Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρόκληση


Recommended Posts

Κορίτσια θα ήθελα να μου πείτε τις εμπειρίες σας όσες έχετε κάνει πρόκληση τοκετού γιατί από ότι φαίνεται δε τη γλιτώνουμε!!!Τι σας βάλανε,πότε σας πιάσαν οι πόνοι,μετά από πόση ώρα γεννήσατε?Πω πω κατααγχώθηκα μόνο που τα σκέφτομαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια θα ήθελα να μου πείτε τις εμπειρίες σας όσες έχετε κάνει πρόκληση τοκετού γιατί από ότι φαίνεται δε τη γλιτώνουμε!!!Τι σας βάλανε,πότε σας πιάσαν οι πόνοι,μετά από πόση ώρα γεννήσατε?Πω πω κατααγχώθηκα μόνο που τα σκέφτομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα ήθελα να μου πείτε τις εμπειρίες σας όσες έχετε κάνει πρόκληση τοκετού γιατί από ότι φαίνεται δε τη γλιτώνουμε!!!Τι σας βάλανε,πότε σας πιάσαν οι πόνοι,μετά από πόση ώρα γεννήσατε?Πω πω κατααγχώθηκα μόνο που τα σκέφτομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

καπου υπαρχει θεμα ολοκληρο :roll:

με εμενα παντως η καταληξη ηταν καισαρικη μετα απο 13 ωρες.

μηδεν διαστολη κ προσωπικη προβολη του μωρου, πονοι ανα λεπτο κλπ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καταρχήν μην αγχώνεσαι καθόλου διοτι δεν είναι τίποτα :D

Εγω πήγα στις 07 το πρωί, με ετοιμάσανε και μετά περίμενα σε μια αίθουσα την γιατρό μου και την μαια.

Αρχίσαμε να γελάμε και περνάγαμε πολύ ωραία και χαλαρά και μετά η γιατρός μου έσπασε τα νερά. Δεν πόνεσε καθόλου, ούτε που το κατάλαβα. Μετά μου έβαλαν έναν ορό, ο οποίος θα προκαλούσε οδύνες. οι οδύνες ξεκίνησαν μετά απο 30 λεπτά περίπου και αφού είχα και διαστολή αρκετή μέσα σε 1 ώρα, ξεκινήσαμε τις εξωθήσεις. Όταν λέω οδύνες μην φαντάζεσαι κάτι τραγικό...πόνους περιόδου είχα. όχι τίποτα πολύ δυνατό. Μόλις με έπιαδαν λίγο πιο έντονοι πόνοι έκανα επισκληρίδιο (δεν ένοιωσα τίποτα) και μετά ξεκινήσαμε τις εξωθήσεις. Οπότε φαντάσου απο τις 12 που ξεκινήσαμε, στις 14.00 γέννησα! Δεν νομίζω οτι κατάλαβα πόνο, μόνο πίεση ένιωθα. Σαν κάτι να έχεις στην κοιλιάσου το οποίο σε πιέζει για να βγει. ΟΧΙ ΠΟΝΟ.

Να μην αγχώνεσαι καθόλου, όλα θα πάνε καλά. Θα δεις!!! :D:D

bunbunsbu20080415_-1_My+child+is.png

 

dev272prs__.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...