Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Αποτι εχουν πει τα αλλα κοριτσια προκειται για το βασιλειο της μαιμους...εγω μια φορα πηγα να παραγγειλω μια τσαντα και στην πορεια τα παρατησα...μπερδεμα το θεμα με τους κινεζους...προτιμησα να δωκω καποια ευρω παραπανω στο ebay και να εχω το κεφαλι μου ησυχο...

 

(ωρα θα ορισουμε για τη συναντηση ή θα παμε εκει απο τις 8 το πρωι εως τις 12 το βραδυ???? πρωι λετε ή απογευματακι??? μην ξεχνατε οτι θα ειναι νταλα καλοκαιρι!!!)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχω γυρισει 5 σελιδες πισω και δεν βλεπω να το εχετε αναφερει.

Λιγο απιθανο να μην το εχετε ανακαλυψει αλλα παρ'όλ'αυτα ειπα να σας το αναφερω

 

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B004U9TL66/ref=ox_ya_os_product

 

Τωρα πηγαν 10 λιρες. Τελευταια φορα που παρηγγειλα ειχαν 9.30 τα 12 πακετα pampers sensitive! :D

Και με το 10% πηγαν 8.40 περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Αποτι εχουν πει τα αλλα κοριτσια προκειται για το βασιλειο της μαιμους...εγω μια φορα πηγα να παραγγειλω μια τσαντα και στην πορεια τα παρατησα...μπερδεμα το θεμα με τους κινεζους...προτιμησα να δωκω καποια ευρω παραπανω στο ebay και να εχω το κεφαλι μου ησυχο...

Θα το έχεις ήσυχο όμως?

Ξέρεις πόσες φορές έχω αναρωτηθεί αν στο ebay κυκλοφορούν μαιμούδες και τις πληρώνουμε για original?

Στην προκειμένη περίπτωση με τις πυτζάμες, εφόσον έχουν καρτελλάκι επάνω, ο κάθε πωλητής μπορεί να αγοράσει από ioffer και μετά να τις πουλήσει για αυθεντικές.....πως μπορούμε να το ξέρουμε?

Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα ζευγάρι και θα σας ενημερώσω.

Το πολύ πολύ να χάσω 10 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν ήρθαν ποτέ από 11/4. Μου έκαναν refund όμως.

 

Είχες πληρώσει με paypal;και πότε σου έκαναν refund;επικοινώνησες εσύ μαζί τους;

Δώσε μου καμια πληροφορία.Δυστυχώς δεν εχω paypal,αλλιώς.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοπελες!!!

καποια κοπελα ειχα αγορασει αυτο http://www.amazon.co.uk/Ukayed-Amazing-Swing-Improved-Model/dp/B000S5OAO4/ref=sr_1_50?s=kids&ie=UTF8&qid=1305955739&sr=1-50

νομιζω και ειχε μεινει πολυ ευχαριστημενη..αν μπορει να μου πει, το βρισκω με πωλητη αλλο, οχι το αμαζον, μηπως ηταν αλλο προιον??

ποσο κοστισαν τα μεταφορικα ( αν ηταν αυτο ??)

ευχαριστω

πως ειναι η συμπεριφορα του σε εξωτερικο χωρο?? χωμα, πεζοδρομιο κτλ?

Link to comment
Share on other sites

annagrig1980 ειναι μικροτερη συσκευασια, 56 αντι 63 η 72

 

εγω τα γυρισα σε αυτα...

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B004U9TJGI/ref=ox_ya_os_product

 

 

αλλα τωρα πηρα μια τρομαρα

για πειτε

παραγγειλα για μια συναδελφο αλλα ειαι σε εελεψη και λενε μετα τις 6/6 θα φυγουν μαλλον

 

τωρα εχουν τρελλη τιμη 25 λιρες!!!!!!!

 

εμενα η τιμη παραγγελιας ειναι 8,52

αυτη δεν ισχευει?

να τους ρωτησω???????

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

εδώ είναι κοριτσάκι μου αυτά που είχες βάλει σε λινκ ήταν από άλλο πωλητή

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004U9TJGI/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

(όταν είναι εκτός στοκ δεν τα φέρνει στην αναζήτηση, κάτι πρέπει να τσεκάρεις και το αντίστοιχο κουτάκι αριστερά για να στα βγάζει και αυτά)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

annagrig1980 ειναι μικροτερη συσκευασια, 56 αντι 63 η 72

 

Τα sensitive βγαινουν σε 56 ή 63.

