Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια μου!τι κανετε;Πασχαλιτσα μου,πολυ χαιρομαι που ειστε καλα και στο σπιτι σας!δεν ειναι τελεια τα μωρακια μας;αξιζουν καθε κουραση!σε ποιον μοιαζει ο μπεμπης σας;εγω την θηλαζα και της εδινα και ξενο αλλα τωρα δεν εχω εγω πολυ και της δινω μονο ξενο!ενα απο φαρμακειο ειδικο για τους κολικους αλλα θα το αλλαξω γιατι ειναι και δυσκοιλια και δεν την βοηθαει!

Νοσηλευτικε στο Ηρακλειο στην μοναδα νεογνων του Βενιζελιου δυστυχως!στο Ρεθυμνο και στα Χανια δεν εχει μοναδα νεογνων!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πασχαλοτσα μου τι καλα που ειστε σπιτι...

Σας στελνει κ ο δικος μου μπεμπης πολλα φιλια και πολλα αγκου....χεχε

Και εμενα εχει λοξυγγα μην ανησυχεις ολα εχουν ειναι φυσιολογικο!

Τον θηλαζεις καθολου?

Εγω του δινα 23μερες αποκλειστικα μονο δικο μου γαλα μητρικο και μετα και τα δυο και μητρικο και σκονη...αλλα οπως λεει η αφρο τωρα το δικο μου μειωνεται σιγα σιγα...

Εγω περνω της frezyderm λεγεται frezylack και ειναι βιολογικο γαλα...

Εσυ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο forum σας και θα ηθελα να σας πω την ιστορια μου και φυσικα ελπιζω να με βοηθησετε ψυχολογικα. Εδω και 3 χρονια συζουσα με το αγορι μου στην επαρχια. Αφησα τα παντα στην Αθηνα για να μεινω κοντα του. Δουλεια φυσικα ειναι δυσκολο να βρω εδω και εργαζομαι με ελαχιστες και μικρες συμβασεις σε ενα πολυκαταστημα. Τον Οκτωμβριο κανονισαμε το γαμο μας οποτε κι εγω ως μελλουσα νυφη ασχοληθηκα με την ολη αυτη ωραια.διαδικασια. Τον Αυγουστο εμαθα οτι ειμαι εγκυος και φυσικα ηταν κατι το οποιο δε το ειχαμε προγραμματισει! Η χαρα μου διπλη!!!! Ηθελα να παω στο γιατρο μου στην Αθηνα ομως τα πεθερικα μου και ο αντρας μου δε με αφηναν. Ετσι βρηκα ενα γιατρο εδω ο οποιος ηταν πολυ καλος ομως δεν ειχε το τροπο. Σαν εγκυος ειχα εμετους υπνηλια πονους κτλ. Ο γιατρος μου ελεγε και σε μενα και στον αντρα μου οτι δεν ειμαι αρρωστη απλα εγκυος κι ετσι ο αντρας μου το ειχε παρει πολυ χαλαρα το θεμα. Η δε πεθερα μου ας μη πω καλυτερα....στο κοσμο της... 'Εμεις δε τα ειχαμε αυτα γεννουσαμεβκαι πηγαιναμε στα χωραφια εσυ πως κανεις ετσι?' απο οτι καταλαβατε δε με καταλαβαινε κανεις πως.ενιωθα. ηθελα να κοιμαμαι και με ξυπνουσαν ερχοταν που και που η μητερα μου να με βοηθησει αλλα επειδη ειναι μακρυα και εχει αλλα 3 εγγονια πισω ηταν δυσκολο. Λοιπον οι εβδομαδες περνουσαν χωρις να μπορω να χαρω εγκυμοσυνη.... Το εμβρυο το ακουγαμε συνεχεια και ο υπερηχος ηταν για μενα μοναδικη στιγμη που θα εχω να θυμαμαι. Στην εβδομη εβδομαδα πονουσε το στηθος μου.. Το ειπα στο γιατρο και με εστειλε για βιοψια μη τυχον εχω καρκινο και θα επρεπε να διακοψω τη κυηση. Φυικα το αγχος που ειχα δε περιγραφεται ηθελα το μωρο μου οσο τιποτα αλλο. Τα αποτελεσματα βγηκαν και ηταν ολα καλα απλα πονουσα γιατι μαζευα γαλα... Τι πιο απλο????Λιγο πριν φτασω στο 3ο μηνα ο πεθερος μου εκανε σπινθηρογραφημα. Απαιτησα να μην ερθουμε σε επαφη για λιγες μερες... ομως φυσικα στραυωσαν κι ετσι η πεθερα μου αποφασισε να μας επισκεφτει την ιδια μερα. Εγω κλειστηκα στο δωματιο και μολις εφυγε εγινε το κατι αλλο με τον αντρα μου. Εφτασα στη μερα της αυχενικης διαφανειας.... Ο γιατρος αρχισε να μου λεει οτι δε βλεπει το.δεξι χερι κι οτι πρεπει να το ριξω! Τρελαθηκα!!! Εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου. Αμεσως πηρα το γιατρο μου στην Αθηνα και εφυγα να παω να με δει. Του ειπα ολη την ιστορια και μου ειπε οτι ολες αυτες οι εξετασεις που εκανα απλα με εβαλαν στο τρυπακη να φοβαμαι περισσοτερο... Καναμε υπερυχο και μου ειπε οτι φαινεται μια ανωμαλια και με εστειλε στο ινστιτουτο εμβρυων να το δουμε καλυτερα. Να σας πω οτι σε 10 μερες ηταν ο γαμος μου.. Πηγα στο ινστιτουτο και τι να δω??? Το μωρο μου δεν ειχε αναπτυξει το χερι του απο το καρπο και κατω. Και τωρα τι???επρεπε να το ριξω.... Οχι γιατι δε θα το αγαπουσα και θα τρομαζα...αλλα γιατι αυτο δε θα ειχε μια φυσιολογικκ ζωη.. Ετσι λοιπον κανονισα με το γιατρο μου την επομενη μερα την εκτρωση..και ναι 7 μερες πριν το γαμο.... Το εκανα ομως και το μωρο μου εστειλα στο θεο που τοσο απροσμενα μου το χαρισε και στο γαμο μου πηγα με πονους αιμα και προσπαθουσα να δειχνω οτι δε συμβαινει τιποτα... Τωρα πια με παρακολουθει ο δικος μου γιατρος αυτος που παντα ηθελα.. Ειμαι στη φαση να περιμενω 2η περιοδο και να βαλω μπροστα για ενα υγιες μωρακι... Αλλα φοβαμαι... Ακομα και τωρα κλαιω τα βλεπω στον υπνο μου δε ξερω πως θα τα καταφερω...

