Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος του ΙΚΑ στη Θεσσαλονίκη?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Αθανασιάδης στο ΙΚΑ Τούμπας

για μαστό θα σου πρότεινα να κλείσεις ραντεβού στο Ιπποκράτειο έχει πολύ καλούς γιατρούς και ευγενέστατοι θα σου

πρότεινα και το Θεαγένειο αλλά θα χρειαστείς να περιμένεις 6 μήνες( με λίγα λόγια αν έχεις πρόβλημα δεν την γλυτώνεις)

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Mammyblue ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά μήπως ξέρει κάποια άλλη για ανατολικά ή κέντρο?
.

 

Οι δυο αυτοί που σου έστειλα έχουν δικά τους ιατρεία στο κέντρο. Εγνατία ο ένας , Μητροπόλεως ο άλλος. Για ανατολικά δυστυχώς δεν ξέρω.Μπορείς όμως να πάρεις τηλέφωνο στο 184(αριθμός του ικα) να ζητήσεις όνομα γυναικολόγου κλείνοντας ένα εικονικό ραντεβού. Θα σου πουν ώρα και όνομα γυναικολόγου.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Έκλεισα ραντεβου με κάποιον γυναικολόγο στο ΙΚΑ Τούμπας κι αφού του είπα ότι κατά την αυτοεξέταση μαστού '' αιστάνθηκα" κάτι με παράπεμψε για υπέρηχο μαστού στο ίδιο ΙΚΑ.Δεν άργησα καθόλου (το όλο σκηνικό έγινε μέσα σε 2-3 μέρες).Για αξιολόγηση των αποτελεσμάτων πήγα στον ίδιο γυναικολόγο αλλά και στον δικό μου που έχει ιδιωτικό ιατρείο.Μετά για Μαστογραφία πήγα σε ιδιωτικό εξεταστικό κέντρο.

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και να έχεις το πολυτιμότερο δώρο...υγεία!!!

ΣΤΕΛΛΑ blbnp2.png DF5ip2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις. Απλά δεν είχα δίκτυο για 2 βδομάδες και δεν μπορούσα να απαντήσω. Τελικά έκλεισα ραντεβού με γυναικολόγο του ΙΚΑ για την Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Αυτός που είναι στο ΙΚΑ Εύοσμου ο Χατζηκαλογιάννης είναι ένας βλάκας κα ι μισός. Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ – έχουν μαλώσει άπειρες φορές μαζί του σύζυγοι και έγκυες. Εγώ προσωπικά όσες φορές έχω συναναστραφεί μαζί του ήμουν ευγενική αλλά τα ξινισμένα μούτρα του για κάθε χαρτί που μου δίνει δεν θα τα ξεχάσω . Δεν ήθελε να μου συνταγογραφισει τα φάρμακα που μου έγραψε ο γιατρός μου γιατί δεν είναι αυτά που γραφεί αυτός και για να μου δώσει το παραπεμπτικό για Β επιπέδου μου έβγαλε την ψυχή Μακριά από αυτόν. Άσε που έχεις ραντεβού στις 07:50 και έρχεται κατά τις 08:30

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που είναι στο ΙΚΑ Εύοσμου ο Χατζηκαλογιάννης είναι ένας βλάκας κα ι μισός. Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ – έχουν μαλώσει άπειρες φορές μαζί του σύζυγοι και έγκυες. Εγώ προσωπικά όσες φορές έχω συναναστραφεί μαζί του ήμουν ευγενική αλλά τα ξινισμένα μούτρα του για κάθε χαρτί που μου δίνει δεν θα τα ξεχάσω . Δεν ήθελε να μου συνταγογραφισει τα φάρμακα που μου έγραψε ο γιατρός μου γιατί δεν είναι αυτά που γραφεί αυτός και για να μου δώσει το παραπεμπτικό για Β επιπέδου μου έβγαλε την ψυχή Μακριά από αυτόν. Άσε που έχεις ραντεβού στις 07:50 και έρχεται κατά τις 08:30

 

Να δω ποτε θα βρεθει καμια τσαμπουκαλου εγκυος να του τα πει χυμα και τσουβαλατα ή να του φερει τα καναλια...

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που είναι στο ΙΚΑ Εύοσμου ο Χατζηκαλογιάννης είναι ένας βλάκας κα ι μισός. Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ – έχουν μαλώσει άπειρες φορές μαζί του σύζυγοι και έγκυες. Εγώ προσωπικά όσες φορές έχω συναναστραφεί μαζί του ήμουν ευγενική αλλά τα ξινισμένα μούτρα του για κάθε χαρτί που μου δίνει δεν θα τα ξεχάσω . Δεν ήθελε να μου συνταγογραφισει τα φάρμακα που μου έγραψε ο γιατρός μου γιατί δεν είναι αυτά που γραφεί αυτός και για να μου δώσει το παραπεμπτικό για Β επιπέδου μου έβγαλε την ψυχή Μακριά από αυτόν. Άσε που έχεις ραντεβού στις 07:50 και έρχεται κατά τις 08:30

 

Προσυπογράφω για τα παραπάνω.

