Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ......ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΑΧΡΙΝΗ!!!!!!!!!!!

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλη την παρέα,

έρχομαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω οτι πλέον είμαι μια .... "μελαχρινή κούκλα ζωντάνη" που λέει και το άσμα :lol::lol:

Μετά από 8 χρόνια ασπασμού της ξανθιάς-πλατινέ τρίχας τα έβαψα μαύρα -για την ακρίβεια καστανά σκούρα- και τα έκοψα κοντό καρέ με φραντζούλα (το παιδάκι μου αρχικά με κοιτούσε καλά καλά και μετά μου χαμογέλασε :shock: )

Γύρισα παντελώς σελίδα στη ζωή και ομολογώ οτι μου αρέσει αυτή η φάση που περνάω :cool:

Φυσικά για όλους τους φίλους θα είμαι ΠΑΝΤΑ η ξανθιά της καρδιάς σας!!!!

:lol::lol:

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif

Διαφημίσεις

Ρε συ, είναι χρόνια που θα ήθελα να το κάνω αυτό και δεν το παίρνω απόφαση.... Είμαι ξανθιά (τώρα πια βέβαια μετά τις εγκυμοσύνες το χρώμα είναι λασπί) και πολύ θα ήθελα να τα έβαφα κατράμι.....

Με σπρώχνεις ομολογώ :lol::lol:

Μπράβο σου!

Με γεια το μαλλί και ελπίζω να σου αρέσει τρελά!

Εγώ, ήμουν από τα 16 μου ξανθιά (βαμμένη). Στα 23 ξαφνικά και από ξανθιά σε μία νύχτα γίνομαι μελαχροινή... στο κορακί μου!!! :lol:

Τα κράτησα πολλά χρόνια και πριν 6 μήνες τα έκανα ξανθοκάστανα ξαφνικά έτσι για αλλαγή!

Οι αλλαγές είναι όμορφες!

Από μάκρος δε.... από μελαχροινή με μαλλί ως την μέση τα έκοβα κοντό καρέ σαν Κλεοπατρίτσα!!! :lol::lol:

Γιατρέ μου είναι σοβαρό???

Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Σεφηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Ανυπομονω να σε δω.

Η αληθεια ειναι οτι εγω οταν ειχα χωρισει (χαχα) τα ειχα βαψει κοκκινα για αλλαγη αλλα ξαναγυρισα παλι στο ξανθο... Ενω μου αρεσουν οι αλλαγες νομιζω οτι το σκουρο χρωμα με μελαγχολει.

Εσυ ομως εχεις κανει ενα μοναδικο ιδιαιτερο τυπο. Το κοντο καρε μου αρεσει πολυ αχου θα εισαι μια ντιβα. Θα μας κανεις τωρα παρεα εμας τους κοινους θνητους?

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Σεφηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Ανυπομονω να σε δω.

Η αληθεια ειναι οτι εγω οταν ειχα χωρισει (χαχα) τα ειχα βαψει κοκκινα για αλλαγη αλλα ξαναγυρισα παλι στο ξανθο... Ενω μου αρεσουν οι αλλαγες νομιζω οτι το σκουρο χρωμα με μελαγχολει.

Εσυ ομως εχεις κανει ενα μοναδικο ιδιαιτερο τυπο. Το κοντο καρε μου αρεσει πολυ αχου θα εισαι μια ντιβα. Θα μας κανεις τωρα παρεα εμας τους κοινους θνητους?

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Εσένα γλυκό μου ξανθουλίνι θα σού κάνω παρείτσα for ever!!!!!

Μπορεί να έγινα μελαχρινούλα αλλά τις παλιές ΚΑΛΕΣ -το τονίζω αυτό-συνήθειες δεν τις αλλάζω..... :lol::lol:

(ο άλλος έπαθε σίγουρα ζαβλαμά αλλά δεν είπε τίποτα ούτε ένα "μεγειά") και εγώ έβαλα την Ριρή μου (η γάτα μας) να κλάψει αλλά δεν ήθελε να ρήξει ούτε σταγόνα για χάρη του :wink:

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif

Διαφημίσεις

Εγώ νομίζω ότι μέχρι τα βαθιά γεράματα θα είμαι ξανθιά. Δεν μπορώ βρε παιδί μου τις αλλαγές. Όσο τις χαίρομαι στους άλλους, τόσο εγώ θέλω να διατηρώ την εικόνα μου. Νομίζω ότι αν αλλάξω το μαλλί μου, θα ξυπνήσω την άλλη μέρα μετανοιωμένη και θα πατήσω το κλάματα!!

