Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Και άλλη σύλληψη παιδόφιλου

baduz

Recommended Posts

http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=21&la=2&catid=1&artid=859831

Διάβαζα αυτό που είναι στο παραπάνω άρθρο:

Οταν δε παρουσία του είδαν σε βίντεο έναν ενήλικο να βιάζει -παρ’ όλο που έκλαιγε γοερά- ένα κοριτσάκι ηλικίας δύο ετών (!), κατέσχεσαν τα πάντα που πιθανώς θα μπορούσαν να δείξουν εάν είχε περαιτέρω και μεγαλύτερη δραστηριότητα

Μου έρχεται να κάνω εμέτο στη κυριολεξία!!!

Μπορώ να τον έχω στα χέρια μου, θέλω να μου τον δώσουν στα χέρια μου!

Αυτό δεν είναι διαστροφή, πως βιάζεις ένα δίχρονο παιδί?

Αμάν πια δεν τολμώ να διαβάζω και να ακούω ειδήσεις!

Θέλω να μου τους δώσουν στα χέρια μου!

Κάτι πρέπει να γίνει, κάτι πρέπει να γίνει!

Δεν το αντέχει ο νους μου, δεν το αντέχω ούτε να σκέφτομαι!

Παει θα το χάσω στο τέλος!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

cHmop2.png

Διαφημίσεις

Προσπαθω οσο μπορω να μην τα διαβαζω πια αυτα, οχι γιατι δεν με απασχολει αλλα για ενα διαστημα κοντεψα πραγματικα ν' αρρωστησω. Ποναω μεσα μου και θελω να τους δω ολους κρεμμασμενους απ' τα μυδια, γινεται;

Η μόνη θεραπεία είναι "η σφαγή στο γόνατο", "ο αφανισμός τους", το "τέλος" τους!

Όπου βρίσκουν (όλη την αλυσίδα όμως) να τους τελειώνουν!

Τι σωφρονισμός και κουραφέξαλα, αυτοί όταν βγουν τα ίδια θα κάνουν... σφαγή να τελειώνουμε με αυτούς!

Σε μια συζήτηση που είχα με κάποιον για το ίδιο θέμα μου έλεγε μα είναι άρρωστοι άνθρωποι. Δεν με πείθεις ρε φίλε, εδώ δεν χωρά η δημοκρατία και τα δικαιώματα του ανθρώπου χωρά μόνο το τέλος τους!

Αμάν πια!

(συγνώμη administrator αλλά δεν αντέχω)

cHmop2.png

"Επεσε στη... φάκα των αστυνομικών της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος και, μόλις πήγε στο ραντεβού για να συναντήσει το 12χρονο κορίτσι, συνελήφθη. Οπως διεπίστωσαν οι αστυνομικοί, ο άνθρωπος που προέτρεπε μέσω chat-room (δωμάτιο συνομιλίας) στο Διαδίκτυο την ανήλικη να συναντηθούν και να ασελγήσει σε βάρος της με χρηματικό αντάλλαγμα, ήταν ένας 39χρονος ραδιοφωνικός παραγωγός σε διαδικτυακό ραδιοφωνικό σταθμό, ο οποίος εργάζεται σε εταιρεία κούριερ."

http://www.enet.gr/online/online_text/c=112,id=4394784

Γι' αυτο χρειάζεται μεγάλη προσοχή και εποπτεία των παιδιών μας, όταν serf-άρουν στο Internet.

Μα πάνω απο όλα πρέπει να εστιάσουμε της δυνάμεις μας (ως γονείς) στην εκπαίδευση και στη επικοινωνία με τα παιδιά μας.

Μην διστάζετε να μιλήσετε στα τα παιδιά σας για τους κινδύνους που υπάρχουν και να τους εκπαιδεύσετε στο πώς να αναγνωρίζουν και να αναφέρουν (σε εσάς) οποιαδήποτε "ύποπτη" συμπεριφορά.

Και για να γίνουν εφικτά τα παραπάνω, ένα είναι το βασικό συστατικό της επιτυχίας.

Η εμπιστοσύνη του παιδιού σε εσάς και το αντίστροφο.

Και η εμπιστοσύνη χτίζεται με τη επικοινωνία και συζήτηση.