Link to comment
Share on other sites

Giotaelf στα αληθεια με το που σε διαβασα ανατριχιασα....

Ελπιζω να πηρες την σωστη αποφαση που εκανες αυτο το γαμο και ο αντρας σου να ηταν και να ειναι στηριγμα για σενα..

Αρχικα να ξεκινησω οτι τρομαξα εγω με αυτα που σ εβαζε να κανεις ο γιατρος σου...

Βιοψια γιατι?επειδη ποναγε το στηθος σου?ο χριστος και η παναγια μαζι....

Τι πιο φυσιολογικο απο το να ποναει το στηθος μιας εγγυος?

Τι τραβηξες κοριτσι μου?ποιος παπαρας ειναι ο γιατρος αυτος???

Μετα να πω οτι η εγκυμοσυνη το πρωτο τριμηνο θελει πολυ προσοχη και οχι οπως ελεγε η μ.... η πεθερα σου...ο αντρας σου που ηταν σε ολο αυτο?ξυπνουσε κ αυτος την εγγυο γυναικα του?που ο οργανισμος σου θελει περισσοτερη ξεκουραση απο ποτε....

Οσο για το σπινθηρογραφημα τι να πω πια...κανενας σεβασμος?ασε εσενα ...το εγγονι που θα φερνες στον κοσμο?

Λυπαμαι στα αληθεια για τα πεθερικα σου κ ας εχω ακουσει μονο τα παραπανω για αυτα..

Προσπαθησε να ξεπερασεις αυτο που σου συνεβη...αν το θελετε θα ξαναπροσπαθησετε και ο θεος θα σας χαρισει ενα υγιες μωρακι...

Στο ευχομαι με ολη μου την καρδια...