Σύν το γεγονός ότι δεν ήθελε να δώσει άδεια στην γυναίκα μου γιατί

σύμφωνα με το σκεπτικό του την θεώρησε τεμπέλα λόγω του ότι πήγε σχετικά νωρίς να ξεκινήσει τις αναρρωτικές άδειες.

Τύγχανε η γυναίκα μου να δουλεύει σε βιομηχανία αλουμινίου,στην παραγωγή παρακαλώ(ιδιαίτερα σκληρή χειρωνακτική δουλειά) και αυτός τον χαβά του. Λές και την άδεια απο την τσέπη του την δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια..τυχαινει να γνωριζω και εγω αυτον τον ηλιθιο γιατρο γιατι και εγω επρεπε να περασω απο τα χερια του για να μου δινει καθε μηνα παραπεμπτικο για να περναω επιτροπη..να φανταστειτε πριν μηνω εγκυος στο πρωτο ειχα δυο αποβολες και οταν ειδε το χαρτι του γιατρου μου που ελεγε οτι ειχα προβλημα ..μου λεει ''και που ξερω οτι ειναι α ληθεια αυτο που μου λες''και του λεω εαν παιρνετε εσεςι το ρισκο..τοτε οκ..και στο δευτερο παιδακι μου παλι τα ιδια ειχα παρα πολυ χαμηλο αιματοκριτη..ετυχε μια ερα καθως ξεκινησα να παω στη δουλεια μου ημουν πολυ χαλια και θεωρησα σωστο να παω να με δωσει αδεια.Ειχα παει 12 : 25

και αυτος δεχοταν μεχρι τις 12:30 και μου λεει ενω δεν ειχε δουλεια και χαζολογουσε με τους αλλους γιατρους να παω απο Δευτερα ..τελικα πηγα και μου ζητησε να κανω εξετασεις για να δει εαν λεω αληθεια..και τα αποτελεσματ αηταν παρα πολυ χαλια εαν θυμαμαι καλα ειχα 28 αιματοκριτη και οταν περασα επιτροπη το ανεφερα το περιστατικο μου και μου ειπαν επι λεξη ''καλα κοπελα μου πως στεκεσαι στα ποδια σου ,πως θα γεννησεις''.Τελος παντων τι να κανουμε αφου τυχαινει να ειναι αυτος εκει υπομονη...αλλα εαν μπορειτε ν ατον αποφυγεται καλα θα ειναι ...

660759jzef7rhw6w.gif
Link to comment
Share on other sites

Για την γυναίκα σου Piii έπρεπε να δώσει επιπλέων άδεια. Είναι δυνατόν, να αναπνέει η γυναίκα τα μικροσωματιδια του αλουμινίου στην παραγωγή. Ντίπ βλάκας ο - άλλος από ανθρωπιά και μόνο θα της είχε βγάλει την εγκυμοσύνη επαπειλούμενη και θα την έστελνε 9 μήνες σπίτι για να μην κινδυνέψει ούτε αυτή ούτε το μωράκι σας. Τόσα χρόνια εισφορές που πληρώνετε και οι δύο και μία φορά που τους χρειάζεσαι…Πώς να μην έχουμε υπογεννητικότητα σε αυτήν τη χώρα.

 

Πάντως μία φίλη μου που ζεί στην Σουηδία μπορεί να έχουν βαρβάτες κρατήσεις αλλά τουλάχιστον πιάνουν τόπο. Ειδικά αν πρόκειται για εγκυμοσύνη σε έχουν στα πούπουλα. Η Περίθαλψη εδώ δεν αξίζει μία.