Μετά απο όλα αυτά, βάλτε και ένα πρόγραμμα Parental Contol στον υπολογιστή των παιδιών σας, για να έχετε τη δυνατότητα απαγόρευσης περιεχομένου, καταγραφής χρήσης και Forensics (έρευνα μετά το περιστατικό).

"Δεν ξέρω κάτι άλλο, για το οποίο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να νοιάζεται τόσο πολύ, όσο για το πώς θα γίνουν τα παιδιά του καλύτερα απ' αυτόν και τους όμοιούς του"

Πλάτωνας

chmod 777 world

Διαφημίσεις

Rasta,

Θα συμφωνήσω μαζί σου απόλυτα!

Πες μου όμως στα διχρονα και τριχρονα που δεν μπορείς να επικοινωνήσεις, πως τα προστατεύεις?

Έχουμε φτάσει να βγαίνουμε έξω βόλτα και να έχουμε κολλημένο πάνω μας το παιδί μήπως και μας το πάρουν.

Έχουμε φτάσει σε σημείο να φοβόμαστε και τον Θειο, τον Παππού, τον ξάδελφο.

Έχουμε φτάσει σε σημείο, τρέλας και φόβου!

Και όλα αυτά γιατί????

Επειδή η πολιτεία είναι ανίκανη να μας προστατεύσει!

Είμαι τόσο θυμωμένη!

Η ζωή μας έχει γίνει βάρβαρη, οι ρυθμοί τραγικοί και εμείς ανίκανοι να προστατεύσουμε ότι πολυτιμότερο αγαπάμε την κληρονομιά μας τα παιδιά μας!

cHmop2.png

Οταν δε παρουσία του είδαν σε βίντεο έναν ενήλικο να βιάζει -παρ’ όλο που έκλαιγε γοερά- ένα κοριτσάκι ηλικίας δύο ετών (!), κατέσχεσαν τα πάντα που πιθανώς θα μπορούσαν να δείξουν εάν είχε περαιτέρω και μεγαλύτερη δραστηριότητα

΄

ΣΚΟΤΩΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Δεν μπορώ καν να σκεφτώ να ακουμπήσει κάποιος περιέργα το κοριτσάκι μου... :twisted::twisted::twisted:

VxpTp3.png

lewJp3.png

Πες μου όμως στα διχρονα και τριχρονα που δεν μπορείς να επικοινωνήσεις, πως τα προστατεύεις?

Διχρονα και τριχρονα δεν μπαινουν στο Internet...

Απάντησες μόνη/μόνος σου :)

Έχουμε φτάσει να βγαίνουμε έξω βόλτα και να έχουμε κολλημένο πάνω μας το παιδί μήπως και μας το πάρουν.

Δεν τα αφήνουμε απο τα μάτια μας!

Η πολιτεία δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο παρά να κάνει πιό αυστηρούς τους σχετικούς νόμους και τα Δικαστήρια να τους επιβάλλουν.

"Δεν ξέρω κάτι άλλο, για το οποίο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να νοιάζεται τόσο πολύ, όσο για το πώς θα γίνουν τα παιδιά του καλύτερα απ' αυτόν και τους όμοιούς του"

Πλάτωνας

chmod 777 world

Διχρονα και τριχρονα δεν μπαινουν στο Internet...

Ευτυχώς!

Απάντησες μόνη/μόνος σου :)

Κοριτσάκι είμαι!

Δεν τα αφήνουμε απο τα μάτια μας!

Η πολιτεία δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο παρά να κάνει πιό αυστηρούς τους σχετικούς νόμους και τα Δικαστήρια να τους επιβάλλουν.

cHmop2.png

Λυστε μου μια απορια. Ακουμε συνεχεια για συλληψεις αποβρασματων που διακινουν ή κατεχουν υλικο παιδικης πορνογραφιας. Τι γινεται μ' αυτους που τα παραγουν; Που ειναι τα παιδια αυτα που προβαλλονται να κακοποιουνται βαναυσα; Εμενα εκει ειναι η εγνοια μου. Ναι, να τον συλλαβουν το διακινητη και κατοχο, να τον σαπισουν στα ξυλο, να του μπουζουριασουν. Ποιος τα παραγει ομως αυτα τα βιντεακια; Που ειναι οι εικονιζομενοι δραστες; Που ειναι αυτα τα παιδακια; :cry::cry: Για τετοιες συλληψεις γιατι δεν ακουμε;

Διαφημίσεις

Sorry

Με τα quote δεν τα παω καλά!