Η αποφαση σου ηταν δυσκολη το ξερω ...αλλα με προσπαθεια θα πανε ολα καλα...

Θελεις στηριξη σε ολο αυτο π περνας κ περασες....

Και να χεις τον αντρα σου διπλα ....τον εχεις?

Επισης στην δευτερη σ εγκυμοσυνη μην αφησεις κανεναν να σε ξυπναει να σε βαζει να κανεις δουλειες...κ να μν σε σεβεται....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Giotaelf στα αληθεια με το που σε διαβασα ανατριχιασα....

Ελπιζω να πηρες την σωστη αποφαση που εκανες αυτο το γαμο και ο αντρας σου να ηταν και να ειναι στηριγμα για σενα..

Αρχικα να ξεκινησω οτι τρομαξα εγω με αυτα που σ εβαζε να κανεις ο γιατρος σου...

Βιοψια γιατι?επειδη ποναγε το στηθος σου?ο χριστος και η παναγια μαζι....

Τι πιο φυσιολογικο απο το να ποναει το στηθος μιας εγγυος?

Τι τραβηξες κοριτσι μου?ποιος παπαρας ειναι ο γιατρος αυτος???

Μετα να πω οτι η εγκυμοσυνη το πρωτο τριμηνο θελει πολυ προσοχη και οχι οπως ελεγε η μ.... η πεθερα σου...ο αντρας σου που ηταν σε ολο αυτο?ξυπνουσε κ αυτος την εγγυο γυναικα του?που ο οργανισμος σου θελει περισσοτερη ξεκουραση απο ποτε....

Οσο για το σπινθηρογραφημα τι να πω πια...κανενας σεβασμος?ασε εσενα ...το εγγονι που θα φερνες στον κοσμο?

Λυπαμαι στα αληθεια για τα πεθερικα σου κ ας εχω ακουσει μονο τα παραπανω για αυτα..

Προσπαθησε να ξεπερασεις αυτο που σου συνεβη...αν το θελετε θα ξαναπροσπαθησετε και ο θεος θα σας χαρισει ενα υγιες μωρακι...

Στο ευχομαι με ολη μου την καρδια...

Η αποφαση σου ηταν δυσκολη το ξερω ...αλλα με προσπαθεια θα πανε ολα καλα...

Θελεις στηριξη σε ολο αυτο π περνας κ περασες....

Και να χεις τον αντρα σου διπλα ....τον εχεις?

Επισης στην δευτερη σ εγκυμοσυνη μην αφησεις κανεναν να σε ξυπναει να σε βαζει να κανεις δουλειες...κ να μν σε σεβεται....

 

 

 

 

Πλεον τον εχω... Επρεπε να μαθει για να μαθει. Να σαι σιγουρη οτι αν δε τον εβλεπα τοσο μετανοιωμενο και να μου λεει οτι αυτος φταιει για ολα που δε με προσεχε κτλ κτλ δε θα εφτανα στο γαμο.Τωρα εχει καταλαβει κορωνα στο κεφαλι του.. Οσο για τη πεθερα μου μεχρι και τωρα μου λεει οτι μονη μου το γκαντεμιαζω γιατι το σκεφτομαι συνεχεια....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε;;;;τα μπεμπινια σας;;αχχχ εμενα ο δικος μου δεν λεει να βγει!Κουραστηκα πολυ τωρα..κι η αναμονη και το βαρος...ολα!Ευχομαι με τη νεα βδομαδα να σας εχω ευχαριστα!:D

hIRop2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!! Πως ειστε? Εγκυουλες, μανουλες, μωρακια! Ολοι καλα?

