Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ 2010


Recommended Posts

Η απόλυτη ξεφτύλα του ελληνικού κράτους....

Δεν φτάνει που κοστολογούν τα έξοδα ενός παιδιού στα 10-12 ευρώ το μήνα, δεν σου δίνουν ούτε αυτά.

Και ύστερα σου λένε υπογεννητικότητα σε αυτή την χώρα.

Ρε ούστ... Mark my words, τίποτα δεν πρόκειται να αλλάξει με αυτά τα ρεμάλια που έχουμε

απο πάνω μας, και σύντομα έτσι όπως πάει ληστείες δεν θα κάνουν μόνο οι κακοποιοί αλλά και ο λαός που θα πεινάει.

 

Σόρρυ για το εκτός θέματος αλλά δεν κρατήθηκα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

για το επιδομα ακουστηκε κατι οτι κοβεται ,μαλλον.

οσο για τον φορο επιστροφης,μιας φιλης ηρθε και αντι να γραφει π.χ απο 25/05/2010 περαστε στην εθνικη για πληρωμή,καθως ειχε επιστροφη 450 ευρω ,γραφει το τρελοοοο "θα ειδοποιηθειται για την επιστροφη σας" ΜΟΝΟ .

Link to comment
Share on other sites

για το επιδομα ακουστηκε κατι οτι κοβεται ,μαλλον.

οσο για τον φορο επιστροφης,μιας φιλης ηρθε και αντι να γραφει π.χ απο 25/05/2010 περαστε στην εθνικη για πληρωμή,καθως ειχε επιστροφη 450 ευρω ,γραφει το τρελοοοο "θα ειδοποιηθειται για την επιστροφη σας" ΜΟΝΟ .

 

:shock:

Link to comment
Share on other sites

για το επιδομα ακουστηκε κατι οτι κοβεται ,μαλλον.

οσο για τον φορο επιστροφης,μιας φιλης ηρθε και αντι να γραφει π.χ απο 25/05/2010 περαστε στην εθνικη για πληρωμή,καθως ειχε επιστροφη 450 ευρω ,γραφει το τρελοοοο "θα ειδοποιηθειται για την επιστροφη σας" ΜΟΝΟ .

 

Α, ωραία!!! :roll:

Κι εγώ την επιστροφή περιμένω για να πάω διακοπές!

Με το κυάλι πάλι φέτος τη θάλασσα. :cry:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α, ωραία!!! :roll:

Κι εγώ την επιστροφή περιμένω για να πάω διακοπές!

Με το κυάλι πάλι φέτος τη θάλασσα. :cry:

 

 

 

Οι ΑΧΡΗΣΤΟΙ εμενα μου ρχετε να παω να τα καψω όλα ....

 

 

17 Νοεμβρη που τους χρειαζεται .....

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

http://troktiko.blogspot.com/2010/05/o_5953.html

 

ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΤΟΥ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ .

να ρωτησω κατι .εγω γενναω αυγουστο ,τον σεμπτεβρη δλδ θα παρω κανονικα επιδομα 1ου παιδιου απο τον ΟΑΕΔ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Παίρνεις για τους μήνες που έχεις το παιδί, δηλαδή για Σεπτέμβριο - Δεκέμβριο, δηλαδή ούτε 30? ;).

 

Εντάξει, όπως πέρσι είναι, ξεκινάνε από Ιούνιο ή Σεπτέμβρη και είναι μέχρι τέλος Ιανουαρίου 2011, όποτε μπορεί ο καθένας καταθέτει δικαιολογητικά.

 

Άντε, σε καλή μας μεριά!

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, μόλις μπήκα στο site του ΟΑΕΔ και έχουν βγάλει την εγκύκλιο για το επίδομα του 2010.....

ΣΠΕΥΣΑΤΕ...........

 

 

 

Κοριτσια βοηθεια γιατι απο μνημη δεν παω καλα

 

τι πρεπει να κανουμε εμεις τωρα για να το παρουμε για θυμηστε μου ...

