Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω την πρωτη αγορα τη περιμενω να ερθει, μου εχουν κρατηθει τα λεφτα ηδη

ποτε τα επιστρεφουν?

η κυπρου μου ελεγε θα παρουν 2,5 θα δωσουν 1,5 και κατι τετοια κουλα!

γενικα τα εχω παρει με τη προπληρωμενη

τα καταγραφω για να παρακολουθω τι γινεται και να βγαζω ακρη

αλλα τα τραβανε, αλλα σε εκκρεμοτητα

ενημερωση μετα τις 6 και μπουρδες γενικοτερα!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σου κάνει χρεωση το πευπαλ 1,5ευρώ για να το τσεκάρεις και να πάρεις το τετραψήφιο κωδικο, αυτο το βαζεις στην ενοτητα που λεει verify credit card και αφου στην κανει verify...πως τα γραφω η ατιμη, σου οφείλει 1,5ευρώ το πευπαλ

Με την πρωτη σου αγορα πχ 100ευρώ αντι να τραβηξει το πευπαλ 100ευρώ απο την καρτα σου για να πληρώσει θα τραβήξει 98,5ευρω. αρα αυτοματα στο επεστρεψε το 1,5ευρώ

 

Link to comment
Share on other sites

Το τι σου τραβαει η κυπρου για την "εξυπηρέτηση" να σου φορτώνει την κάρτα ειναι ασχετο με το πευπαλ....πχ εμενα η γιουρομπανκ τραβαει καθε φορα σε καθε φορτιση καρτας 1ευρω...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόλις παρέλαβα τα ρουχαλάκια μέσω σαλοπέτας απο μάδερκερ και τέσκο!!Όλα άψογα!!Και γλύτωσα και ένα κάρο λεφτάκια!!Μου φαίνεται θα αρχισω να ετοιμάζω απο τώρα καλάθι για τα φθινοπωρινά!!!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαρι μου δε μπαρδευω τη χρεωση της καρτας!

Μου εχουν τραβηξει ολο το ποσο για την αγορα του ebay και μαλιστα εχω σε εκρεμοτητα να μου τραβηξουν και 1 ευρω ακομα

εκει μου τα μπερδευαν και μου ελεγαν θα παρουν 2,5 και θα δωσουν 1,5 και τριχες

τη παρασκευη ειχα σε κρεμοτητα 40 ευρω απο goldendeals

ε σημερα και τα τραβηξαν και τα εχω σε εκρεμοτητα!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τα ρουχαλάκια μέσω σαλοπέτας απο μάδερκερ και τέσκο!!Όλα άψογα!!Και γλύτωσα και ένα κάρο λεφτάκια!!Μου φαίνεται θα αρχισω να ετοιμάζω απο τώρα καλάθι για τα φθινοπωρινά!!!

 

mama xrysa πες για τεσκο!!!!!!!! τι μεγεθη πηρες??? και απο ποιοτητα ωραια λενε ε??????????? αν δε βαριεσαι βαλε κανα λινκ αυτα που πηρες και σου αρεσαν πολυ ετσι να παιρνουμε μια ιδεα!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΛΟΜΒΟΥΝΗΣ

ιντερνετικα κοιταζα ενα πλυντηριο πιατων καπου 20/6 (προ αυξησης ΦΠΑ) εχει 594

κοιταζω σημερα ....683!!!!

 

ερωτηση

συγνωμη το ιδιο μοντελο απο 594 πηγε 683??????

αυτο ειναι το 2% ΦΠΑ η θα βγουν μετα να πουν οτι κανουν και εκπτωσεις?

 

 

απαντηση

Καλημέρα, όχι δεν έχει να κάνει με το 2%, απλά αυξήθηκε η τιμή του προιόντος - Σχετικά με αυτό που αναφέρατε για τις εκπτώσεις, στο ηλεκτρονικό κατάστημα δεν έχουμε εκπτώσεις αφού οι τιμές είναι ήδη αρκετά χαμηλές όλο το χρόνο.