Mikri mpoumpou δε θελω να σε απογοητευσω αλλα κι εμενα ο μικρος μου ειχε βολευτει για τα καλα! Βγηκε την τελευταια μερα της 40ης εβδομαδας! Την επομενη θα πηγαινα με προκληση! Ευτυχως με ακουσε και βγηκε! Ευχομαι να εχεις μια ευκολη γεννα κι ενα γερο μωρακι! Περιμενουμε τα νεα σου!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια!!Γεννησαμε την Παρασκευη στις 18 εναν αντρακο μικρουλι 2860 και 49 εκατοστα κι ειμαι ο ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ανθρωπος του κοσμου!!Γεννησα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο και τωρα ειμαστε σπιτακι μας με τον μικρο μας πριγκηπα!Ειμαστε πολυ ησυχοι κοιμαται πολλες ωρες τρωει πολυ και δικο μου και ξενο(δεν τον προλαβαινω ΠΕΙΝΑΕΙ το παιδι μου)χαχαχα...αυτα τα νεα μας!Φιλακια κοριτσαρες...

hIRop2.png
Link to comment
Share on other sites

Mikri mpoumpou να σου ζησει το παλικαρακι σου!!! Να ναι γερο και καλοτυχο!

Τι ωραια που γεννησες φυσιολογικα και ευκολα!!! Μπραβο κοριτσι μου!

Και ησυχο το μικρακι ε!!!! Τελεια! Μακαρι να συνεχισει ετσι για να ξεκουραζεσαι κι εσυ! Να του δωσεις πολλα φιλακια!!!

Α!!!!! Στις 18 εχει κι ο μεγαλος μου γενεθλια!!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Mikri mpoumpou να σου ζησει το παλικαρακι σου!!! Να ναι γερο και καλοτυχο!

Τι ωραια που γεννησες φυσιολογικα και ευκολα!!! Μπραβο κοριτσι μου!

Και ησυχο το μικρακι ε!!!! Τελεια! Μακαρι να συνεχισει ετσι για να ξεκουραζεσαι κι εσυ! Να του δωσεις πολλα φιλακια!!!

Α!!!!! Στις 18 εχει κι ο μεγαλος μου γενεθλια!!!!

 

Ευχαριστωωωω πολυ!Ευχομαι ολα τα παιδακια να ειναι γερα κι ευτυχισμενα!Ελαααα... οτι θα ειχαμε και ιδια μερα γενεθλια ΔΕΝ το περιμενα ειλικρινα!Πολυ ωραια!!

Φυσιολογικα ναι...ευκολα οχι!!Πολλες ωρες πονου...ο μικρουλης μου δεν ηθελε να βγει αλλα δοξα το Θεο πηγαν ολα καλα!:D

hIRop2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!Γεννησαμε την Παρασκευη στις 18 εναν αντρακο μικρουλι 2860 και 49 εκατοστα κι ειμαι ο ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ανθρωπος του κοσμου!!Γεννησα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο και τωρα ειμαστε σπιτακι μας με τον μικρο μας πριγκηπα!Ειμαστε πολυ ησυχοι κοιμαται πολλες ωρες τρωει πολυ και δικο μου και ξενο(δεν τον προλαβαινω ΠΕΙΝΑΕΙ το παιδι μου)χαχαχα...αυτα τα νεα μας!Φιλακια κοριτσαρες...
mikri mpoumpou να σου ζησει το αντρακι σου τελεια μπραβο ...κ εγω που εκανα επισκληριδιο το χιλιομετανιωσα ...εξαλλου δεν με επιασε
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mikri mpoumpou να σου ζησει το αντρακι σου τελεια μπραβο ...κ εγω που εκανα επισκληριδιο το χιλιομετανιωσα ...εξαλλου δεν με επιασε

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΣ ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ?ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΗΔΗ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΣΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ!ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΣ?

ΕΓΩ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΣΟ ΤΡΩΕΙ!

hIRop2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες! Χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε! Πως περασατε τα πρωτα χριστουγεννα με τα μπεμπακια σας??? Ενεκτιμητα ε!!!!

Λοιπον κοριτσια μου εγω στον μεγαλο μου ζητησα επισκληριδιο και γεννησα μεσα σε δυο ωρες. Απ την ωρα της ενεσης κρυωνα παρα πολυ και ειχα σπασμους και μου βαλανε κατι στον ορο να ηρεμησω. Γεννησα ευκολα και γρηγορα. Μολις 40ησα ομως μ επιασαν δυνατοι πονοι στη μεση. Εμεινα 6 μηνες στο κρεβατι και τελικα χειρουργηθηκα. Δισκοκοιλη! Οι γιατροι μου λενε οτι δεν επηρεασε η επισκληριδιος την κοιλη απο εμπειριες μαμαδων ομως ειδα οτι εχουν επηρεαστει πολλες γυναικες.