Σε σχεση με τα 9χ63 που παιρναμε παλι βγαινουν πολυ οικονομικα.

 

εγω τα γυρισα σε αυτα...

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B004U9TJGI/ref=ox_ya_os_product

 

 

εμενα η τιμη παραγγελιας ειναι 8,52

αυτη δεν ισχευει?

να τους ρωτησω???????

 

 

Οταν εκανα την τελευταια παραγγελια τα ειχα δει αυτα που ηταν πολυ πιο οικονομικα αλλα εχουν εντονο αρωμα, κολλανε και δεν ειναι στην κατηγορια αυτων που δεν εχουν parabens οπως τα sensitive.

Παντως η τιμη ισχυει. Μην τους ρωτας. Μου εχει τυχει κι'εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όσες- όσους γιορτάζουν.

Θα ήθελα αν μπορούσατε να μου λύνατε κάποιες απορίες που έχω σχετικά με το e-bay.Έγινα πρόσφατα μέλος και δε μπορώ να καταλάβω κάποια πράγματα. Π.χ. εγώ θέλω να αγοράσω 140 κομμάτια από ένα συγκεκριμένο είδος το οποίο όμως απ'ότι κατάλαβα είναι σε πλειστηριασμό.Αν κάνω προσφορά,παίρνω στη τιμή που θα κλείσει όσα κομμάτια θέλω απ'αυτό το είδος ή μόνο ένα;

Επίσης, όταν ρώτησα τον πωλητή πόσο θα πληρώσω μαζί με το φπα και τα μεταφορικά για Ελλάδα, μου απάντησε: "We usally discount 5% off."

Εγώ του απάντησα ότι δεν του ζήτησα έκπτωση αλλά μόνο πόσο θα πληρώσω για τα 140 κομμάτια που χρειάζομαι.

Είμαι σε αναμονή για την απάντησή του.

Μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε εσείς που έχετε πείρα;Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Θα το έχεις ήσυχο όμως?

Ξέρεις πόσες φορές έχω αναρωτηθεί αν στο ebay κυκλοφορούν μαιμούδες και τις πληρώνουμε για original?

Στην προκειμένη περίπτωση με τις πυτζάμες, εφόσον έχουν καρτελλάκι επάνω, ο κάθε πωλητής μπορεί να αγοράσει από ioffer και μετά να τις πουλήσει για αυθεντικές.....πως μπορούμε να το ξέρουμε?

Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα ζευγάρι και θα σας ενημερώσω.

Το πολύ πολύ να χάσω 10 ευρώ

 

Συμφωνω αλλα εγω δεν εννοουσα την πιθανοτητα μαιμουδοκαταστασης αλλα τη διαδικασια...λιγο σατρα πατρα μου φαινεται το ioffer...ασε που με εκνευριζει που δεν εχει ακριβη περιγραφη των προιοντων...στις τσαντες σου πεταει μια ξερη φωτο...εκανα μια ερωτηση και ακομα περιμενω απαντηση...εκανα μια προσφορα κι περασε το 48ωρο και επισης δεν ελαβα απαντηση...ενω στο ebay ειναι πιο οργανωμενα...

Παντως μια δοκιμη θα σε πεισει;)....κι εμας που θα μας το πεις μετα!!!:lol:

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ EVERYBODY!!!!! SMATS....

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όσες- όσους γιορτάζουν.

Θα ήθελα αν μπορούσατε να μου λύνατε κάποιες απορίες που έχω σχετικά με το e-bay.Έγινα πρόσφατα μέλος και δε μπορώ να καταλάβω κάποια πράγματα. Π.χ. εγώ θέλω να αγοράσω 140 κομμάτια από ένα συγκεκριμένο είδος το οποίο όμως απ'ότι κατάλαβα είναι σε πλειστηριασμό.Αν κάνω προσφορά,παίρνω στη τιμή που θα κλείσει όσα κομμάτια θέλω απ'αυτό το είδος ή μόνο ένα;

Επίσης, όταν ρώτησα τον πωλητή πόσο θα πληρώσω μαζί με το φπα και τα μεταφορικά για Ελλάδα, μου απάντησε: "We usally discount 5% off."