Είμαι κοριτσάκι! για το μονος/μονη

Τώρα ευτυχώς που δεν μπαίνουν στο internet τα δίχρονα/τρίχρονα!

Και η πολιτεία εκτός από νόμους μπορεί να κάνει και άλλα!

Μπορεί να έχει φύλακες σε παιδικές χαρές

Μπορεί να έχει περισσότερη αστυνόμευση

Μπορεί να φτιάξει σχολές γονέων για ενημέρωση

Μπορεί να ελέγχει τους ανθρώπους που έρχονται σε επαφή με τα παιδιά μας.

Μπορεί να ελεγχει το περιβάλλον που ζει μια οικογένεια (κοινωνικοί λειτουργοί)

Και άλλα πολλά....

cHmop2.png

Λυστε μου μια απορια. Ακουμε συνεχεια για συλληψεις αποβρασματων που διακινουν ή κατεχουν υλικο παιδικης πορνογραφιας. Τι γινεται μ' αυτους που τα παραγουν; Που ειναι τα παιδια αυτα που προβαλλονται να κακοποιουνται βαναυσα; Εμενα εκει ειναι η εγνοια μου. Ναι, να τον συλλαβουν το διακινητη και κατοχο, να τον σαπισουν στα ξυλο, να του μπουζουριασουν. Ποιος τα παραγει ομως αυτα τα βιντεακια; Που ειναι οι εικονιζομενοι δραστες; Που ειναι αυτα τα παιδακια; :cry::cry: Για τετοιες συλληψεις γιατι δεν ακουμε;

Αγαπητή Jean,

Δεν θέλω να σκεφτώ που είναι αυτά τα παιδιά.

Το συζητούσα με τον άνδρα μου και του είπα:

"Εάν είναι το παιδί μου να περάσει ποτέ ένα τέτοιο μαρτύριο καλύτερα να μη ζει"

Δεν είχα δει ποτέ τον άνδρα μου να κλαιει, αλλά κάθε φορά που ακούει κάτι τέτοιο παίρνει την μικρή αγκαλιά και κλαίει!

Μου είπε δε κάποια στιγμή, εάν ποτέ μας παρουν το παιδί και αντιληφθώ ή έχω έστω μια υποψία ...τότε θα εφαρμόσω την "γεννοκτονία" μέχρι να με πιάσουν.

Τι να πω, εμείς ζούμε με το φόβο!

Δεν ξέρω εάν αυτό είναι υπερβολή αλλά έτσι είμαστε και οι δύο μας!

Γι' αυτό σε κάποιο άλλο Post είπα ότι το παιδί μου θέλω να ζει ως ελεύθερος άνθρωπος επειδή εγώ με όλες αυτές τις φοβίες δεν είμαι ελεύθερη!

cHmop2.png

Απλά δεν το χωράει το μυαλό μου πόση διαστροφή μπορεί να έχει ένα κτήνος τέτοιο (γιατί άνθρωπος σίγουρα δεν είναι) για να κάνει κάτι τέτοιο σε 2χρονο παιδάκι. Παιδια φοβάμαι, φοβάμαι πολύ. Πώς μπορούμε να προστατεύσουμε τα παιδιά μας; Γιατί δεν τους πιάνουν; Γιατί οι νόμοι δεν είναι πιο αυστηροί σε τέτοια κτήνη; Και πώς μπορώ να μην μεταδώσω μεν τον απόλυτο φόβο στο παιδί μου αύριο μεθαύριο που θα μεγαλώσει και θα θέλει να πάει και βόλτες με τους φίλους του και στο ιντερνετ να μπει και δεν θα τον έχω σπίτι συνέχεια; Πώς;;;;

baduz,

Δεν χρειάζεται να ζείς μεσα στο φόβο, καθώς αυτό θα περάσει και στο παιδί.

Οι αρχαίοι Ελληνες φιλόσοφοι έλεγαν:

"Εάν κάτι πρέπει να φοβάται ο ανθρωπος, αυτό είναι ο φόβος"

Παιρνοντας όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας για το παιδί μας, δεν υπάρχει λόγος για φόβο.

Αγχος ναι, αλλά φόβος όχι.