Αντρα μπορεί να αλλαζα.....μαλλί όμως όχι!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol:(καλά που δεν μπαίνει ο άντρας μου στο φόρουμ :lol::lol::lol::lol::lol::lol: )

Σεφι με γεια το νέο λουκ!!! :wink::D:D:D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

μπραβο σεφι καλα εκανες κι εγω χθες πηγα να παρω λιγο τις ουρες και κατεληξα απο μακρυ μαλι κατω απο τον ωμο να παω σπιτι με κοντο αγοριστικο.Ποτε μεχρι σημερα δεν τα εχω κοψει και μου φανηκε καπως αλλα αρχισα να τα συνηθιζω.Καλα τα παιδια με κοιτουσαν καλα καλα κι ο γιος μου εβαλε τα κλαμματα δε με γνωρισε μαλλον.

Αλλαγες χρειαζονται που και που μας ανανεωνουν.

καλα mata ασε αν οι αντρες εμπαιναν στο forum θα παθαιναν απανωτα εγκεφαλικα δεν το συζητω :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png

Εγώ νομίζω ότι μέχρι τα βαθιά γεράματα θα είμαι ξανθιά. Δεν μπορώ βρε παιδί μου τις αλλαγές. Όσο τις χαίρομαι στους άλλους, τόσο εγώ θέλω να διατηρώ την εικόνα μου. Νομίζω ότι αν αλλάξω το μαλλί μου, θα ξυπνήσω την άλλη μέρα μετανοιωμένη και θα πατήσω το κλάματα!!

Αντρα μπορεί να αλλαζα.....μαλλί όμως όχι!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol:(καλά που δεν μπαίνει ο άντρας μου στο φόρουμ :lol::lol::lol::lol::lol::lol: )

Κι εγω τα ιδια βρε ματα μου τοσα χρονια το ιδιο μαλλι το ιδιο χρωμα!Τωρα αρχισε να με πιανει να τ'αλλαξω αλλα δεν το τολμω!Πως ζηλευω αυτες που τολμουν τις αλλαγες :cry: Αφου και η κομμωτρια μ'εχει παρει χαμπαρι και μολις μπαινω λεει ασε ξερω ξερω θα κανουμε την τρομερη αλλαγη να κοψουμε λιγο τις ακρες :D:D:D

z1QBp3.png UKB8p3.png

Τολμήστε το κορίτσια και θα δείτε οτι δεν θα το μετανοίωσετε :lol::lol:

Αλλαγές πρέπει να κάνουμε που και που για καλό δικό μας πάνω απ'όλα και μετά για τους άλλους... :wink:

Διαφημίσεις

Margio..............κι εσύ τις άκρες ε;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Α.....κάποτε έκανα κάτι λίγες καστανές ανταύγειες!!!!!!!!!!!Μετά από λίγο καιρό βέβαια....έφυγαν....ε δεν είναι αυτό αλλαγή;;;;;Φτάνει για αυτή την δεκαετία!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Sefi...εγώ θα μείνω στην ιστορία με την Βουγιουκλάκη, την Ναθαναήλ και κάποιες άλλες!!!! :lol::lol::lol::lol: Αλλάζω κανένα έπιπλο στο σπίτι θέση.....και μου αρκεί!!! :lol::lol::lol::lol: Σας χαίρομαι όμως!!! :wink:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Α καστανες ανταυγειες εκανα κι εγω!!!Ηταν τοσο μεγαλη η αλλαγη που οταν ρωτησα τον αντρα μου τι αλλαξε επάνω μου με κοιταξε καλα καλα και μου λεει το θεικο "Εβγαλες τα φρυδια σου????

:twisted::twisted:

Μετα αρχισα να αναρωτιεμαι καλα ποσο καιρο ειχα να βγαλω τα φρυδια μου? :D:D:D

z1QBp3.png UKB8p3.png

Α καστανες ανταυγειες εκανα κι εγω!!!Ηταν τοσο μεγαλη η αλλαγη που οταν ρωτησα τον αντρα μου τι αλλαξε επάνω μου με κοιταξε καλα καλα και μου λεει το θεικο "Εβγαλες τα φρυδια σου????

:twisted::twisted:

Μετα αρχισα να αναρωτιεμαι καλα ποσο καιρο ειχα να βγαλω τα φρυδια μου? :D:D:D

:lol::lol::lol::lol:

Να δούμε πόσο καιρό θα το αντέξεις :roll::roll::roll:

Όσες φορές επιχείρησα να αλλάξω χρώμα ,έστω και ανταύγειες,

δεν τα κατάφερα να το κρατήσω πάνω από τρίμηνο.