Στον δευτερο ειχα βγαλει την κοιλη, ειχαν περασει 3 χρονια , δεν ειχα ξανα προβληματα στη μεση και ζητησα παλι επισκληριδιο. Αυτη τη φορα γεννησα μεσα σ ενα τεταρτο και οντως τζαμπα εφαγα την ενεση στη μεση. Δεν ειχα κανενα προβλημα, καμια παρενεργεια και δοξα τω θεω 6 χρονια μετα δε μ εχει πιασει τιποτα.

Με διαφορους γιατρους που μιλησα μου ειπαν οτι πριν 10 χρονια που εκανα τον μεγαλο μου η επισκληριδιος γινοταν αλλιως κι ηταν πιο επικινδυνη. Εμπαινε πιο βαθια η βελονα και ειχε πολλες παρενεργειες. Τωρα πλεον εχουν αναπτυχθει πολυ οι μεθοδοι αυτοι και δεν δημιουργειται προβλημα.

Φυσικα ειναι και το πως το βιωνει η καθε γυναικα και τι εντυπωσεις αποκομιζει. Οποτε η καθε μια κρινει με την εμπειρια της!

Αυτα απο μενα! Φιλακια πολλα!!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!τι κανετε;Χρονια πολλα!!!καλες γιορτες!πρωτη χρονια με τα μωρακια μας!!!Πασχαλιτσα μου,εμένα κλεινει τον 3ο την αλλη βδομαδα και τρωει 5 γευματα των 150 συνηθως!γιατι ρωτας;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΣ ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ?ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΗΔΗ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΣΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ!ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΣ?

ΕΓΩ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΣΟ ΤΡΩΕΙ!

mikri mpoumpou απ την αρχη ημουν αντιθετη με την επισκληριδιο δεν ξερω οσο για τους πονους εχω ως τωρα σε εκοινο το συμειο κ ποναω αρκετα ηθελα εντελως φυσιολογικο τοκετο χωρης προκληση κ επισκληριδιο
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!τι κανετε;Χρονια πολλα!!!καλες γιορτες!πρωτη χρονια με τα μωρακια μας!!!Πασχαλιτσα μου,εμένα κλεινει τον 3ο την αλλη βδομαδα και τρωει 5 γευματα των 150 συνηθως!γιατι ρωτας;

Αφρο ειναι 34 ημερων κ απο 20 περιπου τρωι 180 η παιδιατρος μου λεει να του δινω οσο θελει..εντωμεταξει εχει 3 μερες τωρα που μου βγαζει αρκετες γουλιες ..παραδειγμα των ταισα στης 1 κ στης δυο κ τεταρτο μου εβγαλε μια μεγαλη γουλια κ μετα απο

10 λεπτα αλλη μια ενω ρεβετε παρα πολυ καλα οταν τρωει κ των κραταω κ κανα 20 λεπτο αγκαλια αφοτου φαει

Εσεις τιποτα τετοιο αντιμετωπιζεται?

Link to comment
Share on other sites

Αφρο ειναι 34 ημερων κ απο 20 περιπου τρωι 180 η παιδιατρος μου λεει να του δινω οσο θελει..εντωμεταξει εχει 3 μερες τωρα που μου βγαζει αρκετες γουλιες ..παραδειγμα των ταισα στης 1 κ στης δυο κ τεταρτο μου εβγαλε μια μεγαλη γουλια κ μετα απο

10 λεπτα αλλη μια ενω ρεβετε παρα πολυ καλα οταν τρωει κ των κραταω κ κανα 20 λεπτο αγκαλια αφοτου φαει

Εσεις τιποτα τετοιο αντιμετωπιζεται?

 

Και μενα βγαζει γουλιες το ειπα στην παιδιατρο και μου ειπε να ανησυχω μονο οταν θα βγαλει μεγαλη ποσοτητα (ολο το γαλα ας πουμε) και οταν θα κανει εμετο!Δεν νομιζω να εχετε προβλημα πολλα μωρα το κανουν!