Ο γονέας πρέπει να ειναι υποψιασμένος, πάντα σε εγρήγορση, πάντα κοντά (φυσικά και πνευματικά / συνεσθηματικά) στο παιδί και να έχει θέσει τις βάσεις και τους μηχανισμούς για την προστασία του παιδιού του.

Πλάτωνας

chmod 777 world

Mammy,

εάν βρεις απάντηση πες μου και εμένα!

Δεν υπάρχει μέρα που να μην σκέφτομαι πως θα προστατεύω το παιδί μου!

cHmop2.png

Διαφημίσεις

... Και πώς μπορώ να μην μεταδώσω μεν τον απόλυτο φόβο στο παιδί μου αύριο μεθαύριο που θα μεγαλώσει και θα θέλει να πάει και βόλτες με τους φίλους του και στο ιντερνετ να μπει και δεν θα τον έχω σπίτι συνέχεια; Πώς;;;;

Οταν θα έχει έλθει η ώρα για Internet Cafe, τα παιδιά μας θα είναι σχετικά ώριμα για να αντιμετοπίσουν αυτές τις καταστάσεις.

Για να γίνουν ώριμα ομως, εμεις οι γονεις πρέπει να πάρουμε τη κατάσταση στα χερια μας.

Πως?

Με το τρίπτυχο που ανεφερα και πιό πάνω:

Εκπαιδευση, Συζήτηση, Επικοινωνία.

Πλάτωνας

chmod 777 world

baduz,

Δεν χρειάζεται να ζείς μεσα στο φόβο, καθώς αυτό θα περάσει και στο παιδί.

Οι αρχαίοι Ελληνες φιλόσοφοι έλεγαν:

"Εάν κάτι πρέπει να φοβάται ο ανθρωπος, αυτό είναι ο φόβος"

Παιρνοντας όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας για το παιδί μας, δεν υπάρχει λόγος για φόβο.

Αγχος ναι, αλλά φόβος όχι.

Ο γονέας πρέπει να ειναι υποψιασμένος, πάντα σε εγρήγορση, πάντα κοντά (φυσικά και πνευματικά / συνεσθηματικά) στο παιδί και να έχει θέσει τις βάσεις και τους μηχανισμούς για την προστασία του παιδιού του.

Όλα καλά στην θεωρία!

Αλλά δύσκολη η πράξη!

Εσύ μπορείς εύκολα να τα κάνεις πράξη?

Έχεις παιδάκια (συγνώμη που ρωτώ αλλά δεν ξέρω)

cHmop2.png

Εχω 2 αγόρια, 8 και 10 ετών.

Ο 8 έχει σήμερα γεννέθλια :)

Ναι σε ενα βαθμό μπορώ να τα κάνω πράξη, δεν έχω φόβο, προσπαθώ να είμαι σε επαφή με τα παιδιά και να τους μιλάω για τα πάντα, με κατανοητό τρόπο.

ΠΧ. έχουμε συζητήσει πολλές φορές το πρόβλημα της παιδοφιλίας (φυσικά με όρους και λέξεις που αντιλαμβάνονται τα παιδιά).

Πλάτωνας

chmod 777 world

Χρόνια Πολλά με υγεία και πολύ αγάπη!

Μπράβο!

Μακάρι να τα καταφέρω και εγώ!

cHmop2.png

Παιδί = Ευτυχία

Φόβος = Δυστυχία

Αρα το ένα αναιρεί το άλλο.

Μην φοβάστε γιατί δεν θα είστε ευτυχισμένοι!

Πάρτε όλα τα απαραιτητα μέτρα, να είστε κοντά στα παιδιά σας, και να "ακουτε" τις ανάγκες του, οσο τρελλές και να είναι αυτές.

Χτίστε μια σχέση εμπιστοσύνης και όλα θα πάνε καλά.

Πλάτωνας

chmod 777 world

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Grow up and get a life!

Το ειδα δυστυχως και εγω στις ειδησεις και μου ηρθε αναγουλα και ζαλαδα για το αποτροπαιο αυτο εγκλημα που εκανε σε ενα βρεφος αυτο το ΤΕΡΑΣ.Ευχομαι για τετοια εγκληματα να ξαναγυριζε η θανατικη ποινη και στην Ελλαδα. :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
6Qyip2.pngKvUzp2.png