Έχω αρχίσει και πιστεύω πως το ξανθό σιγά σιγά

ποτίζει στο κεφάλι μας και αρνείται να αλλάξει !!! :lol::lol::lol:

698927w3uri2g9kq.gif + 698925jp6q6xl5uz.gif

Έχω αρχίσει και πιστεύω πως το ξανθό σιγά σιγά

ποτίζει στο κεφάλι μας και αρνείται να αλλάξει !!! :lol::lol::lol:

Η αλήθεια είναι αυτή...όσο και να προσπαθείς να το αφήσεις αυτό δεν σ'αφήνει με ΤΙΠΟΤΑ!!!!Πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι ξανθιά θα γίνω (άσε που παίζει και το φαλακρή με τόσο ντεκαπάζ) :lol::lol::lol:

Διαφημίσεις

Βάλτε κι εμένα στη λίστα υπέρ των αλλαγών!

Από τα 16 μέχρι τα 23 μου τα είχα μαύρο-κορακί! :D

Μια ωραία πρωία ξύπνησα ανάποδα και έκανα ξανθιές ανταύγειες... σιγά σιγά τα άνοιγα, μέχρι που κατέληξα ξανθιά όσο δεν πάει. Τα κράτησα έτσι μέχρι τα 28, οπότε και δοκίμασα και το κόκκινο να δω αν μου πηγαίνει. Μου άρεσε πολύ, αλλά είχα τον αδελφό μου να με χαρακτηρίζει κάπως... :oops: ... και το γύρισα στο καστανό. Τελικά μετά από κανα χρόνο αποθύμησα το ξανθό μου μαλλάκι και από τότε δεν τα έχω ξαναλλάξει, αν και πολλές φορες αναπολώ αυτό το μαύρο-κορακί της εφηβείας μου!

Μετά τη γέννα, αν μου έχουν μείνει μαλλιά, προβλέπονται αλλαγές πάλι! :lol:

EXXQp3.pngAIzKp2.png

Καλημέρα σε όλη την παρέα,

έρχομαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω οτι πλέον είμαι μια .... "μελαχρινή κούκλα ζωντάνη" που λέει και το άσμα :lol::lol:

Μετά από 8 χρόνια ασπασμού της ξανθιάς-πλατινέ τρίχας τα έβαψα μαύρα -για την ακρίβεια καστανά σκούρα- και τα έκοψα κοντό καρέ με φραντζούλα (το παιδάκι μου αρχικά με κοιτούσε καλά καλά και μετά μου χαμογέλασε :shock: )

Γύρισα παντελώς σελίδα στη ζωή και ομολογώ οτι μου αρέσει αυτή η φάση που περνάω :cool:

Φυσικά για όλους τους φίλους θα είμαι ΠΑΝΤΑ η ξανθιά της καρδιάς σας!!!!

:lol::lol:

Τί μου θύμησες!!

Ήμουν κοκκινομάλα απο την 1η Λυκείου μέχρι και τα 24...μετά τα έκανα ξανθά για δύο χρόνια..μετά τα δύο χρόνια τα έβαψα blue black. Στην δουλειά που ήμουν όλοι σοκαρίστηκαν και η διευθύντρια έλεγε πηγαίνετε στην Κυριακή να σας εκπαιδεύσει και έλεγαν ποιά είναι η Κυριακή..η απάντησή της..."Αυτή που ήταν ξανθιά και τα έκανε μαύρα" ....σήμα κατατεθέν :lol:

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Εγω παλι ειμαι ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΑΛΛΑΓΩΝ!!!!!

και σε χρωμα αλλα και σε κουρεμα. Σχεδον καθε 2μηνο τα αλλαζω. Δεν μπορω το ιδιο μαλλι συνεχεια, βαριεμαι. Σε γενικες γραμμες ειμαι και εγω χαζη(ξανθια) αλλα παντα κανω και μια διαφορα σε ανταυγειες ή φλασακια (ροζ, μωβ, καστανο κτλ) Παλιοτερα τα ειχα βαψει καστανοκοκκινα αλλα δεν νομιζω οτι μου πηγαινει ιδιαιτερα, με αγριευει το σκουρο χρωμα! Αλλα τωρα εχω δει ενα μαλλι (χωρις πλακα! μαυρο με μπλε ανταυγειες) πολυ το ζαχαρωνω!!!!! :D

Θα δειξει.......................

Εγώ είμαι ξανθιά εδώ και πολλά χρόνια...και θέλω να τολμήσω να τα κάνω καστανά ή καστανόξανθα αλλά κολλάω.....

αυτό που με κρατάει μέχρι στιγμής είναι ότι όλες οι κομμώτριες μου λένε ότι το μαλλί ταλαιπωρείται και ότι ακόμα και καστανό να το κάνω μετά απο τα πρώτα λουσίματα μπορεί να μου βγεί πορτοκαλί επειδή απο κάτω είναι ξανθό....ισχύει βρε κορίτσια κάτι τέτοιο....το έχει πάθει καμία σας.....

