιμος 4 μηνες και τραβουσα τις τριχες μου..του εκανα 12908337398 εξετασεις γι ανα ηρεμησω οτι ολα οκ ..

μην ακους και πολλα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα εμενα την ελεγαν χοντρουλα στους 4 μηνες που ηταν 4.700 κιλα γεννηθηκε 2.500

απλα τα μωρακια μεχρι τον χρονο ειδικα εχουν στρουμπουλα χερακια μπουτακια και λενε και αυτοι που δεν ξερουν η δεν θυμουνται πως ειναι τα μωρα και καμοια βλακεια

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου,ο μικρουλης μ ειναι 3μ κ 2εβδ....χθες πηγαμε στην παιδιατρο τον ζυγισε κ ειναι 7200 κ 63εκ.......μ ειπε πως στον 4 μηνα διπλασιαζουμε το βαρος απο την γεννηση κ οτι ναι,εχει παραπανω κιλα.....ολοι τον λενε αφρατενιο...εμενα δν μ φαινετε πολυ χοντρουλις,δν λεω εχει βαρυνει αρκετα αλλα δν ειναι κ τοσο ασχημο,ισως μου φαινετε ετσι επειδη τον βλεπω καθε μερα.....Μας ειπε η παιδιατρος να μν τον βαζω στον μαρσιπο(ορθιο)επειδη ειναι αρκετα βαρυς....-(-(-(.......Τι να κανω πειναει συνεχεια,τον ταιζω καθε 4 ωρες 150ml........πιο πριν του δινω μερικες φορες τσαι να γεμισει λιγο το στομαχακι του.....Θα συνεχισει να παιρνει τοσο εκπληκτικα βαρος??Ποσο θα φτασει πια??Υπαρχει περιπτωσει μεχρι 12μ τουλαχιστον να χασει κτ??Διαφωτιστε με please,εχω αρχισει κ φοβαμαι για το που μπορει να φτασει.....δν θελω να γινει παχυσαρκος.......-(-(

 

 

Εμένα πάντως τα 150 μλ ανα 4ωρο δεν μου φαίνονται πολλά. Εδω η μικρή μου που είναι σχεδόν 2 μηνών, τρώει στάνταρ 120μλ ανα γεύμα (οταν κάνω άντληση βγάζω 140μλ και συνήθως τρώει τα 120) και τα γεύματά της είναι ανα 2-4 ωρες. Οκ το μητρικό γάλα είναι πιο ελαφρύ, αλλά και πάλι δεν μου φαίνεται πως τρώει τόσο πολύ ο μικρός σου. Απλά τον "πιάνει" το γάλα. Ασε το παιδί να φάει όσο θέλει και μη στεναχωριέσαι!

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

3 μηνων ο δικος μου 7.700 και 68 ποντους

Πριν καμια βδομαδα τον ζυγησα κ ηταν 8.200

120 μλ γαλα επινε απ τον πρωτο μηνα.Τωρ πινουμε τα 4 γευματα 240 κ το βραδυνο 270 συγκαταλεγομαστε στους γιγαντες?Η παιδιατρος μας ειπε να αγοραζουμε ρουχα για 1 ετους χιχιχι ενταξει εμας ειναι πολυυυ ψηλος κιολας οχι τοσο χοντρος.Ανεπτυγμενο μωρακι

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω βρε κοριτσια,πραγματικα φοβομουνα πολυ αλλα μ αυτα π μ λετε εχω αρχισει κ παιρνω τα πανω μ κ δν το σκεφτομαι συνεχεια.......η αληθεια ειναι οτι πειναει κ θελει παραπανω,σημερα απο τς 11 κοιμηθηκε κ στς 12 π επρεπε να φαει δν ξυπνησε κ τ εδωσα το γαλατακι στν υπνο(να μν χαλασουμε το προγραμμα) κ τωρα παλι κοιμαται......κουραστικε φαινεται......Χθες το εκανα μπανιο παιζαμε με το νερακι,εγω δλδ επαιζα γιατι αυτος δν καταλαβαινει πολλα πολλα μολις τον εβγαλα αρχισε να τσιριζει κοκκινισε αφου δν προλαβα καλα καλα να τον ντυσω τον σηκωσα πηγαμε στην κουζινα με το ενα χερι τν κρατουσα κ με το αλλο εκανα γαλα.......λετε να εκλαιγε τοσο πολυ για αλλο λογο/?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει απο νυστα..εγω τον κανω μπανακι πριν το τελευταιο γευμα,τρελλαινεται για το μπανιο,κανουμε χαρες,παιχνιδια,κουραζομαστε κ μολις αρχισω να τον ντυνω αρχιζει τα κλαμματα.Μαμ(τον παιρνει ο υπνος τρογωντας)και νανι μετα:D

Εγω παντως την βρισκω που ειναι ετσι θηριακι :P

οποιος τον βλεπει μας λεει''αποκλειεται να ναι 4 μηνων παιδακι αυτο''(στις 20 τον κλεινουμε)

κ εγω κανω χαρες η μανα:!:

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Erjin εσενα ειναι και πολυ ψηλος.....να τον χαιρεσαι.....εμενα ειναι 63cm k 7200....αφου οταν σαραντησαμε κ πηγαμε να μας διαβασει ο παπας μ λεει''Σιγουρα τωρα σαραντησατε φαινεται πιο μεγαλο το μωρακι''...............
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια !!!