το 2008 πηραμε για καποιους μηνες και το 2009 ολοκληρο

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια!ειμαι απο αλλο τοπικ αλλα εριχνα ματιες και επεσα στη συζητηση σας!Εχω 4 παιδια και απο οτι ειδα στο site του οαεδ κοπηκαν περιπου 150 ευρω απο το επιδομα σε οικογενειες με 4 παιδια και ανω!στις αλλες κατηγοριες ουτε την παραμικρη μειωση!δηλ τι; οι οικογενειες με 3 παιδια και κατω τα εχουν πιο αναγκη τα χρηματα!απαραδεκτοι κυριοι που το αποφασισατε αυτο!χωρις παρεξηγηση και χωρις να εχω τιποτα με τις οικ.με λιγοτερα παιδια!Δηλαδη τι θα γινοταν αν εκοβαν απο ολους 50 ευρω !στα ιδια δεν θα ημασταν ;ή εστω αναλογικα καποιο ποσο απο ολους!αδικια!ντροπη σας!δεν με σωζουν τα 150 ευρω αλλα για το γαμωτο!απο τους πολυτεκνους ρε πατε να κοψετε για να πληρωσετε τις μ@λ@κιες που κανατε; αισχος!!:twisted:

http://troktiko.blogspot.com/2010/05/o_5953.html

 

ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΤΟΥ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ .

να ρωτησω κατι .εγω γενναω αυγουστο ,τον σεμπτεβρη δλδ θα παρω κανονικα επιδομα 1ου παιδιου απο τον ΟΑΕΔ?

θα παρεις κοριτσακι αλλα για τους μηνες απο τη γεννα και μετα!δηλ αν γεννησεις Αυγουστο θα παρεις για τους μηνες απο Αυγουστο μεχρι Δεκεμβρη!μην φανταστεις οτι ειναι και πολλα!εγω που γεννησα 3 Ιουλιου περυσι πηρα 53 ευρω!Να ειχα γεννησει 31 ιουνιου θα επαιρνα κατι παραπανω!Ο μηνας που γεννας δεν πιανεται κι ας γεννησεις στις 1 του μηνα!και παλι αισχος!:evil:

 

Κοριτσια βοηθεια γιατι απο μνημη δεν παω καλα

 

τι πρεπει να κανουμε εμεις τωρα για να το παρουμε για θυμηστε μου ...

το 2008 πηραμε για καποιους μηνες και το 2009 ολοκληρο

 

ευχαριστω

στο site του οαεδ εχει τα δικαιολογητικα και για τους νεους και για τους παλιους δικαιουχους!:wink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ακουσα στην tv οτι τον ιουνιο ειναι για τους πολυτεκνους τον ιουλιο για οσους εχουν δυο παιδια και τον αυγουστο για οσους εχουν ενα.

Για να δουμε θα το παρουμε ,,,,

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι και εγώ!!εμας η μικρη μας γεννήθηκε 17/12/09.. δηλαδή για το επίδομα 2 παιδιών δεν θα πάρουμε τιποτα δηλαδη????αλλα υπολόγιζα εγω!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Κορίτσια μια φίλη με ενημέρωσε ότι έκανε κατάθεση των δικαιολογητικών για το επιδομα παιδιου - φέτος τα χρήματα πιστώνονται άμεσα - της κοπέλας της τα βάλανε την επομένη - περιμένω το χαρτί απο την δουλεια για να κάνω κατάθεση

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα.επειδη και εγω καινουργια μαμα ειμαι θελω να με βοηθησετε.εγω παιρνω ταμειο ανεργιας.γεννησα τον μαρτιο.δικαιουμαι και εγω αυτο το επιδομα?γιατι εμενα αρχισαν να μου βαζουν επιπλεον 50 ευρω γαι το παιδι καθε μηνα.αυτο ειναι αλλο?:(

Link to comment
Share on other sites

Στις 1-7-10 ξεκίνησε να δίνεται το οικογενειακο επίδομα με δυο παιδιά και έμαθα πως ισχύει μέχρι τον Ιανουάριο του 2011!!! βέβαια την πρώτη μέρα που βρέθηκα εκει και ειπα να το πάρω με την ευκαιρία το επίδομα και εγω, η υπάλληλος μου είπε: γίνεται χαμός δεν βλέπετε? πρώτη μέρα σήμερα και έχει τόσο κόσμο!!! ελάτε άλλη μέρα θα ισχύει για πολύ ακόμα!!! Τώρα κατάλαβα γιατί οι περισσότεροι έσπευσαν να πάρουν το επίδομα τους...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...