Αν δεν μου έλεγαν τέτοια θα το είχα κάνει σίγουρα...αλλά δεν θέλω να ξυππνήσω και ένα πρωί να είναι orange girl!!!

Εγώ είμαι ξανθιά εδώ και πολλά χρόνια...και θέλω να τολμήσω να τα κάνω καστανά ή καστανόξανθα αλλά κολλάω.....

αυτό που με κρατάει μέχρι στιγμής είναι ότι όλες οι κομμώτριες μου λένε ότι το μαλλί ταλαιπωρείται και ότι ακόμα και καστανό να το κάνω μετά απο τα πρώτα λουσίματα μπορεί να μου βγεί πορτοκαλί επειδή απο κάτω είναι ξανθό....ισχύει βρε κορίτσια κάτι τέτοιο....το έχει πάθει καμία σας.....

Αν δεν μου έλεγαν τέτοια θα το είχα κάνει σίγουρα...αλλά δεν θέλω να ξυππνήσω και ένα πρωί να είναι orange girl!!!

ανεπιφύλακτα σου λέω οτι το μόνο που θα γίνει στο μαλλί τον πρώτο καιρό

-μετάξυ 1-2 βαφής- είναι να "ξερνάει" η βαφή πιο εύκολα.

Σίγουρα όμως δεν υπάρχει περίπτωση να ξυπνήσεις ένα πρωί πορτοκαλάκι :lol:

Όσο για την ταλαιπωρία της τρίχας έχω να σου πώ το εξής που είναι και πολύ λογικό ... το συνεχές ντεκαπάζ και τα διάφορα ξανθιστικά είναι πολύ πιο βλαβερά από μια απλή καστανή βαφή.Εγώ προσωπικά πήρα την απόφαση να τα κόψω και να γίνω καστανή/μελαχρινή γιατί στο τέλος θα έμενα φαλακρή και έιναι δύσκολοι καιροί -οικονομικά- για περούκες και ποστις :lol::lol:

Πάλι με χρόνια με καιρούς παλί ξανθουλίνι θα γίνω αλλά για τον επόμενο χρόνο θα ασπάζομαι την καστανόσκουρη τρίχα :lol::lol::lol:

XA XA XA μια από τα ίδια και'γω!! Εγω δυστυχώς το είχα τολμήσει ( μου πηγε η αληθεια είναι ) αλλά μόλις ξυπνησα το πρωί ή οταν εβλεπα καμια ξανθια το αναπολούσα!!! Λίγους μηνες τελικά το άφησα.Τωρα οταν θελω καμια αλλαγή χτυπάω καμιά ανταυγεια διαφορων χρωματων.( καστανες,ροζ, λιλά....)

rQGhp3.png

• 3 weeks later...

και εγώ mata μου μια απο τα ιδια!!!!!! :D:D:D

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png

Μιας και μιλάμε για αλλαγές...θέλω να βάψω το μαλλί και να το κόψω...Ξέρει καμία σας κάποιο καλό κομμωτήριο στα νότια προάστεια;;;;Ν.Σμύρνη, Π.Φάληρο, Καλαμάκι;;;;Σας παρακαλώ....Χρειάζομαι αλλαγή επειγόντως...είμαι απελπισμένη...Καμία από τις κομμώτριες που πήγαινα δεν έκαναν ωραίο κόψιμο (τα μαλλιά μου είναι σπαστά προς το σγουρό) με αποτέλεσμα να βγαίνω σαν την ΤΡΕΛΗ....Το κοντό καρέ δε θέλω να το κάνω αυτή τη στιγμή (έχω αρκετά μακριά μαλλιά) λόγω του ότι δε νοιώθω άνετα με το σώμα μου...και όσο να'ναι το μακρύ ως γνωστόν κάτι κόβει....Επιπλέον τι να κάνω με το μωρό;;;;δεν μπορώ να την πάρω στο κομμωτήριο...ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ!!!!!!!

HELP HELP HELP HELP

an1cCDg0g410030MDAwOGQ0fDAwMDU2NjlkYXxTZSBsYXRyZXlveW1lIGthcmRveWxhIG1hcyE.gif

Αχ, ζηλεύω το ίσιο, γυαλιστερό, λαμπερό, κορακί, μαύρο-μπλε, κλεοπατρίιο ή καστανό σκούρο μαλλί... δυστυχώς είμαι φυσική κατσαρή και καστανόξανθη και οτιδήποτε άλλο δεν μου πάει καθόλουυυυυυυ :(:?

it's never too late to start all over again