Εγώ του απάντησα ότι δεν του ζήτησα έκπτωση αλλά μόνο πόσο θα πληρώσω για τα 140 κομμάτια που χρειάζομαι.

Είμαι σε αναμονή για την απάντησή του.

Μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε εσείς που έχετε πείρα;Ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Στις δημοπρασιες η τιμη ειναι παντα για τα τεμαχια που σου οριζει στην περιγραφη...εαν θες περισσοτερα στελνεις mail και ρωτας εαν εχει περισσοτερα και σε τι τιμη σε αφηνει, μτφ κτλ. Οσον αφορα για το φπα εγω ποτε δεν εχω ρωτησει...προφανως στο ενσωματωνουν στην τιμη...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120643392083&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123

 

aggelomarios,σ'ευχαριστώ. Αυτό είναι το είδος που μ'ενδιαφέρει. Είναι σε δημοπρασία έτσι δεν είναι; Αν ναι, πότε λήγει; Και είναι 50 κομμάτια; Λέει ότι έχει πάνω από 10 διαθέσιμα αλλά τι εννοεί ;10 από 50 κομμάτια το καθένα;

Συγνώμη αν σε ζάλισα.

Link to comment
Share on other sites

Να βγω και εγώ λίγο off... Να το "καταπιώ" με το πάρκο Τρίτση (αν και δεν έχω ιδέα πού είναι...) αλλά 26/07;;; Δεν ξέρω τη βάρδια θα'μαι οπότε κρατώ τις επιφυλάξεις μου. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ... Θα'χει γέλιο... (Όσο για'σενα Aggelomarios 06/01/1212, ε;; ουδέν σχόλιο...) ΚΑΛΗΜΕΡΑ και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στις εορτάζουσες!!!!!!!!!!!!

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120643392083&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123

 

aggelomarios,σ'ευχαριστώ. Αυτό είναι το είδος που μ'ενδιαφέρει. Είναι σε δημοπρασία έτσι δεν είναι; Αν ναι, πότε λήγει; Και είναι 50 κομμάτια; Λέει ότι έχει πάνω από 10 διαθέσιμα αλλά τι εννοεί ;10 από 50 κομμάτια το καθένα;

Συγνώμη αν σε ζάλισα.

 

Δεν με ζαλισες καλο μου...don't worry!!!;)

Το λοιπον...δεν ειναι σε δημοπρασια λεει buy it now οποτε μπορεις να το αγορασεις κατευθειαν αλλα σου εχει και το make offer οπου δηλαδη μπορεις να του κανεις προσφορα και εαν τη δεχτει τα αγοραζεις με την τιμη που θα του προτεινεις εαν την αρνηθει μπορει να σου αντιπροτεινει αυτος τιμη...ειναι 50 κομματια και εχει και αλλα 10 50αρια...εσυ δηλαδη που θες 140 θα πρεπει να βαλεις τον αριθμο 3...οτι θες δηλαδη 3 50αρια! Αποτι διαβασα στην περιγραφη τα χρωματα θα ειναι διαφορα εκτος εαν θες κατι πιο συγκεκριμενο οποτε θα πρεπει να του στειλεις mail...μτφ δεν εχει...

Τι θα εκανα εγω? Αυτα που θες εσυ κοστιζουν 57$...περιπου 40ευρω...θα του εκανα προσφορα για 45$ και θα περιμενα την αντιπροταση του...πιθανοτατα θα σου πει 50$ αλλα και εαν αρνηθει παλι μπορεις να τα παρεις στην αρχικη τιμη...

Οτι αλλο θες ρωτα...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αποτι εχουν πει τα αλλα κοριτσια προκειται για το βασιλειο της μαιμους...εγω μια φορα πηγα να παραγγειλω μια τσαντα και στην πορεια τα παρατησα...μπερδεμα το θεμα με τους κινεζους...προτιμησα να δωκω καποια ευρω παραπανω στο ebay και να εχω το κεφαλι μου ησυχο...

 

(ωρα θα ορισουμε για τη συναντηση ή θα παμε εκει απο τις 8 το πρωι εως τις 12 το βραδυ???? πρωι λετε ή απογευματακι??? μην ξεχνατε οτι θα ειναι νταλα καλοκαιρι!!!)