 

Ρανια έχει καλούς γιατρούς στο Παπανικολάου- συμβεβλημένο με το ΙΚΑ , επίσης υπάρχει ένας πολύ καλός στο Ιπποκράτειο, ο οποίος έχει σούζα όλο το προσωπικό και σε προσέχουν – αν και ως νοσοκομείο είναι απαράδεκτο. Θα ψάξω το όνομα του , τον είχε μία συνάδελφός

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλά δεν το συζητώ για τον αναίσθητο τον άνθρωπο...άπορώ που τόσα χρόνια δεν το διώχνουν..τι "μέσον" έχει ο άνθρωπος....μιλάμε για τον ίδιο στο ΙΚΑ Ευόσμου Χ''καλογιάννης με το όνομα....στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πριν απο 4 χρόνια, μου έβγαλε την ψυχή για να μου γράψει εξετάσεις ρουτίνας και να μου δώσει μια ημέρα (μόνο) άδειας αναρρωτικής στους 9 μήνες γιατί είχα αρρωστήσει.....και τώρα μια απο τα ίδια....πήγα να γράψω κάτι εξετάσεις στην αρχή της εγκυμοσύνης και δεν μου τις έγραφε...μάλλον δεν είχε ξυπνήσει καλά....σήμερα είμαι στον 5ο και οτι εξετάσεις χρειάστηκαν (ουκ ολίγες και ακριβούτσικες ) τις πλήρωσα μόνη μου....δεν αντέχεται ο άνθρωπος ούτε λεπτό...δεν το συζητώ!!!

Πάντως έχω ακούσει πρόσφατα καλά λόγια για έναν γυναικολόγο στο ΙΚΑ Ηλιούπολης Θεσσαλονίκης, αν δεν κάνω λάθος Δημητρακόπουλος λέγεται....θα πάω κάποια στιγμή ....αν γνωρίζει κάποια-ος.....καλοδεχούμενη κάθε πληροφορία!!!

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη κοριτσια γιατι την αναρωτικη στην διαρκεια της εγκυμοσυνης δεν την παιρνεις απο το μανα και παιδι. εγω ολες τις εξετασεις, τα φαρμακα και τις αδειες εκει τις εγραφα και μετα πηγαινα στην επιτροπη ( και μιλαμε για πολλες αδειες )

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η διπλανή μου πάντως άνοιξε καρτέλα στο ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ και είναι παρα πολύ ευχαριστημένη, άσε που έχουν και μηχανηματα τελευταιας τεχνολογίας..στο 2ο παιδάκι μου με το καλό το σκεφτομαι πολύ σοβαρά και εγώ..η κοπελα μου είπε τα καλυτερα

επίσης τα κορίτσια εδώ στη δουλεία μου υπέρηχο μαστού κάνουν συνέχεια στο ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ..

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

dalia και εγω στο παπαγεωργιου πηγαινα στην εγκυμοσυνη αλλα η εξεταση κρατουσε 2 λεπτα. Ακουγαν μονο την καρδια του μωρου και αντε γεια. ουτε εναν υπερηχο δεν μου ειχαν κανει ( εκτος απο του β επιπεδου) γι' αυτο πηγαινα και σε εξωτερικο γυναικολογο. Επισης οσο αφορα τις αδειες πρεπει οποσδηποτε να περασεις απο το ικα για να στις γραψουν. Φυσικα καρτελα σου ανοιγουν αλλα αν γεννησεις αλλου πχ εγω γεννησα στο ιπποκρατειο, δεν μπηκαν στο κοπο να την ζητησουν:? Οσο αφορα τις εξετασεις τις κανεις ολες στο νοσοκομειο σε πολυ καλυτερη τιμη απ' οτι εξω αλλα ποιος τρεχει να κλεισει ραντεβου? ( σκεψου β επιπεδου υπερυχος μονο 9 ευρω αν θυμαμαι καλα πληρωσα)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Ενδιαφέρεσαι για δημόσια νοσοκομεία; Όχι για κλινικές, σωστά κατάλαβα; Αν πάντως θέλεις για ιδιωτικές κλινικές μπορώ να σου προτείνω κάποιον στον οποίο πηγαίνω τώρα...

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

Ενα ενασ γιατρος ειναι στο ικα τοτε δεν μπορει να δουλευει και σε δημοσιο νοσοκομειο για να σε ξεγεννησει εκει.

Εχεις 5 επιλογες η τα κανεις ολα με ιδιωτη η γραφεις οτι μπορεις σε γυναικολογο του ικα και ξεγεννας με τον ιδιωτη η τον γιατρο του ικα και σε ξεγενναει αυτος ιδιωτικα η γιατρος του ικα και γεννας σε δημοσιο νοσοκομειο η με γιατρο του δημοσιου νοσοκομειου εξαρχης...

ελπιζω να μην σε μπερδεψα!!!οτι αλλες διευκρινησεις θελεις εδω ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

απο γιατρους του ικα δεν ξερω αλλα επειδη μια φιλεναδα μου περισι εκανε μαστογραφια ηταν πολυ καλος ο μαστογραφος στο διαβαλκανικο κατοπιν φυσικα ραντεβου με κοστος εαν θυμαμε καλα 180e

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...