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kοιτάχτε, κανονικά είναι τα μεγέθη.Πήρα και κάποια χειμωνιάτικα για την μικρούλα που έρχεται όμως τα οποία είναι λεπτούλικα τελικά.Συγκεκριμένα αυτό:http://www.clothingattesco.com/girls/Disney-Shirred-trousers/invt/kg015024&bklist=icat,4,buylists,featuredproducts,baby-gir και αυτό:http://www.clothingattesco.com/girls/Disney-Hooded-cardigan-coat/invt/kg015028&bklist=icat,4,buylists,featuredproducts,baby-girl εγώ θα τα έλεγα ανοιξιάτικα.Ίσως να έτυχε βέβαιαlΝομίζω κάτι αντίστοιχο είχε πει και η AGE.Δεν ξέρω αν θα ξαναέπαιρνα χειμωνιάτικα τεσκο.Μάλλον θα προτιμήσω νεχτ!Για καλοκαιρινά πάντως η ποιότητα είναι μια χαρά.Τώρα βέβαια θα δείξει και στα πλυσίματα πόσο θα αντέξουν!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

παντως αφου μαμα χρυσα ηταν σε summer sales το πιο πιθανο ηταν να ειναι λεπτα.

Το αντιθετο επαθα εγω με Μytoys παραγγειλα ενα σα κολανακι, φαινοταν σα καπρι στη εικονα, ασπρο

τελικα ειναι πολυ χοντρο, χειμωνα και βαλε!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω την πρωτη αγορα τη περιμενω να ερθει, μου εχουν κρατηθει τα λεφτα ηδη

ποτε τα επιστρεφουν?

η κυπρου μου ελεγε θα παρουν 2,5 θα δωσουν 1,5 και κατι τετοια κουλα!

γενικα τα εχω παρει με τη προπληρωμενη

τα καταγραφω για να παρακολουθω τι γινεται και να βγαζω ακρη

αλλα τα τραβανε, αλλα σε εκκρεμοτητα

ενημερωση μετα τις 6 και μπουρδες γενικοτερα!

 

γατουλα,

εχω κι εγω Κυπρου.Σε καθε γεμισμα της καρτας κρατανε 1 ευρω.και παντα τα χρηματα σου θα φαινονται το βραδυ.Μεχρι να παρουν τα χρηματα οι sellers πχ το αμαζον φαινονται σε εκρεμμοτητα.Εγω την παρακολουθω στο i-card online.Βεβαια αν παρεις να ζητησεις στοιχεια απο ποιον εγιναν οι χρεωσεις δεν ξερουν να σου πουν.Πρεπει να περασουν τουλαχιστον 15 μερες για να ενημερωθουν σιγουρα.

για παραδειγμα πηγα να κανω μια παραγγελια σε ενα σαιτ και επειδη τα χρηματα δεν φαινοντουσαν μου την ακυρωσαν.Παρ'ολα αυτα το ποσο φαινεται σε εκρεμμοτητα ακομη και τωρα...περιμενω να δω ποτε θα αποδεσμευτει...

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το mail που έστειλα στην mothercare Αγγλίας

Attention: to Marketing Dept. OR to whom it may concern

 

Dear

Sirs,

 

It's over six months since your online store has stopped sending your products

in Greece.

 

 

In my recurring e-mails regarding this issue, the responses of your employees

were unclear and confusing. Some times they mentioned customs problems and others

internal problems.

 

It is rather strange that a company like Mothercare can not solve these

problems in a reasonable period of time.

 

 

If you are not interested in expanding your sales in the Greek market, I think

the right thing to do is to inform your costumers about your intentions or even

exclude entirely our country from your shipping list and do not just make a

misleading note that N.B. We are currently unable to deliver to Greece and Romania.

 

The next issue I would like to point out is that in Greece

rumors say that your Greek commercial representative exercises veto and he is

suspending online orders which are to be delivered to Greece and also Romania. It's worth noting that

your commercial representative for both those countries is the same person.

 

Frankly I can not believe that the above rumors could be true as I can not see

how a person can hinder the free trading of goods between E.U. countries.

 

 

 

Regarding the huge price differences between the exactly same products in your UK

stores and Greek stores, I would like to point out that is rather disappointing

as here they are sold 2 or 3 times over your retail prices.

 

I can expect a reasonable increase due the VAT differences between Greece and U.K. but to triple an item's price

has really no logic and underestimates the intelligence of your customers.

 

Just an example of the price differences and policy from your Greek branches, the

items you sell as buy one and take the second in half price here are sold buy

two and take the third one in half price.