 

To ΙΟΦΕΡ είναι το σάιτ των παραποιημένων. Δεν μπορεί το ρολόι των 150 ευρώ να πωλείται ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ στα 15. Δεν γίνεται λέω εγώ.

 

Είναι όντως λίγο χύμα στο κύμα, εκνευρίστηκα με την αναζήτηση. Πας αριστερά στις κατηγορίες, επιλέγεις μια πολύ γενική κατηγορία και μετά σου δίνει κάποιες επιλογές εξειδίκευσης αλλά λίγες και φτωχές. Μου κάνει κάτι σαν το αλιμπαμπα αλλά για ιδιώτες περισσότερο. Αφού διαλέξεις κάτι που θες, μπορείς είτε να το αγοράσεις άμεσα είτε να κάνεις απευθείας προσφορά στον πωλητή για τιμή και μεταφορικά. Υποτίθεται ότι καταλήγετε σε μια τιμή και αποφασίζεις αν θες να αγοράσεις ή όχι.

 

Μέλη έχουν αγοράσει τσάντες από εκεί σε καλή τιμή και έμειναν ευχαριστημένα. Σας θυμίζω τον φίλο μου που αγόρασε ρολόι των 1000 ευρώ νομίζω 150 ευρω και παρέλαβε κουτί με κινέζικες εφημερίδες και δύο προθήκες ρολογιών ..... αλλά όχι ρολόι. Δεν έβγαλε ποτέ άκρη με το πειπαλ, κοινώς έχασε τα λεφτά του. Εντάξει στα τόσα είδη θα έχει και πράγματα της προκοπής, απλώς θέλει πολύ ψάξιμο.

 

Έστειλε μέιλ στο littleonesclothing για μεγαλύτερα νούμερα και μου απάντησαν ότι παλιότερα είχαν αλλά δεν έβρισκαν την γκάμα που ήθελαν (τιμή και ποιότητα) και το γύρισαν στα μπεμπέ. Το ξαναψάχνουν για να εμπλουτίσουν την συλλογή τους. Είναι δε στην κοντινότερη πόλη από το μέρος που έκανα το μάστερ μου, στο Πρέστον. Εκεί πηγαίναμε για ψώνια όταν είχαμε λίγο χρόνο !!!!! Με κυνηγάει το παρελθόν μου !!!!!!!!!

 

Ουπς, ξεχάστηκα. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙΣ ΕΛΕΝΕΣ ΤΙΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΤΑΜΙΑ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ, ΤΟ ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ ΜΑΣ !!!!!!!! Αλλά μην το ψάχνετε σήμερα, μάλλον θα είναι απασχολημένο με τις επισκέψεις που θα δέχεται ...

 

Ώρα ε ? Είδες λέμε μόνο για την μέρα και αφήσαμε την ώρα. Εντάξει όχι και όλη την ημέρα. Όχι για εμάς, για τα τερατάκια δεν παίζει αυτό. Εσύ τι ώρα προτείνεις ? Μήπως καλύτερα απόγευμα να έχει πέσει και ο πολύς ήλιος ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Π.χ. κοιτάω τις καμπαρντίνες ΜΠΕΡΜΠΕΡΥ και τις βρίσκω γύρω στα 70 δολλάρια. Η ραφή της φαίνεται καλή αλλά δεν παίζει να είναι αυθεντικές με τίποτα .... αλλά σκασίλα μου ... ίσως χτυπήσω μια κάποια στιγμή.

 

Στο φινάλε δεν με νοιάζει να φοράω αυθεντική ΜΠΕΡΜΠΕΡΥ - θα ήθελα αλλά δεν μου βγαίνει -, στο ΖΑΡΑ π.χ. γύρω στα 50 ευρώ έχουν οι καμπαρντίνες. Ε, λέω τι να την πάρω από τον ΖΑΡΑ τι την μαιμού από το ΙΟΦΕΡ. Γλυτώνω και τον κόπο να τρέχω να ψάχνω.

 

Οι τσάντες που αγόρασαν τα μέλη είναι λέει πολύ καλές. Θα χτυπούσα μια αν είχε καλή τιμή.