Βρε Πασχαλιτσα δεν καταλαβαινω..αφου δεν ηθελες επισκληριδιο με το ζορι σου την κανανε?Εγω με προκληση μπηκα επειδη ειχα μερες 2 διαστολη και δεν μου εκαναν επισκληριδιο εφοσον δεν ηθελα!

hIRop2.png
Link to comment
Share on other sites

Και μενα βγαζει γουλιες το ειπα στην παιδιατρο και μου ειπε να ανησυχω μονο οταν θα βγαλει μεγαλη ποσοτητα (ολο το γαλα ας πουμε) και οταν θα κανει εμετο!Δεν νομιζω να εχετε προβλημα πολλα μωρα το κανουν!

Βρε Πασχαλιτσα δεν καταλαβαινω..αφου δεν ηθελες επισκληριδιο με το ζορι σου την κανανε?Εγω με προκληση μπηκα επειδη ειχα μερες 2 διαστολη και δεν μου εκαναν επισκληριδιο εφοσον δεν ηθελα!

Οχι δεν μου την εκαναν με το ζορι .απλα εγω ζοριστηκα παρα πολυ ενιωθα καπως περιεργα δεν αντεχα η πονοι με προκληση ειναι ποιο δυνατη ειχα ενα ομπροαισθημα οτι κατι κακο ..κ ζητησα επισκληριδιο κ οντος κατι πηγενε λαθος κατα την διαρκια του τοκετου αρχισα κ αιμοραγουσα με διαστολη 7 επαθα αποκοληση πλακουντα απο κει κ επιτα την εκανα αν εχεις διαβαση το παιδη δεν εβγαινε με τιποτα εσπρωξα πανω απο 6 φορες βγηκε με την μουρι κ με το ενα του χερακι τεντωμενο ..τα ματια του μωρου τωρα καθαρισαν ειχανε αιματομα ολο αιμα απ το ζορε

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου την εκαναν με το ζορι .απλα εγω ζοριστηκα παρα πολυ ενιωθα καπως περιεργα δεν αντεχα η πονοι με προκληση ειναι ποιο δυνατη ειχα ενα ομπροαισθημα οτι κατι κακο ..κ ζητησα επισκληριδιο κ οντος κατι πηγενε λαθος κατα την διαρκια του τοκετου αρχισα κ αιμοραγουσα με διαστολη 7 επαθα αποκοληση πλακουντα απο κει κ επιτα την εκανα αν εχεις διαβαση το παιδη δεν εβγαινε με τιποτα εσπρωξα πανω απο 6 φορες βγηκε με την μουρι κ με το ενα του χερακι τεντωμενο ..τα ματια του μωρου τωρα καθαρισαν ειχανε αιματομα ολο αιμα απ το ζορε

 

Τι περασατε κι εσεις βρε κοριτσι μου!Ευτυχως πηγανε ολα καλα!Γερο να ειναι το παιδακι σου...Δοξα το Θεο ολα πηγαν καλα!Μην μετανιωνεις τωρα για την επισκληριδιο..αναγκαστηκες και την εκανες..οτι εγινε εγινε...σκεψου μονο πως εγινε για καλο!;)

hIRop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια χρονια πολλα καλη χρονια να χερομασται τα μπεμπακια μας της οικογένειες μας με υγεια !!!!!!! Τι κανετε πητε κανα νεο....βρε κοριτσια αυριο σαραντηζουμε θα παμε για την ευχη εσεις δωσατε χρηματα στην Εκκλησία?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Πασχαλιτσα! Καλη χρονια! Ευχομαι οτι καλυτερο σε σενα και την οικογενεια σου!

Πως περασατε τις γιορτουλες με το μπεμπακι? Ηταν ησυχος? Εμεις λιγο οικογενειακα, λιγο με φιλους, εξω, φαγητο, ποτο κι ολα τα σχετικα. Τα μικρα περιμεναν πως και πως τον αη Βασιλη. Εκαστος στο ειδος του!

Μεγαλωσατε κι εσεις ε? Αντε με το καλο να σαραντησετε! Να φτιαξει κι ο καιρος να πατε καμια βολτιτσα! Εμεις τοτε δεν ειχαμε δωσει λεφτα στην εκκλησια. Πηγαμε πριν τον εσπερινο που δεν ειχε κοσμο, μας διαβασε ο παπας και φυγαμε. Αυτα.

Πολλα φιλια κοριτσια! Καλα να περνατε!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...