 

 

 

As you probably know the Greek on line store of Mothercare http://www.mothercare.gr was not working at all, for many years.

Although it is an option on the website that you can buy online the service is unavailable.

Actually I spent time and money in my attempt to buy on line as for long time

the website had problems with viruses that cost me 2 days of my time and a

visit of an IT services to debug my computer.

 

 

 

I hope that you will consider my message, which reflects the queries and

disappointment of many Greek customers.

 

Looking forward to hearing from you.

 

Best Regards,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και αυτό έλαβα σαν απάντηση σήμερα .......τα σχόλια είναι περιττά ......

Thank you for your email.

 

Unfortunately I must confirm that my colleague Matthew is correct in advising that we are still unable to deliver to Greece due to an ongoing customs issue, and while we are looking into resolving this and resuming our service to Greece as soon as possible we do not have a specific date at present for when this service will next be available. Please be assured that we are continuing to look into this, and that our website will be updated with any further information as soon as it becomes available.

 

I am sorry that I could not be of more assistance at present, but I hope that this information is of help.

 

Kind Regards

Link to comment
Share on other sites

γατουλα,

εχω κι εγω Κυπρου.Σε καθε γεμισμα της καρτας κρατανε 1 ευρω.και παντα τα χρηματα σου θα φαινονται το βραδυ.Μεχρι να παρουν τα χρηματα οι sellers πχ το αμαζον φαινονται σε εκρεμμοτητα.Εγω την παρακολουθω στο i-card online.Βεβαια αν παρεις να ζητησεις στοιχεια απο ποιον εγιναν οι χρεωσεις δεν ξερουν να σου πουν.Πρεπει να περασουν τουλαχιστον 15 μερες για να ενημερωθουν σιγουρα.

για παραδειγμα πηγα να κανω μια παραγγελια σε ενα σαιτ και επειδη τα χρηματα δεν φαινοντουσαν μου την ακυρωσαν.Παρ'ολα αυτα το ποσο φαινεται σε εκρεμμοτητα ακομη και τωρα...περιμενω να δω ποτε θα αποδεσμευτει...

 

Στην eurobank που εχω την προπληρωμένη πάντως φαινονται κατευθειαν! Και τι εννοω τωρα τα βαζω πχ στις 17¨55 μεσω νετ μπανκινγκ και επιτόπου παω να κανω την πληρωμη σε διαφορα σαιτ και ποτε δεν εχουν κοψει και γινεται κανονικα η παραγγελια μου! Οπως τωρα πριν απο λιγη ωρα εκανα δυο παραγγελιες μια απο ebay και μια απο amazon!

 

Link to comment
Share on other sites

αυτη ηταν απαντηση????μαααααααααλισταααααα...

βρε ουστ...οπως ειχε πει το καλαμαρακι,τωρα που βρεθηκε τροπος να ειναι καλα τα next και τα tesco!!!

 

καλαμαρακι,καλη ακουγεται η eurobank

Link to comment
Share on other sites

παντως αφου μαμα χρυσα ηταν σε summer sales το πιο πιθανο ηταν να ειναι λεπτα.

Το αντιθετο επαθα εγω με Μytoys παραγγειλα ενα σα κολανακι, φαινοταν σα καπρι στη εικονα, ασπρο

τελικα ειναι πολυ χοντρο, χειμωνα και βαλε!

 

 

Mώρέ αυτό σκεφτόμουν και εγώ μετά....Θα δώ και απο Σεπτέμβρη που θα παραγγείλω πάλι αν βρώ τίποτα καλό και θα το τσεκάρω!!!

Πάντως παιδιά η Σαλοπέτα σκίζει!!! εμένα με γλύτωσε απο πολύ χρόνο και κυρίως χρήμα!!!:lol::lol:

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοπέλες όμορφες:D

Έχω καιρό να γράψω στο θέμα γιατί έτρεχα με τα βαπτίσια μας. Θέλω να σας γράψω ότι με τα ρούχα του NEXT έπαθα πλάκα και είχα πολλά δώρα από εκεί...πήγα να κάνω και αλλαγές και τρελάθηκα:D πολύ όμορφα, τεράστια ποικιλία και φοβερή εξυπηρέτηση.