 

Παπούτσια με τίποτα, δεν ξέρω αν θα είναι δερμάτινα και δεν το διακινδυνεύω με τα πόδια που έχω.

 

Τώρα για τα υπόλοιπα, εξαρτάται από το τι θέλει κανείς. Αν το κολίμπρι πει ότι οι πυζάμες είναι καλές, θα χτυπήσω και εγώ για τα μικρά μου.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ζαλισες καλο μου...don't worry!!!;)

Το λοιπον...δεν ειναι σε δημοπρασια λεει buy it now οποτε μπορεις να το αγορασεις κατευθειαν αλλα σου εχει και το make offer οπου δηλαδη μπορεις να του κανεις προσφορα και εαν τη δεχτει τα αγοραζεις με την τιμη που θα του προτεινεις εαν την αρνηθει μπορει να σου αντιπροτεινει αυτος τιμη...ειναι 50 κομματια και εχει και αλλα 10 50αρια...εσυ δηλαδη που θες 140 θα πρεπει να βαλεις τον αριθμο 3...οτι θες δηλαδη 3 50αρια! Αποτι διαβασα στην περιγραφη τα χρωματα θα ειναι διαφορα εκτος εαν θες κατι πιο συγκεκριμενο οποτε θα πρεπει να του στειλεις mail...μτφ δεν εχει...

Τι θα εκανα εγω? Αυτα που θες εσυ κοστιζουν 57$...περιπου 40ευρω...θα του εκανα προσφορα για 45$ και θα περιμενα την αντιπροταση του...πιθανοτατα θα σου πει 50$ αλλα και εαν αρνηθει παλι μπορεις να τα παρεις στην αρχικη τιμη...

Οτι αλλο θες ρωτα...

 

 

 

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ.!Λοιπόν σωστά κατάλαβα κι εγώ αλλά δεν ήμουν σίγουρη γι αυτό ζήτησα βοήθεια.

Υπάρχει περίπτωση να δεχτεί χαμηλότερη τιμή δηλαδή απ' αυτήν που έχει ήδη;

 

Επίσης όσον αφορά στο μέγεθος λέει ότι είναι 2 πόντοι. Εγώ θέλω να τα κάνω μαρτυρικά σε μια βάπτιση που θα κάνω.

Πως σου φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ.!Λοιπόν σωστά κατάλαβα κι εγώ αλλά δεν ήμουν σίγουρη γι αυτό ζήτησα βοήθεια.

Άρα με συμφέρει καλύτερα να αγοράσω κατευθείαν χωρίς παζάρια έτσι δεν είναι;Υπάρχει περίπτωση να μου αρνηθεί;

Επίσης όσον αφορά στο μέγεθος λέει ότι είναι 2 πόντοι. Εγώ θέλω να τα κάνω μαρτυρικά σε μια βάπτιση που θα κάνω.

Πως σου φαίνεται;

 

Γιατί να μην του κάνεις μια προσφορά βρε ? Ασιάτης είναι, άνθρωπος του εμπορίου, τα ξέρει αυτά πολύ καλά.

 

Ωραία θα είναι για μαρτυρικά. Για καλοκαιρινή βάφτιση ε ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβα οτι παιζει βαφτιση στη μεση!!!;)

Τωρα τα 2εκ εξαρτωνται απο πολλα...σε παραμανα θα τα βαλεις? Σε βραχιολακι? Τι αλλα μπιχλιμπιδια θα βαλεις?? Νομιζω παντως οτι ειναι οκ σαν μεγεθος...

Μπορεις να τα κανεις προσφορα και ως καλος κινεζος πιθανοτατα θα δεχτει να σου κοψει...ακομα και να αρνηθει παλι μπορεις να αγορασεις στην αρχικη τιμη...δεν χανεις κατι!

 

edit --- α ρε captain!!! κατι μου λεει οτι θα κολλησουμε εμεις οι 2...πρεστον εσυ...μαντσεστερ εγω!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο chatzico, το διόρθωσα το μήνυμά μου αφού κατάλαβα την εξήγηση της aggelomarios.

Ναι για καλοκαιρινή βάπτιση τα χρειάζομαι.Εδώ στα μαγαζιά είναι πανάκριβα και δεν έχει ποικιλία. Αυτά μου άρεσαν κι εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...