 

μια χαρα ειναι όλα τα μωράκια !!! ο δικος μου την Παρασκευή (χθες σαράντισε ) , ηταν 4850 και 57,5 εκ. τα φορμακια που φοραει ειναι για 3 μηνων , γιατι δεν του χωράνε στα ποδια...ουτε τα πατουσάκια του. χθες ειχε φαει στις 6 30 , 165 ml και στις 7 30 ουρλιαζε.........δεν πιστευαμε οτι πειναει και τελικά ηπιε ακομα ενα μπουκαλάκι !!!!!!

όπως λενε ...καλυτερα να τον ντυνεις παρα να τον ταιζεις....χαχαχχαχαχαχ

Να τα χαίρεστε τα παιδάκια σας !!!!!!

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ενός έτους, για να μην πω μέχρι τα δύο, δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να πει ένα παιδάκι χοντρό. Έχω άπειρα παραδείγματα στρουμπουλών μωρών που μετά τα 1,5 "έβαλαν φερμουάρ" και δεν έτρωγαν. Κι αφού και ο παιδίατρος δεν βλέπει τίποτα ανησυχητικό, μάλλον χοντρό είναι το μάτι τους.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε 23 μηνών και τώρα δεν έχουμε ακόμα γίνει 10 κιλά..... 3 μηνών και σχεδόν 7 κιλά....!! ελπίζω να μην σου ζητάει όλη μέρα αγκαλιά...γιατί μέχρι τα δυο θα θες χειρουργείο ! :) πάει η μεσούλα σου

 

Να σου ζήσει....τουλάχιστον δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι για το αν έφαγε...όποιος πινάει τρώει, εγώ έτσι ξέρω...εμείς δεν πεινάμε δεν τρώμε....

Link to comment
Share on other sites

Ασε το παιδί να φάει όσο θέλει !δεν κάνουν δίαιτες στα μωρά.και μην συγκρινεις με οτι βλέπεις και διαβάζεις γύρω σου.δεν είναι όλα τα παιδιά το ίδιο.και μεις έχουμε ένα γιγαντακο αλλά δεν μα ανχωνει καθόλου. μωρό και εγώ έτσι ήμουνα.και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με περιτο παχος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ 6 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 60 ΕΚ. ΤΡΩΕΙ 150 ΚΑΘΕ ΤΡΙΩΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ! ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕΓΑΛΟΣ (4400 ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΑΤΟ) ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ! ΕΜΕΝΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΣΥΜΒΑΔΙΖΟΥΝ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΕ ΤΟ ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΑΠΟ ΤΙσ ΚΑΜΠΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΠΙΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ! ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΙΤΑ! ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ! ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΓΧΩΝΟΥΝ ΑΦΟΥ ΤΡΩΝΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ ΑΣ ΜΗ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ!

Το χαμογελό σου μου φτιάχνει τη μέρα!!! Σε λατρεύω μικρέ μου πρίγκιπα!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήταν ο απόλυτος χοντρός, πορύ πάνω από τις καμπύλες. Τώρα είναι ένα μεγαλοφτιαγμένο (είναι 2.5 ετών και είναι 104 εκ.) αλλά αδύνατο παιδάκι. Βέβαια στο μέλλον θα έχω πρόβλημα γιατί τρώει ακατάστατα και αυτό είναι η συνταγή για την παχυσαρκία. Το δουλεύω όμως και .... θα τα καταφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω παιζει ρολο και ο θηλασμος ή η φορμουλα στο αν ειναι "ζουμπουρλουδικο" ενα μωρακι. Η δικια μου ειχε πιασιματακια (δεν την ελεγες χοντρη, ειχε απλα τη λεγομενη "μπακα"), της εδινα ομως ξενο γαλα απο την αρχη. Εχω γνωρισει μωρακι που θηλαζε αποκλειστικα και ηταν παχουλουτσικο (χωρις ομως αυτο να ειναι προβλημα, απλα ηταν στις ανωτατες καμπυλες). Φυσικα και δεν εννοω πως οποια θηλαζει εχει πιο "γεματουτσικα" μωρο, παιζει ρολο και το σκαρι του παιδιου. Απλα λεω τι παρατηρησα εγω, μπορει να ειναι και τελειως ακυρο αυτο που λεω.

Παντως μην αγχωνεστε, μολις περπατησουν "σουρωνουν", αδυνατιζουν. Αν ο παιδιατρος δεν σας εφιστα την προσοχη, δεν υπαρχει λογος να στεναχωριεστε για λογια τριτων.

Η δικια μου ειναι σχεδον 28 μηνων και ειναι 12400 απο κιλα ενω απο υψος 88 ποντους. :)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια χθες τον ζυγισαμε ειναι 8700.......αυτην την εβδομαδα κλεινουμε τον 5ο............τρωι 150 με 180.......νομιζω οτι ειναι πολυ...ολη την ωρα κουνιετε απορω πως περνει τοσο πολυ βαρος.....πριν 2 εβδομαδες που τον ειχαμε ζυγισει ηταν 8.......και τωρα μετα απο 2 εβδομαδες πηρε 700γρ......που θα φτασουμε επιτελους......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...