Από το ακατανόμαστο μαγαζί (αυτό που δεν μας στέλνει πια) είχα μόνο ένα δώρο...και όταν πήγα για αλλαγή δεν μου έρεσε τίποτα. Κάθε χρόνο έχει τα ίδια σχέδια? Τελικά νομίζω ότι είναι καλά τα ρούχα του για μωράκια μέχρι 1 έτους και τα φορμάκια του. Για μεγαλύτερες ηλικίες δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο...και οι τιμές στα ύψη:shock: γνωρίζοντας κιόλας τις αγγλικές μου κακοφάνηκε πάρα πολύ να πάρω κάτι...δεν θέλω να είμαι το κορόϊδο:confused:

Ίσως να παραγγείλω κάτι από το site μέσω του bambam για το χειμώνα αλλά θα κοιτάξω πρώτα τα NEXT και μετά θα αποφασίσω...

Mama xrysa εσύ σε πόσες μέρες τα έλαβες? βλέπω ότι είμαστε και συμπολίτισες:D

Link to comment
Share on other sites

Mantinop μου τα έστειλε Τετάρτη η κοπέλα παρέλαβα σήμερα Δευτέρα!!!Είναι πολύ γρήγορη!!Πάντως όντως το μάδερκερ είναι μόνο για φορμάκια και τέτοια.Και εγώ μόνο τέτοια πήρα απο κει και ελάχιστα απο κάποια άλλα πραγματάκια.

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το mail που έστειλα στην mothercare Αγγλίας

.............

Best Regards,

 

 

ΑGE το γράμμα σου συνόψισε όλα όσα συζητάμε μεταξύ μας εδώ κι έξι μήνες... εμένα προσωπικά με κάλυψες απόλυτα!!!

Η απάντηση που έλαβες θα έλεγα πως ήταν απογοητευτική, γεμάτη υπεκφυγές και σε τελική ανάλυση ήταν μια απάντηση που δόθηκε μόνο για να δοθεί - για να μην έχουμε να λέμε πως δεν απάντησαν...:?

 

Αυτό που κρατώ εγώ από όλη αυτή την ιστορία είναι πως ίσως μετά από όλες αυτές τις επιστολές και τα e-mail να λάβουν το μήνυμα πως ο καταναλωτής δεν είναι "πρόβατο" και πως στην εποχή της ελεύθερης αγοράς και του διαδικτύου οι συγκρίσεις προϊόντων, τιμών και υπηρεσιών είναι το πλεον εύκολο πράγμα...

Ίσως λοιπόν να επανεξετάσουν το ζήτημα κάποια στιγμή και δουν πως σε τελική ανάλυση αυτοί είναι οι χαμένοι!!! Άντε γιατί συγχύστηκα πάλι - μα που ακούστηκε να θέλουμε να τους δώσουμε τα λεφτά μας και αυτοί να αρνούνται;:shock:

*

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!

Χθες κοιτωντας το site του Ναρλή βρήκα το quinny σε χρωμα breen k iron μονο 369 ευρω!!!!!Πιστεύω οτι ειναι πολυ καλη η τιμη αν σκεφτείτε οτι εδω το πουλάνε 580 ευρω!Φυσικα κοιταξα κ σε αλλα site ξενα αλλα κ παλι πιστευω οτι η τιμη ειναι super στο ebaby το πουλαει 389+25 εξοδα αποστολής οπότε κ παλι συμφέρει!

Eπανερχομαι οταν βγάλω προπληρωμένη καρτα θελω κ εγω να κανω τις ιντερνετικες μου αγορες...............κ θελω τις συμβουλες σας γιατι εδω μας εχουν γδάρει με τις τιμες που εχουν!!!!!!!Θελω να χτυπησω ρουχαλακια απο τεσκο κ νεχτ!!!!!!!!!!Αχχχχχχχχχχχ θα με χωρισει ο αντρας μου!!!!!!!!!!

χαχαχαχαχα

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.

 

AGE το γράμμα σου ήταν υπέροχο και νομίζω αντικατοπτρίζει όλων την άποψη. Για μία ακόμα φορά απάντησαν με υπεκφυγές.

Είμαι και εγώ μία από τις πολλές που έκοψαν τις αγορές από Mothercare Ελλάδος και διατηρώ το δικαίωμά μου να επιλέγω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...